5 6 6
Norbert Gombos
1
7 3 3
Nedeľa 03.03.2019, 15:49 • Pau, Francúzsko • Challenger Pau - Terega Open Pau Pyrenees (krytý tvrdý povrch)

6:3
    GEM, SET, ZÁPAS Alexander Bublik! Napokon Norbert Gombos stratil aj druhé podanie v treťom sete a tak jeho súper z Kazachstanu Alexander Bublik si pripisuje svoj piaty challengerový titul v kariére. Tretí set napokon končí rovnakým pomerom ako ten druhý, kazašský tenista to dnes zvládol hlavne vďaka skvelému podaniu, na svojom konte má až 13 es.

40-30
    Alexander Bublik získava mečbal!

5:3
    Čistou hrou kazašský tenista potvrdil brejk a tak vedie v rozhodujúcom treťom sete 5:3! Norbert Gombos tak musí podávať na udržanie sa v tomto finálovom stretnutí.

4:3
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute a tak Norbert Gombos stráca toto podanie, čím sa jeho súper Alexander Bublik ujíma vedenia 4:3 v rozhodujúcom treťom sete! To dostáva nášho reprezentanta pod veľký tlak.

40-15
    Forhend z rakety Gombosa končí v aute a tak Alexander Bublik získava dva brejkbaly!

3:3
    Ale tretí pokus už bol úspešný a tak máme stav v treťom sete vyrovnaný 3:3!

2:3
    Esom ukončil Norbert Gombos tento gem a tak vyhráva v treťom sete 3:2! Zatiaľ čakáme v rozhodujúcom sete na prvý brejkbal.

2:2
    Alexander Bublik čistou hrou vyrovnáva stav tretieho setu na 2:2!

1:2
    Druhý pokus Gombosa je však už úspešný, po priamom bode z podania vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 2:1!

1:1
    Esom ukončil Alexander Bublik tento gem a vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1!

0:1
    Norbert Gombos si pomohol kvalitným druhým podaním a tak vyhráva v treťom sete 1:0!

6:3
    Ďalším esom ukončil Alexander Bublik druhý set, ktorý tak získava pomerom 6:3! Druhé dejstvo sa už nieslo v réžii Bubilka, rozhodovala hlavne väčšia pohoda na servise. Gombosa zrejme rozhodili tie dve dvojchyby po sebe a následná strata podania. O tom, kto do svojej zbierky získa ďalší challengerový titul bude musieť rozhodnúť tretí set!

40-0
    Tri setbaly pre kazašského tenistu.

5:3
    Čistou hrou sa Norbert Gombos zatiaľ udržal v druhom sete, za stavu 5:3 však ide Alexander Bublik podávať na jeho víťazstvo.

5:2
    Po ese prišiel aj priamy bod a tak Alexander Bublik po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 5:2! Norbert Gombos bude teda podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

4:2
    Tak toto bola zbytočná nevynútená chyba slovenského tenistu na sieti, takže aj on už stratil prvé podanie v tomto zápase a Alexander Bublik vyhráva v druhom sete 4:2! To môže byť aj rozhodujúci faktor druhého setu, nechajme sa však prekvapiť.

40-0
    Úder slovenského tenistu zastavuje páska a tak Kazach získava tri brejkbaly!

3:2
    Esom na záver ukončil Alexander Bublik tento gem a ujíma sa tak vedenia 3:2 v druhom sete!

2:2
    Aj sa tak stáva, čistou hrou vyrovnáva Norbert Gombos stav druhého setu na 2:2!

2:1
    Ale tretí pokus kazašského tenistu je už úspešný, po priamom bode sa dostáva do vedenia 2:1 v prvom sete!

1:1
    Presné obhodenie súpera predviedol teraz Norbert Gombos, ktorý si takisto udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a vyrovnáva na 1:1!

1:0
    Ktorý aj využíva, takže si svoje úvodné podanie v druhom sete udržal a ide do vedenia 1:0!

5:7
    Čistou hrou ukončil slovenský tenista dramatický prvý set, ktorý získava pomerom 7:5! Veľmi dlho to bolo vyrovnané, obaja tenisti odvracali brejkbaly, ale ten rozhodujúci Bublik odvrátiť za stavu 5:5 nedokázal a Norbert Gombos to už následne dotiahol do úspešného konca. Uvidíme, čo nám prinesie druhý set, pod tlakom bude Alexander Bublik, ktorý stratil vôbec prvý set na tomto podujatí.

0-40
    Tri setbaly pre Norberta Gombosa!

5:6
    Tretia dvojchyba na konte kazašského tenistu! Alexander Bublik tak ako prvý v tomto stretnutí stráca svoje podanie a Norbert Gombos vedie v prvom sete 6:5! Čaká ho tak podanie na potvrdenie brejku, ale hlavne na víťazstvo v prvom sete!

15-40
    Teraz však už áno a to po nevynútenej chybe súpera!

5:5
    Norbert Gombos ukončil dôležitý gem priamym bodom a vyrovnáva stav prvého setu na 5:5!

5:4
    S veľkým prehľadom zvládol Bublik toto podanie, gem ukončil priamym bodom a tak vedie v prvom sete 5:4! Po prestávke pôjde Norbert Gombos podávať na udržanie sa v prvej sade hry.

4:4
    Úderom do protipohybu ukončil Norbert Gombos tento gem a vyrovnáva tak stav prvého setu na 4:4! Ani teraz sme sa teda nedočkali brejku, obaja tenisti si aj s ťažkosťami udržali svoje podania.

40-30
    Presný return od kazašského tenistu, ktorý teda získava spomínaný brejkbal, celkovo štvrtý v prvom sete.

4:3
    Druhý pokus podávajúceho tenistu už však bol úspešný a tak sa Alexander Bublik dostáva v prvom sete do vedenia 4:3!

3:3
    Ten po priamom bode aj využíva a tak sa stav v prvom sete vyrovnáva na 3:3! S problémami si Norbert Gombos udržal tento servis, odvrátil tri brejkbaly súpera a tak dramatické prvé dejstvo pokračuje vo vyrovnanom tempe.

A-40
    Gombosov forhend cez pásku neprešiel a tak jeho súper získava tretí brejkbal!

A-40
    Po druhom podaní zahral Gombos forhend do autu a tak je tu druhý brejkbal pre Bublika!

40-30
    Je to druhá dvojchyba slovenského tenistu v tomto zápase, čím daroval svojmu súperovi prvý brejkbal!

3:2
    Aj sa tak stáva, bezchybne odpodávaný gem od Bublika, ktorý sa v prvom sete dostáva do vedenia 3:2!

2:2
    Forhend jeho súpera zastavuje páska a tak slovenský tenista vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

2:1
    Nepresný return slovenského tenistu končí v aute a tak Alexander Bublik po využitý gembalu vedie v prvom sete 2:1!

1:1
    Forhend kazašského tenistu končí v aute a tak si aj Norbert Gombos udržal prvé podanie, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

1:0
    Alexander Bublik využíva gembal a tak si s ťažkosťami udržal prvé podanie tohto finále. V prvom sete teda vedie 1:0, na svoje prvé podanie sa už chystá Norbert Gombos.

40-A
    Alexander Bublik pridáva druhú dvojchybu do svojich štatistík a tak je tu aj druhá možnosť pre slovenského tenistu vziať súperovi podanie!

30-40
    A máme tu prvú dvojchybu v tomto zápase, previnil sa ňou Bublik a tak slovenský tenista získava hneď v úvode prvého setu brejkbal!