HK Nitra
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 2:1
HKM Zvolen
Piatok 29.03.2019, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Je tu koniec stretnutia, po ktorom panuje radosť na strane Nitry, ktorá zdolala Zvolen 3:1, a tak sa ujíma vedenia v sérií 2:1. Ďalší zápas je naplánovaný zajtra, kde si hostia môžu napraviť chuť. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (20:33:24)

59:59
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mitch Versteeg – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

59:14
    Milan Kytnár dobre nahodil puk na bránu, kde sa do zakončenia tlačil Michael Vandas, ktorého nevýrazné zakončenie neprešlo za bránkovú čiaru.

58:34
    Mackenzie Skapski opäť opúšťa svoju bránku. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Miroslava Hanuljaka.

58:08
    Nitra dala gól!
    LANE SCHEIDL sa presadil cez Michala Chovana a už pred ním stála len prázdná bránka, ktorú nemal problém trafiť. Stav stretnutia je 3:1! Asistencia: Juraj Šiška.

58:00
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú posledné dve minúty.

57:58
    Mackenzie Skapsi opustil svoju bránku, a tak to Zvolenčania skúsia v šestici.

57:58
    Oddychový čas hostí. Nechajme sa prekvapiť, či sa Zvolenčanom podarí v závere stretnutia vyrovnať.

56:31
    Nitrania sa sústredia na pevnú defenzívu a snažia sa držať súpera čo najďalej od vlastnej bránky.

56:03
    Róbert Lantoši mal dostatočnú rýchlosť na to, aby sa dostal až za obranu Zvolena. Ocitol sa zoči-voči gólmanovi, ale zakončiť nestihol. Na ľad ho čistým spôsobom poslal Mark Fraser.

55:16
    Zvolenčania prinútili súpera zahrať puk do zakázaného uvoľnenia, a tak sa hra presunie pred Miroslava Hanuljaka.

54:26
    David Ružička teraz poslal k zemi Branislava Rapáča. Podľa hlavného arbitra to bolo čistým spôsobom. V hre sa pokračuje bez prerušenia.

53:50
    Puk majú pod kontrolou hostia, ktorí sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

53:14
    Kale Kerbashian získal puk v útočnej tretine po chybe brániaceho hráča. Nemal však komu prihrať, a tak z tejto sľubnej situácie nič nebude.

52:05
    Petr Obdržálek a odhodlal k zakončeniu, ktoré smerovalo k ľavej tyčke. Miroslav Hanuljak si dal pozor a tento pokus vytesnil svojim betónom.

51:29
    Mark Fraser nastrelil puk na bránu, ktorý sa snažil tečovať Michael Vandas. To sa mu však nepodarilo, a tak puk smeroval len mimo bránky Nitry.

50:04
    Petr Zuzin prihrával na opačnú stranu klziska, kde si nakorčuľoval do dobrej pozície David Ružička. Prihrávka Zuzina však nebola presná, a tak sa o žiadne vzrušenie nejednalo.

49:35
    Hra je prerušená po tom, čo sa Lane Scheidl ocitol v bráne súpera. Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku ukazuje hlavný arbiter.

48:06
    Zvolen dal gól!
    Michal Chovan si prevzal puk od Petra Obdržálka, ktorý takmer okamžite posunul na druhú stranu, kde sa nachádzal nikým nekrytý LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Túto prihrávku nečakal ani Miroslav Hanuljak, ktorý nechal strelcovi odkrytú takmer celú bránku. Stav stretnutia je 2:1! Asistencie: Michal Chovan, Petr Obdržálek.

47:46
    Lukáš Handlovský sa vracia z trestnej lavice na ľadovú plochu, a tak sú hostia v plnom počte.

47:36
    Domáci hokejisti sú usadení v útočnom pásme, kde sa im nedarí vážnejšie presadiť. Presilová hra Nitry sa blíži ku koncu.

46:47
    Napriek dvojitému vylúčeniu sa pokračuje v hre piati proti štyrom.

46:47
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Miroslav Pupák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., hrubosť).

46:38
    Do zlatej príležitosti sa dostal Miroslav Pupák, ktorý už zasúval puk do odkrytej bránky, ale Mackenzieho Skapskiho zastúpil v bránkovisku jeden z jeho spoluhráčov, ktorý puku zabránil prejsť za bránkovú čiaru.

46:03
    Graeme McCormack zachytil puk v čase, keď už sa nachádzal v strednom pásme a následne zakončil. Ofsajd, po ktorom sa hra presunie do strednej tretiny.

45:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Lukáš Handlovský – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:21
    Denis Pätoprstý šikovnou zadovkou našiel rozbehnutého Erika Čaládiho, ktorý z väčšieho uhla zakončil. Mackenzie Skapski si dal pozor a puk chytil. Budeme sledovať vhadzovanie v útočnej tretine Nitry.

