Nové Veselí – Královo Pole 27:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
27:25 (14:13)
SKKP Handball Brno
cz Streda 06.11.2019, 18:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Český pohár mužů • Osemfinále
    60
    Bosák pár sekund před koncem koriguje skóre, ale ve finále už to nic nezmění. (27:25)

60
    Ten samý hráč pak navíc zblokoval přihrávku Brna do autu a jako žolík to byl povedený tah! (27:24)
    60
    Parolly šel na plac ve svém první střídání a při osobní obraně se nakonec se štěstím prosadil! (27:24)

60
    Voika předvedl v klíčové fázi zápasu možná rozhodující zákrok! K dispozici měl v pasivitě střelu, kterou ale Drápela vytáhl. Mladý gólman Brna pak zkusil přihrávku na brejk, ale Voika míč skvěle zachytil! (26:24)
    58
    Koubek sedmičku proměnil s přehledem a je to o jeden gól! (26:24)

58
    Gól Králova Pole není uznán! Dodica totiž nešetrně fauloval Bosáka a dostává za to dvě minuty. Celý hostující tým byl na nohou a chtěl vidět červenou kartu. Ta nepřichází, jenom dvě minuty a hosté budou házet sedmičku! (26:23)
    58
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Flajsar). (26:23)

58
    Šimovček předvedl proti Václavovi další povedený zákrok, dvě a půl minuty před koncem tak jdou Veselští do útoku! (25:23)
    57
    Flajsar přesilovku využil znamenitě a Sokol vede zpět o dvě branky. Brno už musí hrát na velký risk a bez gólmana. (25:23)

57
    Šimovček v důležité chvíli podržel svůj tým zákrokem a domácí mohou jít do možná klíčového vedení o dvě branky! (24:23)

56
    ...a navíc zajistil, že Berhouma dnešní zápas taktéž nedohraje. Za svůj zákrok dostal dvě minuty, taktéž potřetí, což znamená opět červenou kartu! (24:23)
    56
    Voika se protlačil přes Berhoumu, přidal tak gól... (24:23)
    55
    A máme vyrovnáno! Dodica neudržel Dostalíka na pivotu a zkušený vousáč přidává 23. gól Kéniku. (23:23)

55
    Veselý mohl o něco více uklidnit fanoušky, luxusní spojkový úhel z pravého křídla ale neproměnil, trefil jej pouze jenom do Drápely! (23:22)

54
    Koubek zkusil z nouze ledabylý podstřel, který skončil na levé tyčce! (23:22)
    53
    Dohrávka na Flajsara na levé křídlo byla provedená dobře, zakončení Flajsara pak ještě lépe. (23:22)

53
    Berhouma je dalším vyloučeným hráčem a momentálně ani jeden tým není spokojen s rozhodnutím sudích. (22:22)
    52
    Bosák se v posledních minutách hodně rozstřílel a po ponechané výhodě srovnává dalším proměněným náskokem z křídla na 22:22! (22:22)
    50
    Bosák překonal kličkou Rubáče a následně překonal i Šimovčeka povedenou střelou okolo hlavy z levého křídla. (22:21)
    50
    Melichar však výbornám věšákem z devíti metrů přes obránce nedal Drápelovi absolutně žádnou šanci a Sokol jde zpět na dvě branky náskoku. (22:20)
    49
    Koubek v pasivitě prostřelil Šimovčeka mezi nohy a stále drží Brněnské ve hře. (21:20)
    48
    Důraz Rubáče vedl k 21. gólu domácích! Ten výborně šel s Dodicou v brejku a i když domácí spojka míč ztratila, Rubáč jej pohotově sebral, nahrál zpět na Dodicu, který překonal Drápelu. (21:19)
    47
    Berhouma snižuje na rozdíl jediné branky z pivota a emoce jsou skutečně v hale našponované hodně! (20:19)

45
    Tohle je pro Veselí dost velká komplikace! Za to potažení totiž inkasuje Ptáčník třetí dvojku, což se rovná červené kartě! (20:18)
    45
    Dostalík si i přes zatažení za dres dokázal poradit a překonat Šimovčeka v domácí brance. (20:18)
    44
    Ptáčník se svou výškou jednoduše přeskočil Janíčka a střelou na delší tyč z pravé spojky překonal Drápelu! (20:17)
    43
    Jakub Bosák se prosazuje znovu a domácí začínají znovu ztrácet vedení, které si vytvořili na začátku druhé půle! (19:17)
    42
    Zatímco na jedné straně Voika selhal, na té druhé se přesně prosadil Jakub Bosák z rychlého protiútoku a stále drží Brno na tříbrankovém rozdílu. (19:16)

