Luleå – Liberec 4:1 (kon.) | Färjestad – Ambri-Piotta 2:1 (kon.) | Mníchov – B. Bystrica sk 3:0 (kon.)
Zug – Hämeenlinna 3:4 (0:2 po s.n.) | Plzeň – Rungsted Seier Capital 9:3 (kon.) | EC-KAC – Frisk Asker 3:0 (kon.)
Biel – Tappara 1:0 (kon.) | Belfast Giants – Augsburg 2:3 (po pr.)
Belfast Giants
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Augsburger Panther
cz Sobota 31.08.2019, 20:30Liga majstrov • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fanoušky hokejové Ligy mistrů. V rámci druhého zápasu skupiny se utkají britský Belfast a německý Augsburg.

„Obři“ vloni v britské nejvyšší soutěži vyhráli základní část s celkovým počtem 92 bodů po 60 zápasech se skóre 238:147. Nejlepší střelec týmu byl Kanaďan Darcy Murphy, který vstřelil 39 branek a na dalších 41 nahrál. V následném Play Off si poradili s Coventry a Guildfordem, ale ve finále nestačili na Cardiff. V prvním zápase Ligy mistrů si poradili 5:4 s Libercem, branky vstřelili Farnham, Wronka, Ward, Hamilton a ještě jednou Ward.

Poslední tři zápasy
    Belfast VS. Liberec 5:4
    Belfast VS. Herning 6:3
    Belfast VS. Herning 5:1

Německý tým vloni v základní části skončil na 3. místě, protože posbíral 86 bodů z 52 zápasů. Nejlepší střelec týmu v základní části byl Matt White, který dal 22 branek a na 27 nahrál. V Play Off porazili 4:3 na zápasy Düsseldorf, ale v semifinále nestačili na Mnichov, kterému podlehli 4:3 na zápasy. V prvním utkání Ligy mistrů porazili po nájezdech švédský tým Lulea. Branky vstřelili Hafenrichter a Fraser. V nájezdech byli úspěšní pouze Gill a Sezemsky, ale to k výhře stačilo.

Lulea VS. Augsburg 2:3 po nájezdech
    Augsburg VS. Linec 3:0
    Augsburg VS. Bern 4:3 po prodloužení

Belfast Giants: Owen (Murphy) – Mullen, Leonard, Raine, Garside, Pelech, Swindlehurst – Wronka, Lake, Hamilton – Farnham, Ward, Reddox – Long, Dupuy, Smotherman – Morga, Hook

Augsburger Panther: Keller (Roy) – Valetine, Sezemsky, Tölzer, Lamb, Haase, McNeill, Rogl – Fraser, Gill, Mayenschein – Payerl, Stieler, Sternheimer – Schmölz, Ullmann, Hafenrichter – Lambacher, Callahan, LeBlanc, Holzmann.

00:01

00:28
    Domácí Wronka dostal puk na levou stranu pásma, ale ke střele se nedostal, protože mu puk ujel k mantinelu.

01:25
    Hostující Sternheimer se dostal k volnému puku před brankou Owen, jeho nepřipravená střela skončila vedle branky.

02:07
    Vyloučení v týmu Belfast Giants (Pelech – 2 min., pozdní dohrání).

02:54
    Z levé strany modré čáry se ke střele dostal hostující Stieler, ale jeho pokus zablokovala domácí obrana.

03:31
    Od pravého mantinelu pálil McNeill, ale jeho pokus nikdo netečoval a Owen ho v pohodě ukryl.

04:05
    Do pásma v rychlosti nabruslil hostující Payerl a zakončil. Jeho zakončení skončilo na výstroji Owena.

04:07

05:42
    Do pásma se dostal po pravé straně Mayenschein a zakončil. I s jeho střelou si zatím Owen poradil.

06:12
    V pásmu se poprvé objevili i domácí, když tam najel Lake, ale toho následně k mantinelu poslal hostující bek.

06:48
    Augsburg právě vstřelil branku! Po chybě domácích ve středním pásmu se k puku dostal MATT FRASER, který ho přenechal Davidu Stielerovi, ten se pustil do bekhendového blafáku, který právě FRASER dorazil do odkryté branky.
    06:48 FRASER - 0:1

08:15
    Zakázané uvolnění hostí.

08:25
    Hosté jsou nyní pod tlakem, tak opět vyhazují.

08:48
    Po hezké kombinaci se ke střele dostal domácí Hook, ale jeho střela z mezikruží skončila na výstroji Kellera.

10:06
    Lake posílal nebezpečný puk zpoza branky, ale tam nikdo v modrém nebyl.

11:05
    Ke střele od modré čáry se dostal domácí Mullen, jeho tvrdá rána skončila v lapačce Kellera.

12:01
    Hostující Stieler zkusil střelu z velkého úhlu. Jeho pokus skončil až v ochranné síti.

