Čeljabinsk – Jekaterinburg 3:4 (kon.) | Novgorod – Barys 5:4 (po pr.) | S.Moskva – Petrohrad 2:3 (po pr.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
1:3 (0:2, 1:1, 0:0) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
cz Pondelok 04.03.2019, 17:30 • Viťaz Ice Palace • Play-off KHL • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! KHL nám vstoupila do vyřazovacích bojů, v rámci osmifinále se proti sobě představí CSKA Moskva a HC Viťaz Moskevská oblast.

CSKA Moskva

Hokejisté CSKA Moskva se po základní části umístili na první pozici západní konference, na druhý Petrohrad měli náskok pouze tří bodů. Moskevský celek za celou dobu prohrál pouze devět zápasů, což je ze všech celků vůbec nejméně. CSKA bylo rovněž nejlepším celkem na domácím ledě, dohromady zde odehrálo jednatřicet zápasů, přičemž prohrálo pouze ve čtyřech případech. Domácí celek dnešního utkání se tak opírá o velmi dobrou formu, která se ke konci základní části jenom stupňovala. Poslední kolo nabídlo celkem přesvědčivé vítězství proti Dynamu Riga, CSKA totiž zvládlo roli favorita a zvítězilo poměrem 3:0

HC Viťaz Moskevská oblast

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Viťaz, který si na jistotu postupu do play-off musel počkat do posledního kola. Právě poslední kolo nabídlo prohru Viťazu poměrem 1:5, avšak dotírající Dynamo Riga neuspělo na ledě CSKA Moskva, čímž se tak sesunulo na první nepostupovou pozici. Viťaz se ke konci základní části nacházel v hodně špatné formě, zvítězil totiž pouze v jednom z posledních pěti zápasů, a sice proti Dynamu Minsk, které prohrálo poměrem 3:4. Viťaz se v rámci tabulky venkovních celků řadil na sedmou pozici, avšak forma posledních zápasů na ledě soupeřů nebyla ideální. Viťaz tak určitě má, co napravovat.

Stav série: 0 – 3

1. zápas

CSKA Moskva – HC Viťaz Moskevská oblast 4:0

Branky:
    35. Grigorenko (Kaprizov, Naumenkov), 36. Šalunov (Hansen, Okulov), 45. Okulov (Slepyšev, Šalunov), 60. Světlakov (Tělegin)

2. zápas

CSKA Moskva – HC Viťaz Moskevská oblast 6:2

Branky:
    25. Grigorenko (Nestěrov, Kaprizov), 30. Okulov (Hansen, Šalunov), 33. Nestěrov, 37. Naumenkov (Grigorenko), 44. Grigorenko (Nestěrov), 51. Marčenko (Okulov, Nestěrov) – 19. P. Černov (Kokarev, Stoljarov), 46. Rendulić (Švec-Rogovoj, Makejev).

3. zápas

HC Viťaz Moskevská oblast – CSKA Moskva 1:3

Branky
    : 39. Jevsejenkov (A. Sjomin) – 28. Šalunov (Okulov), 45. M. Robinson (Mamin), 51. Slepyšev (Grigorenko, Kaprizov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Ortio) – Jevsejenkov (C), Stasenko, Mozík, Katičev, S. Romanov, Golovkov, Kožemjakin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Stoljarov – Řepík, P. Černov, Potěchin – A. Ševčenko, N. Komarov, Kokarev – Gončarov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, A. Romanov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Mamin, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Hansen – Tělegin, Světlakov, Slepyšev.

Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov – Sadovnikov, Sivov.

Dozněla hymna Ruské federace. Za malou chvíli už začne zápas, který může celou sérii ukončit.

00:01

00:31
    Od modré čáry nahazoval puk na domácí branku Pavel Karnauchov, který ji ale netrefil.

00:52
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

01:48
    Hokejisté CSKA aktivně forčekují rozehrávku soupeře. Hráči Viťazu teď zahráli jen na icing.

02:17
    Domácí opět jen vyhodili puk ze své obranné třetiny. Tentokrát se ale nepískalo zakázané uvolnění.

02:47
    Od modré čáry vypálil Blažijevskij, jenž minul hostující branku.

