6:5 (2:3, 3:2 - 0:0)
Slovensko
cz Piatok 14.06.2019, 19:10MS v inline hokeji – kategorie Veteráni • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Světový šampionát v inline hokeji v Itálii má dnes na programu semifinálový den! Na samotný úvod českého programu přijde na řadu federální bitva proti Slovensku a vstupenku do zítřejšího finále!
    Sestřih utkání - kategorie veteráni - Česko - Německo 15:1
    Martin Mecera před semifinálovými zápasy

Obě mužstva právě absolvují rozcvičku, což znamená, že začátek semifinálového duelu bude o pár minut posunut.

Česko: Hrachovina (Kudělka) – Polívka, Suhrada, Stehlík, T. Würtherle, Pospíšil, Kala, Ulrich, Kazlepka, Zadina, Vápeník, Jindrák, Šelešovský.

Slovensko: Kohút – Štábel, Foltin, Charvát, Trenčan, Jelínek, Jurenka, Ščepko, Lužo, Kolárik.

00:01

00:20
    Úvodní útočná akce patřila Slovensku, finální pas před brankou Hrachoviny ale nevyšel. A tak se chystá český odpověď.

00:49
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak to je nejlepší možný start do semifinále! Přečíslení ve třech na jednoho vyřešil Šelešovský pasem na PAVLA WÜRTHERLEHO, ten se sice dostal s kotoučem z ideálního střeleckého úhlu, přesto ale úvodním pokusem prostřelil brankáře Kohúta – 1:0! Asistence: Daniel Šelešovský.

01:23
    Petr Hrachovina má za sebou úvodní, vcelku pohodový zákrok pravým betonem.

02:01
    Ostrý pokus Kazlepky od pravého mantinelu zacinkal na boční oblouk slovenské branky.

02:53
    Zatím se téměř nepřerušuje, obě mužstva vyčkávají na ideální možnost na útok.

04:20
    Jelínek si už už zpracovával kotouč před českou brankou, k zakončení mu ale zamezili včas přistoupivší zadáci.

05:00
    Dušan Vápeník umí vystřelit z dálky a to prokázal i nyní, jeho tvrdý pokus končí na Kohútově betonu.

06:06
    Brankář Hrachovina se výrazně zlobí na své spoluhráče, kteří vypadli z tempa a nabízí Slovákům zajímavé šance.

06:42
    Ležo zůstal sám za českou obranou a jedovatým pokusem prověřil českého gólmana. Slováci jsou nyní jednoznačně aktivnější.

07:08
    Podobně to cítí i trenér Martin Mecera, který si bere oddechový čas.

07:50
    Jelínkovo nahození skončilo v rukavici Hrachoviny, který stihl i rozehrát. Na druhé straně na prudký pas našlápnutý Kala nedosáhl.

09:36
    Obraz hry se nemění. Slováci častěji drží puk na svých hokejkách, mají více ze hry, smazat těsnou ztrátu se jim ale zatím nepodařilo. Věřme, že to tak vydrží ještě hodně dlouho.

11:35
    Skvělá práce DANIELA ŠELEŠOVSKÉHO přináší druhou radost! Zmíněný hráč nejprve nadzvednutím hokejky zastavil velkou šanci našich sousedů, následně si vzal kotouč a svojí samostatnou akci zakončil přesnou střelou po zemi pod brankářem Kohútem – 2:0! Bez asistence.

12:09
    Vápeníkova střela se se štěstím odrazil na hokejku Tomáše Würtherleho, jeho dorážka končí těsně mimo!

12:40
    Češi se oklepali ze slovenské převahy a nyní to jsou oni, kdo diktuje tempo semifinálového klání.

14:15
    Slovenští hokejisté nyní snad minutu drželi kotouč na svých hokejkách u Hrachoviny, k jeho ohrožení se nedostali.

14:44
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Soupeř zřejmě čekal na ideální okamžik, který přišel! Nástřel Foltina od červené čáry těsně před Hrachovinou vychýlil JURENKA, český gólman neměl šanci na změnu směru zareagovat a našel ho až za svými zády – 2:1! Asistence: Foltin.

16:12
    Jindrák hodně tvrdě schytal prudkou ránu soupeře a s bolestivou grimasou pomalu odjíždí na střídačku.

16:40
    Totožná situace jako u první slovenské branky, nástřel od červené čáry jeden ze slovenských hráčů tečoval mimo dosah Hrachoviny, Češi měli štěstí, že puk proklouzal mimo tři tyče!

17:51
    Dušan Vápeník je hodně častým českým střelcem, nyní zároveň dostal šanci i na dorážku. Ani jedním pokusem ale puk za záda Kohúta nedostal.

18:03
    Uvidíme první přesilovou hru a to na slovenské straně, naši reprezentanti totiž špatně střídali a chvilku hráli v pěti, což je na inline hokej pět.

18:15
    Na úvod oslabení se Češi osvobozují.

18:24
    Chvíli na to, ale přesilovku využívají! Rychlý pas na napřaženého KOLÁRIKA a prudká rána na přední tyč znamená vyrovnání. Hrachovina si sice na kotouč sáhl, mimo branku ho ale vytlačit nedokázal – 2:2!

19:40
    Střelu z velké dálky si Hrachovina pohlídal, chvíli před koncem první půle se bude vhazovat po jeho levici.

19:46
    Obrat je dokonán, slovenský celek se dostává do vedení! Střelu od mantinelu v podání CHARVÁTA zřejmě jeden z českých hokejistů tečoval tak nešťastně, že kotouč se potřetí v řadě zatřepotal v české síti – 2:3!

