cz Sobota 19.10.2019, 16:00ELIOD Extraliga dorostu (CZ) • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

PSG Berani Zlín: Synek (Malota) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek, Kráčalík (C) – Chludil, Broža, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Hykl, Andrle, Pospíšil, Ročák, Bujak , Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hláva, Pánek, Kozlík, Procházka

Rozhodčí: Blaha – Poláček, Kociňák.

Utkání nám začne každým okamžikem. Domácí nastupují v modro-žluté kombinaci, hosté v červené.

00:01

0:41
    Hra se na úvod zápasu přelévala ze strany na stranu. Do samostatného úniku se vydal Chludil, jeho střelu však lapil Halouzka..

1:22
    Ke své šanci se dostali také hosté. Przybyla se ocitl sám před domácím brankářem, mířil však jen do betonů.

1:55
    Třinečtí hokejisté působí mnohem aktivněji. Ke střele se znovu propracoval Przybyla, nepomohla mu ani clona Procházky.

2:40
    Bude se vhazovat před domácím Synkem, který pro jistotu schoval puk ve své výstroji.

3:25
    Poprvé v zápase je tu zakázané uvolnění. Lavička se z pravé strany odhodlal ke střele, chvíli poté hosté vyhodili.

4:28
    Synek se odhodlal k riskantní rozehrávce, která mu vyšla. Domácí se hnali do útoku, ve svém brankovišti byl však připravený Halouzka.

5:42
    Střela Frömela letěla jen do betonů, krátce poté Chludil nikoho nenašel před brankou Halouzky. Ten v závěru domácí akce jistě kryl přímou střelu od modré.

6:20
    Dosud nejvážnější šance zápasu. Ramert unikal po pravé straně, Jeho však před bránou netrefil puk ideálně.

7:08
    Domácí hokejisté v plynulém zápase nabírají na obrátkách, branky se však nedočkali.

7:51
    Nepovede se to ani Tomečkovi, jehož rychlý přechod do útoku zastavil ofsajd.

8:29
    Jánoš se před brankou Synka snažil najít svého spoluhráče, byl ovšem zastavený výbornou domácí obranou.

9:26
    Před brankou Synka chvíli zůstaneme, mladý gólman dvakrát v krátkém rozmezí kryl puk pod lapačku.

9:39
    Hra se přesunila před druhou branku. Chludil se z blízkosti před Halouzkou dostal ke střele, třinecký brankář byl ale pouze trefený do masky. Rozhodčí s přerušením neváhal.

10:34
    Na zlínské straně se klidným zákrokem prezentoval Synek, o chvíli později hru uklidnil Halouzka.

10:56
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomiczek – 2 min., nedovolené bránění).

12:06
    Domácí začali úvodní polovinu přesilové hry chaoticky, Halouzku ohrozila pouze střela od modré čáry.

12:29
    Zprava vzápětí neuspěl ani Frömel. Vhazovat se tak znovu bude před třineckým brankářem.

12:55
    Závěr přesilové hry mohl být pro zlínské úspěšný. Tomeček po naznačení střely přihrál na levou stranu, ani po závaru před gólmanem Haouzkou gól nepřišel.

13:51
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Chludil – 2 min., podrážení).

14:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ačkoliv hosté svoji přesilovou hru rovněž nezačali ideálně, tak se ujímají vedení! Od modré čáry napřáhl ONDŘEJ HYKL a přesnou střelou do horního rohu rozesmutnil domácí fanoušky. Asistence: Hrůzek, Hlávka

15:12
    Třinečtí se mohli dostat k dvougólovému vedení, Synek však i za přispění ramena předvedl parádní zákrok.

16:27
    Problémy měl také jeho brankářský kolega, ani on v této chvíli branku neobdržel.

18:00
    Domácí rozjeli velmi zajímavý útok středem hřiště, Mojžíš ani jeho se však nedokázali popasovat se zkrocením puku.

18:48
    Sledujeme rychlý hokej na obou stranách, zároveň však dochází k řadem nepřesností.

