St. Louis – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Dallas – Carolina 0:3 (kon.) | Columbus – San Jose 4:0 (kon.)
Florida – LA Kings 6:1 (kon.) | Nashville – Colorado 0:5 (kon.) | Toronto – Montreal 6:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 0:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (kon.)
Washington – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Chicago – Dallas 3:4 (kon.) | Detroit – San Jose 3:5 (kon.)
Vancouver Canucks
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
New York Islanders
cz Nedeľa 24.02.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké nedělní ráno. (06:48:19)

Československá stopa v utkání:
    Marek Mazanec (VAN) zůstal celý zápas na střídačce.

Ztráty: 7:1

Zápas skončil, Vancouver na domácím ledě podlehl Islanders jasně 0:4. První třetina hodně napověděla o výsledku a pro zápas byla klíčová, protože si hosté vytvořili dvou brankové vedení, které už pak po zbytek zápasu mohli udržovat. Nejprve se prosadil z dorážky bekhendem Casey Cizikas a pak v ponechané výhodě Ryan Pulock. Ve druhé třetině byli domácí jasně lepším týmem, soupeř výrazně přestříleli, ale Islanders podržel brankáře Lehner a Canucks navíc dvakrát nastřelili tyčku. Ve třetí třetině už si domácí tolik šancí nevytvořili, naopak ještě sami hned na začátku třetiny inkasovali z hole Anthonyho Beauvilliera po ukázkovém brejku. V závěru ještě Vancouver zkusil risk bez brankáře, ale nepovedlo se mu ani snížit, prázdnou branku naopak trefil Cal Clutterbuck.

59:35
    Zápas už se nyní jen dohrává, výsledek už je jasný.
    58:46 Cal CLUTTERBUCK - 0:4

58:46
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak teď už je téměř jistě rozhodnuto. Domácí neudrželi útočné pásmo, k puku se u mantinelu dostal v útočném pásmu CAL CLUTTERBUCK a bekhendem dokázal puk poslat do prázdné branky. Asistence: Brock Nelson.

58:02
    Domácí pokračují v power play, ale zatím se jim nepovedlo snížit a času je už opravdu málo. Lehner předvedl další jistý zákrok.

57:43
    Z levé strany vypálil Troy Stecher, jeho ránu Lehner dobře viděl, zasáhl betonem a pak ukryl puk do své výstroje.

57:39

57:15
    Islanders vyhodili puk, ten zablokoval ve středním pásmu Brock Boeser.

56:31
    Vancouver riskuje, zkouší hru v šesti proti čtyřem bez brankáře!

56:31
    Vancouveru se zatím přesilovka nedaří, po snadném Lehnerově zákroku si berou domácí oddechový čas.

56:02
    Islanders se dokázali dostat k puku a okamžitě ho přes celé hřiště vyhodili.

55:38
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., krosček).

55:26
    Nelson ani Eberle se z levé strany do zakončení nakonec nedostali, ale hosté ještě drží útočné pásmo.

54:45
    Vancouveru už moc času na vyrovnání třígólové ztráty nezbývá, domácí stále nemohou najít recept na skvělou obranu Islanders.

53:28
    Filppula zablokoval střelu domácího mužstva od modré čáry a následně se Islanders dostali z obranného pásma.

52:33
    Píská se ofsajd hostujícího mužstva.

52:25
    Granlund si našel prostor pro zakončení, ale jeho střela v žádném případě nemohla vystrašit Lehnera, ten zasáhl betonem.

51:40
    Eberle dokázal zavézt puk do útočného pásma. Pak sice ztratil proti přesile puk, ale hosté ho zase rychle získali zpátky.

50:52
    Puk opustil hrací plochu a máme tady reklamní přestávku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:31
    Esikssonova střela z mezikruží na branku neprošla. Lehner ve třetí třetině zatím nemá moc práce, zasahovat musel jen dvakrát.

49:40
    Vancouver poprvé ve třetí třetině uzamkl Islanders před Lehnerem. Hosté se ale zatím brání dobře, nedávají domácím prostor na zakončení.

48:56
    Canucks nepřešli správně modrou čáru, píská se ofsajd.

48:02
    Erik Gudbranson dostal přihrávku od Goldobina a měl na pravé straně dostatek prostoru na střelu. Jenže ta nebyla přesná.

47:46
    Lehner neriskoval rozehrávku a raději nahozený puk přikryl lapačkou.

47:19
    Ben Hutton dostal kotouč do útočného pásma, ale velice rychle byl zase obránci Isalnders kotouče zbaven.

46:37
    Matt Martin vystřelil z otočky, ale jeho pokus docela výrazně minul branku Vancouveru.

46:12
    Po hře vysokou hře vysokou holí v podání Islanders je hra přerušena a je tady komerční přestávka.