44:36
    Domáci hokejisti sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde však nič nevyťažili. Puk získali Zvolenčania, ktorí sa už vrhajú dopredu.

43:39
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

43:26
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci borci, ktorí rozohrajú akciu od vlastnej bránky.

43:15
    Graeme McCormack sa ako blesk dostal do útočnej tretiny, kde odkiaľ okamžite zakončil. Jeho strelecký pokus dokázal Mackenzie Skapski zachytiť. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

42:30
    Milan Kytnár nemal komu v útočnom pásme prihrať, a tak sa rozhodol zakončiť spoza brániaceho hráča. Puk však dokázal obranca Nitry zblokovať.

41:39

41:37
    Miloš Kelemen reagoval na prihrávku svojho spoluhráča strelou z prvej, ale z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať Miroslava Hanuljaka.

40:17
    Judd Blackwater sa ocitol zoči-voči gólmanovi, ktorého však neprekonal. Mieril na pravú žrď, ktorú tesne minul.

40:01

Máme tu koniec druhej časti, v ktorej sme sa dočkali dvoch presných zásahov. Oba padli z hokejok domácich hráčov. Najprv sa v 21. minúte presadil Lane Scheidl, ktorému asistoval Kale Kerbashian a v 37. minúte pridal ďalší kúsok už spomínaný Kale Kerbashian. Po druhej tretine vedie Nitra nad Zvolenom 2:0. My sa vám opäť hlásime približne o 19:48.

40:00

39:45
    Záver druhej tretiny sa dohráva v útočnom pásme Nitry, kde si však domáci hokejisti nedokážu vytvoriť lepšiu streleckú pozíciu.

39:01
    Erik Čaládi opustil trestnú lavicu, a tak môže podporiť svoj tím.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

38:51
    Dalibor Bortňák drží puk v útočnom pásme a získava cenné sekundy vo svoj prospech.

37:58
    Graeme McCormack zabránil hosťujúcemu hráčovi pokračovať vo svojom prieniku. Získal puk a vyhodil ho až za bránu súpera.

37:24
    Matúš Rais získal puk v obrannom pásme, ktorý sa mu podaril vyhodiť do bezpečnej vzdialenosti.

37:01
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Miroslav Hanuljak – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku). Trest odpyká Erik Čaládi.

36:18
    Juraj Šiška krásnou zadovkou našiel medzi kruhmi úplne voľného KALEHO KERBASHIANA, ktorý strelou z prvej poslal na bránku nechytateľný projektil. Stav stretnutia je 2:0! Asistencie: Juraj Šiška, Lane Scheidl.

35:07
    Judd Blackwater využil zaváhanie brániaceho hráča, vďaka čomu sa Nitra dostala do prečíslenia dvaja proti jednému. Prihral puk do čistej pozície Róbertovi Lantošimu, ktorý strelou z prvej neprekonal Mackenzieho Skapskiho, ktorý sa blysol skvelým zákrokom.

34:53
    Hlavný arbiter svojim hvizdom prerušil hru. Lane Scheidl prihral puk spoluhráčovi rukou.

34:29
    Hra sa po zakázanom uvoľnení presunie pred Mackenzieho Skapskiho.

33:25
    Róbert Lantoši svojou prihrávkou našiel na útočnej modrej čiare Matúša Raisa, ktorý svojou delovkou našiel len brániaceho hráča.

32:56
    Miloš Kelemen sa s čistým svedomím vracia späť na ľadovú plochu, a tak sa presilová hra Nitry končí.

32:18
    Puk sa nachádza za bránou Nitry, čo oba tímy využívajú k rýchlemu prestriedaniu.

31:51
    Domáci hokejisti sa až teraz usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

31:29
    Miloš Kelemen zaútočil vo vlastnom oslabení. Po jeho strele puk smeroval do ochrannej siete. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Zvolena.

30:56
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Marko Poyhonen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v ktorom sme mali možnosť vidieť len jeden presný zásah z hokejky domáceho Laneho Scheidla.

29:45
    12:20, to je pomer vyhratých vhadzovaní na oboch stranách. Hostia v tejto štatistike jasne dominujú.

29:01
    Judd Blackwater prihral puk lepšie postavenému Karolovi Korímovi. Jeho strela smerovala len do brániaceho hráča, ktorý sa do dráhy zakončenia obetavo hodil.

28:29
    Davis Vandane sa individuálnym spôsobom dostal až pred Miroslava Hanuljaka, ktorého svojim zakončím neprekonal. To bola šanca!

27:43
    Sledovali sme krásnu kombináciu hostí, po ktorej sa vo výbornej pozícií ocitol Petr Zuzin. Jeho tvrdý pokus však smeroval len do stredu bránky, kde stál pozorný Miroslav Hanuljak.

