Luleå – Liberec 4:1 (kon.) | Färjestad – Ambri-Piotta 2:1 (kon.) | Mníchov – B. Bystrica sk 3:0 (kon.)
Zug – Hämeenlinna 3:4 (0:2 po s.n.) | Plzeň – Rungsted Seier Capital 9:3 (kon.) | EC-KAC – Frisk Asker 3:0 (kon.)
Biel – Tappara 1:0 (kon.) | Belfast Giants – Augsburg 2:3 (po pr.)
EHC Red Bull Mníchov
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Sobota 31.08.2019, 16:00 • Olympia Eishalle (Mníchov) • Liga majstrov • Skupina G

Je tu koniec stretnutia, kde sme sa prekvapenia nedočkali. EHC Red Bull Mníchov mal po celý čas hru pod kontrolou a vyhral hladkých spôsobom nad Banskou Bystricou 3:0. Odo mňa to je všetko. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (18:30:08)

59:58
    Tím EHC Red Bull Mnichov dal gól!
    Gól strelil JUSTIN SCHÜTZ. Asistencie John Jason Peterka. Tak predsalen sme sa dočkali ešte jedného presného zásahu. John Jason Peterka presne prihral puk pred bránu súpera,k de bol na strelu pripravený JUSTIN SCHÜTZ, ktorý svojou prudkou strelou rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 3:0! Asistencia: John Jason Peterka.

59:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jääskeläinen – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

59:45
    Zápas sa už len viac-menej dohráva v obrannej tretine Mníchova.

59:00
    Domáce publikum už oslavuje ďalšie víťazstvo svojho tímu, pretože už vedia, že im neujde. Banská Bystrica zápas dohráva v oslabení.

58:20
    Oddychový čas hostí.

58:20
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Slovák – 2 min., hákovanie).

58:15
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty.

57:53
    Hra je prerušená z dôvodu posunutia bránky Banskej Bystrice. Vhadzovať sa bude pred bránou Beskorowanyho.

57:34
    Domáci hokejisti sa usadili v útočnom pásme, kde naplno roztočili presilovkový kolotoč. Nechajme sa prekvapiť, či sa staneme svedkami ešte nejakého presného zásahu.

56:44
    Slovák získal puk vo vlastnej tretine a okamžite ho cez všetky čiary poslal do bezpečia.

56:30
    Po peknej kombinačnej hre sa do zakončenie z dobrej pozície dostal Bourque, ktorý však mieril do miest, kde stál pozorný Beskorowany.

56:15
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Southorn – 2 min., podrazenie).

54:14
    Mníchovčania vysoko napádajú každú rozohrávku hostí, a tak znemožňujú súperovi vymyslieť niečo smerom dopredu. Nasleduje krátka reklamná prestávka.

53:45
    Domáci v plnom počte.

53:20
    Sledujeme, ako puk opúšťa útočné pásmo Banskej Bystrice po tom, čo sa Abeltshauserovi podarilo oslobodiť.

52:28
    Hosťujúcim hráčom sa vôbec nedarí usadiť v útočnom pásme. V týchto chvíľach funguje domáca defenzíva na 100%.

51:55
    Domácim hráčom sa podarilo takmer okamžite oslobodiť, a tak zbierajú cenné sekundy vo vlastný prospech.

51:45
    Vylúčenie v tíme EHC Red Bull Mníchov (Bourque – 2 min., podrazenie).

51:13
    Puk má na svojej hokejke Sojka, ktorý čaká na svojich spoluhráčov za vlastnou bránkou.

50:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných 10 minút. Mníchovčania zatiaľ bránia výborne a svojho súpera nepúšťajú takmer do ničoho.

49:27
    Ďatelinka získal puk v obrannom pásme, a tak môže založiť akciu smerom dopredu.

48:37
    Budeme svedkami vhadzovania v strednom pásme po ofsajdovom postavení domáceho hráča.

48:25
    Beskorowany si na svoje kontro pripíše ďalší úspešný zákrok po nebezpečnom pokuse Bodnarchuka.

47:30
    Puk má pevne pod kontrolou Abeltshauser, ktorý za vlastnou bránou čaká, kým jeho spoluhráči stihnú vystriedať.

46:34
    Abeltshauser nahodil puk pred bránu súpera, kde si puk pohodlne prevzal Hrnka.

