5 6 6
Norbert Gombos
1
7 3 3
Nedeľa 03.03.2019, 15:49 • Pau, Francúzsko • Challenger Pau - Terega Open Pau Pyrenees (krytý tvrdý povrch)

Norbert Gombos tak svoje skvelé výkony vo Francúzsku nezavŕšil šiestym challengerovým titulom, ale aj tak dosiahol určite pekný úspech, ktorý ho posunie v rebríčku vyššie.

Ja vám už ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. Dovidenia pri ďalších športových prenosoch! (17:38:54)

Koniec zápasu

6:3
    GEM, SET, ZÁPAS Alexander Bublik! Napokon Norbert Gombos stratil aj druhé podanie v treťom sete a tak jeho súper z Kazachstanu Alexander Bublik si pripisuje svoj piaty challengerový titul v kariére. Tretí set napokon končí rovnakým pomerom ako ten druhý, kazašský tenista to dnes zvládol hlavne vďaka skvelému podaniu, na svojom konte má až 13 es.

40-30
    Alexander Bublik získava mečbal!

30-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu, ktorý tak zrejme ešte svoje zbrane neskladá, ale stále je v zložitej situácii.

30-15
    Loptu získava Gombos.

30-0
    Veľká nervozita na strane nášho tenistu, ktorý sa previnil dvojchybou a je už vo veľmi ťažkej situácii.

15-0
    A toto dôležité podanie nezačal úspešne, fiftín pre súpera.

5:3
    Čistou hrou kazašský tenista potvrdil brejk a tak vedie v rozhodujúcom treťom sete 5:3! Norbert Gombos tak musí podávať na udržanie sa v tomto finálovom stretnutí.

40-0
    Alexander Bublik získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0
    V zápätí získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájil Bublik úspešne.

4:3
    Koniec prestávky, podávať bude Alexander Bublik.

4:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute a tak Norbert Gombos stráca toto podanie, čím sa jeho súper Alexander Bublik ujíma vedenia 4:3 v rozhodujúcom treťom sete! To dostáva nášho reprezentanta pod veľký tlak.

40-30
    Priamym bodom Gombos prvú hrozbu odvracia.

40-15
    Forhend z rakety Gombosa končí v aute a tak Alexander Bublik získava dva brejkbaly!

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Kazacha, ktorý od siete vytiahol presný úder k čiare.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Norbert Gombos zahájil podanie úspešne a získava fiftín.

3:3
    Ale tretí pokus už bol úspešný a tak máme stav v treťom sete vyrovnaný 3:3!

40-30
    Ani druhý gembal Kazach nevyužíva, slovenský tenista zahral presný forhend k čiare.

40-15
    Čistá hra to napokon nebude, Norbert Gombos predviedol kvalitný return.

40-0
    Alexander Bublik so šancou na čistú hru.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-0
    Bublik navýšil úspešnosť svojho prvého podania.

2:3

2:3

2:3
    Esom ukončil Norbert Gombos tento gem a tak vyhráva v treťom sete 3:2! Zatiaľ čakáme v rozhodujúcom sete na prvý brejkbal.

30-40
    Dlhšiu prestrelku zvládol lepšie slovenský tenista, ktorý tak získava gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre kazašského tenistu po rovnakej situáciu, Gombos sa tak dostáva pod menší tlak.

15-15
    Presný return od Bublika, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Norbert Gombos začína priamym bodom.

2:2
    Alexander Bublik čistou hrou vyrovnáva stav tretieho setu na 2:2!

40-0
    Tri gembaly a tak aj šanca na čistú hru pre kažaského tenistu.

1:2
    Druhý pokus Gombosa je však už úspešný, po priamom bode z podania vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 2:1!

30-40
    Je tu však dvojchyba slovenského reprezentanta, čím teda stráca prvý gembal.

15-40
    To Bublik vyťahuje iba nepresný forhend a tak slovenský tenista získava dva gembaly.

15-30
    Presne umiestnený forhend k čiare od podávajúceho tenistu.

15-15
    Prechod na sieť lepšie zvládol Bublik, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Norbert Gombos začína tento servis priamym bodom.

1:1
    Esom ukončil Alexander Bublik tento gem a vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1!

40-30

40-15
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

30-15
    Eso kazašského tenistu, Bublik znova vedie v tomto geme o jeden fiftín.

15-15
    Slovenský tenista predviedol presný return, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Bublik zahájil svoje prvé podanie v treťom sete úspešne a tak získava fiftín.

0:1
    Norbert Gombos si pomohol kvalitným druhým podaním a tak vyhráva v treťom sete 1:0!

