Nashville – Florida 6:3 (kon.) | Washington – Chicago 4:3 (po pr.) | Montreal – NJ Devils 4:2 (kon.)
NJ Devils – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 1:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 5:4 (po pr.)
Dallas – St. Louis 0:2 (kon.) | Nashville – Florida 1:0 (kon.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 2:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 1:3 (kon.)
Dallas Stars
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
St. Louis Blues
cz Utorok 17.09.2019, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Kde jsme společně skončili, tam i začínáme. Úřadující šampióni a majitelé posledního Stanley Cupu ze St. Louis zahájí přípravu na nadcházející sezónu NHL v American Airlines Center, kde vyzvou domácí Dallas.
    Hokejisté Dallasu zahájí přípravu proti úřadujícím šampiónům

DALLAS STARS

Dallas má v bráně skvělého brankáře, kterým je Ben Bishop. Organizace věří, že právě on by mohl být ústřední postavou v boji o playoff. Stars navíc posílil Joe Pavelski ze San Jose a Andrej Sekera. Slovenský obránce by ovšem do úvodního přípravného utkání nastoupit neměl, stejně jako třeba kapitán Jamie Benn a řada dalších opor. Dallas věří, že ho Andrej Sekera mile překvapivý a zajistí si místo v obranné řadě, třeba po boku Romana Poláka, se kterým by to mohlo jít.
    Radek Faksa se potkal na přípravném kempu s Ondřejem Válou

ST. LOUIS BLUES

St. Louis má za sebou historickou sezónu, během které se počtvrté v historii probojovalo do finále Stanley Cupu a vůbec poprvé dokázalo nejcennější hokejovou trofej získat. Blues přitom do sezóny 18/19 nevstoupili vůbec dobře a byli na dně, poté ovšem učinili objev v podobě brankáře Jordana Binningtona a jako skvěle sehraný orchestr dotáhli neuvěřitelnou jízdu až do konce. Úřadující šampióni zahájí novou sezónu na ledě Dallasu bez několika hvězdných jmen.
    Obrovskou zásluhu na Stanley Cupu měl i Vladimír Tarasenko

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell (A), Klingberg (A), Harley, Polák, Djuse, Barteaux – Kiviranta, Pavelski (A), Gurianov – Cogliano, Faksa, Comeau – Tufte, Dellandrea, Noesen – Caamano, Gardner, Robertson. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

St. Louis Blues: Husso (Wilcox) – Borgman, Bortuzzo (A), Dotchin, Edmundson (A), Mikkola, Pouliot – Barbašev, Blais, Fabbri, Kostin, Laferriere, MacEachern, Nolan, Olsen, Poganski, Sundqvist, Vecchione, Walker. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Tim Peel. Čároví: Darren Gibbs, Brandon Gawryletz.

00:01

01:00
    Robby Fabrri se dostal ke střele na vrcholu levého kruhu a přesně po minutě mohl otevřít skóre, Ben Bishop si ale dokázal poradit a připsal si první zákrok.

01:52
    Mathias Laferriere vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Ben Bishop úspěšně vyrazil kotouč mimo svou bránu.

04:08
    Derrick Pouliot se nerozpakoval a od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, kterou Ben Bishop vyrazil.

05:31
    Niko Mikkola a Nathan Walker v rychlém sledu vystřelili od modré čáry, jejich pokusy ale postrádaly přesnost.

07:11
    Robert Bortuzzo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil na výstroji Bena Bishopa.

12:16
    Austin Poganski měl obrovskou šanci, z blízkosti ale napálil brankovou konstrukci! Velká škoda!

12:29
    Nathan Walker vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Ben Bishop si připsal další úspěšný zákrok.

12:55
    Thomas Harley byl vyloučen na dvě minuty za hákování a St. Louis si zahraje první přesilovou hru.

12:59
    Robby Fabbri mohl rychle využít úvodní přesilovou hru Blues, když vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Ben Bishop ale dobře zakročil a puk vyrazil.

13:47
    Mike Vecchione na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, Bena Bishopa ale v bráně Dallasu nenachytal.

14:55
    Ben Bishop dobře zasáhl proti dvěma střelám zápěstím a vyloučený Thomas Harley je zpátky na ledové ploše.

15:57
    Ryan Olsen vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a Ville Husso jeho pokus podržel.

17:09
    Dallas si vytvořil v závěru první třetiny dobrý tlak a tentokrát pálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování Roman Polák, také jeho střelu ale Ville Husso kryl.

17:59
    Roberto Bortuzzo odpověděl střelou z pravého kruhu pro vhazování, oba brankáři ale zůstávají nepřekonáni.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Ačkoliv úvodní část zápasu nebyla vyložené nudná, žádného gólu jsme během ní nedočkali. Nejblíže ke vstřelení gólu byl hostující útočník Austin Poganski, který z blízkosti napálil tyč. Skóre po první třetině dnešního utkání zní. Dallas Stars 0 St. Louis Blues 0.

20:01

20:35
    Joe Pavelski zahájil prostřední část střelou od modré čáry a Ville Husso proti ní v bráně Blues snadno zasáhl.

22:03
    Esa Lindell tvrdě vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Ville Husso jeho ránu s příklepem vyrazil.

22:11
    Esa Lindell na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Ville Husso se na přední tyči nenechal vůbec zaskočit.