03:44
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení! MICHAIL GRIGORENKO zavezl puk do útočného pásma po levém křídle a z kruhu pro vhazování zamířil nad lapačku brankáře Samonova. Bez asistence.
    03:44 Michail GRIGORENKO - 0:1

05:12
    I nadále se hraje pod taktovkou CSKA. Domácí zatím vůbec nestíhají tempo soupeře.

06:37
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

07:42
    Z pravé strany vypálil Klas Dahlbeck. Švédský bek armádního celku netrefil branku.

08:09
    Konstantin Okulov masíroval za brankou svého protihráče. U sudího mu to nakonec prošlo, vylučovat se nebude.

08:48
    Nikita Komarov si počínal při buly nešikovně, když zasáhl koncem hole obličej Světlakova. Hosté tak budou hrát přesilovku.

09:37
    Hosté přesilovku využívají! Krásně se prosadil KIRILL KAPRIZOV, který obdržel přihrávku před branku, prostrčil si hokejku mezi nohama a Hertlovkou překonal Samonova. Asistence: Andrej Světlakov a Michail Grigorenko.
    09:37 Kirill KAPRIZOV - 0:2

10:04
    Hosté budou hrát další přesilovku. Za hákování je vyloučen Alexandr Sjomin.

10:04
    Domácí střídají brankáře. Alexandra Samonova nahradil Joni Ortio.

11:05
    První polovinu oslabení domácí přežili. Dokonce se pokusili zaútočit, ale ocitli se v postavení mimo hru.

12:05
    Viťaz je už v plném počtu. Hosté tentokrát přesilovou hru nezužitkovali.

13:22
    Hosté přečíslili obranu soupeře. Na Ivana Tělegina však finální přihrávka neprošla.

13:40
    Na druhé straně kontroval Borna Rendulić. Rána chorvatského útočníka z pravého kruhu minula bližší tyčku Sorokinovy svatyně.

14:33
    Okulov jen nahodil puk za domácí branku a zamířil na střídačku.

15:23
    Přihrávku mezi kruhy obdržel Borna Rendulić. Do zakončení mu však vložil hůl hostující obránce Dahlbeck.

15:49
    Mohlo to být o tři góly! Hosté vytvořili před brankou soupeře velký závar. Z dorážky ale nedopravil puk do sítě Maxim Mamin.

16:58
    Domácí hráči by potřebovali nějaký impulz, který by mužstvo nastartoval. Zatím za CSKA výrazně zaostávají.

17:16
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

18:01
    Dalekonosnou střelu Blažijevského vytěsnil mimo svou klec Ortio.

18:24
    Na puk si sáhl i ne zatím moc vytěžovaný Ilja Sorokin. Ten vyrazil střelu domácího hráče do rohu kluziště.

18:50
    Puk skončil za zády brankáře Ortia, ale rozhodčí rozpažil a pojede se zřejmě podívat na video! Tak uvidíme, zda to bude už 3:0 pro hosty.

18:50
    Ano, je to tak. Rozhodčí už vše konzultuje u videa.

18:50
    Gól neplatí! Maxim Mamin tečoval puk za záda domácího brankáře bruslí. Podle sucích se jednalo o úmyslné kopnutí.
    18:50 Neuznaný gól Maxima Mamina.

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina byla jasnou záležitostí hostujícího CSKA. Domácí tempu soupeře na začátku vůbec nestačili a poprvé inkasovali už ve 4. minutě, kdy se prosadil Michail Grigorenko. V 10. minutě navíc v přesilovce předvedl hokejovou parádu Kirill Kaprizov, který si prostrčil hokejku mezi nohama a tímto manévrem zmátl brankáře Samonova, jenž se vzápětí poroučel na střídačku. Domácí už to budou mít s odvrácením konce série hodně těžké.

20:33
    Do šance se řítili hosté. Andronov hledal před brankou Pavla Karnauchova, který zblízka neusměrnil puk za Ortia.

20:54
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje zpět před Ortiovu svatyni.

20:57
    Po vyhraném vhazování přišla střela od modré čáry, kterou ukryl Ortio ve své výstroji.

21:27
    Druhá třetina začala podobně jako první. Hosté jsou aktivní a nepouštějí soupeře z obranného pásma.