12:01
    Následuje komerční přestávka.

12:06
    Střelou z voleje od modré čáry se prezentoval hostující Lamb. Jeho pokus skončil na zadním hrazení.

12:52
    Dlouhý pas letěl dopředu na Farnhama, ale ten na puk nedosáhl ani v pádu.

13:40
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Lambacher – 2 min., podrážení).

14:04
    Hosté zatím dobře pracují v oslabení, opět vyhazují.

14:40
    Wronka nabral rychlost ve středním pásmu a předložil puk rozjetému Dupuyovi, který zkusil vystřelit. Jeho pokus byl pro Kellera v pohodě.

15:11
    Hamilton si vyjel zleva do středu a vystřelil. Jeho pokus skončil na hrudi Kellera.

15:40

16:20
    Morgan nahazoval puk z rohu před branku. Kellera však nepřekvapil.

16:40
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (LeBlanc – 2 min., držení).

17:24
    Belfast právě vstřelil branku!
    Hosté nedokázali vyhodit puk z obranného pásma, až se odrazil k JORDANU SMOTHERMANOVI, který ho z mezikruží napálil přímo do šibenice.
    17:24 SMOTHERMAN - 1:1

18:09
    Wronka zleva našel ideální cestu na nahrávku doprava pro Lakeho, jenomže nahrávku někdo tečoval, takže se Lake k zakončení do prázdné branky nedostal.

19:01
    Začíná poslední minut první třetiny.

19:43
    Nádhernou nahrávku dostal zpoza branky Payerl, ale jeho následné zakončení skončilo ve výstroji Owena.

20:00

První třetina skončila remízovým výsledkem 1:1. Už v čase 6:48 otevřel skóre zápasu Fraser, který společně s Stielerem využil chyby v rozehrávce domácích. Domácí do té doby měli velké problém se dostat z pásma, což se jim povedlo až díky přesilovkám, které měli. Nejdříve se nechal vyloučit Lambacher a pak LeBlanc, druhou přesilovku už využili, když se trefil domácí Smotherman přímo do šibenice.

20:29
    Od modré čáry vystřelil domácí Mullen, jeho střela skončila v ochranné síti.

21:13
    Z otočky pálil domácí Smotherman. Jeho pokus se do branky nevešel.

22:58
    Po rychlém brejku se ke střele dostal hostující Valentine, jeho pokus dokázal Owen vyrazit.

23:30
    Vyloučení v týmu Belfast Giants (Hamilton – 2 min., hákování).

24:08
    Hostující Payerl dostal puk na levý kruh a vystřelil. Jeho pokus skončil na zadním mantinelu.

25:06
    Hostující Lamb nahazoval puk před branku, ale ta, se puk nedostal, protože ho domácí obrana zablokovala.

25:30

26:12
    Domácí Raine střílel od modré čáry. Jeho pokus se přes několik hokejek ke Kellerovi nedostal.

26:32

26:48
    Před branku si nabruslil domácí Reddox a snažil se překonat Kellera, ale ten tak hbitě položil beton.

27:47
    Na brankovišti se ke střele dostal hostující Payerl, ale jeho pokus z blízkosti pouze trefil Owena.

29:08
    Domácí Leonard nahazoval puk od modré čáry, ale do jeho nabídky hokejku nikdo nevložil.

29:15

30:57
    Po několika technických nedostatcích je puk v rohu a týmy střídají.

31:37
    Keller udělal chybu v rozehrávce, ale v útočném pásmu byl pouze Smotherman, který to nedokázal využít.

32:09
    PARTYK WRONKA navezl puk do pásma, zastavil a vystřelil. Jeho střela zapadla pod ruku Kellera – 2:1.
    32:09 WRONKA - 2:1

33:32
    Do pásma se snažil dostat domácí Long, ale hostující bek ho hodil na mantinel a nedovolil mu to.

34:21
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Haase – 2+2 min, faul loktem).

34:21

34:39
    Ke střele se od modré čáry dostal domácí Reddox, jeho pokus skončil v lapačce Kellera.

35:22
    Hosté vyhazují, takže si můžou odpočinout.

36:27
    Ke střele se od modré čáry dostal Mullen, ale jeho střela trefila prvního soupeře v cestě.

37:08
    Domácí Pelech si našel místo na střelu na levém kruhu. Jeho střelu ovšem dokázal Keller pokrýt.

37:36
    Další střelu vypustil od modré čáry Mullen. Jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

38:03
    Hosté se opět osvobozují, návrat Haaseho je blízko.

38:21

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    Bude se vylučovat, hosté půjdou opět do čtyř.

39:42
    Vyloučení v týmu Belfast Giants (Payerl – 2 min., krosček).