45:39
    Troy Stecher ztratil útočné pásmo, ale naštěstí pro domácí udržel puk před dotírajícím Künhacklem, který by jinak ujížděl sám na bránu.

44:26
    Z levé strany střílel Hutton, ale branku Lehnera netrefil. A když už následná střela z opačné strany mezi tyče směřovala, Lehner puk vyrazil.

43:22
    Josh Bailey se dostal do další šance a tentokrát střílel, Markström se ale tentokrát překonat nenechal.
    42:34 Anthony BEAUVILLIER - 0:3

42:34
    Islanders skvěle sehráli brejk po Beaglově nepřesně střele, po rychlém úprku dopředu a dvou přesných přihrávkách z pravé strany posla kotouč do sítě ANTHONY BEAUVILLIER. Asistence: Josh Bailey, Valtteri Filppula.

42:26
    Z levé strany vystřelil Jay Beagle , ale o kousek netrefil branku.

41:43
    Canucks se také na okamžik dostali do útočného pásma, ale ani se jim nepovedlo vystřelit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:56
    Střela hostů od modré čáry nevystrašila Markströma, protože skončila vedle.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:55.

Druhá třetina už je minulostí, Vancouver i dál na vlastním ledě prohrává s Islanders 0:2. Ve druhé třetině však domácí hokejisté výrazně zlepšili svůj výkon, strávili hodně času v útočném pásmu a dvakrát nastřelili tyčku. A když už puk mířil mezi tři tyče, vždy mu byl v cestě brankář Islanders Robin Lehner. Ve druhé třetině domácí svého soupeře přestříleli 15:3 a celkově vedou už 30:14.

40:00

39:32
    Biega nahazoval puk od modré, tečovat se snažil Beagle, ale puk nezasáhl.

39:18
    Z pravé strany tvrdě vypálil Troy Stecher, místo v brance ale kotouč skončil jen v ochranné síti.

39:16

38:22
    Znovu se povedlo hokejistům Islanders vyhodit kotouč.

38:05
    Nakonec se přeci jen hosté dostali k puku po jubilejním třicátém Lehnerově zákroku a vyhodili puk.

37:47
    Leivo nahazoval před branku, ale tato nabídka se také neujala. Domácí jsou dál v útočném pásmu.

37:28
    Hutton dostal nabito na modrou čáru, ale trefil jednoho z hráčů před brankou Islanders.

37:16
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., vysoká hůl).

36:26
    Vancouver si znovu vytvořil velký tlak, ale Islanders v čele s Lehnerem v brance znovu vše ustáli.

35:56
    Tyler Motte si vybruslil před branku a zkusil to z poměrně ostrého úhlu, Jenomže netrefil branku.

34:47
    Od modré čáry vystřelil finský útočník Josh Leivo, jeho ránu zápěstím Lehner vyrazil hokejkou.

34:18
    Markus Granlund se protlačil ke střele z pravého kruhu přes obránce, ale ani tento pokus na Lehnera nestačil, ten si i dál drží čisté konto. Je tady komerční pauza.

33:24
    Islanders vyhodili puk přes celé kluziště a je to tedy zakázané uvolnění.

32:46
    Po vyhraném vhazování pálil Brock Boeser, jenže nepřesně. Přestřelil branku Islanders.

31:03
    Hosté měli ve druhé třetině podruhé štěstí, znovu zvonila za Lehnerem tyčka, tentokrát po střele Tylera Motteho.

30:05

29:31
    Leivo nahodil z levé strany puk před branku, tam byl Horvat, ale nepovedlo se mu puk usměrnit do brány.

29:03
    Valtteri Filppula se řítil v oslabení sám na Markströma, ale byl zezadu tísněn obráncem, a proto jeho zakončení nakonec nebylo ideální.

28:24
    Střelu Boessera dokázal zablokoval Cizikas a následně také vyhodil puk a dvojnásobná přesilovka domcích už končí.

28:05
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

27:49
    To už teď neplatí, Islanders vyhodili a domácí to budou muset zkusit znovu.

27:35
    Vancouver pokračuje ve své kombinaci v útočném pásmu.
    26:45 Hosté měli štěstí, že neinkasovali.

26:45
    Střela Vancouveru od modré skončila na tyči a pak se ještě odrazila do Lehnera a směřovala do branky. Jenže všechno pro Islanders zachránil Scott Mayfield, který dokázal puk odpálit.

26:29
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení).

26:16
    Puk sice opustil útočné pásmo Vancouveru, ale výhoda pro Canucks stále trvá.

25:35
    Z pravého křídla střílel nepřesně Alex Biega. Vancouver však má i dál ponechanou výhodu.

24:47
    Od modré čáry vystřelil Erik Gudbranson a následně Islanders dokázali puk odklidit z obranného pásma.