46:04
    Roy po zákroku jedného z hráčov hostí ostáva ležať na ľade a nevyzerá to s ním vôbec dobre. Napokon odchádza do šatne. Podľa hlavného rozhodcu sa nejednalo o nedovolený zákrok, a tak bude Banská Bystrica pokračovať v plnom počte.

40:17
    Domáci sa dostávajú hneď z úvodu tretej tretiny do dvojgólového vedenia po presnom zásahu PATRICKA HAGERA. Stav stretnutia je 2:0! Asistencie si na svoje konto pripíšu Yasin Ehliz a Philip Gogulla.

Ospravedlňujeme sa za menšie technické problémy. Budeme sa snažiť čo najskôr informácie doplniť a problémy vyriešiť.

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť sledovať atraktívnejší priebeh. V polovici stretnutia otvoril skóre Konrad Abeltshauser tečovanou strelou od brániaceho hráča. Mníchovčania v druhej tretine jasne dominovali a ak budú takto hrať aj v tretej tretine, tak by im víťazstvo nemalo újsť. Aktuálna štatistika striel na bránu je 34:15 v prospech domáceho tímu. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00

39:35
    Puk si našiel cestu až do bránkoviska Beskorowanyho, ktorý hral na istotu a radšej ho schoval pod svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

39:00
    Do konca druhej časti ostáva posledná minúta.

38:35
    Puk majú za vlastnou bránkou pod kontrolou hostia, ktorí čakajú, kým stihnú všetci prestriedať.

37:53
    Banská Bystrica zakladala rýchly útok po krídle, ale bola zastavená ofsajdovým postavením.

37:24
    Po dlhej dobe sa snažili niečo v útoku vymyslieť aj hostia, ale do zakončenia sa však nedostali. Puk už majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti.

37:11
    Do tvrdej koncovky a dostal Bodnarchuk, ale svoj pokus namieril len do miest, kde a nachádzal pozorný Beskorowany.

36:34

35:50
    Hrnka teraz zachytil rozohrávku súpera, ale sklamal ho prvý dotyk s pukom, po ktorom si to namieril na striedačku hostí. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Mníchova.

35:05
    Domáci sú usadení v útočnom pásme, kde si snažia vytvoriť tlak. Hostia zatiaľ bránia dobre a svojho súpera nepúšťajú do vyložených šancí.

34:34
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Biro – 2 min., hákovanie).

34:14
    Čiarový rozhodca hlásil postavenie hráča mimo hry, a tak domáci nemohli pokračovať v útočnej snahe.

33:11
    Wahl sa snažil preniknúť individuálnym spôsobom, ale proti dvojici brániacich hráčov bol bezmocný a o puk prišiel.

32:44
    Mníchovčania sa dostali do rýchleho protiútoku, čo sa snažil využiť Bourque, ale jeho tvrdá strela smerujúca medzi betóny gólmana úspešná nebola. Budeme svedkami vhadzovania pred bránou Banskej Bystrice.

32:19
    Do dobrej príležitosti sa dostal Kabáč, ktorého dokonale pred bránou našiel jeden z jeho spoluhráčov. Kabáč mieril puk medzi betóny. Reich si svojím zákrokom nebol istý, no napriek tomu puk zachytil.

31:55
    Defenzíva Banskej Bystrice teraz zaspala a nechala pred bránou úplne voľného protihráča. Ten svojou strelou však Beskorowanyho neprekonal.

30:54
    Mali sme možnosť sledovať rýchly protiútok domácich, ktorý bol zakončený prudkou strelou z hokejky Roya. Jeho pokus dokázal Beskorowany vyraziť do rohu klziska.

30:15
    Tamási v útočnom pásme zbytočne nešpekuloval a poslal puk smerom k bráne spoza brániaceho hráča. Ten si našiel cestu až ku gólmanovi, ktorý ho schoval pod svoje telo.

29:24
    Domáci nepotrebovali veľa času k využitiu presilovej hry. Po vyhratom vhadzovaní sa do zakončenia od modrej čiary dostal KONRAD ABELTSHAUSER, ktorý po teči brániaceho hráča umiestnil puk za chrbát gólmana. Stav stretnutia je 1:0! Asistencie: Patrick Hager, Mark Voakes.

29:10
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Biro – 2 min., podrazenie).

28:25
    Do obrovskej príležitosti sa dostal jeden z hráčov hostí, ktorý sa po chybe brániaceho hráča ocitol úplne sám pred bránkárom Reichom. Toho však strelou k vzdialenejšej žrdi neprekonal, pretože nemieril presne. Toto bola zatiaľ najväčšia šanca Banskej Bystrice.

