Astana – FC Santa Coloma 4:1 (kon.) | Ordabasy – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Almaty – Be'er Sheva 1:1 (kon.)
Constanta – Gent 2:1 (kon.) | Zorja Luhansk – Budućnost Podgorica 1:0 (kon.) | KuPS – Légia Varšava 0:0 (kon.)
Universitatea Craiova – Honvéd Budapešť 0:0 (3:1 po pen.) | Riga FC – Gliwice 2:1 (kon.) | Häcken – Alkmaar 0:3 (kon.)
Debrecín – Turín 1:4 (kon.) | Levski Sofia – Larnaca 0:4 (kon.) | Tiraspol – Partizani Tirana 1:1 (kon.)
AEL Limassol – Aris Soluň 0:1 (kon.) | Limassol – Shamrock 3:1 (po pr.) | Haifa – Štrasburg 2:1 (kon.)
KÍ Klaksvík – Luzern 0:1 (kon.) | Malmö – Domžale 3:2 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Gabala 3:0 (kon.)
Vaduz – Fehérvár 2:0 (po pr.) | Jablonec – Pjunik 0:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Utrecht 2:1 (po pr.)
Atromitos – Dunajská Streda sk 3:2 (kon.) | Neftçi Baku – Arsenal Tula 3:0 (kon.) | FK Liepāja – Norrköping 0:1 (kon.)
Razgrad – Valur 4:0 (kon.) | Brøndby – Gdańsk 4:1 (po pr.) | Niederkorn – Rangers 0:0 (kon.)
Esbjerg – Salihorsk 0:0 (kon.) | Gżira – Ventspils 2:2 (kon.) | Ljubljana – Yeni Malatyaspor 0:1 (kon.)
FCSB – Alaškert 2:3 (kon.) | Frankfurt – Flora 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Haugesund 2:1 (kon.)
Linfield – HB Tórshavn 1:0 (kon.) | Trnava – Lokomotiv Plovdiv sk 3:1 (kon.) | Osijek – CSKA Sofia 1:0 (3:4 po pen.)
Aberdeen – Čichura 5:0 (kon.) | Partizan – Connah's Quay 3:0 (kon.) | Guimarães – Jeunesse Esch 4:0 (kon.)
Crusaders – Wolverhampton 1:4 (kon.) | Stjarnan – Espanyol 1:3 (kon.)
Apollon Limassol
3:1 (1:0)
Shamrock Rovers
cz Štvrtok 01.08.2019, 19:00 • GSP Stadium, Nicosia • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V odvetě 2. předkola Evropské ligy se proti sobě střetnou týmy Apollon Limassol FC a Shamrock Rovers FC. Tentokrát se bude hrát na GSP Stadium, Nicosia. Tento stadion nabídne kapacitu pro 22 859 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Michael Tykgaard a jeho asistenti Daniel R. Nørgaard a Ole Kronlykke (vš. DEN). Úvodní výkop je naplánován na 19:00.

První zápas na Tallaght Stadium v Dublinu sledovalo 5 396 diváků. Ovšem už v 5. minutě šli do vedení hosté z Kypru, když se prosadil Papoulis. Ve 14. minutě ale rozjásal domácí příznivce Grace a stav po prvním poločase byl srovnaný 1:1. V 58. minutě otočil utkání Lopes a Shamrock Rovers tak šel do vedení. Následně už gól nepadl a irské mužstvo vyhrálo těsně 2:1.

Apollon Limassol FC: Mall – Pedro, Yuste, Tamba M'Pinda, Aguirre – Markovič, Kyriakou – Gianniotas, Papoulis (C), Gakpe – Zelaya
    Náhradníci: Demetriou – Bessat, Pereyra, Pittas, Sardinero, Szalai, Vasiliou

Shamrock Rovers FC: Mannus – O'Brien, Lopes, Grace – Boyle, Byrne, McEneff, Bolger, Kavanagh – Finn (C), Greene
    Náhradníci: Pohls – Callan, Carr, Oluwya, O'Neill, Watts

Rozhodčí: Michael Tykgaard – Daniel R. Nørgaard, Ole Kronlykke (vš. DEN).

1

3
    Hostující hráč se dopustil pouze faulu ve středu hrací plochy a u balónu tak je Apollon Limassol.

4
    Posléze hosté získali rohový kop, když byl centr zblokován hostující obranou.

5
    Ovšem následná standardní situace a Limassolu nepovedla podle představ a Mannus tak bude mít odkop od své brány.

7
    Kyriakou se dopustil faulu blízko svého vápna, za který uviděl žlutou kartu a Shamrock Rovers získal tak přímý kop z dobré pozice.

8
    Následná standardní situace ale byla rozehrána nakrátko a nakonec z toho nebylo nic nebezpečného, jelikož se k balónu dostal Limassol.

10
    Apollon se musí snažit vstřelit jeden gól, který by mu stačil k postupu, ale na začátku zápasu jsou aktivnější hráči Shamrocku.

