Luleå – Liberec 4:1 (kon.) | Färjestad – Ambri-Piotta 2:1 (kon.) | Mníchov – B. Bystrica sk 3:0 (kon.)
Zug – Hämeenlinna 3:4 (0:2 po s.n.) | Plzeň – Rungsted Seier Capital 9:3 (kon.) | EC-KAC – Frisk Asker 3:0 (kon.)
Biel – Tappara 1:0 (kon.) | Belfast Giants – Augsburg 2:3 (po pr.)
po s.n. (0:2)
EV Zug
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
HPK Hämeenlinna
cz Sobota 31.08.2019, 17:00 • Bossard Arena • Liga majstrov • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fandy evropského hokeje. Dnes začínají zápasy druhého kola Hokejové ligy mistrů, v jednom z nich se Zug utká s Hämeenlinnou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

EV Zug
    Zug má za sebou vítěznou premiéru v CHL, v prvním zápase si bez problémů poradil s dánským Rungstedem, který porazil 5:2. O výhru se zasloužil hlavně český útočník Jan Kovář, který se jednou prosadil, k tomu přidal asistenci. Švýcarský vícemistr tak stejně jako loni slaví vítěznou premiéru, tehdy porazil Berlín 5:3.

První utkání CHL
    Zug vs. Rungsted – 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Finský mistr naopak neslavil, i když k tomu neměl daleko. V duelu s Plzní ještě ještě deset minut před koncem vedl o dva góly. Indiáni však do třetí sirény vyrovnali a v prodloužení rozhodli o zisku bonusového bodu. HPK se tak své zaváhání pokusí napravit dnes v Zugu, švýcarský vícemistr však bude rozhodně nepříjemným soupeřem.

Plzeň vs. HPK – 5:4 (0:0, 1:3, 3:1 – 1:0)

EV Zug: Genonni (Hollenstein) – Zgraggen, Schlumpf, Diaz, Wüthrich, Alatalo, Thiry, Zdryd, Morant – Simon, Kovář, Hofmann – Thorell, McIntyre, Martschini – Klingberg, Senteler, Bachofner – Leuenberger, Albrecht, Zenhder

HPK Hämeenlinna: Voutilainen (Roijola) – Nikkilä, Laatikainen, Eronen, Friman, Karjalainen, Nurmikanta, Laavainen, Ruokonen – Puustinen, Kunyk, Cornet – Nenonen, Kanninen, Innala – Krivosik, Lucenius, Tavi – Monto, Tikka, Sappälä

Rozhodčí: Holm, Müller – Kaderli, Wolf.

00:01

00:25
    Domácí hrají v modrém, hosté v oranžovém.

00:38
    Jeden z domácích hráčů byl tvrdě dohraný v souboji. Ze zápasu odstupuje, ale faul se nepíská.

01:17
    Genonni rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se pokoušeli rozehrávat rychle, ale nepodařilo se jim to.

02:13
    Klingberg se se svými spoluhráči usadil v útočném pásmu, Schlumpf vyslal velmi dobrou ránu, ale kotouč končí těsně vedle branky.

02:54
    Hämeenlinna odehrála jen na icing. Buly před brankou hostujícího celku.

03:13
    Zryd pálil od modré čáry, jeho pokus hostující brankář viděl, a tak si snadno dokázal se střelou poradit. Puk vyklepal z výstroje, a tak hra pokračuje dál.

03:42
    Vyloučení v týmu EV Zug (Gregory Hofmann – 2 min., krosček).

04:39
    Po minutě přesilovky hostujícího celku je hra přerušená. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu. Hämeenlinně se početní výhoda nedaří podle představ.

05:00
    Úvodních pět minut hry v tomto zápase je pryč, na výraznější šanci zatím čekáme.

05:42
    Oddechový čas pro domácí.

06:00
    Sledujeme nyní aktivní hru HPK, které se pokouší vstřelit úvodní branku v tomto zápase.

06:10
    Komerční přestávka po zásahu brankáře Gononniho.

06:10
    Vyloučení v týmu EV Zug (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Tommi Tikka – 2 min., hrubost).

07:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, která mnoho šancí nenabízí.

07:23
    Thorell pálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus z mezikruží postrádal přesnost. Gólman zasahovat nemusel.

08:00
    Hostující brankář měl další práci, výborně dokázal zastavit střelu od pravého kruhu. K dorážce se už nikdo z hráčů Zugu nedostal.

08:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

08:32
    Hosté se nyní sice rychle dostali do útočného pásma, ale třetí obranná dvojice Zugu byla pozorná a nenechala soupeře zakončovat.

