Sjezd žen, Rosa Chutor | (zruš.) | | | Sjezd mužů, Kvitfjell | Vítěz: D. Paris (ITA) (kon.) |
Ženy 30 km volně, Seefeld | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) |
Víceboj žen, 500 metrů | Vítěz: M. Takagiová (JPN) (kon.) | | | Víceboj žen, 3000 metrů | Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) |
Týmový závod, skoky HS109, Seefeld | Vítěz: Rakousko (kon.) | | | Týmový závod, běh 4x5 km, Seefeld | Vítěz: Norsko (kon.) |
Závod smíšených družstev, HS109, Seefeld | Vítěz: Německo (kon.) |
koniec udalosti
Týmový závod, běh 4x5 km, Seefeld
Vítěz: Norsko
cíl
|
Jarl Magnus Riiber dovezl norskou štafetu na prvním místě! Norové vítězí ve štafetě poprvé od roku 2005!
|
|
Téměř se zastavilo a zničehožnic za to vzal Jarl Magnus Riiber, který upláchl Klapferovi! Geiger se jakžtakž drží.
|
||
Geiger se snaží nastoupit, Riiber si ho hlídá na zádech.
|
||
Klapfer se snaží nastoupit! Riiber i Geiger zareagovali.
|
||
18,6km
|
Klapfer, Riiber a Geiger začínají mírně zrychlovat, i tak se Watabe dotáhl na rozdíl 16 vteřin.
|
|
15km
|
Do posledního úseku vyráží pospolu Nor Jarl Magnus Riiber, Němec Vincenz Geiger a Rakušan Lukas Klapfer.
|
|
Frenzel se dokonce dostává před Schmida!
|
Konečné pořadí
1. Norsko 50:15,5
2. Německo +1,0
3. Rakousko +5,0
4. Japonsko +28,7
5. Finsko +1:09,6
6. Francie +1:12,0
7. Itálie +2:39,1
8. Polsko +2:54,0
9. Česko +4:27,6
10. USA +6:49,7
11. Rusko +7:24,6
12. Kazachstán
Startovní listina
1. Rakousko (Gruber, Seidl, Rehrl, Klapfer)
2. Japonsko (Jamamoto, J. Watabe, Nagai, A. Watabe)
3. Norsko (Bjoernstad, Schmid, Graabak, Riiber)
4. Německo (Rydzek, Frenzel, Riessle, Geiger)
5. Francie (Muhlethaler, Laheurte, Braud, Gerard)
6. Polsko (Cieslar, Twardosz, Kupczak, Slowiok)
7. Finsko (Makiaho, Mutru, Herola, Hirvonen)
8. Rusko (Ivanov, Jachin, Barkov, Pašajev)
9. USA (Fletcher, Andrews, Shumate, Loomis)
10. Česko (Portyk, Daněk, Vytrval, Pažout)
11. Itálie (Buzzi, Kostner, Costa, Pittin)
12. Kazachstán (Rakparov, Orusajev, Bočkarev, Gluchov)
Pořadí po skoku
1. Rakousko
2. Japonsko +0:01
3. Norsko +0:17
4. Německo +0:41
5. Francie +1:46
6. Polsko +1:49
7. Finsko +2:09
8. Rusko +2:54
9. USA +3:20
10. Česko +3:23
11. Itálie +3:56
12. Kazachstán +5:43
1. Norsko 50:15,5
2. Německo +1,0
3. Rakousko +5,0
4. Japonsko +28,7
5. Finsko +1:09,6
6. Francie +1:12,0
7. Itálie +2:39,1
8. Polsko +2:54,0
9. Česko +4:27,6
10. USA +6:49,7
11. Rusko +7:24,6
12. Kazachstán
Startovní listina
1. Rakousko (Gruber, Seidl, Rehrl, Klapfer)
2. Japonsko (Jamamoto, J. Watabe, Nagai, A. Watabe)
3. Norsko (Bjoernstad, Schmid, Graabak, Riiber)
4. Německo (Rydzek, Frenzel, Riessle, Geiger)
5. Francie (Muhlethaler, Laheurte, Braud, Gerard)
6. Polsko (Cieslar, Twardosz, Kupczak, Slowiok)
7. Finsko (Makiaho, Mutru, Herola, Hirvonen)
8. Rusko (Ivanov, Jachin, Barkov, Pašajev)
9. USA (Fletcher, Andrews, Shumate, Loomis)
10. Česko (Portyk, Daněk, Vytrval, Pažout)
11. Itálie (Buzzi, Kostner, Costa, Pittin)
12. Kazachstán (Rakparov, Orusajev, Bočkarev, Gluchov)
Pořadí po skoku
1. Rakousko
2. Japonsko +0:01
3. Norsko +0:17
4. Německo +0:41
5. Francie +1:46
6. Polsko +1:49
7. Finsko +2:09
8. Rusko +2:54
9. USA +3:20
10. Česko +3:23
11. Itálie +3:56
12. Kazachstán +5:43
Jan Vojkůvka
@JanVojkuvka