28:21

27:12
    Bourque si nakorčuloval do voľného priestoru, kde mu bol poslaný puk. Do toho sa oprel z prvej, ale Beskorowany sa rýchlo presunul a jeho strelecký pokus vyrazil do ochrannej siete.

26:21
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Nemčík – 2 min., podrazenie).

26:13
    Mauer prihral puk na modrú čiaru, kde bol k strele pripravený Parlett. Jeho strelecký pokus nemal potrebnú razanciu, a tak s ňou Beskorowany problém nemal. Puk schoval do svojej lapačky.

25:50
    Sledovali sme šikovnú kombináciu domáceho celku, ktorá bola zakončená strelou z hokejky Mauera. Beskorowany s touto strelou počítal a bez problémov ju pokryl.

25:02
    Hrnka sa snažil zrýchliť rozbiehajúcu sa akciu svojho tímu, ale jeho prihrávka nenašla nikoho. Puk cez všetky čiary smeruje do zakázaného uvoľnenia.

24:24
    Po dlhej dobe registrujeme strelecký pokus aj na opačnej strane, ale s touto strelou nemal Reich vážnejšie problémy. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.

23:18
    Do zakončenia sa dostal Zittenbart, ale skvelý Beskorowany aj po tejto strele drží svoj tím v nádeji na lepší výsledok.

22:34
    Po prihrávke od svojho spoluhráča sa do zakončenia dostal Parkes, ktorý strelou z prvej nastrelil len konštrukciu brány. To bola šanca!

21:05
    Roy zakončil ihneď po vhadzovaní. Beskorowany svojou vyrážačkou vytesnil puk do ochrannej siete.

20:50
    Hneď z úvodu druhej tretiny sa domáci usadili v útočnej tretine, kde si hľadajú lepšiu pozíciu pre zakončenie.

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, v ktorej sme sa gólu nedočkali. Sledujeme hokej zo strany na stranu, ale bez vážnejších príležitostí. Domáci tím je zatiaľ lepším celkom. Na strely to je 16:8 v prospech Mníchova. My sa vám približne o 15 minút hlásime z druhej časti.

20:00

19:29
    Gogulla takmer využil narastajúci tlak domácich v závere prvej tretiny. Jeho strelecký pokus z dobrej pozície však Beskorowany schoval pod svoje telo.

19:03
    Bodnarchuk teraz nepríjemne nastrelil jedného z hráčov hostí. Ten so škaredou grimasou na tvári odchádza na striedačku.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:21
    Varga zakončil z nie príliš výhodnej pozície. Reich tento pokus bez problémov pokryl. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.

17:52
    Domáci mali teraz problém so založením akcie, a tak len poslušne odovzdali puk súperovi.

17:04

16:57
    Domáci v plnom počte. Pokračovať budú pár sekundovou presilovou hrou.

16:41
    Hostia držia puk za vlastnou bránou, čo využívajú na rýchle vystriedanie formácie.

16:01
    Jaaskelainen posúval puk lepšie postavenému spoluhráčovi, ale tento úmysel skvelo vystihol brániaci hráč, ktorý získal puk na svoju stranu.

15:04
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hrnka – 2 min., hákovanie).

14:57
    Vylúčenie v tíme EHC Red Bull Mníchov (Abeltshauser – 2 min., hákovanie).

14:20
    Tamási zakončil spoza brániaceho hráča, ale puk nasmeroval tesne vedľa pravej tyčky. Puk už majú pevne pod kontrolou domáci hráči.

13:41
    Hráči chvíľku nevedeli, kde sa nachádza puk. Najlepšie sa zorientoval Quaas, ktorý zakladá útok smerom dopredu.

13:10
    Bystričania sa prezentovali nepresnou rozohrávkou, po ktorej nasledovalo zakázané uvoľnenie. Hra sa tak vráti späť pred bránu Banskej Bystrice.

12:54
    Mníchovčania založili rýchly útok, na ktorom konci bol Schutz. Ten po prihrávke spoluhráča už mieril do odkrytej bránky, ale v poslednom momente mu do dráhy strely vložil hokejku jeden z brániacich hráčov.

12:34
    Jeden z hráčov hostí zachytil rozohrávku súpera v ich obrannej tretine a takmer okamžite vypálil. Jeho strelu dokázal Reich pokryť. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.

