Rudňany – Podbrezová 1:3 (kon.) | MŠK Tesla Stropkov – Poprad 0:2 (kon.) | Bardejovská n.Ves – Košice 0:9 (kon.)
ŠK Milénium 2000 Bard. N.Ves
0:9 (0:6)
FC Košice
Streda 28.08.2019, 16:30 • ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z dohrávaného zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 16:30.

Košičania cestujú do Bardejovskej Novej Vsi v roli favorita. Druholigista má s terajším treťoligistom dobré skúsenosti, veď ho v minulej sezóne III. ligy Východ porazil 7:0 a 3:1.

Košice po zmene trénera prvý raz bodovali naplno cez víkend proti Žiline "B". Cez víkend ich následne čaká cesta do Liptovského Mikuláša. Bardejovská Nová Ves naopak v minulom kole prehrala s Prešovom vysoko 0:5.

ŠK Milénium 2000 Bard. N.Ves: Jendroľ – Tuch, Pangrác Piter, Stachura, Gduľa, Pillár, Imrich (C), Soroka, Vázal, Jusko, Šimco
    Náhradníci: Škvarek, Ľalík, Šott

FC Košice: Giertl – Kis, Kavka, Tumma, Pavúk (C) – Ristovski, Pilipčuk, Liener – Vyshnevskyi, Radovanović, Leško
    Náhradníci: Fabini – Kuc, Bavoľár, Gáll, Vancák, Karaš, Rizie

Rozhodca: Kristián Micheľ – Simeon Vass, Roman Poracký.

1

3
    Favorit začína aktíve a už v tretej minúte prvýkrát strelecky pohrozil. Koncovka však šla mimo brány.

4
    Košice znovu pri lopte, je z toho postupný atak stredom poľa.

6
    Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

7
    Bardejovská Nová Ves bude mať čo robiť, aby odolala tlaku súpera. Futbalisti z metropoly východu získali svoj prvý roh.

8
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

11
    Tím FC Košice dal gól!
    Hostia to len o chlp nestihli v úvodnej desaťminútovke. Autorom prvého gólu je PREDRAG RADOVANOVIĆ.

12
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

14
    Bardejovská Nová Ves môže skúsiť zaútočiť z ľavej strany, odkiaľ bude vhadzovať.

15
    ŠK Milénium získava priamy kop z približne dvadsiatich troch metrov.

16
    Giertl si pripisuje úvodný zákrok, košický gólman je v sezóne vôbec po prvý raz v základe FC.

17
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

19
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

21
    Košice pridávajú druhý zásah, v tomto momente je prakticky rozhodnuté. Autorom druhého gólu je ERIK LIENER.

23
    Jeden z hráčov hostí sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre domáce mužstvo z dobrej vzdialenosti.

24
    Lopta mala dobrú rýchlosť, no bolo to všetko na úkor presnosti.

25
    Polovica polčasu za nami, Košice pohodlne smerujú za postupom do tretieho kola. Víťaz tohto duelu sa stretne so Šarišskými Michaľanmi.

27
    Treťoligista sa ale nevzdáva a skúša to čoraz častejšie dopredu. Tým pádom sa ale otvára väčší priestor v obrane.

28
    Domácemu ŠK to ale príliš nevychádza, Košičania pod novým trénerom Marekom Fabuľom inkasovali v uplynulých dvoch kolách len raz.

30
    V priemere je to gól každých desať minút, už nikto nemôže pochybovať o víťazovi. Za polhodinu je všetko podstatné vybavené. Tretím strelcom gólu je DÁVID LEŠKO.

31
    A ďalší klinec do rakvy domácich. Toto už vyzerá na debakel. Netrvalo to ani minútu a na 0:4 navyšuje PREDRAG RADOVANOVIĆ.

33
    Domáci sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

34
    Pokračujeme v gólových hodoch, dočkáme sa do polčasu aj poltucta? Piaty gól a štvrtý strelec, je ním OLEG VYSHNEVSKYI.

36
    Desať minút do polčasu, hostia sa futbalom bavia.

37
    Faul hostí v stredovom kruhu. Voľný kop pre domáci tím.

38
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

39
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

40
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Roh pre hosťujúci celok.

41
    Ale center po rohovom kope bol pretiahnutý, a tak nenašiel toho správneho adresára.

43
    Kanár ešte pred odchodom do kabín, domáci zrelí na uterák. Vyshnevskyiho vyzýva na gólovú naháňačku ERIK LIENER.

44
    Kristián Micheľ nebude nadstavovať ani minútu, za takéhoto stavu je to aj zbytočné.

45

Košice si schuti zastrieľali a to je za nami ešte len polčas. Bardejovská Nová Ves bez akejkoľvek šance na odpoveď.

46

46
    Striedanie v tíme ŠK Milénium 2000 Bard. N.Ves: z ihriska odchádza Adam Gduľa, prichádza Róbert Ľalík.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Dávid Leško, prichádza Maksym Rizie.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Nikola Ristovski, prichádza Boris Gáll.