30-40
    Priamy bod z podania a tak gembal pre slovenského tenistu.

30-30
    Presný return od Bublika, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Norbert Gombos si pomohol kvalitným servisom a tak získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Prvý fiftín v treťom sete aj pre nášho tenistu, po 15.

15-0
    Gombos musel na úvod tretieho setu cez druhé podanie, čo však nezvládol a Bublik získava fiftín.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

0:0

6:3
    Ďalším esom ukončil Alexander Bublik druhý set, ktorý tak získava pomerom 6:3! Druhé dejstvo sa už nieslo v réžii Bubilka, rozhodovala hlavne väčšia pohoda na servise. Gombosa zrejme rozhodili tie dve dvojchyby po sebe a následná strata podania. O tom, kto do svojej zbierky získa ďalší challengerový titul bude musieť rozhodnúť tretí set!

5:3
    Čistou hrou sa Norbert Gombos zatiaľ udržal v druhom sete, za stavu 5:3 však ide Alexander Bublik podávať na jeho víťazstvo.

0-40
    Tretí fiftín v rade pre slovenského tenistu, čím získava tri gembaly na udržanie sa v druhom sete.

0-30
    Druhé eso v zápase od slovenského tenistu.

0-15
    Norbert Gombos úspešne skrátil hru a tak získava fiftín na úvod podania.

5:2

5:2

5:2
    Po ese prišiel aj priamy bod a tak Alexander Bublik po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 5:2! Norbert Gombos bude teda podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

40-30
    Tie esá dnes Bublik strieľa jedna radosť, dostáva sa tak ku gembalu na potvrdenie brejku.

30-30
    Norbert Gombos sa teraz zaradoval, presným úderom k čiare vyrovnáva na 30:30.

30-15
    Od siete teraz prichádza presný úder Bublika a naopak nepresný protiúder nášho tenistu.

15-15

0-15
    Alexander Bublik nezačína cestu za potvrdením brejku úspešne, Gombos vyťahuje presný return.

4:2
    Tak toto bola zbytočná nevynútená chyba slovenského tenistu na sieti, takže aj on už stratil prvé podanie v tomto zápase a Alexander Bublik vyhráva v druhom sete 4:2! To môže byť aj rozhodujúci faktor druhého setu, nechajme sa však prekvapiť.

40-15
    Od siete prichádza nepresný volej Bublika, stráca teda prvý brejkbal.

40-0
    Úder slovenského tenistu zastavuje páska a tak Kazach získava tri brejkbaly!

30-0
    Veľká nervozita na strane slovenského tenistu, ktorý robí ďalšiu dvojchybu a tak na svojom podaní prehráva o dva fiftíny.

15-0
    Tretia dvojchyba slovenského tenistu v tomto stretnutí.

3:2

3:2

3:2
    Esom na záver ukončil Alexander Bublik tento gem a ujíma sa tak vedenia 3:2 v druhom sete!

A-40
    Aj teraz sa obaja tenisti presunuli na sieť, ale tento fiftín získava Bublik a tak aj gembal.

40-40
    Ostáva však nevyužitý, pretože na sieti zapracoval lepšie náš tenista a pôjdeme teda cez zhodu 40:40!

40-30
    Alexander Bublik si pomohol esom a získava tak gembal.

30-30
    Víťazným úderom získava Gombos druhý fiftín v rade, po 30 na oboch stranách.

30-15

30-0
    Slovenský tenista stihol dobehnúť skrátenie hry od súpera, ale presný úder to už potom z jeho strany nebol.

15-0
    Prasiatko pomohol Bublikovi pri druhom podaní.

2:2
    Aj sa tak stáva, čistou hrou vyrovnáva Norbert Gombos stav druhého setu na 2:2!

0-40
    Norbert Gombos donútil súpera pod tlakom chybovať a tak má teraz šancu na čistú hru.

0-30
    Priamy bod na konte slovenského tenistu, ktorý vedie o dva fiftínu v tomto geme.

0-15
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorú ukončil Bublik úderom do pásky.

2:1

2:1

2:1
    Ale tretí pokus kazašského tenistu je už úspešný, po priamom bode sa dostáva do vedenia 2:1 v prvom sete!

40-30
    Podarilo sa mu aj ten druhý, Bublik sa tak dostáva pod menší tlak.

40-15
    Čistá hra to nebude, presným returnom odvrátil slovenský tenista prvý gembal súpera.

40-0
    Nízky forhend nášho tenistu zastavuje páska, Bublik so šancou na čistú hru.

