Česko – Slovensko 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Slovensko
cz Utorok 17.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Reprezentácia do 17 rokov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám vás u odvetného přátelského utkání mezi reprezentacemi do sedmnácti let mezi Českem a Slovenskem. Ve včerejším utkání jsme byli svědky velké bitvy s napínavým koncem. Troufám si říct, že i dnes to bude dosti podobné. Zda budu mít pravdu budete moct se mnou sledovat od 17:00, kdy se utkání v Hodoníně rozehraje.

První utkání hrané ve slovenské Skalici:

SLOVENSKO – ČESKO 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 28. Kupčo (Demek) – 56. Jiříček (Brada, Půček), 63. Brabenec (Svozil).

Česko: Hamrla (Šatný) – Moravec (C), Jasečko, Ticháček (A), Špaček, Šindelek, Machů, Pelda, Fajmon – Půček (A), Altrichter, Brada, Remeš, Měchura, Gajda, Frömel, Kučera, Budina, Slavík, Marcel

Slovensko: Eliaš (Marinov) – Groch (C), Mešár M., Kliment, Rajzík, Socha, Kocúr, Benedikt – Štetka, Šramaty (A), Šotek, Horváth, Demek, Kupčo, Ožvald, Babeliak (A), Mešár F., Malík, Svitač, Rajčan

Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Rožánek.

00:01

02:00
    Od začátku utkání se hraje nahoru, dolů. První zákroky si již připsali oba brankáři.

03:39
    Češi se usadili v útočném pásmu, kde momentálně kombinují.

04:24
    Kučera dorážel spolu se svým spoluhráčem z bezprostřední blízkosti, ve velké šanci oba domácí hokejisté pohořeli.

05:14
    Hraje se v rychlém tempu. Nás může těšit, že o trochu aktivnější jsou hokejisté v červených dresech.

05:53
    K odraženému puku se nejrychleji dostal Altrichter, jehož bekhendový pokus Elišaovi větší problémy nenadělal.

06:12
    Gumový předmět na slovenské střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

06:33
    Přečíslení tři na dva řešil Frömel nahrávkou skrz brankoviště, nicméně žádného ze spoluhráčů nenašel.

07:17
    Po delší době si zachytal i Hamrla, pokus soupeře z pravého kruhu vyrazil do opačného rohu kluziště.

08:11
    Domácí hokejista našel skulinku v obraně Slovenska a vyslal do gólové šance Altrichtera, jehož dobře provedenou kličku vychytal famózní Eliaš!

08:27
    Vyloučení v týmu Slovensko (Rajzík – 2 min., faul loktem).

09:43
    Reprezentace České republiky to zkouší ze všech stran, nicméně soupeřům se daří pokusy blokovat.

10:04
    Naše sedmnáctka je po celou dobu v útočném pásmu, i tak se ale dá říct, že Slováci brání skvěle.

10:27

10:34
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kliment – 2 min., podrážení).

11:16
    Eliaš příliš neviděl střelu soupeře od modré čáry, přesto alespoň odhadl trajektorii letícího kotouče.

11:34
    Další projektil byl tečován bránícím hráčem, což evidentně zaskočilo slovenského brankáře, puk však nakonec mezi tři tyče nemířil.

12:34

13:18
    Češi dominují této pasáži zápasu. Uvidíme, zda z toho něco dokáží vytěžit.

14:03
    Shluk těl před hostujícím brankářem bývá čím dál častěji zasahován střílejícími soupeři, Eliaš tak moc práce nemá.

14:47
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Budina.

15:04
    Šimon Groch vyslal přízemní střelu od modré čáry, Hamrla ale včas sklapl své betony k sobě.

16:07
    Hamrla se roztáhl v brankovišti a několika zákroky podržel svůj tým! Upřímně, nyní opravdu nevím, jak se mu podařilo celou situaci zachránit.

16:31
    Vyloučení v týmu Česko (Machů – 2 min., nedovolené bránění).

17:26
    Českému celku se podařilo osvobodit, ten tak střídá.

17:31
    Toho málem využili Slováci! Jeden z nich se řítil z levé strany sám na Hamrlu, který proti zakončení bleskurychle vystřelil své betony.

18:21

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:57
    V samotném závěru střílel domácí útočník z bezprostřední blízkosti na vzdálenější tyč, v cestě mu ale stála vyrážečka brankáře soupeře!

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:48.

První třetina je u konce! V ní měli navrch domácí hokejisté, jenomže díky parádním zákrokům Eliaše je stále stav bezbrankový. Bylo by nefér tvrdit, že Slováci byli bez šance, ba naopak. I ti několikrát zahrozili, i v tomto případ se na jejich neúspěchu podílel brankáře, tentokrát Hamrla.

20:01

20:22
    Demek mířil nad lapačku brankáře České republiky, místo brány ale trefil zadní mantinel.

21:01
    Úvodní gól měl na hokejce Babeliak, který z bezprostřední blízkosti poslal dělovou ránu jen do výstroje Hamrly.

