Toronto – Florida 7:5 (kon.) | NJ Devils – Buffalo 3:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Tampa Bay – Boston 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.) | Minnesota – Nashville 0:1 (kon.)
St. Louis – Vegas 3:1 (kon.) | Calgary – LA Kings 0:3 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:4 (2:1, 0:3, 3:0)
Boston Bruins
cz Utorok 26.03.2019, 00:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Boston Bruins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 00:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    Tampa Bay Lightning vs Boston Bruins, 00:30 SEČ

TAMPA BAY LIGHTNING
    - 1. místo v Atlantické divizi (120 bodů)
    - jistá Prezidentova trofej

Lightning v minulém utkání prohráli na ledě St. Louis Blues 3:4. V předchozích sedmi duelech ovšem dokázali vždy uspět. V tomto měsíci mají na svém kontě z 11 zápasů bilanci 9-2-0. Proti Bruins zahájí "sérii" dvou utkání doma v řadě.

BOSTON BRUINS
    - 2. místo v Atlantické divizi (101 bodů)
    - jisté play-off

Bruins mohou na ledě Lightning zapsat pátou výhru po sobě. Zakončí zde zároveň čtyřzápasový trip, při kterém postupně porazili New York Islanders 5:0, New Jersey Devils 5:1 a Floridu Panthers 7:3. Venku jinak celkově doposud zaznamenali bilanci 18-13-6.

KDO JE VE FORMĚ?

TBL:
    Kapitán, útočník Steven Stamkos skóroval ve čtyřech zápasech v řadě. Za uvedené období zaznamenal mimochodem celkem osm kanadských bodů.

BOS:
    Útočník Brad Marchand v posledních čtyřech zápasech nasbíral za dva góly a pět asistencí celkem sedm kanadských bodů.
    Steven Stamkos #91 TBL

VZÁJEMNÉ ZÁPASY – SEZONA 2018/2019

07. 12. 2018 – Amalie Arena:
    Lightning vs Bruins 3:2

01. 03. 2019 – TD Garden:
    Bruins vs Lightning 4:1

Dnes v noci se oba celky v sezoně potkají potřetí. Závěrečný, čtvrtý vzájemný duel poté odehrají v sobotu, 06. dubna, v Bostonu.

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

TBL:
    Jan Rutta (O), Erik Černák (O), Ondřej Palát (LK)

BOS:
    Jaroslav Halák (B), Zdeno Chára (O), David Krejčí (C), David Pastrňák (PK)
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Boston Bruins.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Sergačjov, McDonagh (A), Černák, Coburn, Rutta – Palát, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Carlo, Clifton, Kampfer, J. Moore – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Kuhlman – Heinen, Coyle, Wagner – Nordström, Acciari, Backes (A).

Rozhodčí: Gord Dwyer, Dan O'Rourke – Andrew Smith, Brian Mach.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

BOS: Rask – Chára, McAvoy – Marchand, Bergeron, Pastrňák

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, zápas mezi Lightning a Bruins co nevidět začne.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Point a Bergeron, jdeme na to!

00:01

00:24
    Střelecký pokus Černáka od modré, z pravé strany, zablokován Bergeronem.

00:57
    Zakázané uvolnění v podání Bostonu. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Raskem.

01:45
    Úvodní okamžiky utkání nabízejí na ledě poměrně klid.

02:28
    Palát vystřelil od pravého mantinelu bez přípravy, Rask puk vyrazil betonem do rohu.

02:43
    Střelecký pokus McDonagha z levé strany, Rask opět pozorný.

03:12
    Domácí Bolts hrají s toušem na svých hokejkách mnohem více.

03:40
    Nordström zkusil štěstí zprava, avšak minul Vasilevského svatyni.

04:25
    Marchand se dostal za obranu soupeře, následně ovšem bekhendem přestřelil bránu.

04:58
    Krejčí z pravé strany poprvé otestoval Vasilevského pozornost.

05:11
    Střely na bránu: 2 – 1

06:06
    Útočnou akci Paláta po pravé straně zastavil tvrdým hitem Clifton.

