Poľsko – Česko 76:81 (kon.)
Poľsko
76:81 (25:26, 41:50, 56:63)
Česká republika
cz Sobota 10.08.2019, 17:30 • SH Královka (Praha 7) • Mezinárodní turnaj v Praze

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z basketbalu se budu těšit zase na shledanou. (19:31:20)

Zápas je u konce. Češi nakonec v závěru udrželi své vedení a polský tým porážejí rozdílem pěti bodů. V přípravě před nadcházejícím mistrovstvím světa si tak připsali druhou výhru.

Konec zápasu. (76:81)

39:48
    Balvín dává další dva trestné hody. Závěr zápasu je kouskován díky faulům na obou stranách. (76:81)

39:46
    Oddechový čas pro český tým. (76:79)

39:46
    Také Ponitka proměnil oba nařízené trestné hody. (76:79)

39:39
    Balvín po faulu na svou osobu házel dva trestné hody a byl úspěšný. Češi mají už nadějný náskok jednadvacet vteřin před koncem třetí čtvrtiny. (74:79)

39:31
    Oddechový čas pro polskou lavičku. (74:77)

39:31
    Půl minuty před koncem poslední části hry vedou čeští hráči rozdílem tří bodů. (74:77)

38:54
    Dvojka polského týmu a také trojka toho českého. Češi mají náskok dvou bodů minutu a kousek před koncem čtvrté čtvrtiny. (73:75)

37:16
    Kulig odpověděl dvěma body a znovu je to o jeden bod. Stále rozhodně není jasné, který z týmů si dnes připíše vítězství. (71:72)

36:27
    Ale po bodech Satoranského a Hrubana jde do vedení zase český tým. Udrží ho až do konce duelu? (69:72)

35:22
    Ponitka házel dva trestné hody a v obou případech byl úspěšný. Navyšuje tak náskok Polska na rozdíl dvou bodů. (69:67)

34:42
    Je vyrovnáno. Závěr utkání tak bude ještě zřejmě hodně zajímavý. (67:67)

34:28
    Až nyní se to povedlo Hrubanovi, který poslal do polského koše střelu za dva body. (66:65)

34:21
    Český tým stále v této části hry neskóroval. A to je odehráno už téměř pět minut. (66:63)

33:24
    Další dva body pro Polsko přidal Ponitka. (66:63)

31:41
    Česká lavička si tak bere oddechový čas. (64:63)

31:37
    Stejný hráč se poté prosazuje znovu ze tříbodové vzdálenosti a posílá polský tým do vedení! To jsou věci. (64:63)

Vendula Zdražilová

Poľsko: Balcerowski, Ponitka, Waczynski, Koszarek, Kulig, Sokolowski, Wojciechovski, Sulima, Kolenda, Olejniczak, Laczynski, Schenk, Hrycaniuk, Gruszecki
    Česká republika: Auda, Hruban, Satoranský, Balvín, Bohačík, Vyoral, Pumprla, Šiřina, Peterka, Puršl, Mareš, Palyza, Krejčí

Rozhodca: Robert Vyklický, Marcin Kowalski, Petr Blahout
    Štvrtiny: 25:26, 16:24, 15:13, 20:18