21:46
    Anton Slepyšev přebruslil domácí obránce a dostal se až před Ortia. Po bekhendové kličce už však nezasunul kotouč za pravý beton domácího brankáře!

22:43
    Hráči CSKA se dostávají do střeleckých pozic lehce. Teď vyrazil dopředu Michail Grigorenko, jenž vzal zakončení na sebe. Jeho ránu z pravého kruhu nadvakrát pokryl Ortio, jenž zalehl puk před Kaprizovem.

22:52
    Pavel Karnauchov fauloval v útočném pásmu, dopustil se držení. Domácí si tedy zahrají svou první přesilovku v zápase!

23:42
    Až teď se domácí na chvíli usadili v útočném pásmu. Alexandr Sjomin ale branku minul a hosté následně vyhazují.

24:12
    Domácí zahráli v přesilovce dokonce na zakázané uvolnění.

24:35
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovou hru přeci jen využívají a snižují tak na 1:2! Pavel Černov si vyměnil puk s Alexejem Makejevem a z levého kruhu vystřelil. Kotouč se ještě otřel o kalhoty před brankou clonícího ARŤOMA ŠVECE-ROGOVOJE a zapadl za bezmocného Sorokina. Tohle by mohlo Viťaz nakopnout. Asistence: Alexej Makejev a Pavel Černov.
    24:35 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 1:2

25:57
    Domácí se opět nadechli k útočné aktivitě. Nahození Katičeva však skončilo na bruslích bránícího hráče a hokejisté CSKA tak mohli dostat puk do bezpečí.

26:16
    Zakázané uvolnění domácích.

26:52
    Se střelou od modré čáry si poradil Ortio, který puk vyrazil. Jeho spoluhráči vzápětí zahráli na další zakázané uvolnění.

27:11
    Do střelecké pozice se prodral Pavel Černov. Rána domácího útočníka skončila nad břevnem.

27:52
    Závar před Ortiem. Dorážka Maxima Šalunova však skončila mimo!

28:05
    Nyní se blýskl Joni Ortio. Ten skryl v lapačce povedený volej hostujícího hráče a roztleskal diváky na tribunách. Následuje reklamní přestávka.

28:35
    Z ostrého úhlu vyzkoušel Ortia Andronov. Domácí brankář se natlačil ke své tyčce a nedopustil žádnou pohromu pro Viťaz.

28:53
    Joni Ortio drží Viťaz ve hře! Nyní si i v leže poradil s dorážkami hostujících útočníků. Nebezpečně u brankoviště operoval především Sergej Andronov!

30:00
    Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.

30:23
    Zakázané uvolnění domácích. Ti bojují, po snížení jim navíc svitla naděje. Za CSKA ale stále herně zaostávají.

31:05
    Marčenko pálil od modré čáry. Kotouč obětavě zastavil domácí obránce Igor Golovkov, který se sebezapřením pokračuje v bránění útočné akce CSKA.

31:50
    Domácí teď ohrozili branku soupeře. Z pravé strany pálil Alexej Makejev. Sorokin puk vyrazil jen před sebe, ale dojíždějící útočník Viťazu se k němu nedostal.

32:38
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Jsou tedy vykázáni do středního pásma. Následuje reklamní přestávka.

32:40
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

32:58
    Michail Grigorenko trefil z pravého kruhu nohu obránce, od níž se kotouč odrazil až do ochranné sítě.

33:15
    Tvrdou střelu od modré čáry vyrazil Ortio. Hosté ale pokračují v přesilovkovém náporu.

34:18
    Hráčům CSKA teď nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.

34:41
    Domácí jsou už v plném počtu.

35:06
    Alexandr Sjomin neuspěl proti přesile protihráčů. Ti na něj byli hned tři.

35:16
    Nyní přišla střela z osy hřiště, kterou pokryl pozorný Sorokin. Ten svým zákrokem přerušil hru.

35:57
    Vojtěch Mozík před brankou dobře pokryl Kirilla Kaprizova, který se tak nedostal k zakončení.

36:11
    Domácí zahrozili střelou Borny Renduliće z levého kruhu. Sorokin ji stačil vyrazit.