11
    Apollon Limassol se tentokrát pokusil projít z pravé strany, kde se soupeř dopustil faulu a následuje tak volný kop.

13
    Standardní situace domácích ovšem nepřinesla nic vážnějšího a u balónu tak je soupeř.

14
    Zatím toho k vidění na začátku utkání moc není. Shamrock Rovers zatím hraje ve velké pohodě a nesnaží se pouze bránit, nýbrž podniká útoky dopředu.

15
    Limassol se dostal až na hranici vápna, odkud to zkusil domácí hráč, ovšem jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

16
    Následný roh letěl do oblasti pokutového puntíku, ale tam si s ním obrana hostů poradila bez problémů.

18
    Apollon právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají brankový účet tohoto zápasu! EMILIO ZELAYA se dostal do zakončení uvnitř vápna a prostřelil soupeřova brankáře Mannuse.
    18. Emilio ZELAYA - 1:0

19
    Greene se tentokrát ocitl pouze v ofsajdovém postavení a útok Shamrocku je u konce.

20
    Posléze ovšem přišel pouze faul ze strany hostů a balónu tak bude opět Apollon Limassol.

22
    Boyle se dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl tak žlutou kartu.

24
    Shamrock Rovers se nyní dostal dopředu, ovšem zatím z toho není nic nebezpečného.

26
    A opět to byl histující Green, který se nachytal v ofsajdu.

26
    Žlutou kartu dostává Tamba M'Pinda (Apollon Limassol FC).

28
    Domácí nyní získali autové vhazování na polovině svého soupeře a mohou tak něco vymyslet.

29
    Nakonec se Limassol dostal do vápna, ovšem tam se dopustil faulu Zelaya, který uviděl žlutou kartu.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Apollon vede nad Shamrock 1:0.

31
    Hosté mají k dispozici autové vhazování na své polovině hrací plochy a musí se snažit vstřelit gól, protože momentálně postupuje domácí celek.

32
    Tentokrát už útok Limassolu nepřinesl nic vážnějšího a u balónu tak budou hosté.

34
    Domácí mužstvo nyní získalo rohový kop z pravé strany a může tak zvýšit svůj náskok.

36
    Ovšem posléze se balón ocitl jen v zámezí za hostující bránou.

37
    Apollon Limassol se sice dostal dopředu po pravé straně, ale utkání nám toho momentálně moc nepřináší.

39
    Momentálně se bojuje především ve středu hrací plochy a ani jeden tým tak není u míče delší dobu.

41
    A opět tady máme pouze faul ze strany hostů a přímý kop pro Apollon.

42
    Limassol tentokrát získal rohový kop z pravé strany a může přidat ještě jednu branku.

43
    Balón sice skákal uvnitř pokutového území, ale posléze se Papoulis ocitl v ofsajdu.

44
    Shamrock Rovers toho ale směrem dopředu ani tentokrát moc nepředvedl a hostující hráč se provinil faulu.

45

První poločas je u svého konce a Apollon Limassol vede nad Shamrock Rovers 1:0. Domácí celek je jasně lepším týmem a vstřelil ten hodně potřebný gól, když se v 18. minutě prosadil Zelaya. Momentálně tak postupuje do 3. předkola právě Apollon.

Druhý poločas začne přibližně v 20:02.

46

48
    Hosté drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet.

49
    Nakonec to Shamrock Rovers zkoušel z levé strany, ale tento útok nic velkého nepřinesl.

50
    Irský celek ale bude pokračovat v útočném snažení, protože získal rohový kop z levé strany.

52
    Domácí se tentokrát sice dostali dopředu, ale nakonec z toho bude pouze odkop od hostující svatyně.

58
    Gianniotas se dopustil nedovoleného zákroku a uviděl tak žlutou kartu.

59
    Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Tamba M'Pinda, přichází Szalai.

60
    Tentokrát uviděl za svůj faul žlutou kartu hostující hráč Grace.

61
    Apollon má k dispozici autové vhazování na své polovině a nikam se nežene.

63
    Domácí se opět dostali dopředu a získali rohový kop.

64
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po rohovém kopu se dostal do zakončení SAŠA MARKOVIČ, který dokázal prostřelil gólmana Mannuse!
    64. Saša MARKOVIČ - 2:0

65
    Pro Shamrock Rovers se ovšem nic nemění a stále musí vstřelit jeden gól, aby se šlo alespoň do prodloužení.

67
    Tak tohle je velká zápletka! Červenou kartu totiž dostává Papoulis (Apollon Limassol FC) a domácí tak budou dohrávat v deseti.

67
    Potrestán byl také hostující hráč Kavanagh, který ale uviděl pouze žlutou kartu.

68
    Shamrock Rovers právě vstřelili branku!
    Hosté bleskově využívají oslabení soupeře a snižují na 1:2! Parádní střelu vyslal z dálky AARON GREENE a gólman Mall na ní nedosáhl. Za tohoto stavu se půjde do prodloužení.
    68. Aaron GREENE - 2:1

70
    Apollon ale chce rozhodnout v základní hrací době, ovšem nákop, který letěl do vápna soupeře, nakonec nic nepřinesl.

