Plzeň – Haukar 26:25 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
26:25 (14:15)
Haukar
cz Sobota 07.09.2019, 18:00 • Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň • Pohár EHF • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u odvetného duelu 1. předkola poháru EHF, ve kterém jediný český zástupce v této soutěži Talent M.A.T. Plzeň vyzve islandský Haukar. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Tento dvojzápas je zajímavý pro kouče Západočechů Michala Tonara staršího, jelikož na Islandu působil. Za Plzeň už však nenastupuje jeho syn Michal Tonar mladší, jenž si hledá zahraniční angažmá.

V prvním duelu na islandské půdě po celý zápas vedl Talent. Dostal se do šestigólového vedení, která udržela i do konce první půle. Ve druhém poločase se Haukar přiblížil nejvíce na 19:22, ale závěr se lépe vydařil Plzni, která si do odvety přivezla pětigólový náskok za vítězství 25:20.

Haukar – Talent M.A.T. Plzeň 20:25 (7:13)

Střely – 37:45

Dovedou Západočeši i odvetný duel k výhře a postoupí do 2. předkola? To se dozvíme již brzy, utkání startuje v 18:00.

Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, Šmíd – Chmelík, Douda, Ivančev, Jenko Bogdanić, Kačín, Macháč, Nejdl, Režnický, Šafránek, Šindelář, Stehlík, J. Tonar, Vinkelhöfer, Wildt.

Haukar: Scheving, Gudjonsson – Aronsson, Baruson, Baumruk, Brynjolfsson, Gudnason, Halldorsson, Hallgrimsson, Heimisson, Hlynsson, Jonasson, Olafsson, Petursson, Svavarsson, Thorgeirsson.

Rozhodčí: Christiansenová, Hesseldalová Hansenová (obě DEN).

Hráči obou celků přicházejí na palubovku, duel začne za několik minut.

V domácí brance začne Karel Šmíd, v hostující pak Ari Gretar Gudjonsson.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Douda otevírá skóre, Plzeň využívá hned první útok. (1:0)

2
    Aronsson se dopustil prorážení. (1:0)
    2
    Stehlík z pravé spojky vypálil ke vzdálenější tyči do protipohybu Gudjonssona. (2:0)
    3
    Jonasson snižuje z pravého křídla střelou o zem. (2:1)

4
    Jakub Tonar zablokován a Haukar u míče. (2:1)
    4
    Aronsson se štěstím ze spojky propálil Šmída. (2:2)

4
    Gudjonsson si připsal dobrý zákrok, odražený míč však získává Plzeň. (2:2)

5
    Podstřel Jana Stehlíka končí vedle islandské branky. (2:2)
    5
    Hallgriimsson z pravé spojky otáčí skóre na stranu Haukaru. (2:3)

6
    Stehlík šikovně proskočil obranou, ale poté ho vychytal Gudjonsson. Míč alespoň zůstává Západočechům. (2:3)
    6
    Jakub Douda to vzal při signalizované pasivitě na sebe a vystřelil ze spojky k pravé tyčce. (3:3)

7
    Hallgrimsson z deseti metrů přestřelil, ale Vinkelhöfer nedostal přesný pas do rychlé protiakce. (3:3)

7
    To samé se dá říct o pasu na Aronssona, ten nezpracoval přihrávku do křídla. (3:3)

7
    Skvělý Karel Šmíd vychytal samostatný únik Peturssona po ztrátě Talentu! (3:3)

8
    Jakub Tonar z dobré pozice o dost minul branku, na druhé straně se znovu zaskvěl Šmíd, když vychytal na pravém křídle Jonassona. (3:3)

9
    Gudjonsson vychytal Jakuba Tonara i dorážejícího Šindeláře. Špatná produktivita Plzně, ale domácí alespoň získali odražený balon i napodruhé. (3:3)

9
    Jakub Douda se protáhl po levé straně, ale poté nezakončil přesně. (3:3)
    9
    Hallgrimsson střelou z pravé spojky mezi nohy Šmída vrací vedení Haukaru. (3:4)

10
    Jan Stehlík dvakrát zablokován, avšak Plzeň stále kombinuje. (3:4)

10
    Žlutá karta pro tým Haukar (Hallgrimsson). (3:4)

10
    "Je to pomalý!" poznamenal několikrát trenér Michal Tonar. Západočechů, se zatím v útoku nedaří a nyní přišli o balon. (3:4)