23:06
    Ryan Olsen vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a Ben Bishop jeho pokus vyrazil.

23:44
    Joe Pavelski se dostal v pravém kruhu k dorážce, jenže brankář Ville Husso zůstal nepřekonán!

26:47
    Radek Faksa se dostal k dorážce a byl hodně blízko otevření skóre, Ville Husso ale situaci ustál a připsal si skvělý zákrok! Radek Faksa neuspěl.

29:02
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    KLIM KOSTIN se dostal ke střele v prostoru mezikruží a Ben Bishop nedokázal jeho střelu zápěstím zastavit! Blues prolomili bezbrankové skóre a vedou 1:0. Asistence: Ivan Barbašev.

30:25
    Mathias Laferriere odehrál skvělé střídání a během pouhých šesti sekund mohl dvakrát udeřit, jenže Ben Bishop obě jeho rány vyrazil!

33:42
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Ben Bishop, přichází Anton Chudobin.

33:47
    Thomas Harley vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Ville Husso puk dobře vytáhl mimo bránu.

34:29
    Ryan Olsen dobře vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila nad bránu. Škoda.

34:31
    ROBERT BORTUZZO na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána prošla až do sítě! Blues se ujímají vedení 2:0 a na tahu jsou domácí. Asistence: Mathias Laferriere a Nathan Walker.

36:10
    Dallas si vytvořil v závěru úvodní třetiny zápasu dvě dobré střelecké pozice, jenže Ville Husso byl v bráně St. Louis připraven a v rychlém sledu dvakrát zasáhl.

36:17
    Nicholas Caamano vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Ville Husso v bráně Blues opět zasáhl.

38:57
    MacKenzie MacEachern dostal dvě minuty za krosček a Dallas si v úvodu zápasu zahraje přesilovou hru.

39:51
    Nathan Walker mohl skórovat devět sekund před koncem druhé třetiny, když se ocitl v dobré šanci mezi kruhy pro vhazování, Anton Chudobin ho ale vychytal.

40:00

Hokejisté St. Louis vstřelili během druhé třetiny dva góly v rozmezí šesti minut a po bezbrankové první třetině se ujali vedení. O úvodní dva góly přípravného utkání se postarali Roberto Bortuzzo a Klim Kostin. Skóre po druhé části. Dallas Stars 0 St. Louis Blues 2.

Třetí třetina začne přibližně v 4:23.

40:01

40:01
    Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Ville Husso, přichází Adam Wilcox.

40:01
    V American Airlines Center právě začala závěrečná třetí třetina a Dallas se pokusí o comeback. Vyrovná skóre?

42:25
    Anton Chudobin měl plné ruce práce, v rychlém sledu ale dokázal vytáhnout tři skvělé zákroky, když si nejprve poradil se střelou v blízkosti levé tyče, poté z pravého kruhu pro vhazování a naposledy i s táhlým pokusem od modré čáry!

45:04
    Hra běží ve třetí třetiny strašně rychle a Blake Comeau mohl snížit, Adam Wilcox ale jeho střelu z prostoru mezikruží lapil a připsal si zákrok!

45:30
    Andreas Borgman vypálil na pravém křídle od modré čáry a střídající brankář Anton Chudobin dobře zasáhl. V bráně Stars dnes začal skvělý brankář Ben Bishop.

47:03
    Pasáž hry, během které bylo k vidění hodně hitů, ukončil střelou z mezikruží Joel Kiviranta, jenže Adam Wilcox skvěle zasáhl a puk za svá záda opět nepustil.

47:45
    Oscar Sundqvist na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anton Chudobin puk snadno vyrazil mimo bránu.

48:14
    Následovala rána Derricka Pouliota od modré čáry, brankář Anton Chudobin ale opět bezpečně zasáhl.

49:46
    Dallas se konečně vymanil z tlaku Blues a od modré čáry zkusil snížit Riley Tufte, jenže střídající Adam Wilcox si puk našel a za svá záda ho zase nepustil.

49:54
    John Klingberg na pravém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a Adam Wilcox si nyní snadno poradil.

51:08
    Robby Fabbri se ocitl v levém kruhu ve slibné střelecké pozici, Antona Chudobina ovšem propálit nedokázal.

52:49
    Jordan Nolan na levém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a Anton Chudobin puk lapil.

53:21
    Ryan Olsen dobře napadal v pravém rohu útočného pásma a na vlastní kůži to pocítil Roman Polák.

55:48
    Do konce dnešního střetnutí zbývají odehrát čtyři minuty a Dallas stojí na pokraji první porážky.

57:29
    Utkání už se pouze dohrává a uvidíme, zda to domácí risknou a odvolají v závěru Antona Chudobina.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:14
    Jaké Dotchin zkusil zaskočit Antona Chudobina střelou ze středního pásma, ve své snaze ale neuspěl.

Úřadující šampióni zahájili přípravu hubenou výhrou na ledě Dallasu. Utkání se lámalo uprostřed normální hrací doby, když se Blues prosadili dvakrát během necelých šesti minut. O góly se postarali Klim Kostin a Robert Bortuzzo. Výsledek. Dallas Stars 0 St. Louis Blues 2.
    Úřadující šampióni ze St. Louis zahájili přípravu vítězstvím 2:0