72
    Hosté drží balón na své polovině a momentálně se nikde moc neženou.

73
    Gakpe se posléze dostal ke střele, ale jeho pokus letěl pouze vedle brány.

75
    Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází McEneff, přichází O'Neill.

77
    Hostující hráč se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a Limassol může pokračovat směrem dopředu.

78
    Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Gakpe, přichází Sardinero.

79
    Pomalu to vypadá, že tento zápas směřuje do prodloužení, jelikož ani jedno mužstvo se nesnaží nějak horlivě útočit.

80
    Střela domácího hráče skončila jen vedle brány Shamrocku a Mannus tak nemusel zasahovat.

81
    Limassol ale přece jenom je o něco lepším týmem a snaží se něco vymysle středem hrací plochy.

83
    Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází O'Brien, přichází Watts.

85
    Limassol tentokrát získal autové vhazování na své polovině, ale fotbal nám momentálně vůbec nic nepřináší.

86
    Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází Finn, přichází Carr.

88
    Shamrock Rovers drží balón na své polovině a nikde nespěchá.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Gianniotas, přichází Pittas.

90+2
    Míč tentokrát skončil pouze za bránou soupeře a Mannus bude rozehrávat od své svatyně.

90+4
    Hosté nyní ještě získali ke konci nastaveného času autové vhazování na polovině soupeře.

90+5
    Druhý poločas skončil.

Základní hrací doba je u konce, ovšem o postupujícím rozhodnuto není, protože také druhý zápas skončil 2:1, ovšem tentokrát jej vyhrál Apollon a následuje prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

93
    Balón skončil pouze v zámezí za bránou domácích a Apollon tak bude u míče.

94
    Tohle je problém pro hosty, jelikož Grace vidí druhou žlutou kartu a tím pádem červenou. Počet hráčů na hrací ploše se tak opět srovná.

98
    Hosty jakoby červená karta nakopla a nyní se dostávají do vápna soupeře.

102
    Penalt se dnes nedočkáme, jelikož domácí jdou do vedení 3:1! O zatím jedinou branku se v nastavení postaral ADRIAN SARDINERO.
    102. Adrian SARDINERO - 3:1

104
    Nákop hostů zamířil jen do zámezí vedle domácí svatyně a Mall tak bude mít odkop.

105
    Shamrock nyní je u míče a snaží se dopředu projít po levé straně.

105
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

105+1
    Nyní se ale domácí hráč dopustil faulu a Shamrock má k dispozici volný kop.

105+1
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Kyriakou, přichází Pereyra.
    Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází Bolger, přichází Oluwya.

107
    Carr uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.

109
    Opět je u balónu Shamrock Rovers, který se pokouší něco vymyslet, ale má to stále hodně těžké.

110
    Carr se dostal ke střele na bránu, se kterou si ale Mall dokázal poradit a podržel domácí celek.

112
    Limassol získal autové vhazování na polovině soupeře a s rozehrávkou nijak nespěchá.

114
    S nebezpečným nákopem do vápna si obrana Apollonu poradila bez problémů.

115
    Watts byl blízko gólu, ale Mall předvedl další veledůležitý zákrok proti této střele a opět podržel Apollon v Evropské lize.

117
    Míč končí pouze v zámezí za bránou Limassolu a Mall tak bude mít odkop od své svatyně.

118
    Hostující hráč se nyní dopustil faulu a Apollon bude mít volný kop.

120
    Sardinero se nyní dopustil nedovoleného zákroku, za který uviděl kartu žluté barvy a tohle je jedna z posledních šancí pro Shamrock vsítil postupový gól.

120
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

120+1
    Centr z volného kopu sice letěl do vápna domácích, ovšem ti si s ním poradili.

120+1
    Posléze se ale vrátil balón do pokutového území a tam přišla také střela hostujícího hráče, ovšem s tou si poradil brankář Mall.

120+2
    Následně se do protiútoku vrhl Apollon, ale hostující hráč se provinil faulem.

120+2

Je konec. Apollon Limassol postupuje do 3. předkola Evropské ligy, když dokázal porazit Shamrock Rovers celkovým výsledkem 4:2. Dnešní utkání nám toho nabídlo spoustu. V 18. minutě šli domácí do vedení po brance Zelaya. V 64. minutě zvýšil vedení Szalai a z pohledu domácích se zdálo být vše skvělé, ovšem o tři minuty později byl vyloučen Papoulis a v 69. minutě snížil Greene. Následně branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. Tam už po pěti minutách uviděl červenou kartu po druhé žluté hostující hráč Grace a ve 102. minutě rozhodl o postupu domácích Sardinero. Ke konci se sic Shamrock dostal k několika střelám, ale brankář Mall už za svá záda míč nepustil.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:20.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:39:19)