37:15
    Maxim Šalunov se málem dostal až před Ortia, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Hostující útočník ho pak alespoň z rohu nahodil do brankoviště. Vše vyřešil Ortio, který si pro něj sáhl lapačkou.

38:20
    Od mantinelu nahazoval puk na branku Maxim Mamin. Ortio ho neudržel, ale pomohl mu obránce Stasenko, jenž hrací předmět odpálil do bezpečí.

39:02
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Hosté skórují potřetí v zápase a jsou zase blíže postupu do dalšího kola play-off! Kirill Kaprizov našel přihrávkou zpoza branky v prostoru mezi kruhy najetého MICHAILA GRIGORENKOVA, který vystřelil z první naprosto přesně. Puk cinkl o levou tyčku a zapadl za záda Ortia – 1:3. Asistence: Linden Vey a Kirill Kaprizov.
    39:18 Michail GRIGORENKO - 1:3

40:00

I po druhé třetině vedou hokejisté CSKA Moskva o dva góly, tentokrát 3:1. Domácí se vrátili do hry ve 25. minutě, kdy v přesilové hře snížil Arťom Švec-Rogovoj, od jehož kalhot se puk odrazil do branky po střele Černova. Jinak ale byli hosté i nadále hokejovější, což potvrdili v čase 39:18 třetím gólem. Ten vstřelil povedenou ranou o tyč Michail Grigorenko. Viťaz tak dělí 20 minut od vyřazení.

40:33
    Dahlbeck odehrál puk přes všechny čáry. Hostům je tedy odpískáno zakázané uvolnění.

41:13
    Pěkná střela Kirilla Kaprizova z levého kruhu. Ortio ji na poslední chvíli vyrazil lapačkou!

41:31
    Na druhé straně měl šanci Bogdan Potěchin. Ten najížděl na branku z pravé strany, ale nedokázal ji trefit!

42:23
    Na zemi zůstal ležet Anton Slepyšev, který inkasoval ránu holí do obličeje od vlastního spoluhráče! Na ledě je dokonce krev.

42:23
    Slepyšev zamířil na ošetřovnu, jeho zranění bude muset vyřešit pár stehů. Pořadatelé mezitím odstraňují krvavé stopy z ledové plochy.

42:25
    Hra už byla opět zahájena.

43:24
    Jevgenij Katičev od modré čáry netrefil hostující branku. CSKA zatím hájí náskok bez větších problémů.

44:09
    Klas Dahlbeck vypálil od modré čáry, zasahovat musel Ortio.

45:20
    Pokus Katičeva hosté zablokovali a sami vyrážejí do útoku.

45:34
    Vše bylo zakončeno střelou, kterou zlikvidoval Ortio. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.

45:48
    Pohodový zákrok Sorokina, který si pohlídal střelecký pokus ze středního pásma.

46:42
    Domácí asi nemají kvalitu na to, aby nejlepší tým základní části výrazněji zatlačili. CSKA kontroluje hru.

47:16
    Na modré čáře se dostal k puku Konstantin Okulov, který ho nahodil na Ortia. Ten ho našel v lapačce a po přerušení hry je na řadě reklamní pauza.

47:44
    Domácí v postavení mimo hru.

48:34
    Střela Nikolaje Stasenka byla prudká, ale trefila bránícího hráče CSKA. Hosté dobře brání, jsou nebezpeční i v ofenzivě a to je, proč v sérii dominují.

49:03
    Po vhazování v útočném pásmu vypálil z první Pavel Karnauchov. Ortio puk zastavil efektním semaforem.

49:59
    Do konce zápasu schází deset minut. Domácí stále ztrácejí dva góly, soupeř je navíc k ničemu nepouští.

50:42
    Zakázané uvolnění bezradného Viťazu. Domácí nevědí, jak se dostat dopředu.

51:46
    Pasáž, kdy se na ledě prakticky nic nedělo, přerušil střelou Sergej Andronov. Ortio hru přerušil a tak se bude vhazovat po jeho levici.

51:55
    Na střídačce CSKA je ošetřován obránce Klas Dahlbeck. Také on, podobně jako spoluhráč Slepyšev, utrpěl krvavé zranění na tváři.

