Zvolen – Nitra 3:2 (po pr.)
HKM Zvolen
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:1
HK Nitra
Utorok 26.03.2019, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Infarktový zápas pre Zvolen končí napokon víťazstvom. Domáci boli šťastnejší a nakoniec víťazia 3:2 po predĺžení. Séria je teda vyrovnaná 1:1 a presúva sa na dva zápasy do Nitry. Príjemný večer. (20:47:00)

63:47
    Zvolen dal gól!
    Domáce prečíslenie troch na dvoch končí rozhodujúcim gólom. Hraško roztiahol hru do strany uvoľnil tým v strede MILANA KYTNÁRA, ten si ešte puk potiahol doprava a vymietol Hanuljakovi ľavý horný vinkeľ.
    Asistoval Peter Hraško.

63:15
    Blackwater odstavený Vandanom a ani nezakončil.

62:18
    Šiesta a siedma Zuzinova strela a dorážka, Hanuljak dvakrát úspešnejší.

61:47
    Ďalšia zrazená Zuzinova strela zazvonila o mantinel.

61:13
    Chovan nahadzoval na teč Handlovskému, no ten bol odstavený.

60:34
    Zatiaľ veľmi opatrné a zdĺhavé rozohrávky.

60:02
    Zvolen vyhral úvodné buly.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Pokračujeme 10 minútovým predĺžením vo formáte 4:4.

Zápas, ktorý na začiatku vyzeral ako jasný pre Zvolen nakoniec ide do predĺženia, pretože Zvolen dvojgólové vedenie neudržal.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:52
    Zvolen točil Nitru, ale Chovan prihral na modrú nepresne a ideme do predĺženia...

59:28
    V závere tlak Zvolena, Zuzinova strela z pravého mantinelu a končí v lapačke Hanuljaka.

58:52
    Pöyhönenova delovka od modrej končí tečovaná tesne mimo brány.

58:29
    Ďalšia výborná strela Lantošiho a mohlo byť rozhodnuté. Zvolen mal teraz obrovské šťastie...

58:04
    Rýchly Lantoši strieľal cez Hraška, ale nedokázal ho obstreliť.

Plexi opravené a po dvoch minútkach pokračujeme.

Števo Lasab

Góly a asistencie: 2. Obdržálek (Michal Chovan, Vandane), 3. Holovič (Andrisík), 64. Kytnár (Hraško) – 35. Čaládi (Buček, McCormack), 56. Buček (Lantoši, Mezei)

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Hraško (A), Drgoň, Růžička, Zeleňák – Vandas, Kytnár (A), Handlovský – Zuzin, Michal Chovan (C), Obdržálek – S. Petráš, Mitchell, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík (tréner A. Podkonický)
    HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – Mezei (C), McCormack, Pupák (A), Korím, Rais, Versteeg, A. Sloboda – Blackwater, Slovák (A), Majdan – Scheidl, Kerbashian, Lantoši – Buček, Bortňák, Rapáč – Čaládi, Šiška, Fominykh – Pätoprstý (tréner A. Stavjaňa)

Rozhodca: Snášel, T. Orolín – Gajan, Krajčík (video – Beniač)