06:42
    Tampa právě vstřelila branku!
    Sedmá minuta utkání, Lightning otevírají skóre! Po krásné křižné přihrávce Callahana se trefuje zleva bez přípravy STEVEN STAMKOS. Kapitán Blesků zaznamenal čtyřicátý gól, devadesátý bod v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Ryan Callahan, Michail Sergačjov.
    06:42 Steven STAMKOS - 1:0

07:13
    Pokus Kučerova z levého kruhu pro vhazování byl zablokován soupeřem do ochranné sítě. Proběhne první reklamní přestávka.

07:13

07:28
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).

07:28
    Polovina osmé minuty, Bruins si zahrají první přesilovou hru. Vhazování po pravici Vasilevského.

08:09
    Kotouč v ochranné síti za Vasilevského zády. Boston zatím bez střely na bránu.

08:30
    Bruins právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka Bostonu, máme srovnáno! Z pravé strany kotouč do brány uklidil BRAD MARCHAND. Pro kanadského hokejistu třiatřicátý gól v sezoně, 1:1! Asistence: David Pastrňák, Patrice Bergeron.
    08:32 Brad MARCHAND - 1:1

08:45
    Medvědi poslali puk na zakázané uvolnění.

09:02
    Další icing v podání hostujících hokejistů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:38
    Čároví znovu v akci, tentokrát pískají Bruins postavení mimo hru.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, skóre mezi Lightning a Bruins je nerozhodné, 1:1.

10:11
    Touš si to namířil na střídačku Tampy Bay, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

10:11
    Zpět do akce! Vhazování po levici Vasilevského obstarávají Killorn a Krejčí.

12:55
    Rána Černáka od modré čáry, zprava, Rask měl plné ruce práce, aby dokázal vyrazit.

13:31
    Na opačné straně hřiště měl velmi dobrou příležitost Marchand, svou teč ale nedokázal správně usměrnit.

13:45
    Střela Moorea od modré čáry na bránu neprošla.

14:03
    Vasilevskij má kotouč ve svém držení, je tu v pořadí třetí reklamní přestávka.

14:03
    Pět minut a 57 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po levici Vasilevského, mezi hole Cirelliho a DeBruska.

14:24
    Ofsajd ze strany Bostonu.

14:58
    Lightning podruhé vedou! Z levé strany se prosadil bez přípravy další výstavní střelou STEVEN STAMKOS. Jeho druhá trefa v dnešním zápase, 2:1! Asistence: Victor Hedman, Michail Sergačjov.
    14:58 Steven STAMKOS - 2:1

17:22
    Hra je přerušena. Po tvrdém hitu Erneho zůstává na ledě ležet Moore.

17:22
    Moore odjel po svých, zamířil však ihned do šatny.

17:24
    Vhazovalo se v obranné zóně hostů, po pravici Raska.

17:45
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., hákování).

17:45
    Druhá početní převaha pro Bruins. Bude úspěšná, jako ta předchozí?

18:32
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., podrážení).

18:32
    Bruins budou hrát jednu minutu a 14 vteřin přesilovku 5 na 3! Vhazování po levé ruce Vasilevského.

18:46
    Velká šance Marchanda, jenž to zkoušel zprava, Vasilevskij se ale blýskl skvělým zákrokem.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:45
    Domácí ve čtyřech.

19:59
    Kampfer ještě v posledních vteřinách střílel zleva, avšak nepřesně.

Trestné minuty: 6 – 0

Hokejisté Tampy a Bostonu jsou zpět na ledě Amalie Areny. druhá část odstartuje za malou chvíli.

20:01

20:02
    Bruins mají ještě chvíli k dispozici klasickou přesilovku.

20:32

21:06
    Nahození Kučerova od levého mantinelu, Rask zůstal bez práce.

21:47
    Lightning se poměrně dlouho drželi v útočném pásmu, střelu na bránu ovšem nezaznamenali.

22:17
    Josephovi střela z otočky z pravého kruhu nevyšla.

22:42
    Dobrá individuální snaha McAvoye po pravé straně, za Vasilevskim se ozvala branková konstrukce.

22:47
    Bostonu odpískána přihrávka rukou, hra je vykázána do neutrální zóny.

23:51
    Střelecký pokus McDonagha od modré čáry, Rask kotouč vyrazil za svou bránu.

24:20
    Marchand střílel nebezpečně z mezikruží, Vasilevskij ale vytáhl výborný zákrok.

24:48
    Další práce pro Vasilevského. Tentokrát jej vyzkoušel z mezikruží McAvoy.

