TK ke golfovému Tisport Czech Ladies Open (kon.) | Tisková konference k hokejové Lize mistrů (kon.)
koniec udalosti
Tisková konference k hokejové Lize mistrů

cz Streda 21.08.2019, 13:00 • Síň slávy českého hokeje (Galerie Harfa) • Tlačové konferencie
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.
     
    Na tiskové konferenci k dalšímu ročníku hokejové Ligy mistrů by měli být přítomni také Zdeněk Zikmund, Martin Baumann, Marek Chmiel (Třinec), Patrik Augusta (Liberec), Ladislav Čihák (Plzeň) nebo Tomáš Martinec (HK)
     
    Do tohoto ročníku se kvalifikovaly čtyři české týmy – Třinec, Liberec, Plzeň a Hradec Králové. Zápasy základních skupin by měly začít už od 30. srpna. Plzeň se ve skupině střetne s Hämenlinnou, Rungstedem a Zugem. Finalista loňského ročníku Liberec pak vyzve Augsburg, Belfast a švédskou Luleu. Mistr z Třince může vyhlížet souboje s HC Lausanne, Pelicans Lahti a Junosťem Minsk. Hradec Králové čeká na duely s Frölundou, Cardiffem Devils a Grazem 99ers.
     
    Tisková konference má bohužel zpoždění.
     
    Přichází výkonný ředitel třineckých Ocelářů Marek Chmiel. Bílé Tygry z Liberce zastupuje hlavní trenér Patrik Augusta. Přítomen je i Ladislav Čihák jakožto hlavní trenér Plzně. Ve stejné funkci je tu i Tomáš Martinec za Hradec Králové.
     
    Aktuálně probíhá focení dívek v dresech jednotlivých českých účastníků Champions league.
     
    Martin Baumann (výkonný ředitel CHL): Je to už šestý ročník Champions League a je pro mě potěšením být tady v Praze a navíc v Síni slávy zdejšího hokeje.
     
    Nyní je promítáno video z posledního ročníku hokejové Ligy mistrů.
     
    Baumann: Stále mám z finále loňského ročníku husí kůži. Frölunda Indians už má na svém kontě tři trofeje, navíc tu byl poprvé německý tým ve finále soutěže, a to Red Bull München. V semifinále byly dohromady čtyři země včetně české Plzně.
     
    Poprvé startovaly v play-off týmy Rouenu nebo Cardiffu. Vítěznému týmu jsme loni vyplatili celkem 365 000 eur.
     
    Baumann pokračuje: Vysílací práva se rozšířila do celkem 67 zemí na celém světě. Měli jsme také 24 evropských vysílatelů a naše zápasy sledovalo více než 136 milionů diváků.
     
    Pět nejlepších týmů podle návštěvnosti:
    1. Bern 9780/zápas
    2. Junost Minsk 4518/zápas
    3. Storhamar 4427/zápas
    4. Vaxjö 4374/zápas
    5. IFK Helsinki 4371/zápas
     
    Baumann: V Minsku chodilo na zápasy Ligy mistrů o 183% diváků více než na duely domácí soutěže. Přál bych si, aby podobnou návštěvnost měly v této soutěži také české týmy.
     
    Baumann o návštěvnosti v Česku: Celkově došlo k ponížení návštěvnosti o 10%. Nejvíce diváků sledovalo zápasy v Plzni (4229/zápas), nejméně pak v Hradci Králové (2271/zápas). V Třinci přišlo 3155 diváků na jedno utkání, na Kometu pak o pár desítek více.
     
    Za pět sezon bylo sehráno 725 zápasů v 75 hracích dnech.
     
    Baumann: Za pět let jsme změnili formát soutěže a také způsob kvalifikace do ní. Je to hodně vítané ze sportovního i fanouškovského hlediska. Pořádání této soutěže je zajištěno až do sezony 2022/2023. Konstantně jsou každý rok navyšovány prize money v této soutěži.
     
    Petr Syrovátko mladší, člen představenstva CHL: Nahradil jsem v této funkci Petra Břízu. Máme se na co těšit, je tu samozřejmě spousta práce před námi, ale všechny kluby určitě budou dělat vše, co bude v jejich silách, aby tento pohár přivezly ještě jednou do Čech.
     
    Sezona 2019/2020:

    V tomto roce se zapojí deset nových týmů – Lausanne, Biel a Ambri-Piotta. Je tu také finské duo Lahti a Hämeenlinna, dále tu je německý Augsburg, rakouský celek Graz 99ers, norský Frisk Asker a dánský Rungsted. Je tu také finalista Kontinentálního poháru Belfast.
     