09:06
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Tommi Tikka – 2+2 min, vražení na hrazení).

10:00
    Dobrá šance domácích,ale hostující brankář zasáhl.

10:28
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Filip Krivosik – 2 min., hrubost).

11:02
    Zug právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, z bezprostřední blízkosti se prosazuje přízemní střelou obranou nepokrytý GREGORY HOFMANN. Asistence: Raphael Diaz.
    11:02 Gregory HOFMANN - 1:0

11:34
    Domácí hráči pokračují v aktivní hře, pokračuje v přesilovce pět na tři. HPK se musí bránit tlaku soupeře.

12:10
    Voutilainen čelil několika dobrým střelám Zugu. Ale dokázal odolat. Domácí tak stále prohrávají jen o jednu branku.

13:23
    Komerční přestávka. V dosavadním průběhu první třetiny je domácí celek aktivnější, navíc dokázal využít nabídnutou přesilovku pět na tři.

13:38
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Zug je aktivnější, má převahu a hraje přímočařeji. Díky tomu se snadněji dostává do střeleckých příležitostí.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, momentálně sledujeme rychlý hokej. Zakončoval Zehnder, jehož projektil končí vedle.

15:30
    Zug rozehrává od své branky, ale obrana Hämeenlinny dokázala rychlý pokus o útok zneškodnit.

15:57
    Genonni přerušuje hru, střelu z mezikruží do středu branky snadno kryje.

16:38
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Diváci sledují nepříliš atraktivní pasáž duelu.

18:00
    Thorell zakončoval z dobré pozice, jeho projektil však končí vedle branky, nebyla to vůbec špatná individuální akce.

18:32
    Genonni byl nyní pozorný, ale akci soupeře dokázal dobrým pohybem zneutralizovat McIntyre.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:40
    Už se nic nestane.

20:00

Po první třetině vede zcela zaslouženě domácí celek o jednu branku, dokázal proměnit přesilovku pět na tři. 14:9, celkem 24:9, tak vypadá statistika střel po první třetině. I tento údaj dokládá převahu Zugu.

20:01

20:03
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, pokračuje druhou třetinou.

20:39
    Vyloučení v týmu EV Zug (Jan Kovář – 2 min., sekání).

21:08
    Hämeenlinna právě vstřelila branku!
    V přesilové hře je vyrovnáno. Přesnou ránou z kruhu se prosazuje obranou nepokrytý JARE INNALA. Gólman na kotouč nedosáhl. Asistence: Petteri Nikkilä a Niclas Lucenius.
    21:08 Jare INNALA - 1:1

23:14
    Hämeenlinna hraje aktivně a po vstřelené brance na 1:1 se pokouší dál tlačit se do šancí a zakončení.

24:06
    Eronin to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla možná tečovaná, ale i tak nemusel brankář zasahovat, obrana byla dobře postavená a dokázala zakročit.

25:34
    Vyloučení v týmu EV Zug (Johann Morant – 2 min., nedovolené bránění).

26:16
    Přesilovku hraje hostující celek, který se sice usadil v útočném pásmu, ale vypálit se mu nedaří. Klingberg zachytil na modré, ale pak už ne.

27:34
    Domácí celek toto oslabení ustál bez výraznější příležitosti hostů. HPK nevymyslelo vůbec nic.

28:17
    Voutilainen musel být pozorný, obrana soupeře nepokryla, a tak musel zasahovat brankář. Zvládl to. Komerční přestávka.

28:28
    Hra pokračuje po krátké přestávce dál.

28:49
    Hofmann se dostal do zakončení, brankář hostujícího celku velmi dobře zasáhl a překazil tak akci soupeře.

29:40

30:01
    Hämeenlinna hraje další přesilovku, kombinuje v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Genonni musel být pozorný, ale situaci zvládl.

31:30
    Hraje se rychlý hokej, Zug hraje oslabení velmi dobře, domácí se v pohodě brání.

32:00
    Zug hraje v plném počtu.

32:18
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku týmu v modrém, tedy Zugu.

32:55
    Vyloučení v týmu EV Zug (Sven Senteler – 2 min., sekání).

33:16
    Hosté mají k dispozici další přesilovou hru. Usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

33:37
    Jeden z hostujících hráčů zakončoval z první, měl před sebou odkrytou část branky, ale minul

34:25
    Znovu zakončoval Cornet Philippe, ale jeho projektil opět zastavil domácí brankář Genonni.

34:50
    Domácí Zug nyní dokázal vyhodit kotouč až do středního pásma, následně je hra přerušená za brankou.

34:55

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, aktuálně platí vyrovnaný stav.