40
    A pro domácí ještě hůře! Vaněk si došel pro sedmičku po faulu Rubáče a Veselí jde do čtyř! (19:15)

40
    Sudí nyní pod domácím kotlem schytal nálož. Veselý nechtěl pustit míč z ruky při dvojitém hraní a dostává za to dvě minuty. (19:15)
    39
    Voika drží svůj herní prapor velice vysoko po nedělním utkání a přidává další gól. Už je to o čtyři branky. (19:15)
    39
    Gregorovič dostal přesnou přihrávku do pivota, odpoutal se od Horuta a neomylně překonal Drápelu. (18:15)
    38
    Jenže je to zase o dva. Janíček se dostal na devíti metrech ke střele a vymetl přesně šibenici! (17:15)
    37
    Ptáčník dvojitým oklepem zajistil obráncům vydatnou večeři v podobě párku a z nepříliš těžké pozice míč dostal do branky. (17:14)
    37
    Tvrdá střela Horuta skončila pouze na tyči, odražený míč ale získal na levém křídle Bosák a prostřelil Šimovčeka. (16:14)
    34
    Flajsar prostřelil z levého křídla Drápelu na bližší tyči a domácí opět mají lepší vstup do druhé půle oproti soupeři. (16:13)

34
    Hlípala dostává za běžný faul na Štohanzla dvě minuty. I samotný domácí hráč se tomu lehce pousmál. Tak či tak, Veselí má přesilovku. (15:13)
    33
    Ptáčník otevírá gólový účet druhé půle a navyšuje těsné vedení domácích na dvě branky. (15:13)

30
    Hosté sehrávali kombinaci do pivota, jenže přihrávku na Dostalíka znovu zastavil Ptáčník. Ten v posledních sekundách zkusil napříč celým hřištěm trefit prázdnou kasu Brna, míč těsně proletěl nad břevnem! (14:13)
    30
    Horut zkoušel hrát pod sebe z výskoku na Dostalíka, přihrávku ale zarazil Ptáčník, přes Voiku domácí vyslali do brejku Dodicu, který zkušeně proměnil. (14:13)
    29
    Václav však z pravé spojky při svém prvním střídání srovnává! V čase 28:47 bere oddechový čas domácí trenér. (13:13)
    29
    Ale tak se neděje, vznikl další rychlý brejk, který zkušeně proměnil Flajsar do poloprázdné branky, zatímco ho stíhal Václav a Pšenica mazal do branky. (13:12)
    27
    Horuta při sedmičce nerozhodil ani Vařečka, který svoji první sedmičku za A-tým v zápase tak nechytil. (12:12)

27
    Aby toho nebylo málo, Ptáčník je podruhé v zápase vyloučený, tentokrát za střet s Bosákem, po kterém je nařízena sedmička. (12:11)

27
    Vaněk v brejku nekompromisně vzal Flajsara přes obličej a dostává zasloužené dvě minuty. (12:11)
    26
    Melichar to bere v posledních minutách na sebe a urval to zas a znovu! Tentokrát zařídil domácím zpátky vedení. (12:11)
    26
    Janíček z dobrých 11 metrů vystřelil na křižnou tyč a neomylně se prosadil. (11:11)
    22
    Bassomben střelou z deseti metrů zavěsil do levého vinglu a jedná se o jeho první gól zde v České republice! (11:10)
    22
    Brno po dlouhé době srovnává! Ze sedmimetrového hodu se prosadil Horut a domácí začínají být poněkud podráždění. (10:10)

21
    Voika to vzal na sebe z kroku, střela k levé tyči ale Pšenicu nijak neohrozila! (10:9)
    20
    Stein však právě využil veselského oslabení, rychlou kličkou si udělal prostor na střední spojce a s trochou štěstí dotlačil míč do branky. (10:9)
    19
    Melichar v kombinaci nezaváhal a i v oslabení se dokázal prosadit. (10:8)
    19
    Horut sedmičku po faulu zkušeně proměnil a znovu dotahuje jižní Moravu na rozdíl jedné branky. (9:8)

