Izrael – KĽDR 9:3 (kon.) | Island – Mexiko 8:1 (kon.)
Island
8:1 (2:0, 6:1, 0:0)
Mexiko
cz Štvrtok 25.04.2019, 03:00 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B • 3. kolo

47:41
    Hector Carrero prodlužuje oslabení pořádajícího týmu turnaje 2B divize mistrovství světa. Útočník Mexika usedne za katr kvůli podrážení.

45:46
    A šanci předvést to bude mít i nyní, jelikož Tyler Chavez u střídaček zbytečně poslal na mantinel hráče soupeře a dostává dvě minuty za držení protihráče.

41:57
    Ani do třetí třetiny nevstupují Mexičané zcela dobře. Budou totiž hrát po podrážení Luise Cruze dvouminutové oslabení.

38:48
    Ale délka přesilové hry byla jen sedm sekund, protože Gonzalo Hagerman zbytečně podrazil soupeře a síly na ledě se do konce druhé třetiny srovnají.

38:38
    Mexiko si dokázalo vypracovat přesilovou hru po tom, co Solvi Atlason podrážel soupeře.

34:23
    Je to tak, 11 sekund se bude hrát čtyři na čtyři a poté přijde mexické oslabení po tom, co Tyler Chavez napadl soupeře.

32:34
    Za pozdní dohrání si půjde sednout na trestnou lavici také Orri Blondal a je zde přesilovka pro Mexičany.

27:51
    Přesilová hra Islandu bude dvojnásobná, Santiago Sierra v útočném pásmu trošku nešťastně vystřelil puk mimo hřiště a za zdržování hry dostává dvě minuty.

27:09
    Mexiku nevychází ve druhé třetině zhola nic, za pozdní dohrání dostává svě minuty Luis Cruz.

23:44
    Před mexickou klecí vznikla menší potyčka mezi Robertem Sigurdssonem a Jorge Ortizem. Domácí hráč jí vyprovokoval, proto dostává dvě a dvě minuty za hrubost, kdežto Islanďan jen dvě minuty.

21:01
    Tak nakonec jsou z toho dvě minuty pro Orriho Blondala za hákování. Divím se tedy, že nyní nepřišlo na řadu trestné střílení.

15:56
    Bjorn Jakobsson oslabuje svůj tým, když se čtyři minuty před koncem první třetiny dopustil nedovoleného bránění.

10:08
    Kristjan Kristinsson u boxu časoměříčů poslal na hrazení soupeře a může být rád, že dostal jen klasický dvouminutový trest – za podrážení.

07:21
    Další možnost pro Island, nejproduktivnější hráč Mexika Hector Majul odchází na trestnou lavici na dvě minuty kvůli sekání.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 8. Mikaelsson (G. Arason, Sigrunarson), 13. Račanský (G. Arason), 26. Mikaelsson (Sigrunarson), 27. Johannesson (G. Arason, Andresson), 27. Orongan, 29. Orongan (Sigurdsson), 36. Palsson (Račanský, Orongan), 40. Mikaelsson – 24. Majul (Sierra)

Island: Hedström (Sigurbergsson) – Palsson, G. Arason, Blondal, Thorsteinsson, Jonsson, Andresson, V. Arason, Gudnason – Sigurdsson, Račanský, Orongan – Mikaelsson, Leifsson, Sigrunarson – Kristinsson, Johannesson, Jakobsson – Knutsson, Atlason, Arnason. Trenér: Vladimír Kolek
    Mexiko: de la Garma (41. S. de la Vega) – Hagerman, Ugarte, Colas, Gonzalez, A. de la Vega, Ortiz, Duenas – Gomez, Sierra, Majul – Chavez, Perez, Cruz – Benabib, Carrero, Smithers – Ramirez, Najera, Lunares. Trenér: Diego de la Garma

Rozhodca: Tim Tzirtziganis – Justin Cornell, Lasse Dahlerup