11
    Ovšem mají Karla Šmída, který vychytal rychlý brejk Jonassona! Skvělý zákrok nohou. (3:4)
    11
    Zrychlení v útoku má přinést Tomáš Nejdl, který proskočil po pravé straně a zakončil kolem nohou Gudjonssona. (4:4)

12
    Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Macháč). (4:4)

12
    Šmíd pravou rukou vystihl dělovku Baumruka ze spojky! (4:4)

13
    Douda vybojoval pro Plzeň sedmičku, hosté bránili v brankovišti. (4:4)

13
    Vinkelhöfer trefil jen ruce střídajícího Schevinga. (4:4)

13
    Šmíd si po minutě znovu smlsl na tvrdé ráně Baumruka! Další skvělý zákrok rukama. (4:4)

14
    Talent v plném počtu. (4:4)

14
    Nejdl zastaven nedovoleně, sedmička pro Plzeň. (4:4)

14
    Žlutá karta pro tým Haukar (Aronsson). (4:4)
    15
    Douda už na Schevinga vyzrál a Talent vede. (5:4)

16
    Skvělá obrana Talentu, Baumruk o balon přišel a poté stáhl plzeňského hráče, načež dostává dvě minuty. (5:4)

16
    Režnický při zakončení z pivota přešlápl, jeho trefa tak platit nebude. (5:4)
    17
    Jonasson dokázal z pravého křídla překonat Šmída. (5:5)
    18
    Stehlík to vzal na sebe a vrací vedení Západočechům střelou ze spojky. (6:5)

18
    Haukar v plném počtu. (6:5)
    18
    Baruson vypálil z výskoku k pravé tyčce. (6:6)
    18
    Douda rychle odpovídá. (7:6)

19
    Baruson váhal s přihrávkou i střelou, rozhodčí mu poté odpískala kroky. (7:6)

19
    Faulovaný Režnický na pivotu vybojoval při signalizované pasivitě sedmičku a přesilovku pro Plzeň. (7:6)

19
    Vyloučení v týmu Haukar (Aronsson). (7:6)
    19
    Jakub Douda vymetl levou šibenici a Západočeši poprvé vedou o dva góly! Pět branek zařídil právě Douda. (8:6)
    20
    Jonasson z pravého křídla našel recept na Šmída a znovu ho překonává. (8:7)
    21
    Plzni se přesilovka vůbec nedaří, po slabé střele Ivančeva udeřil ze samostatného úniku opět Halidor Ingi Jonasson. (8:8)

21
    Oddechový čas pro domácí. (8:8)
    21
    Jenko Bogdanić to vzal na sebe a z pravé spojky propálil Gudjonssona mezi nohy. (9:8)

21
    Haukar v plném počtu. (9:8)

22
    Režnický dobře zasáhl v obraně, ale Ivančev neproměnil šanci z rychlého protiútoku. Gudjonsson vyráží nohou. (9:8)
    23
    Baruson nepřihrál přesně a rychlá protiakce tentokrát Talentu vyšla, trefuje se Ondřej Šafránek. (10:8)

24
    Aronsson z pravé spojky z kroku propálil Šmída. (10:9)
    25
    Šafránek neměl na levém křídle ideální palebný úhel, ale dokázal vystřelit kolem hlavy Gudjonssona. (11:9)

25
    Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Režnický). (11:9)
    25
    Olafsson jednoduše proskočil na pravé straně a opět je to jen o gól. (11:10)
    26
    Ondřej Šafránek jakožto křídlo překvapil Gudjonssona střelou z kroku z levého křídla! (12:10)
    26
    Aronsson odpovídá přesným podstřelem mezi nohy Šmída. (12:11)
    27
    Po sražené střele Plzně zamířil do odkryté domácí branky Hlynsson. (12:12)

27
    Talent hraje v plném počtu. (12:12)

28
    Šafránek si naskočil na přihrávku do vzduchu, dokázal zpracovat míč, trefil ovšem jen ruce Gudjonssona. (12:12)
    28
    Baumruk dokázal odpovědět střelou z pravé spojky. (12:13)
    29
    Tim Jenko Bogdanić však vzápětí ihned srovnává rovněž ze spojky. (13:13)

30
    Sedmička pro Haukar! (13:13)
    30
    Olafsson proměňuje střelou do pravého horního rohu. (13:14)
    30
    Macháč dostal pas na pivota a dokázal se prosadit. (14:14)

30
    Další sedmička pro hosty! (14:14)
    30
    Herajt si na střelu Olafssona sáhl, ale sedmičku nevytěsnil. (14:15)

30
    První poločas skončil. (14:15)

Oba týmy se přetahovaly po celý první poločas o těsné vedení, ani jeden z celků nikdy neměl větší náskok než dvoubrankový. Za tohoto výsledku by stále postupovala Plzeň, ale musí si dát pozor, o náskok pěti gólů může rychle přijít. Haukar hraje velmi dobré utkání a ještě chce zabojovat o postup.

