Kazaň – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Soči 4:2 (kon.) | Viťaz – Nižnekamsk 2:1 (po pr.)
Viťaz Moskovská oblasť
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Streda 27.11.2019, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Viťaz Moskevská oblast, či Viťaz Čechov, přivítá ve středu na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk.

Čechov má za sebou venkovní porážku 0:3 v Omsku, což byla jeho šestá prohra z posledních sedmi zápasů. Viťaz se přesto drží na klidném šestém místě Západní konference a nadále drží výrazný náskok na deváté Soči ve výši 10 bodů.

Výkony Nižněkamsku mají v posledních dvou týdnech hodně špatný nádech. Poté, co tento tým vyhrál 10 zápasů v řadě, na něj padla menší herní krize, jež už vyústila v sérii pěti porážek v řadě. Jedná se o druhé období, během kterého se herně trápí. Před desetizápasovou šňůrou výher totiž tento tým musel ustát sérii šesti proher v řadě a výkony tohoto týmu jsou tak doslova jako na houpačce. I proto je Nižněkamsk ve Východní konferenci až osmý.

Poslední čtyři vzájemné duely vyhrál Čechov, v této sezoně se zatím oba týmy na ledě nepotkaly.

Česká stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (VTZ) 27z, 5+10

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Čecelev) – Jeřábek, Pylenkov, Šinkevič, V. Lajunen, Jepišin, Jevsejenkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – Mons, Arťuchin, P. Černov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – White, Z. Mitchell, Porjadin – Chajrullin, Šiksatdarov, Šarifjanov – Enlund, Denis Kazionov, Berglund – Černikov, P. Kulikov, Grošev – Chisamutdinov..

00:01

00:20
    Vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu, domácí průnik skončil nahozením do ochranné sítě.

01:35
    Zápas začal z obou stran v opatrnějším tempu, bez většího otevírání obran.

02:00
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

02:36
    Obrovská šance domácích, kteří se vřítili až do brankoviště. Brankář Barulin čelil střele a dorážce a při zákroku zalehl puk. Hra byla rozhodčím přerušena.

03:30
    Hra se přenáší ze strany na stranu a také hosté se začínají dostávat do hry.

04:25
    Tentokrát ovšem až moc otevřeli obranu, z čehož domácí vytěžili šanci na rychlý protiútok. Barulin pokryl zakončení Viťazu.

04:57
    Arťuchin s Černovem si narazili v útočném pásmu, ke střele na Barulina se ale nedostali.

05:44
    Postavení mimo hru zastavilo útok domácích.

06:54
    Komerční přestávka.

07:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., podrážení).

08:03
    Domácí dlouze kombinují v útočném pásmu, na Barulina zatím nevystřelili.

08:20
    Mezi kruhy vypálil puk Sjomin, ještě se Makejev snažil dorážet.

08:50
    Tlak domácích pokračuje, puk létá po celém útočném pásmu, Barulin musel několikrát zasahovat.

08:59
    Aaltonenovu střelu už drží Barulin pod kontrolou.

09:06
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku. Po vyhraném buly střílel Jeřábek, Barulin vyrazil puk před sebe a ALEXEJ BYVALCEV jej dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Jeřábek, Ville Lajunen.
    09:06 Alexej BYVALCEV - 1:0

09:33
    Aťušov si sjel s pukem do levého kruhu, Saprykin vyrazil letící puk až do ochranné sítě.

10:54
    Makejev se od levého mantinelu procpal až za obranu Nižněkamsku, když se ale dostal před brankoviště, puk mu ujel.

11:32
    Křižný přihrávka hostů na pravou stranu brankovišě, Chajrullin netrefil prudký puk na branku.

12:45
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté po inkasované brance hodně zvýšili svou aktivitu a Saprykin nakonec nedokázal odolat. Dvě střely ještě zvládl, puk ale odrazil betony na svou levou stranu, kam si najel JACOB BERGLUND, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Ryan Murphy, Jonas Enlund.
    12:45 Jacob BERGLUND - 1:1

13:38
    Hra je přerušena, přichází komerční přestávka.

14:20
    Domácí se natlačili do útočného pásma a snaží se vytvořit na obranu soupeře tlak.

15:10
    Po ztrátě pásma se velmi rychle vrátil Byvalcev. Jeho útok po levém křídle přinesl jen střelu do boční sítě.

15:32
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joonas Nättinen – 2 min., držení).

16:21
    Domácí posílají puk pryč ze svého pásma.

16:52
    Viťaz znovu vyhazuje až k Barulinovi.

17:11
    Hostům se nedaří udržet útočné pásmo pro delší herní úsek.