25:05
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Karson Kuhlman – 2 min., držení).

25:05
    První početní výhoda pro Lightning. Vhazování po levé ruce Raska.

26:06
    První polovina z trestu Kuhlmana je pryč. Domácím se zatím příliš nedaří.

26:40
    Medvědi se brání s velkým přehledem. Rask doposud nemusel zasahovat.

27:05

27:05
    V Amalie Areně proběhne reklamní přestávka.

27:05
    Můžeme pokračovat. Na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Blesků, se staví Cirelli a Krejčí.

28:21
    Střely na bránu: 11 – 8

28:42
    2:2! Po ztrátě Sergačjova na Vasilevského vyzrál bekhendem z těsné blízkosti CHARLIE COYLE. Pro bývalého útočníka Minnesoty Wild dvanáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: David Backes.
    28:42 Charlie COYLE - 2:2

29:34
    Joseph mohl poslat Tampu zpět do vedení, zleva však z dobré pozice minul.

29:46
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., hákování).

29:46
    Druhá přesilová hra pro Lightning. Vhazuje se po levici Raska.

30:22
    Stamkos pálil z levého kruhu bez přípravy, Rask připraven na správném místě.

30:42
    Pokus Hedmana zleva, Rask má puk ve své moci.

30:57
    Stamkos z levého kruhu pro vhazování bez přípravy trefil pouze boční síť.

31:17
    Znovu Stamkos zleva, tentokrát jeho střelecký pokus zablokoval Carlo.

31:46

32:16
    Střely na bránu: 15 – 9

32:43
    McDonagh zablokoval střelu Heinena od modré vysoko nad, do ochranné sítě. Je tu reklamní přestávka.

32:43
    Zpět do akce! Johnson a Bergeron v souboji na vhazování po Vasilevského pravici.

33:06
    Tampa se dostala do přečíslení 2 na 1. Point to vzal na sebe, zprava ovšem trefil pouze tyč.

33:41
    3:2 pro Boston! Ze středu útočného pásma skóroval po pasu od Krejčího BRANDON CARLO. Jeho druhá trefa v této sezoně! Asistence: David Krejčí, Jake DeBrusk.
    33:41 Brandon CARLO - 2:3

34:12
    Vasilevskij lapil do své rukavice pokus Backese z pravé strany. Na řadě je další z reklamních přestávek.

34:12
    Pět minut a 48 vteřin do konce druhé třetiny. Cirelli a Bergeron na vhazování po Vasilevského levé ruce.

34:32
    Polovina pětatřicáté minuty, Boston jde do dvougólového vedení! Velmi šťastný gól z hokejky BRADA MARCHANDA, Vasilevskij nevěděl, kde je puk. Asistence: David Pastrňák, Patrice Bergeron.
    34:32 Brad MARCHAND - 2:4

34:43
    Další útočná akce Bruins, píská se jim ale ofsajd.

35:19
    Zakázané uvolnění od hostujícího týmu.

35:59
    Pointova střela z úhlu, z levé strany, Raska nemohla překvapit.

36:33
    Johnson pálil zleva mezi Raskovy betony, avšak neúspěšně.

36:50
    Další střelu Bolts obstaral Kučerov, dobrý defenzivní zákrok ovšem předvedl Wagner.

37:30
    Výborný pohyb Tampy, která nyní drtí soupeře v jeho obranné třetině.

37:59
    Miller z levé strany nastřelil obě tyče.

38:42
    Coburnovu střelu od levého mantinelu zablokoval hned první bránící hráč – Backes.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:48
    Pokus Pastrňáka z pravé strany skončil mimo Vasilevského dosah.

Trestné minuty: 6 – 4

Obě mužstva se nám vrátila na ledovou plochu Amalie Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

40:01
    Útočník Lightning Ondřej Palát má zranění v horní části těla, do dnešního zápasu se už nevrátí

41:20
    Dobrá střela od Cirelliho z pravé strany, Rask předvedl výtečný zákrok.

41:41
    Na opačné straně kluziště zahrozil Coyle, Vasilevskij ale dával pozor.

42:58
    Bekhend Callahana z úhlu, zleva, Rask byl u své pravé tyče připraven.

43:28
    Útočnou snahu Bergerona po pravé straně zastavil Point, Vasilevskij tak mohl zůstat v klidu.

