Toronto – Buffalo 5:3 (kon.) | NJ Devils – Montreal 2:1 (kon.) | Tampa Bay – LA Kings 4:3 (3:2 po s.n.)
Nashville – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 4:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Utorok 26.02.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (03:49:37)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:34 (6:16, 17:10, 10:8)
    Zblokované střely – 20:15
    Vyhraná vhazování – 31:26
    Trestné minuty – 10:2
    Hity – 29:35

Hokejisté Toronta poráží Buffalo 5:3. Když domácí otočili ve druhé části skóre z 0:1 na 4:1, tak už se zdálo, že utkání dovedou v poklidu k výhře. Nakonec to ale tak snadné ještě nebylo. Sabres totiž v závěru prostřední dvacetiminutovky snížili v přesilovce 5 na 3 na rozdíl dvou branek a hned po 10 sekundách třetí třetiny vstřelil kontaktní gól Jack Eichel. Poté to bylo hodně dramatické, hosté mohli i vyrovnat, ale poslední slovo v utkání si nakonec vzal v čase 57:42 ve vlastním oslabení útočník Toronta Kasperi Kapanen.

59:56
    Rozhodčí se navíc zřejmě upískli. Nařízeno je totiž buly ve středovém kruhu

59:56
    Domácí ještě zahráli na icing. Už je ale rozhodnuto. Šavle nemají čas na to, aby vstřelily dva góly.

59:28
    Z pravé strany střílel k bližší tyčce Sam Reinhart. Andersen byl na místě.

58:58
    Dobře zapracoval John Tavares, který hosty zahnal do středního pásma.

58:15
    Hosté už hrají bez brankáře!

57:54
    57:42 Kasperi KAPANEN - 5:3

57:42
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Přihrávku Jacka Eichela tečoval bruslí hlavní rozhodčí a Dahlin na modré puk nezachytil. KASPERI KAPANEN se tak dostal do samostatného úniku a ten proměnil střelou na vyrážečku. Jednalo se ještě o gól ve vlastním oslabení. Bez asistence.
    57:17 Andersen sebral vyrovnání Dahlinovi.

57:17
    Frederik Andersen teď domácí zachránil! Po dalším Eichelově pasu byl na vzdálenější tyčce osamocený Rasmus Dahlin, ovšem Andersen tam stačil natáhnout levý beton a následně kotouč zalehl!

56:58
    Eichel vyzval Rasmuse Dahlina. Mladý švédský bek branku z první netrefil.

56:29
    Od modré čáry vystřelil Rasmus Ristolainen. Tečovaný puk mezi tyče nezamířil.

55:53
    Šance pro hosty! Auston Matthews totiž dostal dvě minuty za podražení Reinharta.

55:41
    Po levém křídle vyrazil dopředu Kasperi Kapanen. Ještě chtěl bekhendem přihrávat Johnssonovi, ale ten na kotouč nedosáhl.

55:01
    Hosté mají na vyrovnání ještě pět minut. Uvidíme, zda se jim to podaří.

54:49
    Hosté se dopustili postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

54:40
    Od pravého mantinelu střílel Mitchell Marner, Ullmark byl na místě a puk vyrazil.

54:06
    Hostům nevyšla rozehrávka. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

53:35
    Puk byl sražen do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

53:24
    Aktivita třetí domácí řady hosty donutila zahrát na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrací před Ullmarkovu klec.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:48
    Z větší vzdálenosti střílel Patrick Marleau. Ullmark vyrazil jeho pokus.

52:18
    Jeff Skinner se snažil prokličkovat do zakončení. To mu neumožnil domácí zadák Ron Hainsey.

51:25
    Rasmus Dahlin zkusil z úhlu překvapit Frederika Andersena. Brankář Toronta byl pozorný.

51:01
    Po přihrávce Marleaua střílel z levé strany William Nylander. Ten přestřelil.

50:13
    Od modré střílel Gardiner. Patrick Marleau tečoval kotouč mimo.

49:34
    Pěkná kombinace domácích hráčů. Po přihrávce Kapanena střílel těsně mimo Jake Muzzin!

49:12
    Po buly střílel Sam Reinhart. Branku netrefil.

49:08
    Ke střele z mezikruží se dostal Jeff Skinner. Andersen puk ztlumil na hrudi.

48:21
    Tentokrát se dostal ke střele Jake McCabe. Obránce Buffala netrefil branku.

47:41
    Z pravé strany střílel Rasmus Ristolainen. Andersen puk vyrazil do rohu.

47:14
    Jake Muzzin tvrdě atakoval Zemguse Girgensonse. Podle sudích šlo o čisté tělo, takže se vylučovat nebude.

47:03
    Po Muzzinově střele má puk v moci Ullmark. Reklamní přestávka.