52:46
    Nahození Stanislava Romanova nikdo netečoval a puk minul hostující branku.

53:11
    Ortio pokryl slabý pokus od modré čáry a hned rozehrál. Domácí musejí spěchat dopředu.

53:30
    To by ale museli vědět, jak se tam dostat. Puk vylétl do hlediště a tak tu máme ještě jednu reklamní přestávku.

53:46
    Tohle byla příležitost! Jeden z domácích hráčů pálil z ostrého úhlu a puk zazvonil o tyčku!

54:45
    Dobrou střelou z pravé strany se prezentoval Vojtěch Mozík. Sorokin si poradil, puk skončil v jeho výstroji.

55:10
    Do konce třetí třetiny chybí pět minut a stále se hraje hlavně v obranné třetině domácích.

55:20
    Obrana CSKA ale zaspala a tak ji ujel Miro Aaltonen. Ten v souboji tváří v tvář zvolil zakončení mezi betony, které si Sorokin pohlídal!

56:18
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

56:48
    Michail Grigorenko donutil Ortia přerušit hru. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.

57:05
    Klas Dahlbeck pálil od modré, zamířil vedle tyčky.

57:23
    A domácí mají asi definitivně po nadějích! Denis Kokarev je vyloučen za vysokou hůl a hráči CSKA budou mít k dispozici přesilovou hru.

57:54
    Hosté se snažili rozebrat obranu soupeře. Moc nescházelo a Šalunov našel spoluhráče před odkrytou klecí!

58:19
    Michail Grigorenko nyní netrefil poloodkrytou branku Viťazu!

58:55
    Domácí se osvobodili.

59:19
    V oslabení si nabruslil dopředu Alexej Makejev. Gól naděje ale nevstřelil, Sorokin byl proti!

59:25
    Domácí jsou kompletní a zkoušejí to bez brankáře!

59:59
    Za vysokou hůl je ještě vyloučen Michail Naumenkov. Do konce utkání však schází jediná sekunda.

Je konec! Hokejisté CSKA poráží Viťaz 3:1 a v sérii vítězí 4:0 na zápasy. Mohou se tak těšit na konferenční semifinále. Domácí se snažili, bojovali, ale na soupeře, stejně jako v předchozích třech zápasech, herně nestačili.

Klíčový byl už nástup obou týmů do utkání. Viťaz totiž nechytl tempo soupeře a v 10. minutě prohrával 0:2. Nejprve se trefil Michail Grigorenko a poté se vytasil s ukázkovou Hertlovkou Kirill Kaprizov.

Domácí pak vystřídali brankáře, místo Samonova se mezi tyče postavil Joni Ortio, jenž ve zbytku utkání chytal velmi a ještě dal svému týmu naději. Ta vzrostla ve 25. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Arťom Švec-Rogovoj, ovšem krátce před druhou přestávkou vrátil CSKA dvougólový náskok Michail Grigorenko.

Ve třetí části si hosté náskok hlídali a v podstatě soupeře k ničemu nepouštěli. Přesto mohl pět minut před koncem vykřesat pro Viťaz naději Miro Aaltonen, jenž však ze samostatného úniku brankáře Sorokina nepřekonal.

Konečný stav série – 0:4 na zápasy.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:33 (8:7, 7:19, 9:7)
    Zblokované střely – 20:8
    Vyhraná vhazování – 26:40
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 20:18

Česká stopa

Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:56
    Michal Řepík (VTZ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:13 (20:10:32)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 25. Švec-Rogovoj (Makejev, P. Černov) – 4. Grigorenko, 10. Kaprizov (Svetlakov, Grigorenko), 40. Grigorenko (Vey, Kaprizov)

Viťaz Moskovská oblasť: Samonov (11. Ortio) – Jevsejenkov (C), Stasenko, Mozík, Katičev, S. Romanov, Golovkov, Kožemjakin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Stoľarov – Řepík, P. Černov, Potěchin – A. Ševčenko, N. Komarov, Kokarev – Gončarov.
    CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nesterov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, A. Romanov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Mamin, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Hansen – Telegin, Svetlakov, Slepyšev.

Rozhodca: Vasiljev, Ščeňov – Sadovnikov, Sivov