21:15
    Česko právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! Z následného protiútoku vzešla obrovská skrumáž před slovenskou bránou, ve které si našel kotouč PETR GAJDA a dopravil gumový předmět za záda Eliaše. Bez asistence.
    21:15 GAJDA - 1:0

22:01
    Parádní vstup do druhé třetiny v podání českého týmu! ŠIMON FRÖMEL se ocitl v gólové šanci, raději ale počkal na svého spoluhráče, se kterým si vyměnil kotouč a pálil do odkryté brány. Asistence: Ivo Sedláček
    22:01 FRÖMEL - 2:0

22:47
    Vyloučení v týmu Česko (Marcel – 2 min. + 10 min. osobní trest, naražení zezadu). Trest odpyká Slavík.

23:46
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kliment – 2 min., nedovolené bránění).

25:48
    Lubomír Kupčo se dostal do samostatného úniku, jenomže tváří v tvář Hamrlovi neuspěl!

27:25
    Vyloučení v týmu Slovensko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kupčo.

28:24
    Až nyní se usadili domácí hokejisté v útočném pásmu, kde se snaží rozjet svůj kombinační kolotoč.

29:25

32:10
    Na hrací ploše se neděje nic zajímavějšího, skoro vůbec se nepřerušuje, což tedy vyhovuje české reprezentaci.

35:25
    Ze hry toho příliš nemají brankáři, kteří sice musí být stále ve střehu, ale příliš projektilů na ně nemíří.

38:37
    Delší hluchou pasáž ukončuje třetí branka českého reprezentační výběru! Z rychlého brejku se prosazuje MATYÁŠ BUDINA. Asistence: Marek Brada
    38:37 BUDINA - 3:0

39:00
    Probíhá poslední minuta druhá dvacetiminutovky.

39:56
    Ještě jedna střela vystrašila Eliaše, následuje vhazování po jeho levici.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:33.

Druhá třetina je za námi! Tu si střelecky podmanil český národní tým, a tak vede po čtyřiceti minutách rozdílem tří branek. Oproti první části jsme viděli i spoustu vyloučení na obou stranách, nedá se však říct, že by se jednalo o nějaký vyhrocený zápas.

40:01

40:32
    Střela od modré čáry prosvištěla kolem českého brankáře, který se stále musí mít v pozoru, hrají soupeři.

41:54
    Po tvrdém hitu u zadního mantinelu zůstal ležet jeden z obránců českého týmu, za chvíli se naštěstí zvedl a po svých odbruslil na střídačku.

43:14
    Moravec si sjel z levému kruhu a z první pálil, jeho pokus bez problémů Eliáš vyrazil.

44:59
    I ve třetí třetině jsou Češi aktivnějšími. Daleko lépe vypadá jejich pohyb, u všech kotoučů jsou rychleji.

46:39
    Ticháček projel hostující obranou jako nůž máslem a z ostrého úhlu střílel, slovenský brankář ale byl pozorný.

48:42
    Eliaš byl z opačné strany trefen pukem do masky, o zase tak velkou ránu se ale nejednalo, hra může pokračovat.

49:59
    Škoda pro Slováky. Kdyby Kocúr zpracoval přihrávku za obranu, býval by jel sám Hamrlu.

50:12
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kocúr – 2 min., podrážení).

51:25
    Hostující gólman byl znova trefen do masky, nyní se hra přerušovat musela.

52:12

53:46
    Parádní sólová akce! Alexander Remeš se krásně prosmýkl kolem několika soupeřů a nahrával na ADAMA MĚCHURU, jenž z hranice brankoviště skóroval. Asistence: Alexander Remeš, Petr Gajda
    53:46 MĚCHURA - 4:0

53:46
    Oddechový čas pro domácí.

55:12
    Češi trochu polevili v obraně, čehož by mohli Slováci využít a dočkat se čestného zásahu.

55:38
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    A ten taky přichází! Čtyři a půl minuty před koncem kosmeticky upravuje skóre LUBOMÍR KUPČO. Asistence: Kevin Horváth, Pavol Štetka
    55:38 KUPČO - 4:1

56:52
    Vypadalo to, že Hamrla byl podražen. Rozhodčí zůstávají klidnými.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a i celého utkání.

58:22
    Budina nahrával pod sebe na osamoceného spoluhráče, tomu ve skórování zabránil jeden z vracejících se soupeřů.

59:07
    Vyloučení v týmu Česko (Slavík – 2 min., hákování).

Je dobojováno! Češi dnes předvedli daleko lepší výkon jak včera ve slovenské Skalici a dnes jasně Slováky přehráli. O osudu duelu rozhodla druhá třetina, kdy naši reprezentanti nasázeli tři branky a soupeře dostali po psychické stránce na samé dno.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (19:06:16)

Michal Hladký

Góly a asistencie: 22. Gajda, 23. Frömel (Sedláček), 39. Budina (Brada), 54. Měchura (Remeš, Gajda) – 56. Kupčo (Horváth, Štetka)

Rozhodca: Hradil, Kika – Gebauer, Rožánek