27:00
    Nitrania hrajú druhú tretinu skvele a svojmu súperovi v nej neumožnili ani raz vystreliť na bránku.

26:37
    Graeme McCormack zakončil a Marek Slovák sa pokúsil túto strelu tečovať. Puk však bez teču smeroval len na zadný mantinel.

26:16
    Puk sa nachádza za Hanuljakovou bránkou, odkiaľ sa domáci pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

25:14
    Denis Pätoprstý sa dostal do tesného ofsajdu, a tak si Zvolenčania môžu vydýchnuť.

24:50
    Mitch Versteef zakončil od modrej čiary. Jeho pokus ešte jemne tečoval jeden z hokejistov. Puk smeroval tesne vedľa brány.

24:23
    Samuel Buček svojou prihrávkou našiel Branislava Rapáča, ktorý svojou strelou neprekvapil gólmana.

23:35
    Puk sa ocitol pred bránou Miroslava Hanuljaka, ktorý hral na istotu a schoval ho pod svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Nitry.

23:00
    Branislav Mezei zakončil od modrej čiary, ale len vedľa pravej tyčky. Pri puku sú už Zvolenčania, ktorí zakladajú rýchly protiútok.

22:34
    Denis Pätoprstý sa s pukom dostal do väčšieho uhla, no napriek tomu zakončil. Puk namieril do miest, kde bol na strelu pripravený Mackenzie Skapski.

22:03
    Fraser mal čas na strelu, ktorá bola napokon zblokovaná brániacim hráčom.

21:45
    16:20, to je aktuálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách.

20:45
    Kale Kerbashian skvelou prihrávkou našiel dobre postaveného LANEHO SCHEIDLA, ktorý nadvakrát poslal puk do odkrytej časti bránky. Stav stretnutia je 1:0! Asistencia: Juraj Šiška, Kale Kerbashian.

20:38
    Lane Scheidl zakončil z otočky, ale trafil len Petra Ulrycha, od ktorého puk smeroval do ochrannej siete.

20:21
    Marko Poyhonen zakončil spoza brániaceho hráča. Puk smeroval vysoko do ochrannej siete. Vhadzovať sa bude pred Miroslavom Hanuljakom.

20:01

Je tu koniec prvej tretiny, ktorú z hľadiska atraktivity možno označiť celkom pozitívne. Úvod tretiny sa hral vo vysokom tempe, mali sme možnosť vidieť zopár zaujímavých príležitostí na oboch stranách, avšak bez gólového efektu. Stav po prvej tretine je bezgólový a my sa vám opäť hlásime po prestávke, ktorá skončí približne o 18:52.

20:00

19:29
    Peter Zuzin zakončil spoza brániaceho hráča, ale jeho pokus nemal dostatočnú razanciu a ani presnosť.

19:12
    Sme svedkami kúskovania hry, ktoré predlžuje hru. Sledovali sme ďalšie zakázané uvoľnenie z hokejky domáceho hráča.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:41
    Adrián Sloboda nepresne prihrával a puk smeroval až do zakázaného uvoľnenia. Zvolenčania majú príležitosť ohroziť súpera po vhadzovaní v útočnom pásme.

17:50
    Nitrania sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí nič vymyslieť. Defenzíva Zvolena funguje výborne a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru na ľadovej ploche.

16:28
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Peter Šišovský reagoval na prihrávku svojho spoluhráča strelou z prvej. Puk však netrafil ideálne, a tak vyzerala aj koncovka, s ktorou nemal Miroslav Hanuljak žiadny problém.

15:51
    Róbert Lantoši získal puk na útočnej modrej čiare, od ktorej poslal puk smerom k bráne. Jeho strelecký pokus smeroval tesne vedľa.

15:25
    Hra sa po zakázanom uvoľnení Miroslava Pupáka presunie pred bránku Miroslava Hanuljaka.

14:43
    Samuel Petráš opustil trestnú lavicu a pripojil sa k svojim spoluhráčom.

14:36
    Presilová hra Nitry sa pomaly končí a puk majú na svojich hokejkách hokejisti Zvolena.

13:19
    Marko Poyhonen získal puk v obrannom pásme, ktorý okamžite upratal čo najďalej od vlastnej bránky. Hostia stihnú prestriedať.

12:43
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., nedovolené bránenie).

11:37
    01:36, to je čas, ktorý strávili hostia v útočnom pásme pri početnej výhode, avšak bez gólového efektu.

11:36
    Lane Scheidl si odpykal svoj trest za krošček a už sa pripojil späť do hry.

10:21
    Hostia sú usadení v útočnom pásme, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu. Zatiaľ je to však bez ohrozenia Hanuljakovej bránky.

09:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lane Scheidl – 2 min., krosček).

08:49
    Lane Scheidl sa pokúsil prekvapiť gólmana strelou z väčšieho uhlu, s ktorou nemal Mackenzie Skapski žiadny problém.