20:00

První poločas semifinálového zápasu je za námi. Češi velmi rychle vedli o dvě branky, nakonec ale v poslední pětiminutovce třikrát inkasovali a budou muset dotahovat. Pokračujeme zhruba v 19:41.

20:01

21:15
    Obrovská šance Petra Polívky na vyrovnání stavu! Ideální pas Vápeníka našel českého hráče před brankou, místo kličky se rozhodl pro přímou střelu mezi Kohútovy nohy. Slovenský gólman je však sklapl včas a podržel Slováky!

22:03
    Po dvaadvaceti minutách hry začínáme od znovu! Langrovu prudkou ránu z levé strany vyrazil slovenský gólman jen k LUĎKOVI STEHLÍKOVI, který z dorážky procpal kotouč do sítě – 3:3! Asistence: Tomáš Langr.

23:10
    Pavel Würtherle podražený v rohu hřiště, první početní výhodu si vyzkouší i čeští inline hokejisté.

24:00
    Minuta z přesilovky je téměř pryč. Češi drželi kotouč, kombinovali, kromě zakončení Zadiny z ostrého úhlu ale branku Kohúta neohrozili.

25:10

25:41
    V přesilovce se příliš zajímavého nedělo, po jejím skončení nechal Pavel Würtherle ostrou střelou zápěstím vyniknout brankáře Kohúta.

26:14
    Na druhé straně vyškrábl Kolárikovu střelu Hrachovina vyrážečkou do rohu hřiště.

27:22
    Zápas plný zvratů nekončí! Slovenská obrana tentokrát pořádně propadla, Češi se hnali do přečíslení, které Kala s IVEM JINDRÁKEM vyřešili ukázkově! Druhý jmenovaný prostřelil Kohúta a vrátil důležité vedení na českou stranu – 4:3! Asistence: Roman Kala.

28:03
    Střela slovenského kapitána Ščepka vypadla české jedničce z rukavice, naštěstí mimo jeho branku.

28:48
    4:4! Znovu je na vině nahození zpoza červené čáry, které bylo s největší pravděpodobností tečováno JELÍNKEM! Téměř v polovině druhého poločasu je tak znovu vyrovnáno.

30:04
    Českým hrdinou je nyní DANIEL ŠELEŠOVSKÝ, který si troufl na další samostatnou akci, obešel dva protihráče a následně střelou nad beton ke vzdálenější tyči dostal Čechy znovu do těsného vedení – 5:4! Bez asistence.

30:45
    Nyní se Kohútovi podařilo zasáhnout proti Langrovi, naši hokejisté jsou v současné době směrem dopředu aktivnější.

31:42
    Sledujeme zajímavou semifinálovou přestřelku! Kapitán slovenského výběru ŠČEPKO dostal puk mezi kruhy a prudkým zakončením trefil přesně k tyči – 5:5!

32:39
    Bude se vylučovat na slovenské straně. Za držení těsně před Hrachovinou je za katr poslán Ležo (SVK).

33:20
    Pavel Würtherle svoji prudkou ranou nastřelil plexisklo za slovenskou branku, chvíli na to promáchl před prázdnou brankou Roman Kala!

34:38
    Jelínek ujel při vlastním oslabení a nastřelil břevno!

34:41
    Slováci jsou v plném počtu, i další přesilovku zvládli ubránit.

37:01
    Nepříjemný pokus příklepem vyslal Pospíšil, bohužel pro naše barvy minul. Dnešní zápas jde do finiše, nyní to bude o tom neudělat chybu.

37:27
    Dušan Vápeník podrazil soupeře na půlící čáře, Slováci mají výhodu.

38:18
    Dlouhá výhoda je u konce, Vápeník (CZE) míří za katr za podrážení. To bude dlouhých 102 sekund pro české zadáky.

38:18
    Oddechový čas si bere slovenský a vzápětí i český tým. Je vidět, že jde o všechno!

38:46
    Ránu Foltina Hrachovina dokázal vyrazit, Langr odpálil puk daleko pryč.

40:00
    Druhý poločas skončil.

Slováci šanci v podobě přesilové hry nevyužili, v řádné hrací době se o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přijde prodloužení.

40:01

40:20
    Pavel Würtherle mohl rozhodnout o českém postupu, sám před Kohútem ale neuspěl!

41:14
    Do slovenské sítě neprošel ani pokus Stehlíka.

42:00
    Dvě minuty za námi, zatím se hraje především na slovenskou branku. O osudu ale rozhodne jediná chyba.

42:53
    Střela Jelínka zasáhla Hrachovinu do masky, naštěstí pro naše barvy nebyl nikdo ze Slováků připraven dorážet.

44:04
    Dvě velké šance Čechů! Šelešovskému nejprve do šance sáhl Kohút, Kala před poloprázdnou brankou pro změnu minul!

45:02
    Prodloužení se překlopilo do své druhé poloviny, stále jedeme bez jediného přerušení.

46:06
    Vápeníkovo zakončení sraženo, na opačné straně sebral puk ze vzduchu do lapačky připravený Hrachovina.

47:28
    Šelešovský rychlým pasem posunul do šance Pavla Würtherleho, jeho ránu si ale vyjetý Kohút za svá záda proniknout nenechal. Drama pokračuje!

48:06
    Úžasný Petr Hrachovina! Český brankář nyní zachránil sen o finále, když samostatný únik Jurenky zlikvidoval fantastickým zákrokem. Naděje žije!

50:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o postupujícím, finalistu určí až samostatné nájezdy!

Jdeme na věc, jako první se do branky staví Petr Hrachovina.