Novosibirsk – Kazaň 1:4 (kon.) | Ufa – Red Star Kunlun 1:0 (kon.) | Soči – Čerepovec 4:2 (kon.)
S.Moskva – Jaroslavľ 4:3 (1:0 po s.n.) | Viťaz – CSKA Moskva 2:3 (po pr.) | Riga – D. Moskva 3:4 (po pr.)
HK Soči
4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Severstaľ Čerepovec
cz Streda 20.11.2019, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu SEVERESTAL ČEREPOVEC.

HK SOČI
    Hokejisté Soči jdou do souboje z pozice devátého týmu Západní konference, tedy již z místa, které znamená konec sezóny po základní části KHL. Na osmý Jokerit již Soči ztrácí pět bodů a bylo by nepříjemné, kdyby ztráta měla i nadále narůstat. V posledním kole Soči čekal nepříjemný souboj na ledě poslední Rigy, která od 6. minuty vedla. V nervózní druhé třetině gól nepadl, ale Soči o svém vydřeném vítězství rozhodlo v poslední třetině, kdy nejprve vyrovnal Alexandrov a poté vstřelil rozhodující gól Stromwall. Po předchozích dvou porážkách si tak Soči připsalo opět plný počet bodů.

SEVERESTAL ČEREPOVEC
    Také Severestal se v posledním kole radoval z výhry. Navíc to byla výhra, kterou čekal málokdo. Lídr Západní konference, CSKA Moskva, nestačil doma na Severstal a podlehl mu 1:2 po prodloužení. Pro moskevský klub to byla již čtvrtá prohra v řadě! Naopak pro Čerepovec pro změnu první výhra po málo vídané desetizápasové sérii proher!

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Gordějev – Collins, R. Rosén, Strömwall – Lugin, Točickij, Šmeljov – Starkov, Kaletnik, Makarenko – Archipov, Sokolov, Tomilin – Mosaljov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kudako, Kinrade, Baldajev, N. Chlystov, Chochlov, Chabarov, Provolněv – Liška, Monachov, Jakimov – Chipchura, Kapustin, Truňov – Trubačjov, Gračjov, Geraskin – J. Bodrov, Markovin, A. Alexejev – Kazakov.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Bersenjov, Judin.

00:01

01:28
    Nahozený puk míří za branku Severestalu, tam ale hrají hosté.

03:06
    Dmitrij Šikin (Soči) má puk ve své výstroji a přerušuje hru.

03:40
    Puk za brankou Soči, tam hrají znovu pouze domácí, kteří jsou zatím pod tlakem.

04:10
    Střední pásmo patří Severestalu, hosté odebírají soupeři většinu puků v této části hřiště.

04:40
    Viktor Baldajev (Čerepovec) s pukem ve vlastní třetině, vyčkává, až jeho spoluhráči dostřídají.

05:08
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení poté, co Šikina překvapil z pravé strany BOGDAN JAKIMOV. Asistence: Vadim Kudako a Geoffrey Kinrade.
    05:08 Bogdan JAKIMOV - 0:1

05:40
    Soči získává puk ve vlastní třetině a domácí se po levé straně dostávají dopředu.

07:25
    Puk ve středním pásmu, hosté ho pak odpalují do třetiny Soči.

07:55
    Severestal s pukem ve vlastní třetině, hosté zkouší rozehrát na levou stranu, to se ale nedaří.

08:45
    Vladislav Kaletnik (Soči) bojuje o puk za brankou Severestalu.

09:04
    Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., podrážení).

09:21
    BOGDAN JAKIMOV dnes dává svůj druhý gól, tentokrát při přesilové hře svého týmu, kdy se dokázal prosadit na hranici brankoviště. Celou situaci ještě prověřuje rozhodčí na videozáznamu. Asistence: Adam Liška a Geoffrey Kinrade.
    09:21 Bogdan JAKIMOV - 0:2

09:21
    My známe verdikt – vše bylo v pořádku, gól Severestalu platí.
    09:21 Gól Jakimova platí, Severestal vede již 2:0!

10:00
    Severestal vede po prvních deseti minutách zápasu 2:0, to není dobrý start pro domácí Soči!

10:39
    Vhazování po levici Pojapolskiho, puk získávají hosté.

11:50
    Puk na hokejkách domácích hráčů, kteří ale nezvládli rozehrávku.

12:10
    Severestalu nyní stačí číhat ve středním pásmu a odebírat soupeři puky.

12:53
    Puk míří za branku Severstalu, tam o něj domácí bojují a jsou úspěšní.

13:10
    Více, než jednu střelu z levé strany, z toho ale Soči vytěžit nedokázalo.

13:54
    Dmitrij Archipov (Soči) vybojoval puk na útočné modré a z levé strany si najel před branku Severstalu, gólmana ale překonat nedokázal.