19:50
    V závěru třetiny měl blízko ke srovnání Tomeček, který však neuspěl po individuální akci.

20:00

Po úvodní třetině mají k výhře nakročeno hosté. K šancím se postupně dostávali oba týmy a zatímco zlínští přesilovou hru nevyužili, třineckým se to zásluhou přesné střely Hykla podařilo. Druhá třetina začne přibližně v 16.48.

20:01

20:09
    Na úvod nového dějství se ofsajdu dopustil Chludil. Hra se stěhuje až k s Synkovi.

20:11
    Šestnáctiletý brankář krátce po vhazování musel puk schovat pod lapačku.

21:35
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bujak – 2 min., podrážení).

21:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Mojžíš – 2 min., pozdní dohrání).

22:46
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hruzek – 2 min., hákování).

23:34
    Velice nepoklidný začátek druhého dějství. Po třech vyloučeních v krátkém sledu se o vyrovnání mohl postarat Jecho, který však z mezikruží nedokázal trefit skákající puk. Před Halouzkou se objevil úplně osamocený.

25:05
    Přesilové hry jsou pro Zlín zatím prokletím. Ani jedno ze tří vyloučení soupeře nepotrestali, předvedená hra ke všemu neodpovídala tomu, že měli početní převahu.

26:47
    Oslabení přežili bez újmy a sami se vydali do útočného pásma domácích, mírný tlak ovšem třinečtí nezužitkovali.

27:28
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jánoš – 2 min., zásah do nohou).

27:35
    Chludil se po začátku přesilové hry napřáhl od modré, Halouzka jeho střelu vyrazil před sebe. Zlínští se k další výraznější akci nedostali.

28:28
    Synek drží naděje domácích. Po odskoku od mantinelu se domácí brankář blýskl parádním zákrokem v tváři proti hostujícímu protivníkovi.

28:46
    Hra se po zakázaném uvolnění přesunula před Synka.

28:59
    Druhá šance Třince v oslabení, Procházka trefil tyč!

29:40
    K velkým šancím se dostávají také domácí. Ševčík nevyřešil přečíslení tři na jednoho ideálně, krátce před modrou nepříjemnou střelu vyslal Jecho. Hosté po necelé půl hodině drží čistý štít.

30:41
    Hykl se ukázal v obranné fázi. Autor prvního gólu předvedl ukázkový bodyček, ten byl odměněný potleskem třineckých příznivců.

32:15
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Petrovský – 2 min., sekání).

32:44
    Domácí se v přesilové hře dostali ke dvěma střelám od modré, bylo z toho jen ohrožení branky Halouzky.

33:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šutý – 2 min., podrážení).

33:22
    Zlín rozehrál přesilovku 5:3. Ta by mohla trvat čtyřiapadesát vteřin.

33:41
    Jeho s Chludilem si přihrávali na modré. Chludil zkusil střelu, zlomila se mu však hůl.

34:27
    Velký tlak a obří šance Lacigy gólem neskončili! Hráč Zlína měl odkrytou branku, před ní však trestuhodně minul! Na druhé straně unikal na Synka rychlým způsobem Przybyla, brankář domácích ale nájezd chytil.

35:05
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Burian – 2 min., podrážení).

36:20
    Třinečtí ukazují soupeři, jak se správně hraje přesilová hra. Domácí tým nepustili z obraného pásma, několik střel na Synka ovšem brankou neskončilo.

37:02
    Hosté tři vteřiny před koncem přesilové hry podruhé v utkání využívají početní převahu. Po velkém tlaku se před bránou prosadil DAVID WAWRZKIEWICZ. Asistence: Andrle

37:54
    Domácí se snažili o okamžité snížení stavu, v zápase jim prozatím ale nepřeje štěstí. Po jedné z mnoha střel se puk blížil tyčce Halouzky, který ho s přispěním štěstí tlačil mimo branku.