17:32

18:08
    Nahození od modré Saprykin kryje a přerušuje hru.

18:40
    Arťuchin z pravého kruhu nastřelil puk přímo do Barulina, který jej krotí na hrudi.

19:09
    Makejevův průnik před brankoviště Barulin zdárně vyřešil a přerušil hru.

20:00

V úvodní třetině oba týmy dokázaly vsítit po jedné brance a skóre je tak po dvaceti minutách smírné 1:1. Domácí otevřeli skóre v 10. minutě v přesilovce, hosté vyrovnali po velkém tlaku ve 13. minutě.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:55
    Hra je přerušena při útočné akci domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

22:05
    Bude se vylučovat na straně hostů, domácí mají výhodu.

22:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., nedovolené bránění).

23:20
    Prudká Sjominova střela sice prošla na Barulina, ale hostující brankář puk vyrazil do bezpečí.

23:55
    Viťaz si vytváří dobré šance, ale finální přihrávky neprochází ke svým adresátům.

24:23

24:50
    Černov zaútočil po levém křídle a zpoza obránce poslal nebezpečnou střelu ke vzdálenější tyči. Barulin puk vyrazil nataženým betonem.

25:04
    Další šanci domácích nezužitkoval Arťuchin, Barulin přerušuje hru.

26:54
    Enlund nahodil na Saprykina, který puk drží pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

27:45
    Nattinen svůj průnik mezi kruhy zakončil vysokou střelou, kterou Barulin krotí na hrudi. Hostující brankář přerušuje hru.

28:15
    Domácí vedou na střely 19-11, zejména ve druhé třetině jsou mnohem aktivnější než jejich soupeři, kteří se prakticky nedostávají do hry.

29:08
    Další z výpadů Viťazu je ubráněn u zadního hrazení.

30:02
    Tentokrát je to jen zakázané uvolnění domácích.

30:34
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).

30:45
    Domácí rychle posílají puk mimo své pásmo.

31:30
    Zajímavá kombinace hostů, kteří roztočili v útoku rychlý kolotoč. Chybí tomu ovšem střelba.

32:05
    Viťaz se osvobodil.

32:34

32:58
    Jevsejenkovovu střelu od modré Barulin neudržel ve své moci, k dorážce se ale domácí nedostali.

33:46
    Kulikov tečoval střelu od modré před Saprykinem, který stihl zareagovat a puk odrazil mimo nebezpečí.

34:34
    Černov měl před sebou odkrytou klec, dokonce i dostal přihrávku, kterou okamžitě vypálil na branku, ale Barulin se senzačně přesunul brankovištěm! Jeden ze zákroků zápasu.

35:03
    Také Saprykin se musel na druhé straně kluziště blýsknout těžkým zákrokem. Berglund si na něj nepřišel.

35:41
    Saprykin se snažil schovat puk pod lapačku, ale nedostal se k němu. Nižněkamsk se nyní dostal do tlaku a dává pocítit soupeři hodně nepříjemností.

36:06
    Další zakončení už Saprykin drží pod svou lapačkou a přerušuje hru. Domácí nápor soupeře ustáli. Komerční pauza.

37:10
    Tempo hry se po pauze výrazně zklidnilo. U puku jsou nyní hosté.

37:25
    Černikov se napřáhl od modré čáry, Saprykin jeho střelu likviduje.

37:40
    Arťuchin se rozjel podél pravého mantinelu, po najetí do kruhu pro vhazování vystřelil s úmyslem na možnou dorážku Černova, který se ale k puku vůbec nedostal.

38:25
    Šaripzjanov vyslal puk zpoza kruhů na Saprykina, který přerušuje hru.

39:04
    Mojsejev se zjevil v šanci mezi kruhy, Barulin ovšem puk odpálil svou holí. Domácí drží útočné pásmo.

39:40
    Viťaz je dál v útoku, ale marně hledá střeleckou pozici.

39:58
    Sjomin z otočky těsně přestřelil Barulinovu klec!

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:06.

40:01

40:30
    Na začátku třetí třetiny vedou hosté 26-24 na střely, utkání je tak vyrovnané i z tohoto hlediska. Rozhodnout může každá branka.

41:20
    Hosté se vydali do útočného pásma a zápolí o puk u mantinelu. Neúspěšně.

42:17
    Saprykin lapil střelu Murphyho od levého mantinelu a přerušil hru.

43:40
    Viťaz vyhodil na zakázané uvolnění.

43:59
    Hosté dál vytváří dost velký tlak na branku Čechova. Saprykin vyrazil vyrážečkou střelu Černikovova, poté zastavil pokus Volgina.

