Fínsko – Kanada 0:6 (kon.) | Rusko – USA 6:2 (kon.) | Česko – Švajčiarsko 4:3 (4:3 po s.n.)
Slovensko – Švédsko sk 2:3 (kon.)
Slovensko
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Švédsko
Pondelok 05.08.2019, 19:00 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Tretia tretina tohto stretnutia nám napokon ponúkla ďalšie dva presné zásahy. Švédsko malo opäť výborný vstup do tretiny, keď Hedlund počas presilovky zvýšil vedenie svojho tímu na dva góly. Mladí Slováci sa však ešte nevzdali, bojovali ďalej a v 46. minúte sme aj my dokázali využiť presilovku, keď sa presadil Rehák. Viacej gólov už teda nepadlo a tak Švédsko ako favorit stretnutia vyhral nad našou reprezentáciou 3:2! Slováci si však zaslúžia určite veľkú pochvalu, predviedli veľmi dobrý a bojovný výkon, na ktorom sa dá do budúcna stavať. Zajtra čaká našu reprezentáciu do 18 rokov druhé vystúpenie a bude to proti rovesníkom z USA. Aj z tohto prenosu vám ponúkneme online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera, rovnako aj dobrú noc! Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (21:21:32)

59:44
    Až teraz sa slovenský brankár presunul na striedačku, slovensko hrá so 6 hráčmi na ľadovej ploche!

59:31
    Latkóczy je stále v bránke, pretože sa nám nedarí usadiť v útočnom pásme. Vyzerá to, že Švédsko tesný náskok udrží.

58:56
    Oddychový čas Slovensko!

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty druhej tretiny! Uvidíme, či to budú aj posledné dve minúty celého tohto stretnutia.

57:22
    Útočné výpady momentálne sledujeme na oboch stranách, Švédsko sa tak nesústreďuje len na bránenie výsledku, ale ako už bolo spomenuté, chce ešte pridať gólovú poistku.

56:49
    Ešte prichádza aj podpora z hľadiska. Podarí sa Slovensku predsa len vyrovnať a prekvapiť tak na úvod veľkého favorita?

56:10
    Minúty rýchlo ubiehajú v neprospech našej reprezentácie do 18 rokov. Švédi ako favorit stretnutia, ale aj celého turnaja vyhrávajú stále len o jeden gól, ešte tak nie je o ničom definitívne rozhodnuté.

55:26
    Súper sa snaží pridať ešte jeden gól, ktorý by už zrejme znamenal definitívne rozhodnutie. Andrae sa pokúsil o individuálny prienik, ktorý sa mu aj podarilo realizovať, ale jeho strelu kryje náš brankár Latkóczy svojou vyrážačkou.

54:11
    Švédsko v plnom počte!

54:03
    Neujala sa ani strela od Faitha, ktorý obetavo zblokoval jeden zo švédských hráčov. Čas sa pre náš výber do 18 rokov kráti, len jeden gól nás delí od vynikajúceho výsledku.

53:49
    Tlačíme sa do útočného pásma, ale všetky naše strelecké pokusy sú nepresné. Súper je však pod neustálym tlakom.

52:21
    Je tu znova presilovka pre náš výber! Čas sa už začína krátiť a takúto ideálnu príležitosť na vyrovnanie by sme si ujsť nemali nechať.

52:11
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Calle Clang – 2 min., podrazenie). Trest odpyká William Hallén.
    51:49 Róbert Bačo (SVK)

51:49
    Veľká šanca pre Slovensko! Vyrovnanie na svojej hokejke mal teraz Bačo, ale ani na dvakrát nedokázal dostať puk za brankára Clanga, s ktorým teraz hralo aj šťastie.

50:47
    No a je po našej presilovke. Momentálne prebieha znova hra 4 na 4 a toto viacej samozrejme vyhovuje Švédsku.

50:37
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Chromiak – 2 min., hákovanie).

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 4. Kašlík (Kolenič, Stacha), 46. Rehák (Nemec, Kašlík) – 1. Kumlin (Leo Lööf), 24. Ljungman, 42. Hedlund

Slovensko: Latkóczy (Opatovský) – Kňažko, Fatul, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Ketner, Jombík – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.
    Švédsko: Clang (Wallstedt) – Leo Lööf, Kumlin, Nordlund, Grans, Andrae, Styf, Wallinder – Linus Lööf, Eklund, Ljungman – Magnusson, Eriksson, Garfve – Hedlund, Torgersson, Hallén – Ljungkrantz, Nybeck, Ekmark – Olausson.

Rozhodca: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Šimon Synek, Martin Krajčík – Martin Chudaba