24:23
    Vancouver měl dobrý tlak, Islanders se konečně povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

24:02
    Nikolaj Goldobin si najel mezi kruhy a vypálil, jeho jedovatou střelu vyrazil Lehner svou maskou!

23:33
    Horvat zakončil z otočky bekhendem, i tento pokus dokázal Lehner betonem vyrazit.

23:02
    Lehner předvedl výborný zákrok betonem proti střele Joshe Leiva z pravé strany.

22:10
    Také domácí se poprvé dostali ve druhé třetině do útočného pásma, nedokázali však najít prostor na střelu a pak o puk přišli.

21:27
    Byl zapotřebí zákrok Markströma proti střele Nelsona a pak konečně dokázali domácí vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.

20:40
    Islanders začínají druhou třetinu náporem, ale zatím Vancouver odolává.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:10.

První třetina je za námi, Islanders potvrzují roli favorita a na ledě Vancouveru vedou 2:0. Hosté byli v první třetině lepším týmem, takže si své vedení zaslouží. Nejprve se prosadil po zmatcích na brankovišti Casey Cizikas, následně se při ponechané výhodě parádně trefil z levého kruhu Ryan Pulock. Domácí si také vytvořili pár šanci, ale všechny je vychytal Robin Lehner v brance Islanders.

20:00

19:50
    Tlak domácích ale pokračuje, Lehner tentokrát už musel zasahovat vyrážečkou.

19:33
    Od pravého hrazení vystřelil Erik Gudbranson, jeho pokus srazil mimotři tyče Nelson.

18:55
    Vancouver se snaží v závěru první třetiny alespoň snížit, ale Islanders zatím všechny jeho akci systematicky zastavují.

17:38
    Domácí to zkoušeli z levé strany z hodně ostrého úhlu, ale Lehner se překvapit nenechal a vypořádal se pak i s dorážkou.

16:55
    Na druhé straně pak zakončoval Z vrcholku pravého kruhu Johnny Boychuk Trefil však jen logo na dresu brankáře Markströma.

16:43
    Beaglova střela z mezikruží byla zablokovaná, takže Lehner tentokrát nemusel zasahovat.

15:20
    Leivovu střelu dokázal Lehner vyrazit a zvládl také dorážku. Vancouver tak dál prohrává o dvě branky.

14:57
    Souboj o kotouč u mantinelu nakonec vyhráli domácí a mohou tak založit novou útočnou akci.
    14:05 Ryan PULOCK - 0:2

14:05
    Nakonec se ani nevylučuje, protože hosté se prosazují v ponechané výhodě a zvyšují na 2:0. Islanders hodně dlouho kombinovali v útočném pásmu a nakonec dostali kotouč k RYANU PULOCKOVI, který se tvrdou střelou z levé strany trefil naprosto přesně. Asistence: Mathew Barzal, Adam Pelech.

13:36
    Bude se vylučovat, Islanders mají výhodu a jsou v útočném pásmu.

12:53
    Troy Stecher střílel a pak hlavně nebezpečně dorážel Bo Horvath. Ale Lehner předvedl výborný zákrok betonem a neinkasoval.

12:24
    Markström vyrazil střelu od modré a následně chytil do lapačky pokus Barzala z pravé strany.

11:59
    Z levé stran vystřelil Nikolaj Goldobin a Robin Lehner maskou vyrazil kotouč do bezpečí.

11:32
    Domácí nyní pouze nahodili kotouč do útočného pásma a oba týmy střídají.

11:00
    Také Markström si připsal úspěšný zákrok, když vychytal Martina. Následuje komerční přestávka.

10:45
    Isalnders dokázali přerušit mírný tlak soupeře a nyní sami vyrážejí dopředu.

10:18
    Od modré čáry střílel Alex Biega, Lehner předvedl výborný zákrok a poradil si poté i s dorážkou Granlunda.

09:15
    Markström docela zariskoval a vyjel daleko ze své branky. Ale vyšlo mu to, puk odpálil a hosté se k němu nedostali.

08:55
    Puk ve středním pásmu získali domácí hokejisté, obránci nyní s pukem pod kontrolou čekají, až dostřídají také útočníci.

07:48
    Granlund nahazoval z levé strany puk před branku, tam se však k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

07:18
    Nelson přihrával před brankou Vancouveru, ale tento pas domácí vystihli a poté hned vyhodili puk.

06:25
    Jay Beagle získal ještě v obranném pásmu puk a poté se řítil sám na branku Islanders. Ale tváří v tvář Lehnerovi neuspěl, vyrovnat se mu nepovedlo.