Druhý poločas začne přibližně v 18:50.

31
    Začal druhý poločas. (14:15)

31
    Šafránek vystihl přihrávku Baumruka, ještě předal míč Doudovi, ale toho vychytal Gudjonsson! (14:15)

31
    Další ztráta Haukaru, ovšem Gudjonsson si tentokrát vychutnal únik Jakuba Tonara! (14:15)
    32
    Jonasson z pravého křídla vymetl vzdálenější šibenici. (14:16)
    32
    Haukar vstoupil nabuzen do druhé půle! Stehlíka vychytal znovu Gudjonsson, následně se i přes faul na svou osobu probil k další trefě Jonasson. (14:17)

32
    Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tonar). (14:17)
    33
    Po ztrátě míče Západočechů mohl Baumruk v klidu trefit prázdnou branku domácích. (14:18)

34
    Douda zablokován, Talent pokračuje v útoku, signalizovaná pasivita. (14:18)

34
    Haukar se v klidu ubránil a může srovnat stav dvojzápasu! (14:18)

34
    Ovšem Hallgrimsson dostal přihrávku jen na nohu. Talent u balonu a v plném počtu. (14:18)
    35
    Stehlík pokazil přihrávku a Jonasson z brejku srovnává stav dvojzápasu! Jeho šňůra činí už pět gólů, ve druhé půli čtyři. (14:19)

35
    Oddechový čas pro domácí. (14:19)

36
    Západočeši se trápí. Při signalizované pasivitě Jakub Tonar napálil jen tyč, Šafránek z dorážky z křídla přestřelil. (14:19)

37
    Domácí zablokovali střelu Hallgrimssona a mohou útočit. (14:19)

38
    Jakub Šindelář se skvěle pral na pivotu a vybojoval pro Plzeň sedmičku a přesilovku. (14:19)

38
    Vyloučení v týmu Haukar (Svavarsson). (14:19)
    38
    Jakub Douda prolomil střelecké trápení Plzně, které trvalo osm minut. Prosadil se ranou o tyč. (15:19)

39
    Signalizovaná pasivita Haukaru. (15:19)
    39
    Haukar hrál v útoku přes minutu, než byla signalizována pasivita. Nakonec se přeci jen trefil Baumruk z levé spojky. (15:20)
    40
    Jakub Tonar odpovídá, hosté už ovšem v plném počtu. (16:20)

40
    Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šafránek). (16:20)

40
    Žlutá karta pro realizační tým Haukaru. (16:20)

40
    Thorgeirsson ze spojky orazítkoval jen pravou tyč! (16:20)

41
    Ivančev prorážel a o balonu znovu Islanďané. (16:20)

42
    Jonasson zakončoval z pravého křídla mimo. (16:20)

42
    Západočeši v plném počtu. (16:20)

43
    Signalizovaná pasivita Talentu. (16:20)

43
    Střelu Jenka Bogdaniće vystihl Gudjonsson nohou, skvělý zákrok však předvedl na druhé straně proti Aronssonovi také Filip Herajt! (16:20)

43
    Tim Jenko Bogdanić se se štěstím dostal k odraženému míči a zakončoval sám proti Gudjonssonovi, o zem trefil jen břevno! (16:20)

44
    Útočný faul Haukaru. (16:20)

45
    Jakub Tonar střelou kolem hráče netrefil branku. (16:20)
    45
    Baumruk se trefuje ze spojky a stav dvojzápasu je znovu vyrovnán. Jestli Haukar vsítí alespoň 26 gólů, bude mu stačit výhra o pět gólů na postup. (16:21)

45
    Nejdl byl tvrdě sražen k zemi, přímou červenou kartu dostává za tento ošklivý zákrok Darri Aronsson (Haukar)! (16:21)
    45
    Jakub Tonar proskočil obranou a dává důležitou trefu! (17:21)
    46
    Baumruk vypálil dělovku z levé spojky, Herajt se natahoval marně. (17:22)
    47
    Šafránek rychle odpovídá z levého křídla. (18:22)