30-0

15-0
    Pekne zahraná výmena od kazašského tenistu, ktorý zahnal nášho reprezentanta do kúta následne od siete po smeči získava fiftín.

1:1
    Presné obhodenie súpera predviedol teraz Norbert Gombos, ktorý si takisto udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a vyrovnáva na 1:1!

15-40
    Dlhý forhend kazašského tenistu končí ďaleko za základnou čiarou, dva gembaly pre Gombosa.

15-30
    Norbert Gombos zvládol lepšie prechod na sieť a znova tak na podaní vedie o jeden fiftín.

15-15
    Bublik po dlhšom čase predviedol takisto presný return, po 15.

0-15
    Úvod podania slovenský tenista zvládol a po presnom forhende získava fiftín.

1:0
    Ktorý aj využíva, takže si svoje úvodné podanie v druhom sete udržal a ide do vedenia 1:0!

40-30
    Druhý fiftín v rade pre kazašského tenistu, ktorý tak získava gembal.

30-30
    Priamy bod z podania, 30:30.

15-30
    Ale máme tu ďalší presný Gombosov return, po ktorom tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Následne však Kazach lepšie zvládol prechod na sieť, po 15.

0-15
    Bublik nezahájil toto podanie úspešne, slovenský tenista sa prezentoval presný returnom.

0:0

0:0

5:7
    Čistou hrou ukončil slovenský tenista dramatický prvý set, ktorý získava pomerom 7:5! Veľmi dlho to bolo vyrovnané, obaja tenisti odvracali brejkbaly, ale ten rozhodujúci Bublik odvrátiť za stavu 5:5 nedokázal a Norbert Gombos to už následne dotiahol do úspešného konca. Uvidíme, čo nám prinesie druhý set, pod tlakom bude Alexander Bublik, ktorý stratil vôbec prvý set na tomto podujatí.

0-40
    Tri setbaly pre Norberta Gombosa!

0-30
    Aj páska teraz pomohla slovenskému tenistovi, ktorý tak na podaní vedie o dva fiftíny.

0-15
    Norbert Gombos sa po servise presunul na sieť a odtiaľ prichádza víťazný úder.

5:6

5:6

5:6
    Tretia dvojchyba na konte kazašského tenistu! Alexander Bublik tak ako prvý v tomto stretnutí stráca svoje podanie a Norbert Gombos vedie v prvom sete 6:5! Čaká ho tak podanie na potvrdenie brejku, ale hlavne na víťazstvo v prvom sete!

30-40
    Prvý brejkbal odvrátil Kazach priamym bodom.

15-40
    Teraz však už áno a to po nevynútenej chybe súpera!

15-30
    Je to aut z rakety Gombosa, takže brejkbal zatiaľ neprichádza.

0-30
    Situácia sa zopakoval a Gombos vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

0-15
    Bublik nezačal toto podanie úspešne, slovenský tenista zahral presný return a tak získava fiftín.

5:5
    Norbert Gombos ukončil dôležitý gem priamym bodom a vyrovnáva stav prvého setu na 5:5!

30-40
    Bublikov dropšot zastavuje páska, takže slovenský tenista získava gembal na udržanie sa v prvom sete.

30-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Gomobos forhendom presne na čiaru, po 30.

30-15
    Tento úder bol od nášho tenistu dlhý a končí v aute. Gombos sa tak dostáva pod menší tlak.

15-15
    Jeho forhend však teraz zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Dôležité podanie zahájil Gombos priamy bodom.

5:4

5:4

5:4
    S veľkým prehľadom zvládol Bublik toto podanie, gem ukončil priamym bodom a tak vedie v prvom sete 5:4! Po prestávke pôjde Norbert Gombos podávať na udržanie sa v prvej sade hry.

40-0
    Kazašský tenista so šancou na čistú hru.

30-0
    Gombos zahral loptičku do autu, druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-0
    Alexander Bublik začína priamym bodom tento servis.

4:4
    Úderom do protipohybu ukončil Norbert Gombos tento gem a vyrovnáva tak stav prvého setu na 4:4! Ani teraz sme sa teda nedočkali brejku, obaja tenisti si aj s ťažkosťami udržali svoje podania.

40-A
    Norbert Gombos s presným bekhendom na čiaru, čím získava gembal.

40-40
    Dlhšiu výmenu teraz lepšie zvládol náš tenista, ktorý po presnom údere odvrátil ďalší brejkbal súpera a presúvame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Presný return od kazašského tenistu, ktorý teda získava spomínaný brejkbal, celkovo štvrtý v prvom sete.