40:00

Druhou třetinu vyhráli domácí, kteří v ní byli i celkově lepší. Jedinou branku prostřední periody vstřelil v čase 32:09 Wronka, který si sám navezl puk do pásma a sám ho také poslal za záda Kellera. Hodně druhou třetinu ovlivnilo vyloučení Haaseho, který dostal za faul loktem 2+2 minuty, ovšem domácí tuto přesilovku využít nedokázali. Ještě před koncem třetiny fauloval Payerl, takže si domácí zahrají ještě přes minutu a půl ve výhodě ve třetí třetině.

40:37
    Domácí Smotherman zkusil vystřelit z pravé strany pásma. Keller jeho střelu vytěsnil.

41:42

42:33
    Po pravé straně se do pásma dostal domácí Reddox, jeho následnou střelu ze strany Keller vyrazil.

43:18
    Augsburg právě vstřelil branku! Domácí udělali chybu v rozehrávce, která vedla k zmatku v jejich brankovišti, tam se nakonec nejlépe zorientoval MARCO STERNHEIMER, který puk poslal do odkryté branky.
    43:18 STERNHEIMER - 2:2

43:28
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (McNeil – 2 min., sekání).

44:28
    Hostující tým se osvobozuje.

45:04
    Další vyhození má na svědomí hostující Lamb.

45:28

46:32
    Do pásma opět nabruslil Reddox, který v pádu nahrával před branku. Tam byl Ward, který trefil pouze břevno.

47:38
    Do mezikruží dostal nahrávku hostující Mayenschein, který okamžitě vystřelil. Jeho střela orazítkovala vyrážečku Owena.

48:48

49:22
    Hostující Gill u zadního mantinelu ztratil puk, takže dopředu může domácí tým.

49:35
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Lamb – 2 min., držení).

49:56
    Z první vystřelil na pravé straně Smotherman, ale jeho pokus Keller opět vyrazil.

50:56
    Další nahození od modré čáry posílal pře branku Pelech, ale ani tuto nabídku nikdo nevyužil.

51:35

52:29
    Zakázané uvolnění domácích.

52:45
    Hamilton vjel do pásma a hned zkusil vystřelit. Jeho pokus v pohodě Keller vyrazil do rohu.

53:55
    Ke střele se z levého kruhu dostal hostující Fraser, ale jeho pokus skončil na boční síti.

54:38
    Mnohem aktivnější jsou hosté, kteří nepouštějí svého soupeře z pásma.

55:11

55:47
    Na pravou stranu pásma dostal puk hostující Lamb a hned vystřelil. Jeho překvapivou střelu Owen nedržel v lapačce.

56:15
    Tvrdou střelu poslal na Owena od modré čáry hostující Stierel. Kanadský brankář ukázal fantastický semafor a puk lapil.

56:50

56:55
    Ihned po buly vystřelil tvrdou dělovku Valentine, jeho pokus obětavě zablokoval Mullen.

57:45
    Hosté rozjížděli další akci ve středním pásmu, ale Holzmann dostal puk na brusle a přišel o něho.

58:58
    Domácí bek Curtis Leonard nahodil puk na branku, kde ho šikovně tečoval FARNHAM. Farnham ale hrál vysokou holí, takže branka neplatí.
    58:58 Neuznaná branka

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Ve třetí třetině dokázal vyrovnat hostující Sternheimer po zmatku před brankou. Domácí aréna už bouřila minutu před koncem, kdy Lenardovo nahození šikovně do branky tečoval Farnham, ale následná konzultace ukázala, že Farnham hrál holí až moc vysoko, takže se půjde do prodloužení.

Statistika pro třech třetinách
    Střely na branku: 27:30
    Vyhrané buly: 28:32
    Vyloučení: 2:7

60:01

60:31
    Augsburg právě vstřelil branku! Po několika odrazech se ke střele z mezikruží dostal hostující MATTHEW FRASER, který propálil vše a rozhoduje tento zápas pro Augsburger.
    60:31 FRASER - 2:3

Domácí byli opravdu blízko výhře, když se prosadil minutu do konce základní hrací doby Farnham, ale následně video jeho trefu odvolalo a šlo se do prodloužení, ve kterém se pomalu ani nezačalo hrát a hned v 31. vteřině se prosadil Fraser, který propálil vše před sebou a zápas rozhodl. Augsburger tak vede skupinu C se čtyřmi body, stejně jako má Lulea i Belfast, poslední je zatím Liberec s nulou.
    Belfast další zápas odehraje 5.9. v Liberci. Augsburger příště hraje 6.9. doma s Lulea.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (23:02:58)

Ondřej Černý

Góly a asistencie: 18. Smotherman, 33. Wronka – 7. Fraser (Stieler), 44. Sternheimer, 61. Fraser

Belfast Giants: Owen (Murphy) – Mullen, Leonard, Raine, Garside, Pelech, Swindlehurst – Wronka, Lake, Hamilton – Farnham, Ward, Reddox – Long, Dupuy, Smotherman – Morgan, Hook