46:58
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Ullmarka.

46:00
    Šance Mitchella Marnera! Tomu puk na poslední chvíli vypíchl hostující brankář Ullmark.

45:49
    Jack Eichel připravil šanci na vyrovnání pro Jasona Pominvilla. Andersen se ale bleskově přesunul ke své druhé tyčce a zachránil Torontu vedení!

45:43
    Sam Reinhart prověřil pozornost Andersena. Ten přerušil hru.

45:29
    Evan Rodrigues dostal přihrávku mezi kruhy. Šanci na vyrovnání zahodil, branku totiž netrefil!

44:52
    Hosté ve třetí třetině zase chytili tempo zápasu. Většinu druhé části to přitom vypadalo, že vypadli ze hry.

44:00
    Od modré čáry střílel Ron Hainsey. Ullmark si pro puk sáhl lapačkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

43:11
    Do zajímavé příležitosti se dostával Kasperi Kapanen. Ullmark byl na místě.

42:56
    Střelu Tageho Thompsona zablokoval domácí obránce.

41:33
    Do střely Kasperiho Kapanena vložil hůl obránce Matt Hunwick. Puk je v ochranné síti za brankou.

41:07
    Tak tenhle zápas ještě rozhodně bude zajímavý. Buffalo je zpět ve hře.
    40:10 Jack EICHEL - 4:3

40:10
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí si vůbec nepohlídali začátek třetí třetiny! JACK EICHEL sebral kotouč na pravé straně hřiště, zamířil s ním k brance a střelou, která brnkla o vzdálenější tyčku, snižuje po 10 sekundách hry na rozdíl jediné trefy. Asistence: Jason Pominville a Rasmus Ristolainen.

Hity – 25:24

Ve druhé třetině překlopilo Toronto vývoj zápasu jasně na svou stranu! Vše odstartovala přesilová hra, v níž domácí nastřelili dvakrát tyčku, ovšem vyrovnat se jim povedlo až těsně po jejím skončení, když Muzzinovu střelu tečoval John Tavares. Poté otočil skóre Auston Matthews a v čase 25:52 zvyšoval na 3:1 Frédérik Gauthier, který vyhnal z branky Cartera Huttona. První a třetí gól Leafs od sebe dělily jen dvě minuty. Ve 34. minutě ještě ujel obraně Buffala Tyler Ennis, který upravil na 4:1. V závěru druhé části se ještě hostům podařilo korigovat, přesilovku 5 na 3 využil Sam Reinhart.

40:00

39:46
    Auston Matthews ještě vyrážel dopředu, ale kotouč mu při kličce utekl.

39:07
    Hosté mohli být v kontaktu! Dělovka Jacka Eichala totiž skončila na tyčce Andersenovy svatyně.

38:57

38:33
    Přesilovka 5 na 4 zatím Buffalu nic nepřináší. Domácí se dobře brání.

37:35
    Hosté pokračují v klasické přesilové hře.
    37:25 Sam REINHART - 4:2

37:25
    Hosté nabídnutou šanci využili a snižují na rozdíl dvou gólů! Rasmus Dahlin se ideálně netrefil do střely z první a místo ohrožení branky z toho byla přihrávka na Jeffa Skinnera. Ten ještě posunul puk na zadní tyčku, kde byl SAM REINHART, který střílel do prázdné. Asistence: Jeff Skinner a Rasmus Dahlin.

36:56
    Hosté si berou time-out. Na ledě určitě ponechají pětku s Jackem Eichelem.

36:56
    Domácí jdou na 32 sekund do tří! Nikita Zajcev je vyloučen za podražení.

36:14
    Domácí se nyní osvobodili.

35:48
    Z levého kruhu střílel Jack Eichel a trefil bližší tyčku!

35:28
    Za nedovolené bránění je vyloučen Jake Muzzin. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Buffala.

35:25
    Zakázané uvolnění domácích. Ti vedou o tři góly a mohou si teď trochu oddechnout. Ve druhé třetí třetině soupeře hodně mačkali.

34:31
    Teď to zkoušejí i hosté. Dahlin hrnul puk před branku, kde byl Jack Eichel. Ten ale nedokázal více ohrozit Andersena.
    33:07 Tyler ENNIS - 4:1

33:07
    Druhá třetina patří jasně svěřencům Mikea Babcocka! Frédérik Gauthier poslal krásným pasem do samostatného úniku TYLERA ENNISE, který překonal Ullmarka střelou nad levé rameno – 4:1. Asistence: Frédérik Gauthier a Morgan Rielly.

32:43
    Střely na branku ve 2. třetině – 14:6.

31:45
    Další příležitost Toronta. Dost času zamířit měl Andreas Johnsson. Domácí útočník trefil povyjetého Ullmarka.

