Poľsko – Česko 76:81 (kon.)
Poľsko
76:81 (25:26, 41:50, 56:63)
Česká republika
cz Sobota 10.08.2019, 17:30 • SH Královka (Praha 7) • Mezinárodní turnaj v Praze

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z basketbalu se budu těšit zase na shledanou. (19:31:20)

Zápas je u konce. Češi nakonec v závěru udrželi své vedení a polský tým porážejí rozdílem pěti bodů. V přípravě před nadcházejícím mistrovstvím světa si tak připsali druhou výhru.

Konec zápasu. (76:81)

39:48
    Balvín dává další dva trestné hody. Závěr zápasu je kouskován díky faulům na obou stranách. (76:81)

39:46
    Oddechový čas pro český tým. (76:79)

39:46
    Také Ponitka proměnil oba nařízené trestné hody. (76:79)

39:39
    Balvín po faulu na svou osobu házel dva trestné hody a byl úspěšný. Češi mají už nadějný náskok jednadvacet vteřin před koncem třetí čtvrtiny. (74:79)

39:31
    Oddechový čas pro polskou lavičku. (74:77)

39:31
    Půl minuty před koncem poslední části hry vedou čeští hráči rozdílem tří bodů. (74:77)

38:54
    Dvojka polského týmu a také trojka toho českého. Češi mají náskok dvou bodů minutu a kousek před koncem čtvrté čtvrtiny. (73:75)

37:16
    Kulig odpověděl dvěma body a znovu je to o jeden bod. Stále rozhodně není jasné, který z týmů si dnes připíše vítězství. (71:72)

36:27
    Ale po bodech Satoranského a Hrubana jde do vedení zase český tým. Udrží ho až do konce duelu? (69:72)

35:22
    Ponitka házel dva trestné hody a v obou případech byl úspěšný. Navyšuje tak náskok Polska na rozdíl dvou bodů. (69:67)

34:42
    Je vyrovnáno. Závěr utkání tak bude ještě zřejmě hodně zajímavý. (67:67)

34:28
    Až nyní se to povedlo Hrubanovi, který poslal do polského koše střelu za dva body. (66:65)

34:21
    Český tým stále v této části hry neskóroval. A to je odehráno už téměř pět minut. (66:63)

33:24
    Další dva body pro Polsko přidal Ponitka. (66:63)

31:41
    Česká lavička si tak bere oddechový čas. (64:63)

31:37
    Stejný hráč se poté prosazuje znovu ze tříbodové vzdálenosti a posílá polský tým do vedení! To jsou věci. (64:63)

30:56
    Laczyński přidává další tři body a náskok českého celku se rozplynul jako pára nad hrncem. Už je to pouze o jeden jediný koš! (61:63)

30:21
    Sokolowski se trefuje za dva body a český celek má náskok už jen pěti bodů. (58:63)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (56:63)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (56:63)

29:51
    Pumprla to ještě zkusil za dva body a jeho pokus končí v koši polského týmu. (56:63)

29:32
    Nejprve Bohačík proměnil jeden ze dvou trestných hodů, záhy pak skóroval Hrycaniuk. (56:61)

29:02
    Sokolowski taktéž přesný za tři body a v závěru třetí čtvrtiny tak snižuje náskok českého týmu na šest bodů. (54:60)

27:56
    Krejčí dává další českou trojku a Češi tak vedou rozdílem devíti bodů. Znovu tak svému soupeři odskočili. (51:60)

27:24
    Až nyní se opět mění skóre, po dlouhé době. Bohačík házel dva trestné hody a proměnil pouze jediný. (51:57)

26:41
    Třetí čtvrtina není tak bohatá na body, jako byly ty předchozí dvě. Zatím padlo jen šestnáct bodů. (51:56)

26:20
    Balcerowski minul koš za dva body a to může hrát do karet českému týmu, který míří do další útočné akce na druhé straně. (51:56)

24:37
    Další trojka českého týmu, nyní se po přihrávce od Satoranského z této vzdálenosti prosadil Bohačík. (51:56)

23:24
    A nyní si to už vynahrazuje, znovu Tomáš Satoranský byl přesný střelou za tři body a Česko jde opět zpět do vedení. (51:53)

23:19
    Po krátké odmlce se prosadili znovu Poláci a otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Český národní tým v této části hry ještě neskóroval. (51:50)

21:56
    Polský tým už na ten český ztrácí pouze jeden bod a lavička českého celku si bere oddechový čas. (49:50)

21:54
    Další nepřesný útok českého týmu znamenal protiútok Poláků, který byl zakončen třemi body! (49:50)

