B. Bystrica – Poprad 4:1 (kon.) | Trenčín – Detva 3:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:0 (po pr.)
Budapešť – Nitra 0:7 (kon.) | Zvolen – Miškovec 2:1 (kon.) | HC Slovan – Košice 1:2 (0:1 po s.n.)
MAC Budapešť
0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
HK Nitra
Nedeľa 20.10.2019, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

56:41
    Nitra v závere tretej tretiny získava presilovku. Chris Bodó je vylúčený za seknutie.

56:23
    Po pravom krídle dopredu vyrazil Chris Bodó, ktorý sa dostal do bezprostrednej blízkosti, Hanuljak si ľahol a zneškodnil strelu.

51:06
    Domáci vyrazili do zaujímavého prečíslenia. Na seba to vzal Kreisz, i keď mal na výber Terbócsa na pravom kruhu. Hanuljak bezpečne zakročil.

44:32
    Sledujeme vylúčenie na strane domácich. Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Charles Stretch. Dostáva dve minúty za seknutie.

36:29
    Nitra dala gól!
    Tak toto je už totálna deštrukcia Budapešti v nitrianskom prevedení. JUDD BLACKWATER ostal nechránený na pravom kruhu, mal čas na namierenie a s istotou prekonal brankára Halásza strelou švihom.
    Asistencia: Patrik Lušňák.

35:12
    Nitra nastrieľala svojmu súperovi už poltucet gólov. Aj druhý brankár Budapešti je prekonaný. Halász najprv vyrazil strelu iba pred seba, kde si puk prevzal DANIIL FOMINYCH, premiešal, namieril a vystrelil ponad ležiaceho Halásza.
    Asistencia: Kenney Morrison.

30:36
    V zápase si zachytá aj Tomáš Halász. Na poste brankára vystrieda Benceho Bálizsa.

30:36
    Nitra je stále pri chuti a zvyšuje už na 0:5. Brankár Bálizs bol bez svojej hokejky. ERIK ČALÁDI dostal nezištnú prihrávku medzi kruhmi od svojho spoluhráča Rácza a zakončil cez bezmocného brankára Budapešti.
    Asistencia: Samuel Rácz.

29:02
    A mohlo byť už 0:5. Kerbashian z pravého kruhu našiel medzi kruhmi voľného Lanea Scheidla, ktorého zakončenie zblízka však zneškodnil Bálizs.

27:18
    Nitrania využívajú aj druhú skrátenú presilovku o jedného hráča a už je to vedenie o štyri góly! Rais posunul na modrej Mezeiovi, ktorý tvrdo vypálil. Delovka skončila na žŕdke a do bránky dorazil puk KAROL CSÁNYI.
    Asistencie: Branislav Mezei, Matúš Rais.

26:57
    Hosťom sa podarilo využiť presilovku o dvoch hráčov. Po vyhratom buly sa Nitrania ihneď rozostavili, KENNEY MORRISON namieril na ľavom kruhu a vypálil pod hornú žrď.
    Asistencia: Samuel Buček.

26:35
    Tréner hostí Marián Bažány si vzal oddychový čas.

26:35
    Nitra bude hrať dvojnásobnú presilovku. Scott Macaulay je vylúčený na dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

25:34
    Vylučuje sa opäť, tentokrát na domácej strane. Barnabás Majoross dostáva dve minúty za hákovanie.

22:43
    Presilovku získava MAC Budapešť. Dve minúty za podrazenie dostáva Daniil Fominych.

22:37
    V obrovskej šanci na pravom kruhu sa ocitol Krisztián Nagy, ktorý zakončoval z prvej, ale Hanuljak výborne vyrazil.

19:52
    Hostia zvyšujú svoje vedenie v tomto zápase. ERIK ČALÁDI vybojoval puk za ľavým kruhom a poslal ho nečakane na bránu. Bálizs bol prekvapený, ako strela prenikla za jeho chrbát.
    Asistencie: Roman Rác, Samuel Rácz.

16:57
    Už sa síce skončila nitrianska presilovka, hostia však ešte udržali puk v pásme a otvárajú skóre. DANIIL FOMINYCH získal stratený puk medzi kruhmi a strelou prekonal brankára Bálizsa.

14:24
    Svoj tím oslabuje Krisztián Nagy, ktorý dostáva dve minúty za nedovolené bránenie. Presilovku teda budú hrať Nitrania.

06:00
    Dobrú gólovú šancu mal k dispozícii István Sofron, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti bránky. Gólman Hanuljak však výborne zasiahol.

05:22
    A sledujeme ďalšie vylúčenie na nitrianskej strane. Andrej Kollár dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

04:15
    Končí sa početná prevaha pre Nitru. Dve minúty za krosček dostáva Miroslav Pupák.

03:24
    Sledujeme prvé vylúčenie v zápase, presilovku získava Nitra. Tamás Pozsgai dostáva dve minúty za hákovanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 17. Fominych (Rácz), 20. Čaládi (Rác, Rácz), 27. Morrison (Buček), 28. Csányi (Mezei, Rais), 31. Čaládi (Rácz), 36. Fominych (Morrison), 37. Blackwater (Lušňák)

MAC Budapešť: Bálizs (31. Halász) – McNally, Carlisle, Pozsgai, Macaulay, Garát, Bugár, Orbán, Schlekmann – Klempa, Stretch, Sofron – B. Orban, Langkow, Bodó – Nagy, Pitt, Terbócs – Kreisz, Majoross, Szigeti
    HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais, Rácz, Tábi – Buček, Kerbashian, Scheidl – Blackwater, Kollár, Lušňák – Fominych, Šimun, Csányi – Čaládi, Minárik, Rác

Rozhodca: Fridrich, Stano – Stanzel, Šoltés