30:50
    Na ledě se sešli dva hvězdní centři domácích – John Tavares a Auston Matthews. Byl z toho obrovský tlak, který hosté přestáli se štěstím.

30:29
    Zach Hyman našel před brankou volného Johna Tavarese. Ten nedotáhl svůj blafák do gólového konce!

29:53
    Hostující obránce McCabe podpořil útok a po objetí branky nahrál puk na osu Jasonovi Pominvillovi. Andersen vyrazil jeho střelu do ochranné sítě.

29:25
    Sabres jsou teď dole a nic jim nevychází. Hosté se potřebují dostat z deprese.

28:50
    Nahozený puk skončil v Ullmarkově lapačce. Následuje reklamní přestávka.

28:22
    Andreas Johnsson svou střelu z levé strany šikovně skryl za těla hráčů. Ullmark tak musel ukázat rychlou reakci.

27:39
    Ullmark si poprvé sáhl na puk. Poradil si s nahozením Zacha Hymana.

26:30
    Hráči Toronta během dvou minut dokonale otočili skóre. Třígólovou smrští dokonale nalomili svého soupeře.

25:52
    A to už bylo na Huttona moc. Vzteklý hostující gólman odjel na střídačku, kde naštvaně mrštil svými rukavicemi. Nahradil jej Linus Ullmark.
    25:52 Frédérik GAUTHIER - 3:1

25:52
    To je neskutečné! Uběhlo 28 sekund a domácí zvyšují na 3:1! Jake gardiner poslal od levého mantinelu puk před branku, kde byl FRÉDÉRIK GAUTHIER a ten bekhendovou střelou nad lapačku překonal Huttona potřetí. Asistence: Jake Gardiner a Trevor Moore.
    25:24 Auston MATTHEWS - 2:1

25:24
    Máme tu rychlý obrat Leafs! Puk se v předbrankovém prostoru odrazil od nohy padajícího Andrease Johnssona zpět k AUSTONOVI MATTHEWSOVI a ten střílel do poloodkryté branky. Asistence: Kasperi Kapanen a Andreas Johnsson.

24:53
    Vstřelený gól by měl domácí povzbudit. Opravdu se hraje v obranném pásmu Sabres.
    23:48 John TAVARES - 1:1

23:48
    Domácí se trefují až po skončení přesilové hry! Travis Dermott na modré posunul puk na Jakea Muzzina, který vystřelil. Clonící JOHN TAVARES letící kotouč šikovně sklepl pod lapačku Huttona a je tedy autorem branky na 1:1. Asistence: Jake Muzzin a Travis Dermott.

23:03
    Opět zvonila tyčka hostující branky! Od modré ji trefil Jake Gardiner.
    22:15 Johnsson střílel v přesilovce do tyčky.

22:15
    Domácí sehráli krásnou kombinaci, která skončila střelou Andrease Johnssona do levé tyčky z pohledu Huttona! Hostující brankář by byl bez šance.

21:39
    Trest za podražení dostává Tage Thompson. To znamená přesilovku pro Toronto.

21:16
    Rasmus Dahlin nahodil puk na Andersena od modré čáry. Domácí brankář kotouč raději přidržel.

20:43
    Na druhé straně to zkoušel Jason Pominville. Andersen byl jistý a hru přerušil.

20:29
    Ne úplně jistý zákrok předvedl Hutton. Hostujícímu brankáři totiž vypadl puk po střele Mitchella Marnera z pravého kruhu. Naštěstí pro něho byl před ním jen jeho spoluhráč.

Hity – 15:11

První třetina vyšla lépe Buffalu. Domácím hráčům zatím schází lepší pohyb a tlak do branky a dosud tak vyslali na Huttona jen 6 střel. To Sabres jsou aktivnější a v čase 19:08 se i ujali vedení. Přesilovou hru bleskově využil Jack Eichel. Uvidíme, zda Toronto začne hrát ve druhé části lépe.

20:00

19:51
    John Tavares ještě prověřil Cartera Huttona. Ten si ale pohlídal prostor u bližší tyčky.
    19:08 Jack EICHEL - 0:1

19:08
    Hosté využili přesilovou hru bleskově! Eichel vyhrál buly v útočném pásmu a po krátké kombinaci nahrál Sam Reinhart mezi kruhy právě JACKOVI EICHELOVI, který se trefil k pravé tyčce z pohledu brankáře Andersena. Asistence: Sam Reinhart a Rasmus Dahlin.

19:00
    Domácí špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest! Trest pro hráčskou lavici odsedí John Tavares.

18:20
    Sabres jsou na střely výrazně aktivnější než Toronto. Od domácích čekáme směrem dopředu mnohem více.