21:12
    Balvín minul polský koš a do rychlého protiútoku šel soupeř. Jsou z toho další dva body z rukou Kuliga. (46:50)

20:31
    Úvod další části hry patří zase Polákům, kteří se prosadili za tři body díky Ponitkovi. (44:50)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (41:50)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (41:50)

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem poločasu se ještě napřáhl ke střele za tři body Tomáš Vyoral, ovšem míč skončil mimo polský koš. (41:50)

19:47
    Ještě je tu oddechový čas pro český tým. (41:50)

19:30
    Ponitka to zkusil ze tříbodové vzdálenosti, jenže míč do českého koše neposlal. Češi tak mají míč a hned míří do rychlého protiútoku. (41:50)

19:06
    A záhy se za tři body prosazuje Bohačík! (41:50)

18:35
    Vojtěch Hruban byl faulován soupeřem a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (41:47)

18:24
    Oddechový čas si bere lavička polského týmu. (41:46)

18:13
    Odpověď Koszarka v podobě dvou bodů. (41:46)

17:55
    Vojtěch Hruban ale hned na to také skóruje a udržuje náskok českého týmu. Ten je zatím stále ve vedení, prakticky celou dobu zápasu. (39:46)

17:30
    Kulig opět o něco snižuje ztrátu polského týmu, když přidal další dva body. (39:44)

17:00
    Sulima si počkal na míč, ten dostal a poté bez větších problémů posílá balon do českého koše. Hned na to pak český tým otáčí hru. (37:44)

16:02
    Jenže Tomáš Satoranský odpověděl úplně stejnou měrou z dalšího českého útoku a dává další body na českou stranu. (35:44)

15:27
    A hned po něm se za tři body trefil Koszarek. Poláci tak snížili svou ztrátu a pokusí se na Čechy dotáhnout. (35:41)

15:14
    Oddechový čas si vybírá lavička polského národního týmu. (32:41)

15:05
    A další dva body, tentokráte se prosadil Vojtěch Hruban. (32:41)

14:25
    Patrik Auda se znovu po přihrávce od Tomáše Satoranského nemýlil a přihrávku zužitkoval. (32:39)

14:08
    Ovšem Olejniczak byl po chvilce zase přesný a trefuje se ze střední vzdálenosti. (32:37)

13:22
    Satoranský to nyní vzal na sebe, zachoval čistou hlavu a poté bez větších problémů skóroval z velké dálky. Další tři body pro české lvy. (30:37)

13:09
    Olejniczak však na opačné straně palubovky odpověděl přesnou střelou za dva body. (30:34)

12:33
    A další tři body na české konto. Češi se tak znovu dostávají do menšího náskoku, když se prosadil Patrik Auda nejprve ze hry a poté i z trestného hodu. (28:34)

11:33
    Trojka také na české straně, prosadil se Vojtěch Hruban a znovu tak posílá do vedení české barvy. (28:31)

11:03
    Ondřej Balvín ale na druhé straně proměnil svůj dvoubodový pokus a je opět vyrovnáno. (28:28)

10:23
    Poláci hned na začátku druhé čtvrtiny skórují, když se za tři body prosadil Gruszecki a poprvé tak posílá polský tým do vedení! (28:26)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (25:26)

10:00
    První čtvrtina skončila. (25:26)

09:58
    Tak ještě nakonec skórují i Poláci. Dvě vteřiny před koncem první čtvrtiny proměnil útok polského týmu Hrycaniuk a to bude už vše. (25:26)

09:39
    Avšak zřejmě poslední slovo této části hry měl Pavel Pumprla, který nejprve proměnil svůj střelecký pokus a jelikož byl faulován, házel ještě jeden trestný hod a i ten zamířil do polského koše. (23:26)

09:01
    Balcerowski a jeho proměněný jeden trestný hod ze dvou. Je srovnáno. Poláci v závěru první čtvrtiny smazali svou ztrátu. (23:23)

08:22
    To samé Balvín, jemu také bylo znemožněno díky faulu Hrycaniuka skórovat. Ovšem oproti Kuligovi se český hráč ani jednou neprosadil. (22:23)

08:12
    Šiřina fauloval Kuliga a ten měl k dispozici další trestné hody a znovu byl stoprocentní. Poláci tak českému týmu stále dýchají na paty. (22:23)

07:52
    Také Pumprla byl úspěšný a je dalším českým hráčem, který se trefuje do koše soupeře. (20:23)

07:22
    Avšak Sokolowski odpověděl hned z dalšího útoku střelou za dva body. (20:21)

07:07
    Hned po něm došlo k faulu polského hráče na největší hvězdu českého týmu, a sice na Tomáše Satoranského. Ten poté proměnil oba dva nařízené trestné hody. (18:21)