35:11
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Miro Karjalainen – osobní trest do konce utkání, hrubost + 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EV Zug (Jérôme Bachofner – 2 min., hrubost).

37:10
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, Zehnder pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.

38:00
    Zug hraje nyní velmi dobře, v přesilovce se usadil v útočném pásmu. Nejlepší pasáž hry Zugu v této třetině.

38:18
    Hämeenlinna vyhazuje, McIntyre neudržel kotouč na modré.

38:50
    Domácí dokázali v útočném pásmu vystřídat, tlak pokračuje dál. Další ránu kryje Voutilainen.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:38
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Cody Kunyk – 2 min., sekání).

39:45
    Bleskově dokázal domácí celek vstřelit branku a využít přesilovku pět na tři. Po křížném pasu se prosazuje GREGORY HOFMANN. Asistence: Lino Martschini.
    39:45 Gregory HOFMANN - 2:1

40:00

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Hostující celek nejprve dokázal vyrovnat, a pak si v samotném závěru třetiny vzali domácí vedení zpět.

40:01

40:11
    Hosté hrají v plném počtu.

40:30
    Utkání pokračuje třetí třetinou, zatím jsme viděli tři branky.

41:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

41:20
    Voutilainen musel zasahovat proti střele, kterou vyslal z nebezpečné pozice mezi kruhy domácí Bachofner.

41:50
    A je vyrovnáno. Gól dává krásnou bekhendovou střelou obranou zapomenutý FILIP KRIVOSIK. Asistence: Niclas Lucenius.
    41:50 Filip KRIVOSIK - 2:2

43:28
    Domácí celek se dostává do vedení, skvěle se před brankou uvolnil a hůl do dráhy puku nastavil DAVID MCINTYRE. Asistence: Lino Martschini.
    43:28 David MCINTYRE - 3:2

43:28
    Oddechový čas pro hosty.

44:00
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím však marně.

44:23
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky domácího celku bavit. Zug se dostal do zakončení, ale skvěle zasáhl Voutilainen.

45:03
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Thorell hledal spoluhráče dlouhým pasem před brankou, ale spoluhráč byl obsazený.

46:00
    Hämeenlinna rozehrává od své branky, hosté se nyní pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale vypálit na branku nedokázali.

47:03
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

47:35
    Komerční přestávka.

47:35
    Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Petteri Nikkilä – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:00
    Bránící se celek vyhazuje přes všechny čáry.

48:21
    Hämeenlinna dostala kotouč do středního pásma, snaží se hrát co nejdál od své branky.

48:47
    Genonni musí být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, následně musel zneškodnit ránu od modré čáry.

49:35

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek v tomto zápase má aktuálně jednobrankový náskok.

50:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hra se výrazně uklidnila. Gólmani mnoho práce nemají.

52:40
    Klingberg se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale z bezprostřední střelecké pozice nedokázal prostřelit brankáře Voutilainena.

53:00
    Domácí brankář pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, následně akci jeho spoluhráčů zastavilo postavení mimo hru.

55:13
    Simon čekal na puk na modré čáře, ale přihrávka spoluhráče postrádala přesnost.

55:38
    Voutilainen kryje střelu, kterou vyslal z dobré pozice Johann Morant.

56:07
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Zugu.

56:47
    Krátce před koncem zápasu je vyrovnáno, domácí obránce podklouzl, toho využil a přesně zakončoval MARKUS NENONEN. Asistence: Arto Laatikainen.
    56:47 Markus NENONEN - 3:3

58:30
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, má převahu a pokouší se vstřelit rozhodující branku.

58:47
    Dvě střely zblokovala obrana hostů, a pak už byla hra zastavená pro ofsajd.

58:51
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:30
    Už se pravděpodobně asi nic nestane.

60:00

Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:07
    Hosté rozehrávají od své branky.

60:18
    Hämeenlinna se usadila v útočném pásmu, ovšem vypálit nedokázala.

60:40
    Zug rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej. Akci domácích zastavila branka, která vypadla ze svého postavení.

61:16
    Domácí mají kotouč a jdou střídat. Následně se ovšem obránce Zugu dostal do problémů, ale dokázali si hráči v modrém poradit.

62:13
    Přihrávka na modrou čáru, kde byl Schlumpf, byla hodně nepřesná. Domácí jsou sice aktivnější, ale nemohou se prosadit.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

63:26
    Hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma, Genonniho nepřekonali.

64:16
    Klingberg to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal, brankář HPK byl připravený.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi nerozhodla základní hrací doba ani prodloužení, a tak uvidíme samostatné nájezdy, které už bonusový bod jednomu z týmů přisoudí.