14:27
    Soči se po dvou inkasovaných gólech přece jenom trochu zmátořilo a dostává se častěji do útočného pásma.

15:17
    Hosté pouze nahazují kotouč a tím se ho vlastně i zbavují.

15:44
    Vhazování po pravici Šikina, puk získávají domácí.

16:01
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Kapustin – 2 min., hákování).

16:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., příliš mnoho hráčů).

16:26
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, první šanci si vypracovali domácí, kdy si Malte Strömwall najel před branku Severstalu, Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) ale chytá a přerušuje hru.

16:52
    Puk míří za branku Severstalu, domácí ho získávají v jednom z rohů.

17:32
    Puk ve středním pásmu, kde o něho svádí souboj oba týmy.

18:01
    Oba týmy v plné sestavě.

18:27
    Souboj v rohu, ve třetině Soči, hosté se snaží dostat k puku, což se jim ale v tuto chvíli nedaří.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

19:23
    Konstantin Sokolov (Soči) se efektně v útočném pásmu zbavil obránce, pak ale při pokusu zatočit podklouzl a padl na led.

20:00

První třetina je u konce. Lépe do zápasu vstoupili hosté, kteří se také díky dvěma gólům Jakimova ujali vedení a vedou po prvních dvaceti minutách 2:0. Severestal svého soupeře přestřílel (12:5) a po zásluze tak hosté vedou, domácí nepředvedli zatím téměř nic.

Další třetina začne přibližně v 18:26.

20:01

20:40
    Hraje se ve třetině Severstalu, o puk se bojuje u mantinelu.

21:42
    Hosté se dostávají do útočného pásma, Maxim Truňov ale o puk přišel, takže z toho nic nebylo.

22:02
    Po nepřesné rozehrávce Severstalu je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací do třetiny hostů.

22:31
    German Gračjov (Čerepovec) se snažil prosadit z levé strany, Dmitrij Šikin ale jeho střelu vyrazil.

22:49
    Na druhé straně prověřil Rosén hostujícího gólmana, Vladislav Podjapolskij chytá a přerušuje hru.

23:29
    Další zakázané uvolnění Severstalu.

24:18
    Severstal v útočném pásmu, Soči se v posledních minutách dostává mírně pod tlak hostů.

25:10
    Puk míří do rohu domácí třetiny, tam se svádí bitva o puk.

25:40
    Soči se sice dostává do třetiny soupeře, ale téměř všechny akce domácích končí buď v rohu nebo u mantinelu.

26:33
    Soči má velký problém ve třetině soupeře, kde se domácím vůbec nevede.

27:23
    Znovu domácí přejeli útočnou modrou čáru a hned o puk přišli.

27:45
    Sevestal zatím s naprostým přehledem hájí svůj násokk.

28:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., držení).

28:31
    Přesilová hra pro Soči, domácí se drží v útočném pásmu.

28:56
    Hráč v brankovišti Severstalu, sudí přerušují hru.

29:02
    Začíná druhá minuta přesilové hry Soči, domácí toho zatím moc nepředvedli.

29:28
    Severestal získává puk ve své třetině a hosté se osvobozují.

30:02

30:32
    Špatná rozehrávka domácích, puk míří na icing, bude se tak vhazovat před Šikinem.

31:10
    Domácím se nabízelo zajímavé přečíslení dva na jednoho, ale vše pokazila nepřesná hned první přihrávka.

31:54
    Po nahozeném kotouči se domácí uvnitř třetiny soupeře dostávají k puku.

32:17
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

33:54
    Kirill Vorobjov (Soči) získává puk za vlastní brankou a domácí mohou rozehrát, jsou ale pod tlakem.

34:16
    Přesto se domácím podařilo rozehrát a Soči se dostává do třetiny soupeře.

34:36
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).

34:40
    Soči právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném vhazování, v útočném pásmu, se postupně puk dostal na pravou stranu, kde to z voleje zkusil SERGEJ ŠMELJOV a z pravého kruhu pro vhazování poslal puk nad lapačku ležícího gólmana. Asistence: Nikita Točickij a Dmitrij Lugin.
    34:40 Sergej ŠMELJOV - 1:2

35:10
    Puk míří za branku Soči, domácím rozhodně gól může prospět.

35:35
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Viktor Baldajev – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Sokolov – 2 min., naražení zezadu).

36:38
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, ale zatím nebylo k vidění téměř nic.

36:50
    Samozřejmě až na obligátní souboje a srážky u mantinelu.

37:33
    Oba týmy jsou v plné sestavě.

37:33
    Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Sokolov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., držení).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Skončila druhá třetina, která nabídla jediný gól, při přesilové hře se ho dočkali také domácí. Dnes je to další z řady nijak nevybočujících duelů, kdy se více bruslí a hlavně se bojuje u hrazení, hokejovou krásu byste v tomto zápase hledali asi těžko.