06:56
    Česká lavička si bere oddechový čas. (18:19)

06:56
    Tři rychlé koše na polské straně, z toho jednou za tři body a polský tým je tak tomu českému najednou na dostřel jediného bodu! (18:19)

05:56
    Nic nevymysleli a naopak z dalšího útoku se prosadil Vojtěch Hruban, jenž proměnil svůj tříbodový pokus. (11:19)

05:26
    Lay up z rukou Tomáše Satoranského a další dva body pro tým Česka. Co na to Poláci? (11:16)

05:00
    Stejný hráč byl opět faulován a znovu si tak házení trestných hodů zopakoval. A opět byl přesný a neomylný. (11:14)

04:38
    Ponitku fauloval Peterka a následovaly tak dva trestné hody. V ani jednom případě se polský hráč nemýlil a přidává na polské konto dva body. (9:14)

04:13
    Kulig na druhé straně odpověděl přesnou střelou, která má hodnotu dvou bodů. (7:14)

03:56
    Hráč NBA, Tomáš Satoranský, se nyní prosadil za tři body a navýšil vedení českého týmu už na devítibodový náskok. (5:14)

03:36
    A hned jsou z toho další dva body po alley oopu z rukou Ondřeje Balvína. (5:11)

03:23
    Waczynski byl faulován Hrubanem a následně pak proměnil oba nařízené trestné hody. U míče jsou Češi a jdou do další útočné akce na druhé straně. (5:9)

02:56
    Vojtěch Hruban zužitkoval přihrávku svého spoluhráče a poté se při střele za dva body nemýlil. (3:9)

02:50
    A Poláci se poprvé trefují. Waczynski se trefil zblízka a také pak házel jeden trestný hod. A byl úspěšný. (3:7)

02:06
    O chvilku později se už však Auda prosadil, když se trefil za dva body a záhy přidal ještě jeden z trestného hodu. Polští basketbalisté se nyní pokusí z dalšího útoku o zisk prvních bodů. (0:7)

02:01
    Za tři body se neprosadil Kulig, kterého zastavil Auda. Následně pak se do akce vydali Češi a právě Auda to taktéž zkusil ze tříbodové vzdálenosti, leč také marně. (0:4)

01:29
    Další jejich útok neskončil bodovým ziskem. Na první body si tak Poláci musí ještě počkat. (0:4)

00:58
    V letu zakončil také Tomáš Satoranský, který navyšuje český náskok. Do akce jdou nyní znovu hráči Polska. (0:4)

00:24
    A hned z druhé vlny zaútočil český tým, který se dokázal díky Bohačíkovi prosadit a jde do vedení. (0:2)

00:05
    Hned v úvodu zápasu se ke střele dostali Poláci, konkrétně Kulig, ale jeho pokus česká obrana zablokovala. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Polsko: Balcerowski, Ponitka, Waczynski, Koszarek, Kulig, Sokolowski, Wojciechovski, Sulima, Kolenda, Olejniczak, Laczynski, Schenk, Hrycaniuk, Gruszecki

Česko: Auda, Hruban, Satoranský, Balvín, Bohačík, Vyoral, Pumprla, Šiřina, Peterka, Puršl, Mareš, Palyza, Krejčí

Rozhodčí: Robert Vyklický, Marcin Kowalski, Petr Blahout.

To taktéž včera začalo přípravu turnajem konajícím se v Praze a Poláci narazili na Jordánsko. To porazili vysoko 92:51 a ukázali tak svou sílu. Dnes je čeká zajímavý souboj proti českému výběru, kterému nechybí ani největší hvězda, a sice Tomáš Satoranský, jenž hraje zámořskou NBA. Máme se na co těšit.

Českému celku začala příprava před nadcházejícím mistrovstvím světa, které začne už 31. srpna. Včera Češi narazili na Tunisko, které porazili poměrem 80:66. I dnes je čeká další zápas, tentokráte proti Polsku.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům basketbalu. V přátelském utkání na sebe narazí Polsko a Česko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vendula Zdražilová

Poľsko: Balcerowski, Ponitka, Waczynski, Koszarek, Kulig, Sokolowski, Wojciechovski, Sulima, Kolenda, Olejniczak, Laczynski, Schenk, Hrycaniuk, Gruszecki
    Česká republika: Auda, Hruban, Satoranský, Balvín, Bohačík, Vyoral, Pumprla, Šiřina, Peterka, Puršl, Mareš, Palyza, Krejčí

Rozhodca: Robert Vyklický, Marcin Kowalski, Petr Blahout
    Štvrtiny: 25:26, 16:24, 15:13, 20:18