30-30
    Brejkbal zatiaľ neprichádza, slovenský tenista si pomáha kvalitným servisom.

30-15
    Bublik vynikajúco reagoval na smeč nášho tenistu a ten na sieti chybuje.

15-15
    Následne to však odčinil priamym bodom, po 15.

15-0
    Na úvod tohto gemu sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorú zakončil Gombos úderom do pásky a tak nezačal svoj servis úspešne.

4:3

4:3

4:3
    Druhý pokus podávajúceho tenistu už však bol úspešný a tak sa Alexander Bublik dostáva v prvom sete do vedenia 4:3!

40-30
    Presným returnom Gombos odvrátil prvý gembal súpera.

40-15
    Šiesto eso na konte Bublika, ktorým získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Kazašský tenista získava druhý fiftín v rade po ďalšom kvalitnom servise.

15-0
    Bublik na úvod servisu s priamym bodom.

3:3
    Ten po priamom bode aj využíva a tak sa stav v prvom sete vyrovnáva na 3:3! S problémami si Norbert Gombos udržal tento servis, odvrátil tri brejkbaly súpera a tak dramatické prvé dejstvo pokračuje vo vyrovnanom tempe.

40-A
    Vynikajúci prechod na sieť od slovenského tenistu, po presnom voleji získava gembal.

40-40
    Pravidlo do tretice všetko dobre sa nepotvrdilo, Gombos odvrátil aj tretiu hrozbu a tento gem tak pokračuje ďalej.

A-40
    Gombosov forhend cez pásku neprešiel a tak jeho súper získava tretí brejkbal!

40-40
    Nevynútená chyba od kazašského tenistu, loptička končí na páske a tak nevyužíva ani druhý brejkbal v tomto zápase.

A-40
    Po druhom podaní zahral Gombos forhend do autu a tak je tu druhý brejkbal pre Bublika!

40-40
    Po kvalitne zvládnutej výmene ho však slovenský tenista odvracia a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Je to druhá dvojchyba slovenského tenistu v tomto zápase, čím daroval svojmu súperovi prvý brejkbal!

30-30
    Teraz Bublik skvelo zapracoval na sieti, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Bekhend presne umiestnený k čiare, druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

15-15
    Následne si už Gombos pomohol kvalitným podaním, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Slovenský tenista nezahájil toto podanie úspešne, keď jeho súper dobre returnoval a tak získava fiftín na svoje konto.

3:2

3:2

3:2
    Aj sa tak stáva, bezchybne odpodávaný gem od Bublika, ktorý sa v prvom sete dostáva do vedenia 3:2!

40-0
    Situácia sa zopakovala a tak kazašský tenista má šancu na čistú hru.

30-0
    Po priamom bode sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Alexander Bublik zahájil toto podanie víťazným úderom.

2:2
    Forhend jeho súpera zastavuje páska a tak slovenský tenista vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

15-40
    Norbert Gombos si na svoje konto pripisuje prvé eso a získava tak dva gembaly.

15-30
    Druhý fiftin v rade pre slovenského tenistu, Bublik return končí v aute.

15-15
    Potom nasledovala dlhšia výmena a ani Alexander Bublik nedokázal dostať loptičku na druhú stranu. Po 15.

15-0
    Norbert Gombos musel cez druhé podanie, po ktorom sa chcel presunúť na sieť, ale jeho úder zastavuje páska.

2:1

2:1

2:1
    Nepresný return slovenského tenistu končí v aute a tak Alexander Bublik po využitý gembalu vedie v prvom sete 2:1!

40-30
    Po priamom bode získava Bublik gembal.

30-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Piate eso na konte kazašského tenistu.

15-0
    Alexander Bublik začal aj toto podanie úspešne, keď volejom nedal nášmu tenistovi žiadnu šancu na reakciu.

1:1
    Forhend kazašského tenistu končí v aute a tak si aj Norbert Gombos udržal prvé podanie, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

15-40
    Previnil sa však dvojchybou a tak z toho čistá hra nebude. Stále má k dispozícii dva gembaly.

0-40
    Tretí fiftín v rade pre slovenského tenistu, ktorý tak má šancu na čistú hru.

0-30
    Následne musel cez druhé podanie, čo však zvládol a Bublik umiestnil loptičku len do miest určené pre štvorhru.

0-15
    Slovenský tenista začína priamym bodom.

1:0
    Alexander Bublik využíva gembal a tak si s ťažkosťami udržal prvé podanie tohto finále. V prvom sete teda vedie 1:0, na svoje prvé podanie sa už chystá Norbert Gombos.