    Česká republika je aktuálně v koeficientu zemí na čtvrtém místě. Lepší ligové soutěže jsou zatím ve Švédsku (1.), ve Švýcarsku (2.) a ve Finsku (3.). Za Českou republikou je pak páté Německo, šesté Rakousko, sedmé Bělorusko a osmé Norsko. Deváté je Slovensko, desátá Francie, jedenácté Dánsko, na 12. místě Velká Británie a 13. je Polsko.
     
    Na dějišti finále tohoto ročníku CHL musí teprve vzniknout shoda. Martin Baumann upozorňuje na to, že bude požadovat stejnou kvalitu finálového utkání jako byla loni. Tomu musí odpovídat velikost haly, kvalita infrastruktury, a tak dále.
     
    V letošním roce získá vítěz CHL lákavou tučnou prémii do svého rozpočtu ve výši 425 000 eur. Celkový rozpočet tohoto ročníku se vyšplhal už na 2 340 000 eur.
     
    V roce 2022/23 se dokonce předpokládá, že by si vítěz této soutěže mohl přijít až na 705 000 eur.
     
    Nyní se mluví o inovacích v této soutěži. Důležitý je projekt CHL Fan Challenge určený pro fanoušky, kteří zde mohou hlasovat, vyzkoušet si své znalosti v kvízech nebo hrát hry.
     
    Do této aplikace se zapojila za čtyři dny už 10 tisíc fanoušků. Více informací lze nalézt na stránkách www.chl-fan-challenge.com.
     
    Na oficiálních webových stránkách se také budou objevovat v němčině a v češtině.
     
    Součástí tohoto projektu budou také živé statistiky k dispozici na webu nebo prostřednictvím aplikace.
     
    Odměněny budou také jednotlivé kluby za svůj marketing. Ceny se pohybují okolo 10 000 eur. Jedním z cílů CHL je také to, aby spolu jednotlivé kluby spolupracovaly i po této stránce.
     
    Hlavním sponzorem této soutěže je Engelbert Strauss, oficiálními sponzory zůstávají LGT, Škoda a Tissot.
     
    Pro třinecké Oceláře a pro Bílé Tygry z Liberce to bude už pátá účast v soutěži. Plzeň a Hradec Králové se v CHL představí potřetí.
     
    Jednotliví trenéři teď budou hovořit o cílech a ambicích v CHL.
     
    Marek Chmiel (Třinec): Nám se minulý rok v CHL moc nepovedl. Chceme si trochu spravit reputaci a nějakým bodíkem přispět do společného koeficientu ČR. Všichni soupeři jsou velmi silní. Jsem velmi rád, že nás letos potkali jiní soupeři než ze Skandinávie. Svůj zájem o tyto zápasy projevili i fanoušci, trip Finsko – Bělorusko byl velmi brzy vyprodán.
     
    Patrik Augusta (Liberec): Všichni chceme uspět a v této soutěži dojít co nejdál. Máme dva nováčky – Belfast a Augsburg. Je to pro nás trochu neznámá co se týká v Belfastu, Augsburg je sesterským městem Liberce, takže to asi o to bude zajímavější. Je tu také Lulea, o jejíž kvalitě není třeba spekulovat.
     
    Ladislav Čihák (Plzeň): Chceme postoupit ze základní skupiny, i když je těžší, než jakou jsme měli loni. Nebude to nic jednoduchého. Vždycky zde jsou minimálně tři manšafty, které mohou postoupit. Bude také těžší potvrdit tu naši loňskou jízdu. Bereme to i jako velmi dobrou prověrku do startu naší extraligy. Tak to ale mají asi týmy nejen u nás, ale i v zahraničí. Jdeme do toho s pokorou a víme, že ta cesta určitě nebude jednoduchá.
     
    Tomáš Martinec (Hradec Králové): Moc si toho vážíme a je pro nás velkým úspěchem, že jsme se sem opět kvalifikovali. Není slabého soupeře a uděláme všechno proto, abychom postoupili ze základní skupiny.
     
    Výkonný výbor českého svazu schválil všem českým zástupcům v této sezoně na náklady spojené s účastí příspěvek ve výši půl milionu korun.
     
    Oficiální část tiskové konference se blíží ke svému konci. Nyní dochází k zahájení individuálních rozhovorů.
     
    Díky za pozornost a mějte se fajn. (13:44:39)

    Radek Barkman