47
    Hosté v plném počtu, Herajt si nyní však počíhal na tvrdý podstřel Baumruka! (18:22)
    48
    Macháč si dokázal zpracovat pas na pivota do jedné ruky a z těžké pozice se prosazuje! (19:22)

48
    Oddechový čas pro hosty. (19:22)

48
    Olafsson z pravého křídla trefuje jen břevno! (19:22)

48
    Douda stažen k zemi, ale podle rozhodčí zákroku pomohl. Vylučovat se nebude. (19:22)
    49
    Jakub Tonar proskočil po pasu Stehlíka a zakončil k bližší tyči! (20:22)

50
    Herajt se rozchytal a pokryl i zakončení Hlynssona z levého křídla! (20:22)

50
    Uspěchanou střelu Stehlíka vyráží Gudjonssona, hosté se ovšem vzápětí dopustili prorážení. (20:22)

51
    Gudjonsson si poradil s ránou Jakuba Tonara ze střední spojky. (20:22)
    52
    Jakub Douda vystihl přihrávku na Hallgrimssona a utekl hostující obraně, únik využil! Náskok Plzně ve dvojzápase vzrostl zpět na čtyři góly! (21:22)

52
    Oddechový čas pro hosty. (21:22)

52
    Hlynsson sražen na levém křídle a musí být ošetřován. Haukar si zahraje přesilovku. (21:22)

52
    Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jenko Bogdanić). (21:22)
    52
    Hosté navíc měli k dispozici sedmičku, kterou proměnil Olafur Aegir Olafsson. (21:23)

53
    Při signalizované pasivitě to na sebe musel vzít Jakub Tonar, přestřelil. (21:23)

53
    Filip Herajt nohou vytěsnil zakončení Brynjolfssona z pravého křídla! Veledůležitý zákrok. (21:23)

54
    Západočeši hrají v plném počtu. (21:23)
    54
    Macháč nezpracoval přihrávku na pivota, jelikož byl lehce zatažen. Haukar vyrazil do brejku, který Brynjolfsson využívá. (21:24)
    55
    Jakub Tonar vypálil dělovku z kroku, na kterou neměl Gudjonsson nárok! (22:24)

55
    Haukar to v útoku zkouší bez brankáře, v sedmi! (22:24)

56
    Baumruk se při střele dostal do kontaktu s obráncem a vysoko přestřelil. Faul se nepíská a Talent je u balonu. (22:24)
    57
    Douda střelou z kroku překvapil Gudjonssona a Plzeň znovu vede v součtu obou zápasů o čtyři góly! (23:24)

57
    Hlynsson trefil z levého křídla pouze břevno! (23:24)

58
    Gudjonsson vystihl ránu Jenka Bogdaniće. (23:24)
    58
    Herajt zavřel branku a počíhal si i na Brynjolfssona na pravém křídle! Plzeň se následně ubránila a Jakub Douda trefuje prázdnou branku soupeře. Tohle vypadá velmi dobře! (24:24)

59
    Krásná nahazovačka hostů, ovšem Herajt předvedl další skvělý zákrok nohou proti střele Brynjolfssona! (24:24)
    59
    Talent dokonce vede už také v tomto zápase, z pivota udeřil Šimon Macháč. (25:24)
    60
    Olafsson podstřelem překonal Herajta. (25:25)
    60
    Jakub Douda se sirénou ještě propálil Gudjonssona a desátým gólem v zápase přisuzuje vítězství Talentu i v odvetě! (26:25)

Konec zápasu. (26:25)

Talent Plzeň poráží islandský Haukar 26:25 a postupuje do 2. předkola poháru EHF!

Západočeši to měli oproti prvnímu zápasu na půdě soupeře, kde zvítězili 25:20, o dost náročnější a chvílemi to s jejich postupem vypadalo dost náročně. Haukar vstoupil do druhé půle skvěle a vedl i o potřebných pět gólů, ale závěr se vyvedl lépe Talentu. Rozchytal se střídající Filip Herajt, útok táhli Jakub Tonar a desetigólový Jakub Douda, nejlepší střelec zápasu.

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (19:45:52)

Matěj Vybíral

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Chmelík, Douda, Ivančev, Jenko Bogdanić, Kačín, Macháč, Nejdl, Režnický, Šafránek, Šindelář, Stehlík, J. Tonar, Vinkelhöfer, Wildt.

Rozhodca: Christiansenová, Hesseldalová Hansenová (obě DEN)