08:16
    Máme tu čas na malé štatistické okienko. Aktuálny pomer striel na oboch stranách je: 6:10.

07:49
    Individuálne sa snažil presadiť Judd Blackwater, ale neprešiel hneď cez prvého brániaceho hráča.

07:32
    Puk opustil ľadovú plochu a namieril si to na nitriansku striedačku. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

07:15
    Boli sme svedkami zakázaného uvoľnenia aj na druhej strane, po ktorom Nitra získa útočné pásmo.

06:21
    Kale Kerbashian šikovnou prihrávkou našiel hokejku Juraja Šišku, ktorého strela skončila len na korčuli brániaceho hráča.

05:55
    Zlatú príležitosť mal na svojej hokejke Marek Slovák, ktorý sa nikým nepokrytý ocitol pred brankárom. Marek Slovák bol však príliš blízko gólmana, a tak jeho strelecký pokus nebol dostatočne efektívny.

05:28
    Nitrania si teraz nerozumeli v rozohrávke, po ktorej puk smeroval cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

05:07
    Zaznel hvizd hlavného arbitra, po ktorom sa bude vhadzovať pred bránou Mackenzieho Skapsiho.

04:39
    Do veľkej príležitosti sa dostali Zvolenčania. Nitrianska defenzíva sa vysoko vysunula, čo sa snažil využiť Martin Andrisík. Ten si nakorčuľoval s pukom až do útočnej tretiny, kde backhandom hľadal jedného zo svojich spoluhráčov. Jeho krížna prihrávka však nebola úspešná.

03:44
    Peter Šišovský inkasoval pri mantineli tvrdý hit, po ktorom hra pokračuje bez prerušenia.

03:14
    Peter Zuzin vystrelil z nevýhodnej pozície. Jeho strelecký pokus bol zblokovaný dvojicou brániacich hráčov.

02:15
    Erik Čaládi bol v útočnom pásme aktívny, vďaka čomu získal puk pre svoj tím, ktorý sa môže usadiť.

01:57
    Petr Ulrych sa odhodlal k strele spoza brániaceho hráča, s ktorou si Miroslav Hanuljak poradil. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

01:37
    Branislav Rapáč nepresne prihrával puk, čo malo za následok zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presunie pred Miroslava Hanuljaka.

00:58
    Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke, a tak len poslušne odovzdali puk súperovi.

00:14
    Puk sa nachádza pri Hanuljakovi, odkiaľ sa domáci hokejisti pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

00:01

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, Fominykh, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Kerbashian, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Fraser, Poyhonen, Ulrych, Vandane, Hraško, Ružička, Zeleňák, Drgoň – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Chovan, Zuzin – Kelemen, Petráš, Šišovský – Andrisík, Holovič, Roman

Rozhodca: Snášel, Jonák – Tvrdoň, Smrek.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na semifinále Tipsport ligy, kde sa seba narazí Nitra a Zvolen. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch tímov.

HK NITRA:

Nitrania sa v aktuálnej sezóne Tipsport ligy umiestnili na tretej priečke ligovej tabuľky so ziskom 110 bodov. Na svoje konto získali tridsať dva víťazstiev, päť výhier po predĺžení, štyri prehry po predĺžení a šestnásť prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom nastrieľali 217 gólov, čo z nich robí najlepší útočiaci tím. Základnú časť ukončili siedmimi víťazstvami v rade. Vo štvrťfinále play-off narazili na Trenčín, ktorý zdolali 4:2 na série.

HKM ZVOLEN:

Hokejisti tohto celku sa v základnej časti Tipsport ligy umiestnili na druhej priečke so štvorbodovou stratou na Banskú Bystricu. To sa im podarilo po tridsiatich víťazstvách, siedmych výhrach po predĺžení, siedmich prehrách po predĺžení a trinástich porážkach v riadnom hracom čase. Ako prvá prekážka v play-off na ceste za titulom bola Budapešť, ktorá v osemfinále prešla cez Miškovec. Zvolen si však s nimi vo štvrťfinále poradil a zvíťazil s prehľadom 4:1 na série.

Stav série: 1:1.

Prvé dva duely medzi dnešnými súpermi sa odohrali na ľade vo Zvolene, kde sa ujala vedenia Nitra, ktorá zdolala Zvolen 4:2. V druhom kole sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať stav série po víťazstve 3:2 po predĺžení. Víťazným zásahom sa prezentoval Kytnár, ktorému asistoval Hraško.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Róbert Gašpárek

Góly a asistencie: 21. Scheidl (Šiška, Kerbashian), 37. Kerbashian (Šiška, Scheidl), 59. Scheidl (Šiška) – 49. Handlovský (Chovan, Obdržálek)

Rozhodca: Snášel, Jonák – Tvrdoň, Smrek