Další třetina začne přibližně v 19:23.

40:01

41:08
    Dmitrij Lugin (Soči) upadl na útočné modré, při snaze získat puk, hrají tak hosté.

42:17
    Dvojice domácích borců míří za pukem do útočného pásma a jsou úspěšní, získávají puk.

42:57
    Severestal nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat, hrají domácí.

43:14
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., hákování).

43:53
    Domácím nelze upřít snahu, zatím to ale k vyrovnání nevede.

44:15
    Severestal se téměř celou dobu vlastního oslabení pouze brání ve své třetině.

44:38
    Až v tuto chvíli se hosté osvobozují a unavená čtveřice odchází na střídačku Severestalu.

45:14

46:05
    Dmitrij Šikin (Soči) zastavuje puk za vlastní brankou a pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.

46:35
    Igor Geraskin (Čerepovec) se po pravé straně dostal do útočného pásma, kde z otočky vypálil, Dmitrij Šikin byl ale na svém místě.

47:05
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů).

47:23
    Jak snadné a jednoduché... alespoň to tak vypadá – DENIS MOSALJOV převzal puk v útočném pásmu a z levého kruhu pro vhazování neskutečnou dělovkou překonává gólmana Severestalu. Asistence: Jurij Alexandrov a Dmitrij Šikin.
    47:23 Denis MOSALJOV - 2:2

47:53
    Hosté tak prohospodařili v těchto dvou třetinách svůj náskok a není divu, výkon Severstalu šel po první třetině dolů.

48:48
    Severestal v útočném pásmu, ale hosté se nedokázali dostat ke střele.

49:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., podrážení).

49:55
    Rozhodčí vykazují hru do středního pásma, kde hosté vyhrávají vhazování.

50:23
    Igor Geraskin (Čerepovec) netrefuje z pravé strany branku Soči, domácí poté dostávají puk ze třetiny.

50:41
    Až za branku Severestalu míří vyhozený kotouč, hosté to musí zkoušet znovu.

51:33
    Ne, tato přesilová hra se Severstalu nevede...

51:47

52:25
    Severstal ve třetině Soči, ale domácí dobře brání a vytěsňují soupeře k mantinelu.

53:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Šikin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Konstantin Sokolov.

54:05
    Domácí dostávají opět puk ze třetiny, uvidíme, zda bude mít Severstal podobně nepovedenou přesilovou hru, jako před chvílí.

55:20
    Adam Liška (Čerepovec) našel před brankou Jakimova, který se ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prosadit.

55:48

56:30
    Tímto tempem, kdy mají oba týmy velké problémy s koncovkou, spěje zápas do prodloužení...

57:31
    Severestal má v posledních minutách převahu, zasloužily se o to hlavně dvě přesilové hry za sebou – nevyužité.

58:52
    Pozor, že by rozhodující gól? MALTE STRÖMWALL vypálil z levé strany a jeho střelu si nešťastně tečuje Ilja Chochlov do vlastní branky. Asistence: Robert Rosén.
    58:52 Malte STRÖMWALL - 3:2

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:36
    Defenziva Severstalu byla již hodně dezorientovaná, čehož domácí využili ke vstřelení rozhodujícího gólu, kdy Malte Strömwall přihrál zpoza branky ROBERTU ROSÉNOVI, který střelou z první nedal brankáři soupeře šanci. Asistence: Malte Strömwall.
    59:36 Robert ROSÉN - 4:2

Utkání končí vítězstvím Soči, které svého soupeře doslova přetlačilo. Nicméně pomohli jim k tomu sami hosté, kteří se po celkem vydařené první dvacetiminutovce postupně doslova vytratili z ledu, což je nakonec stálo body.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 31

Severestal Čerepovec: 23.

Československá stopa v utkání

Adam LIŠKA (CER) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:19

Dnešní utkání sledovalo 4 526 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:00:58)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 35. Šmeľov (Točickij, Lugin), 48. Mosaljov (J. Alexandrov, Šikin), 59. Strömwall (R. Rosén), 60. R. Rosén (Strömwall) – 6. Jakimov (Kudako, Kinrade), 10. Jakimov (Liška, Kinrade)

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišný, J. Alexandrov, Vorobjev, Gordějev – Collins, R. Rosén, Strömwall – Lugin, Točickij, Šmeľov – Starkov, Kaletnik, Makarenko – Archipov, Sokolov, Tomilin – Mosaljov.
    Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (Chakimov) – Kudako, Kinrade, Baldajev, N. Chlystov, Chochlov, Chabarov, Provolnev – Liška, Monachov, Jakimov – Chipchura, Kapustin, Truňov – Trubačov, Gračjov, Geraskin – J. Bodrov, Markovin, A. Alexejev – Kazakov.

Rozhodca: Naumov, Ravodin – Bersenjov, Judin

Diváci: 4 526