A-40
    Už štvrté eso Bublika a to sa ešte hrá len úvodný gem stretnutia!

40-40
    Kazašský tenista odvracia túto hrozbu priamym bodom, ideme späť na zhodu a úvodný gem zápasu tak stále pokračuje.

40-A
    Alexander Bublik pridáva druhú dvojchybu do svojich štatistík a tak je tu aj druhá možnosť pre slovenského tenistu vziať súperovi podanie!

40-40
    Alexander Bublik však vyťahuje tretie eso v zápase a tak odvracia túto hrozbu. Zatiaľ všetky body Bublika v tomto geme boli vďaka esu.

30-40
    A máme tu prvú dvojchybu v tomto zápase, previnil sa ňou Bublik a tak slovenský tenista získava hneď v úvode prvého setu brejkbal!

30-30
    Norbert Gombos sa úspešne presunul na sieť a presným forhendom k čiare vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Kazašský tenista s druhým esom na svojom konte!

15-15
    Následne sme už boli svedkami výmeny, ktorú zakončil dlhým forhendom Bublik. Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Alexander Bublik vstúpil do stretnutia najlepším možným spôsobom a to esom!

0:0

Ako prvý začne na servise kazašský tenista Alexander Bublik.

Tak sme sa dočkali! Obaja tenisti práve prichádzajú na kurt a tak by sa finálové stretnutie medzi Alexandrom Bublikom a Norbetom Gombosom malo čoskoro začať. Čoskoro by už mala prebehnúť ich krátka rozcvička a po nej sa samotné stretnutie začne. Ja vám už teda prajem príjemný športový zážitok, o malú chvíľu začíname!

Stále netrpezlivo čakáme na príchod oboch tenistov na kurt. K dispozícii žiaľ nie sú žiadne overené informácie, ktoré by nám prezradili, prečo sa stále nehrá. Kvôli počasiu by to byť ale nemalo.

Zatiaľ sa stále nehrá a začiatok zápasu sa z pôvodnej pätnástej hodiny naďalej posúva. Nemáme k dispozícii informácie, prečo tomu tak je. Ostáva nám tak len čakať a veriť, že sa toto finálové stretnutie čoskoro začne.

Prajem príjemné nedeľné popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Challengerový turnaj vo francúzskom Pau dnes vrcholí a vo finále sa proti sebe postavia kazašský tenista Alexander Bublik a slovenský reprezentant Norbert Gombos. Ak by sa podarilo triumfovať slovenskému tenistovi, na svoje konto by si pripísal šiesty titul na tomto okruhu. Keby zápas skončil v prospech Bublika, tak by to bol jeho piaty challengerový titul.

Držme teda palce Norbertovi Gombosovi, aby sa mu darilo a mohol sa následne radovať z víťazstva. Začiatok zápasu sa ako to v tenise býva zvykom troška posúva, znova sa prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Alexander Bublik a Norbert Gombos. Predbežný začiatok stretnutia je naplnánovaný na 15:00.

Cez víkend vrcholí tenisové podujatie Challenger Pau vo Francúzsku. Dnes je na programe finálové stretnutie a to aj so slovenskou účasťou. Po výborných výkonoch si o svoj šiesty challengerový titul zahrá slovenský tenista a reprezentant Norbert Gombos. Jeho súperom bude kazašský tenista Alexander Bublik, ktorý je úradujúcim šampiónom Peugeot Slovak Open.

Alexander Bublik:
    21-ročný kazašský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 153. mieste. Na svojom konte má zatiaľ štyri challengerové tituly a ten čerstvý je práve z tohto roku, keď triumfoval na podujatí v Budapešti. Na ceste do finále tohto francúzskeho podujatia nestratil ešte ani set a bude v zápase s našim tenistom favoritom.

Norbert Gombos:
    28-ročný slovenský tenista sa aktuálne v rebríčku ATP nachádza na 264. mieste, ale nedávno okupoval aj vyššie umiestnenie. Po tomto turnaji by však mal ísť v rebríčku vyššie. Včerajšie semifinále nemal rozbehnuté zrovna najlepšie, ale napokon otočil prvý set z 1:3 na 6:4 a v druhom sete keď viedol 2:0 a mal k dispozícii tri brejkbaly, tak mu Darcis skrečoval.

Ako už bolo spomenuté, tak favoritom finálového stretnutia je vyššie postavený Alexander Bublik. Obaja tenisti však určite majú o čo hrať, môžu si na svoje konto pripísať ďalší challengerový titul. My budeme teda držať nášmu tenistovi palce, aby sa mu to podarilo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.