47
    Bardejovská Nová Ves s rohovým kopom na konte. Pre domácich by aj čestný úspech bol akousi náplasťou na takýto duel.

48
    Po centri do šestnástky prišlo len zakončenie mimo bránu.

50
    Domáci sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z pohľadu hostí nebude.

51
    Košičania z toho získavajú aspoň rohový kop.

52
    Po tejto akcii gól nepadol, hostia si pri protiútoku súpera vypomohli faulom.

54
    V poradí ôsma strela na bránu od Košíc, Jendroľ si pripisuje len druhý zákrok.

55
    Zakončenie zvnútra šestnástky ohrozilo domáce mužstvo! Domáci našťastie neinkasovali, ich brankár sa teraz vyznamenal.

57
    Bardejovská Nová Ves v tomto momente neinkasovala dlhšie ako pätnásť minút, čo je najviac v celom zápase. Uvidíme, či ešte dnes nejaký gól padne.

58
    Ďalší z košických faulov v strede poľa, voľný kop pre ŠK.

59
    Košice sa ale veľmi rýchlo dali dokopy a zahrávajú rohový kop.

61
    V rozpätí troch minút to boli rohy až tri. Po nich majú hostia zhodne deväť striel na bránu, ako aj deväť mimo nej.

62
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Oleg Vyshnevskyi, prichádza Jakub Bavoľár.

63
    Druholigistovi sa teraz nedarí nadviazať na prvý polčas a streleckú kanonádu z neho. Jendroľ s obranou sú po zmene strán pozorní.

65
    Hosťujúci hráči založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou. Tá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

67
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa domáci brankár nemusel báť. Lopta končí za bránou.

68
    Striedanie v tíme ŠK Milénium 2000 Bard. N.Ves: z ihriska odchádza Tomáš Jusko, prichádza Jakub Škvarek.

68
    Košice už znovu vyrážajú dopredu.

69
    Lopta je pred šestnástkou Bardejovskej Novej Vsi, čo z toho bude?

70
    Bol z toho priamy kop, ktorý košický exekútor poslal len vedľa brány.

70
    Napokon tam bol teč domáceho hráča, je z toho rohový kop.

71
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

73
    Mužstvo domácich postupovalo dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

74
    Tak predsa len hostia skórujú aj po výmene strán, presadil sa striedajúci JAKUB BAVOĽÁR. V tomto okamihu sa opakuje výsledok spred roka, kedy Košice v rámci III. ligy Východ vyhrali na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi 7:0.

76
    Záverečnú štvrťhodinu sme odštartovali rohový kopom domáceho ŠK.

77
    Do čierneho sa ale trafili hostia, ktorí zvyšujú už na 8:0 po rýchlom protiútoku. Aj druhé striedanie Marekovi Fabuľovi vyšlo, úspešným strelcom je BORIS GÁLL.

79
    Striedanie v tíme ŠK Milénium 2000 Bard. N.Ves: z ihriska odchádza Róbert Soroka, prichádza František Šott.

79
    Bola nariadená penalta pre domácich!

80
    Ľubomír Pangrác Piter ale penaltu zahadzuje, Giertl živí nádej na čisté konto.

80
    Nedáš, dostaneš opäť v platnosti. Tri góly v rozpätí siedmich minút, druhý zásah zaznamenal BORIS GÁLL. Dočkáme sa aj desiatky?

82
    Ani nie desať minút do konca, Bardejovská Nová Ves sa dvakrát nepresadila, strely skončili mimo brány Giertla.

83
    Píska sa faul hostí na útočnej polovici.

84
    Dnešné stretnutie sleduje 200 divákov.

85
    Jubilejná pätnásta strela na bránu Jendroľa síce v sieti neskončila, no ešte nie je koniec.

86
    Košice budú zahrávať aspoň rohový kop.

87
    Po ňom ale desiaty gól neprišiel, je tu šanca pre treťoligistu.

89
    Nie, akcia pokračovať nebude. Domáci hráč sa ocitol v ofsajde.

90
    Jeden z hráčov Bardejovskej Novej Vsi má menšie problémy, hra je preto pozastavená.

90

Strely na bránu: 2:15. Strely mimo: 4:13. Rohy: 2:9.

Košice bez problémov prechádzajú do 3. kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretnú so Šarišskými Michaľanmi. Bardejovská Nová Ves bola dnes bez šance. (18:17:09)

Viktor Kalinács

Góly: 11. Radovanović, 21. Liener, 30. Leško, 31. Radovanović, 34. Vyshnevskyi, 43. Liener, 74. Bavoľár, 77. Gáll, 80. Gáll

Střely na branku: 2:15. Střely mimo: 4:13. Rohy: 2:9.

Rozhodca: Kristián Micheľ – Simeon Vass, Roman Poracký