44:03
    Střelecký pokus Kučerova z levé strany postrádal razanci, Rask neměl problémy kotouč vyrazit.

44:36
    Zakázané uvolnění v podání Medvědů.

45:05
    Icingem se nyní provinili také Bolts.

45:36
    3:4 z pohledu Lightning! Stamkos svůj únik, zakončený bekhendovým blafákem, nedotáhl do úspěšného konce. Následně ovšem skóroval pohotovou dorážkou VICTOR HEDMAN. Asistence: Steven Stamkos, J. T. Miller.
    45:36 Victor HEDMAN - 3:4

46:11
    Kampfer vystřelil od modré, zprava, hodně nepřesně.

46:45
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2+2 min, vysoká hůl).

46:45
    Po reklamní přestávce budou mít Lightning k dispozici čtyřminutovou přesilovku.

46:45
    Point a Acciari na vhazování po levici Raska.

47:50
    Tampa Bay zatím Raska nedokázala zaměstnat.

48:03
    Postavení mimo hru ze strany Blesků. Doposud si tým Jona Coopera žádnou šanci nevytvořil.

48:46
    Ještě necelé dvě minuty do konce trestu Pastrňáka.

49:10
    Boston to zvládá velmi dobře.

49:33
    Lightning se vůbec nedaří. Nyní je jim dokonce po nepřesné rozehrávce odpískáno zakázané uvolnění.

50:45

50:50
    Point ze středu útočného pásma minul Raskovu bránu.

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Bruins vedou na ledě Lightning těsně, 4:3.

51:11
    Střely na bránu: 23 – 15

52:50
    Nahození DeBruska ze střední třetiny, Vasilevskij bez problémů zastavuje kotouč.

53:08
    Pastrňák měl na levé straně obrovskou šanci, Vasilevskij jej ale vychytal pravým betonem.

53:15
    4:4! Z pravé strany uspěl perfektní střelou do levého horního růžku NIKITA KUČEROV. Ruský forvard si připsal osmatřicátou trefu v letošní sezoně! Asistence: Steven Stamkos, Andrej Vasilevskij.
    53:15 Nikita KUČEROV - 4:4

54:22
    Bekhend Josepha z pravého kruhu pro vhazování zamířil mimo tři tyče.

54:47
    Čároví pískají hostujícím hokejistům icing.

55:18
    Tempo hry diktují především Lightning. Boston právě vyhodil na další zakázané uvolnění.

55:33
    Střela Černáka od modré čáry, zprava, minula bránu.

57:02
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).

57:02
    Poslední reklamní přestávka, po ní budeme moci sledovat přesilovou hru Lightning.

57:02
    Dvě minuty a 58 vteřin do konce třetí třetiny. Point a Acciari v souboji na vhazování po levici Raska.

58:03
    Začíná druhá minuta z trestu McAvoye, domácí zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem hned na začátku zprava Kučerov.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:02

59:07
    5:4 pro Lightning! Velmi pohlednou kombinaci zakončoval z mezikruží střelou bez přípravy ANTHONY CIRELLI. Jeho osmnáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Mathieu Joseph, Ryan McDonagh.
    59:07 Anthony CIRELLI - 5:4

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Konec oddechového času. Zvládne Boston ve zbývajícím čase vyrovnat?

59:21
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění).

59:21
    Komplikace pro Bruins – další přesilovka pro Lightning. Vhazování po pravici Raska.

59:30
    Bruins na kotouči, Rask míří na střídačku.

David Pastrňák (BOS) – 0+2, 1 střela, čas na ledě 15:30

Jaroslav Halák (BOS) nechytal, byl náhradním brankářem.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek úterní noci! (03:37:44)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 7. Stamkos (Callahan, Sergačov), 15. Stamkos (Hedman, Sergačov), 46. Hedman (Stamkos, J. T. Miller), 54. Kučerov (Stamkos, Vasilevskij), 60. Cirelli (Joseph, McDonagh) – 9. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 29. Coyle (Backes), 34. Carlo (Krejčí, DeBrusk), 35. Marchand (Pastrňák, Bergeron)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Sergačov, McDonagh (A), Černák, Coburn, Rutta – Palát, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, Callahan (A).

Rozhodca: Gord Dwyer, Dan O'Rourke – Andrew Smith, Brian Mach

Diváci: 19 092