44:40
    Viťaz drží puk u mantinelu a snaží se obehrát útočící soupeře. Třetí třetina je zatím ze strany domácích hodně nepovedená.

45:20
    Domácí se usadili v útočném pásmu, poprvé ve třetí třetiny na delší herní úsek.

45:45
    Ovšem bez střely na branku.

46:40
    Sergejev se vydal do útoku po levé straně, Saprykin musel vyrážečkou jeho střelu vytěsnit.

47:05
    Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.

47:32
    První těžký zákrok pro Barulina ve třetí třetině. Situaci před brankovištěm zvládl. Komerční pauza.

48:35
    Barulin dvakrát za sebou musel přerušit hru, aby nedopustil snaze soupeře o dorážku uspět.

49:09
    Saprykin sráží střelu Kazionova do ochranné sítě.

50:01
    Nižněkamsk zahrál po buly na zakázané uvolnění. Hra se nyní trochu více kouskuje.

50:40
    Jormakka zpoza kruhů napálil puk do betonu Barulina. Domácí po nepovedených šesti minutách ve třetí třetiny definitivně ožili.

51:15
    Hosté vyvezli puk ze svého pásma a spokojili se jen s nahozením, aby mohli jít prostřídat.

52:05
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Za stavu 1:1 si oba týmy musí hlídat v této fázi zápasu především zadní vrátka.

52:30
    Jepišinova rána od modré čáry zaduněla o zadní mantinel. A ačkoliv Nattinen vybojoval zpět puk, domácí sami z útočného pásma vybruslili.

53:30
    Nižněkamsk vede na střely už 39-29. Jeho převaha z první části této periody je ovšem minulostí.

54:52
    Velmi dobrý průnik Porjadina středem. Ke své smůle ovšem střílel v pádu a nebyl dostatečně důrazný. Komerční pauza.

55:22
    Porjadin mezi kruhy vyslal velmi dobrou střelu na pravou tyč, Saprykin předvedl výtečný zákrok.

56:35
    Barulin čelil jedovaté střele z pravého kruhu, svůj tým teď hodně podržel.

57:20
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. V permanenci byl nyní opět Saprykin.

57:35
    Hodně aktivní Porjadin zpoza kruhů doslova skočil k puku a vyslal ho při rybičce na Saprykina. Ten puk chytá do lapačky.

59:05
    Pylenkov našel rychlou přihrávkou před kruhy Sjomina, který je dnes hodně střelecky aktivní. Překonat Barulina se mu nepovedlo.

59:19
    Už to vypadalo, že Černikov vyrazí do úniku, ale skvěle se s ním vrátil jeden z domácích hráčů a puk mu odpálil.

59:28
    Šaripzjanov měl na hokejce možná i klíčovou střelu tohoto zápasu, ale z pravé strany se přes Saprykina nedostal.

59:46
    Hosté nechtějí jít do prodloužení, ale ani Berglundovi se nepovedlo z pravého kruhu překonat výtečně chytajícího Saprykina.

60:00

60:01

60:31
    Berglund sice dokázal z pravého kruhu vystřelit a puk dokonce přelétl beton Saprykina, ale puk šel jen do protilehlého rohu.

61:17
    ALEXEJ MAKEJEV si z hranice pravého kruhu sjel před kruhy a poslal směrem na Barulina přesně zamířenou střelu, která sice vypadala nenápadně a nepříliš nebezpečně, ale propadla za záda hostujícího brankáře! Asistence: Alexej Byvalcev, Ville Lajunen.
    61:17 Alexej MAKEJEV - 2:1

Ačkoliv Nižněkamsk vyhrál na střely vysoko 48-32, nakonec se před domácím Viťazem musel sklonit, když v prodloužení zápas rozhodl Alexej Makejev. Lví podíl na výhře má ale především brankář Igor Saprykin, který vykryl 47 střel soupeře a doslova vydřel výhru domácích.

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:02

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:54:18)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 10. Byvaľcev (Jeřábek, V. Lajunen), 62. Makejev (Byvaľcev, V. Lajunen) – 13. Berglund (R. Murphy, Enlund)

Viťaz Moskovská oblasť: Saprykin (Čecelev) – Jeřábek, Pylenkov, Šinkevič, V. Lajunen, Jepišin, Jevsejenkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvaľcev – Mons, Arťuchin, P. Černov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.
    Neftechimik Nižnekamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – White, Z. Mitchell, Poriadin – Chajrullin, Šiksatdarov, Šarifjanov – Enlund, Denis Kazionov, Berglund – Černikov, P. Kulikov, Grošev – Chisamutdinov.