11:53
    K puku sa dostal Zitterbart, ktorý ho okamžite poslal smerom k bráne. Jeho pokus zblokoval jeden z obrancov Banskej Bystrice.

11:24
    Už to vyzeralo tak, že sa Mauer dostane do zaujímavej príležitosti, ale v tom ho zastavil verdikt čiarového rozhodcu, Ofsajd.

10:39

10:02
    Hager nahrával puk na modrú čiaru, kde sa do zakončenia dostal Aulie. Ten strelou z prvej mieril len do miest, kde sa nachádzal Beskorowany.

09:39
    K puku sa vo vlastnej tretine dostal Ďatelinka, ktorý ho okamžite preposlal cez všetky čiary do bezpečia. Hostia majú čas vystriedať svoje rady.

08:45
    Do veľkej príležitosti sa dostal Kastner, ktorý strelou z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať skvelého Beskorowanyho.

08:39
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Southorn – 2 min., hákovanie).

07:15
    Domáci hráči sa na dlhší čas usadili v tretine súpera, kde si vytvorili menší tlak. Do zakončeni spoza brány sa dostal Bodnarchuk, ktorý však puk za chrbát gólmana nedostal.

06:43

05:17
    Bystričania sa usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

04:43
    Vylúčenie v tíme EHC Red Bull Mníchov (Zittenbart – 2 min., podrazenie).

03:40
    Hostia sa dostali do prečíslenia štyria proti dvom, ale akcia bola pomalá a zaverečná strela veľmi nepresná.

02:28

00:28
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Wahl – 2 min., sekanie).

00:01

EHC Red Bull Mníchov: Reich (Aus den Birken) – Aulie, Boyle, Abeltshauser, Parlett, Quaas, Bodnarchuk, Zitterbart – Gogulla, Hager, Ehliz -Kastner, Voakes, Mauer – Bourque, Roy, Parkes – Paterka, Daubner, Schutz

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Biro, Martinelli, Rasanen, Sojka – Soltes, Wahl, Jaaskelainen – Bartánus, Tamási, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth

Rozhodca: Nikolic K. (Aut) – Iwert M. (Ger).

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe 2. kolo Ligy majstrov, kde EHC Red Bull Mníchov privíta na svojom ľade tím HC 05 iClinic Banská Bystrica. Poďme si v krátkosti predstaviť oba celky.

EHC RED BULL MNÍCHOV:

Mníchovčania sa minulú sezónu umiestnili po vyraďovacej fáze na druhom mieste, keď vo finále nestačili na Mannheim, ktorého podľahli 1:4 na série, no napriek tomu sa kvalifikoval do hokejovej Ligy majstrov. Tam si v prvom kole zmerali sily so švajčiarskym Ambri-Piotta. Po jednom góle v každej tretine sa napokon tešili z víťazstva 3:0. V pozitívnom svetle sa ukázal najmä Trevor Parkes, ktorý strelil dva góle alebo aj Chris Bourque, ktorý na všetky tri presné zásahy asistoval. Po prvom kole patrí tomuto celku priebežná druhá priečka.

HC 05 iCLINIC BANSKÁ BYSTRICA:

Hokejisti Banskej Bystrice sa ako minuloročný víťaz Tipsport ligy kvalifikovali do Ligy majstrov. Tam v prvom kole narazili na favorizovaný Färjestad (Švédsko), ktorému podľahli vysoko 1:6. Jediným presným zásahom sa v druhej tretine prezentoval Mitch Wahl, ktorý gólom z presilovej hry znižoval nepriaznivý stav na 1:3. V tomto stretnutí sme mali možnosť sledovať novú posilu Mareka Slováka, ktorý v uplynulom ročníku obliekal dres Nitry.

Bookmakeri podľa očakávania favorizujú domácich hokejistov, na ktorých víťazstvo je vypísaný kurz 1.25, na remízu to činí 6.40 a na prekvapivú výhru Banskej Bystrice je vypísaný kurz 7.65.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Róbert Gašpárek

Góly a asistencie: 30. Abeltshauser (Hager, Voakes), 41. Hager (Ehliz, Gogulla), 60. Schütz (Peterka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Biro, Martinelli, Rasanen, Sojka – Soltes, Wahl, Jaaskelainen – Bartánus, Tamási, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth

Rozhodca: Nikolic K. (Aut) – Iwert M. (Ger)