17:48
    Pokračuje ale nápor třetí hostující formace! Andersen nejprve měl co dělat, aby udržel pravý beton u své tyčky po dorážkách Girgensonse. Poté vyrazil střelu Rasmuse Dahlina.

17:23
    V předbrankovém prostoru se snažil prosadit Sobotka. Český útočník Andersena výrazněji neohrozil.

16:27
    Tohle bylo docela zajímavé. Johnssonovo nahození tečoval Auston Matthews a Hutton musel rychle na led. Hostující brankář to zvládl a tak tu máme reklamní přestávku.

15:54
    Domácí zatím nejsou v ofenzivě tak nebezpeční, jak je známe. To se ale ještě může změnit.

15:11

14:56
    Teď se hráči Sabres připravili o útočné pásmo nepřesností sami.

14:29
    Domácí vyhodili. Po následném forčekinku se dostal u branky ke kotouči Mitchell Marner, který po jejím objetí zakončoval, ale zamířil do hrudi Huttona.

13:57
    Od modré čáry nahodil puk na branku Rasmus Ristolainen. Ten ještě tečoval Sam Reinhart, ale Andersen si dokázal poradit!

13:30
    Domácí se na úvod oslabení osvobodili.

13:10
    John Tavares sekl přes hokejku Jacka Eichela a Buffalo si tak zahraje přesilovku.

13:01
    Mitchell Marner dnes velmi dobře brání. Teď si připsal zablokovanou střelu.

12:44
    Střelu Vladimíra Sobotky lapil Frederik Andersen. Následuje reklamní přestávka.

12:22
    Patrick Marleau nahodil puk za hostující branku. Tam ho získali hráči Buffala.

11:34
    Zadovku Kapanena zachytil Rodrigues, který bránil prostor před hostující brankou. Buffalo se tak osvobozuje.

10:18
    Eichel se Skinnerem najížděli ve dvou na jednoho. Skvěle se ale ještě vrátil Mitchell Marner, jenž pokryl před branku najíždějícího Jeffa Skinnera a sebral hostům šanci!

09:34
    Ze strany najížděl na Andersena Jeff Skinner. Domácí brankář se nenechal z ostrého úhlu zaskočit.

08:42
    Od modré vypálil Jake Gardiner. Hutton byl na místě.

07:36
    Po střele Zemguse Girgensonse zasáhl pozorný brankář Andersen. Následuje reklamní přestávka.

07:01
    Zach Hyman posílal puk na modrou Morganovi Riellymu. Jack Eichell ho ale vytečoval do středního pásma.

06:19
    Domácí dobrým forčekinkem udrželi puk v útočném pásmu. Hráči Sabres se teď ocitli pod tlakem.

05:24
    Kolmá přihrávka mířila na Williama Nylandera. Před ním kotouč srazil do bezpečí hostující obránce.

05:02
    Zakázané uvolnění Toronta.

04:18
    Andreas Johnsson přenechal kotouč ze druhé vlny najíždějícímu Jakeovi Muzzinovi. Ten střílel mimo.

03:39
    Utkání má zatím solidní tempo. V útočném pásmu teď operují Sabres.

02:41
    Na druhé straně hru přerušil zase Andersen, který chytil nahozený puk.

02:29
    Od modré čáry nahodil puk na branku Morgan Rielly. Hutton ho má v lapačce.

01:16
    Šance hostí! Jason Pominville zůstal před brankou Toronta zcela nepokrytý, ale Andersen se proti němu stačil přesunout a zakročit!

00:57
    Auston Matthews hledal spoluhráče mezi kruhy. Ten puk nezachytil, ale akce Toronta ještě pokračuje spoluprací mezi obránci na útočné modré.

00:40
    Hned po buly následuje další domácí icing.

00:33
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se stěhuje před brankáře Andersena.

00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Dermott, Muzzin – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – Marner, Tavares (A), Hyman – Co. Brown, W. Nylander, Marleau (A) – Ennis, F. Gauthier, Moore.

Buffalo Sabres: C. Hutton – Ristolainen, McCabe, Bogosian (A), Dahlin, Hunwick, Scandella – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Rodrigues, Sheary – Okposo (A), Sobotka, T. Thompson – Girgensons, Jo. Larsson, S. Wilson.

Rozhodčí: Hebert, O'Halloran – Driscoll, Barton.

Toronto Maple Leafs:
    Toronto má na kontě 78 bodů a v tabulce Východní konference mu patří čtvrtá pozice. Play off by tak Leafs již asi uniknout nemělo. Naposledy zvládli Javorové listy kanadské derby s Montrealem, doma zvítězili 6:3. Z předchozích třech zápasů však získali jen jeden bod. Scházet zřejmě bude zraněný útočník Nazem Kadri.