19
    Začíná se z toho tady stávat vylučovací partie. Za rezolutní podržení Dostalíka dostává dvě minuty Ptáčník. (9:7)

18
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Berhouma). (9:7)
    18
    Melichara sice stáhl Berhouma na zem, jenže ani to domácímu obrovi nezabránilo v tom, aby vystřelil a prostřelil mezi nohama Pšenicu. (9:7)
    17
    Horut však na druhé straně rychle odpověděl a stále se Brno drží na dostřel jedné až dvou branek. (8:7)
    17
    Rozhodčí působili v této situaci hodně nejistě, nakonec nechali hru pokračovat a odražená střela Dodicy se do branky dostala v podobě doskoku Veselého z pravého křídla. (8:6)

16
    Berhouma dostal za takový zákrok-nezákrok žlutou kartu, Veselští tedy zůstávají u míče nadále. (7:6)
    15
    Odražený míč po nastřelené tyči získal brněnský Vaněk, kličkou na osu se zbavil křídelníka a Šimovček si zákrok nepřipsal – 7:6! (7:6)

14
    Melichar vytáhl Hlípalu ven z útočné formace a za dres ho stáhl na zem, dostává tak dvě minuty. (7:5)
    13
    Sklepnutí na Dostalíka bylo zablokováno vystupujícím Krčálem, domácí dokázali rychle rozehrát a ze zdánlivě ztraceného míče dokázal v brejku dát gól Radek Flajsar! (7:5)

12
    Rozlet Brna však zabržďuje nešetrný faul Petroviče na Krčála, za který dostává hostující plejer dvě minuty. (6:5)
    12
    Už je to jenom o jednu branku! Horut opět střílel z dálky a nekompromisně vymetl pravý vingl! (6:5)
    11
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Berhouma).
    (6:4)

11
    Po faulu Ptáčníka je k vidění žlutá karta pro domácí #60 a sedmička pro Kénik. (6:3)
    11
    Začátkem 11. minuty se prosazuje další střelou z dálky Roman Dodica a vrací zpět třígólový rozdíl. (6:3)

9
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Vaněk). (5:3)
    8
    Útočný faul Sokola a hosté toho využili na rychlý útok. Ten klepákem zakončil neomylně Vaněk a už je to pro soupeře přijatelnější – 3:5 z jeho pohledu. (5:3)
    7
    Petrovič prolomil dlouhé střelecké mlčení týmu a povedeným podstřelem z pravé spojky se prosazuje po třech minutách hry. (5:2)

7
    Dva pěkné zákroky předvedli gólmani z obou stran, nejprve to byl Šimovček, následně proti střele Voiky z pravé spojky vytáhl Pšenica zákrok nohou! (5:1)
    7
    Technická chyba KP v útoku, první brejk zápasu, který úspěšně proměnil Radek Flajsar. KP skutečně vstoupilo do zápasu velice zle a musí toho dost zlepšit. (5:1)
    6
    Ptáčník se nám pořádně rozstřílel a v kombinaci se smůlou Pšenici je to už trhák 4:1! Nejprve to na gól nevypadalo, hostujícímu gólmanovi však prošel balon pod nohama. (4:1)
    4
    Nyní Pšenicovi v brance hostí nepomohla teč Dostalíka, který vykláněčku domácího střelce Ptáčníka ze země tečoval do protipohybu gólmana. (3:1)
    4
    Nyní už to Hlípalovi vyšlo a střela přes Melichara zaplachtila přesně pod víko veselské kasy. (2:1)
    3
    Ptáčník to zkusil podobně jako Voika a zařídil tím domácím už dvougólové vedení. (2:0)

2
    Přes bloky na levé spojce vystřelil Hlípala a orazítkoval břevno! Následný odražený balon získal Kénik a stále zůstává v útoku. (1:0)
    1
    Voika si naběhl na přihrávku od Melichara a střelou přes blok nedal Pšenicovi šanci, ten by musel k levé tyči už jít předem. (1:0)

Tomáš Kalas

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Vařečka – Veselý, Dodica, Melichar (C), Bassomben, Flajsar, Sekulič, Krčál, Štohanzl, Gregorovič, Voika, Ptáčník, Rubáč, Parolly, Řepa
    trenér: Pavel Hladík

SKKP Handball Brno: Pšenica, Drápela – Hlípala, Vaněk, Václav, Horut, Dostalík, Koubek, Petrovič, Burget, Kučera, Stein, Ondřej Číž, Janíček, Berhouma, Bosák
    trenér: Ivo Vávra

Rozhodca: Halada, Kosmák