05:57
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., držení).
    04:48 Casey CIZIKAS - 0:1

04:48
    Islanders se z nenápadné akce dostávají do vedení Zprvu to nevypadalo jako žádná velká šance, střela od modré byla zablokovaná. Jenže kotouč se pak znovu odrazil před branku, kde si ho našel CASEY CIZIKAS a bekhendem dorazil do branky. Asistence: Johnny Boychuk, Devon Toews.

04:26
    Hutton hned po průjezdu modré čáry vypálil z velkého nápřahu, trefil však pouze jednoho z hráčů soupeře.

03:04
    Střela Boesera se stala jen pochoutkou pro Lehnera a kotouč poté skončil na střídačkách. Vhazovat se bude v útočném pásmu Canucks.

02:18
    Z levé strany vystřelil Tom Kühnhackl, Markström byl pozorný a předvedl další zákrok.

01:36
    Nikolaj Goldobin dostal přihrávku před branku, kde byl jednu chvíli zcela sám. Jenže zradilo ho špatné zpracování puku.

01:14
    Jacob Markström právě předvedl první opravdu skvělý zákrok. Nebyla ani tak proti střele, jako proti nečekanému odrazu přihrávky od jednoho z obránců Canucks.

00:38
    Před brankou se k puku dostal hostující útočník Anders Lee, ale jeho rychlá střela nakonec nevystrašila Markströma.

00:01

Hymny a všechny úvodní oficiality máme za sebou, utkání co nevidět začne.

Vancouver Canucks: Markström (Mazanec) – Stecher, B. Hutton, Biega, D. Pouliot, Gudbranson, Sautner – Leivo, Horvat (A), Goldobin – Boeser, Pettersson, Spooner – Roussel (A), Gaudette, M. Granlund – Motte, Beagle (A), Eriksson.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Komarov, Barzal, Kühnhackl – Jo. Bailey (A), Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Gibbs, Murchison.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy spolu v této sezóně už jedno utkání odehrály, Islanders vyhráli 5:2 na domácím ledě. Islanders s Vancouverem po základní hrací době neprohráli už sedm zápasů v řadě. Poslední dva zápasy na ledě Vancouveru skončily po základní hrací době remízou.

Islanders jsou jedním z největších překvapení této sezóny, skvěle se vypořádali s odchodem svého kapitána Johna Tavarese a i bez něj řádí. Aktuálně jsou s sedmasedmdesáti body na třetím místě Východní konference a na prvním místě Metropolitní divize. Poslední dva zápasy nicméně Islanders prohráli, naposledy 3:4 po prodloužení na ledě Edmontonu. Venku zatím v této sezóně Islanders odehráli jednatřicet utkání, u toho sedmnáctkrát vyhráli, třikrát brali bod a jedenáctkrát vůbec nebodovali. Z posledních čtyř venkovních zápasů tři prohráli.

Nejproduktivnějším hráčem Islanders je s padesáti body (17+33) kanadský útočník Matthew Barzal, nejlepším střelcem je s jednadvaceti brankami americký útočník Anders Lee. Trenérem mužstva je šestapadesátiletý Kanaďan Barry Trotz, kapitánem je Lee. Do utkání s Vancouverem pravděpodobně kvůli zranění nenastoupí obránce Thomas Hickey (horní část těla) a útočník Andrew Ladd (dolní část těla).

Vancouver patří v NHL spíše do průměru a po povedeném úvodu do sezóny už na play-off docela výrazně ztrácí. Nachází se s šedesáti boty na dvanáctém místě Západní konference a na pátém místě Pacifické divize. Vancouver z posledních devíti utkání sedmkrát prohrál, naposledy 2:3 v prodloužení doma s Arizonou. Doma Vancouver zatím odehrál osmadvacet utkání, z toho třináct vyhrál, čtyřikrát bral bod a jedenáctkrát vůbec nebodoval. Z posledních čtyř domácích utkání Canucks třikrát prohráli.

Nejproduktivnějším hráčem Vancouveru je s čtyřiapadesáti body (26+28) švédská útočník Elias Pettersson, nejlepším střelcem je také Pettersson. Trenérem mužstva je osmačtyřicetiletý Kanaďan Travis Green, kapitána tento tým určeného nemá. Do utkání s Islanders kvůli zranění pravděpodobně nenastoupí obránci Chris Tanev (kotník) a Alexander Edler (otřes mozku) a útočníci Jake Virtanen (žebro), Brandon Sutter (střední část těla) a Sven Baertschi (neupřesněno) a brankář Thatcher Demko (koleno).

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Vancouver Canucks a New York Islanders. Zápas se odehraje v Rogers Aréně ve Vancouveru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 5. Cizikas (Boychuk, D. Toews), 15. Pulock (Barzal, Pelech), 43. Beauvillier (Jo. Bailey, Filppula), 59. Clutterbuck (B. Nelson)

Rozhodca: Sutherland, Schlenker – Gibbs, Murchison

Diváci: 18 871