38:40
    Třinec měl blízko vedení 3:0! Hráči ze severu Moravy měli přečíslení dva na jednoho, Petrovského ale famózním zákrokem vyrážečkou dokázal vychytat Synek.

40:00

Rovněž ve druhé třetině padl jeden gól. Znovu letěl za záda Synka, jenž nedokázal zabránit druhé úspěšné přesilovce hostů. Zlín v průběhu dějství neproměnil přesilové hry, především ho může mrzet ta pět na tři. Třetí třetina se rozehraje od 17:35.

40:01

40:24
    Zkraje třetiny se dvěma zákroky zahřál Synek. Hosté do třetího dějství vystoupili aktivně.

41:20
    Osmělil se také Zlín. Halouzka je však ve své brance jistý a pozorný.

42:53
    Hosté jsou o další krok blíže výhře. Po velkém tlaku se z mezikruží prosadil kapitán Třince SERVÁC PETROVSKÝ. Asistence: Kozlík, Hrůzek

43:40
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jánoš – 2 min., nedovolené bránění).

44:48
    Zlínští hrají nejlepší přesilovou hru pět na čtyři. K úspěšnosti jim chybí lepší koncovka, která často ztroskotává na parádním Halouzkovi.

46:03
    Jeden z nejlepších domácích hráčů Tomeček se po překročení modré čáry odhodlal k zakončení, Halouzkovi ovšem k úspěšnému zákroku stačila pozornost.

47:11
    Hra je v této chvíli nepřesná. To vyhovuje Třinci, který je necelých třináct minut od výhry.

48:02
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Chludil – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:10
    Zlínský celek se za více jak minutu nedostal z vlastní třetiny. Hosté však během této doby nic vážného nevymysleli.

50:05
    I když se zlínský tým vydal na krátkou chvíli do útočné třetiny, hra se znovu dostala před Synka, kterým jistým zákrokem nechal své spoluhráče vydechnout.

50:57
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Matúšů – 2 min, podrážení).

52:34
    Třinec si jde za výhrou v jednoznačné přesilovce. Synek však odolal pěti střelám a drží tak třígólový rozdíl.

53:36
    Po útočné akci Chludila, Frömela se k zajímavé střele dostal Laciga, také on však branku nedokázal vstřelit. Znovu u toho byl pohotový Halouzka.

54:34
    Hosté si bez problémů hlídají náskok, většinu času tráví v útočné třetině hřiště.

55:30
    Po zakázaném uvolnění domácích se hosté odhodlali ke střele, Synek ale měl připravenou lapačku.

56:04
    Do konce třetí části zápasu zbývá necelých 240 vteřin a na místo náporu domácích je zde snaha třineckých o čtvrtý gól.

57:34
    Závěr utkání je spíše vedený v emocích než v hokejovém umu. Pokud se nepřihodí nic závratného, Třinec si dojde pro plný bodový zisk.

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Obrázek zápasu vypadá stále stejně.

58:41
    Zakázané uvolnění ze strany domácích.

58:54
    O snížení se v závěru třetiny snažil Ramert, štiplavá střela nadělala Halouzkovi problémy. Třinecký gólman však puk zvládl chytit.

59:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hoferek – 2 min., faul kolenem).

Velká třinecká radost končí zápas. Hosté si po zásluze odvážejí plný bodový zisk, o osudu zápasu rozhodly úspěšné přesilové hry. Třinec využil dvě, Zlín nezvládl ani využití pět na tři. Na obou stranách výborně zachytali brankáři.

Ode mě je to vše, přeji krásný zbytek večera. (18:10:44)

Radek Štohl

Góly a asistencie: 15. Hykl (Hrůzek, Hlávka), 38. Wawrzkiewicz (Andrle), 43. Petrovský (Kozlík, Hrůzek)

Berani Zlín: Synek (Malota) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek, Kráčalík (C) – Chludil, Broža, Tomeček, Ševčík, Matúšů, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička

Rozhodca: Blaha – Poláček, Kociňák