Philadelphia – Tampa Bay 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:2 (kon.)
NJ Devils – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Montreal – Columbus 3:2 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 3:2 (po pr.) | Dallas – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Montreal Canadiens
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 20.02.2019, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je z mé strany již vše, přeji hezké středeční ráno! (04:10:27)

Lukáš Sedlák (CBJ) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:11

Je dobojováno. Montrealští hokejisté po čtyřech porážkách v řadě zabrali a udolali Columbus těsně 3:2. Domácí sice promrhali náskok 2:0, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny ale vstřelil vítěznou branku Tomáš Tatar. Zatímco Habs se radují, columbuská družina musí spolknout hořkou pilulku v podobě druhé porážky ve dvou dnech.

59:39
    Max Domi se pokusil poslat puk do prázdné columbuské branky, tu ale trefil jen z boku!

59:16
    Jones teď zabránil gólu do prázdné branky a okamžitě založil rychlý protiútok Blue Jackets, z nějž ovšem nakonec žádná střela nepramenila.

58:48
    Wennberg ztratil puk na útočné modré, načež se k němu dostal Paul Byron a vyhodil kotouč do bezpečí.

58:19
    Hosté to zkouší v šesti, Bobrovskij už je na střídačce.

57:21
    Seth Jones zaváhal při rozehrávce a namazal puk přímo na hůl Tomáše Tatara, který ale ze skvělé pozice Bobrovského nepřekonal!

56:57
    Boone Jenner se šikovně obtočil kolem Benna, poté ale za montrealskou svatyní o puk přišel.

56:10
    Robinson se pokoušel dostat se k dorážce Atkinsonovy střely, v tom mu ale zabránil Shea Weber a Carey Price o chviličku později přerušil hru.

55:38
    Paul Byron zavezl puk do útočného pásma a poté u levého hrazení nasbíral několik cenných vteřinek, hostům už na vyrovnání zbývají jen necelé čtyři a půl minuty.

55:01
    Obránce Columbusu Zach Werenski se zničehonic zjevil před Pricem, překonat jej se mu ale nepodařilo!

54:45
    Nate Thompson dlouho vyčkával, než nakonec z mezikruží přeci jen vypálil – leč nepřesně.

53:52
    Drouinova rána z levé strany postrádala přesnost, puk zaduněl jen o zadní hrazení a Blue Jackets už zakládají protiútok.
    53:08 Tomáš TATAR - 3:2

53:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí si berou ztracený náskok zpět! Jordie Benn se dostal k puku v rohu kluziště po přihrávce od Kotkaniemiho a poté ho prudce poslal do předbrankového prostoru, kam si najel TOMÁŠ TATAR a uklidil černou pryž do sítě! Asistence: Jordie Benn a Jesperi Kotkaniemi.

52:43
    Armia s Kotkaniemim nedokázali zavézt puk přes útočnou modrou čáru, domácí ale ještě drží puk na svých hokejkách.

52:08
    Montrealským hokejistům byl odpískán ofsajd, před námi je další komerční přestávka.

51:59
    Savard už je zpět na ledě, hosté ubránili i třetí přesilovku Canadiens v tomto utkání.

51:24
    Andrew Shaw se dostal k puku v předbrankovém prostoru po akci Domiho, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.

50:40
    Téměř polovina montrealské přesilovky je minulostí a Bobrovskij zatím nemusel pořádně zasahovat, Blue Jackets se velmi srdnatě brání.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:56
    David Savard (CBJ) podrazil protihráče a příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
    49:07 Nick FOLIGNO - 2:2

49:07
    Columbus právě vstřelil branku!
    Dvougólový náskok Montrealu se rozplynul, v polovině třetí třetiny začínáme od nuly! Poataral se o to NICK FOLIGNO, který se dostal k puku na pravém křídle po šikovném pasu od Andersona a tváří v tvář Priceovi se nezmýlil. Asistence: Josh Anderson a Boone Jenner.

48:30
    Puk nyní vyletěl ze hřiště a skončil až v ochranné síti, před námii je komerční pauza.

47:44
    Ve třetí třetině se hraje s minimem přerušení, Habs aktuálně vedou na střely těsně 24:23 a stále vedou o gól.

46:46
    Artturi Lehkonen to zkusil od levého hrazení, jeho projektil ale zaduněl pouze o nastavenou Bobrovského vyrážečku.

45:53
    Carey Price přerušil hru po nahození Davida Savarda, následovat bude buly po pravé ruce domácího brankáře.

45:21
    Na konci rychlé protiakce Habs stál Jonathan Drouin, do jehož rány z vrcholu kruhů ovšem obětavě padl Eric Robinson.

44:26
    Boone Jenner dostal nabito na pravý kruh, bleskurychle k němu ale přistoupil Artturi Lehkonen a nedovolil hostujícímu forvardovi vystřelit.

43:29
    Davidu Savardovi se nepodařilo najít rozjetého Sedláka, kotouč nakonec doletěl až k domácímu obránci Reillymu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

42:35
    Svěřenci Johna Tortorelly pomalu střídají a Markus Nutivaara drží puk ve vlastním pásmu, z tribun se začíná ozývat bučení.

41:37
    Tomáš Tatar se hbitě vydal kupředu po pravém křídle, následné zakončení už mu ale nesedlo a Bobrovskij si připsal rutinní zákrok.

40:55
    Mete zblokoval pokus Boonea Jennera, kotouč skončil v ochranné síti a vhazovat se bude po Priceově pravici.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:28.

V té už ale domácí nic nestihli, a druhá třetina tak končí za stavu 2:1 pro Montreal. Hned na začátku prostřední části ujel obraně Habs Josh Anderson a avůj únik zakončil gólem, vyrovnat se ale hostům (zatím) nepodařilo.

40:00

39:30
    Josh Anderson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hákování, za pár sekund nás tak čeká montrealská přesilovka.

38:29
    Domácí se ve vlastním oslabení usadili v útočném pásmu, Columbusu tato přesilovka zatím absolutně nejde.

37:33
    Canadiens chvilku hráli v šesti, trest půjde za hráčskou lavici odpykat Charles Hudon (MTL).

36:11
    Sedlák odpálil kotouč do bezpečí a oba týmy nyní střídají.

35:26
    Tomáš Tatar našel na pravém kruhu volného Reillyho, mladý zadák ale svou střelu nasměroval přímo do Bobrovského náruče.

34:34
    Ve vlastním oslabení ujel Josh Anderson, který se dostal až před Price, ležícího montrealského brankáře ale nepřekonal!

34:21
    Sudí teď museli přerušit hru, poněvadž Max Domi (MTL a Nick Foligno (CBJ) shodili rukavice. Oba pochopitelně vyfasovali pětiminutové tresty, Foligno byl navíc potrestán dvěma minutami i za svůj předešlý zákrok na Reillyho.

34:06
    Canadiens mají k dispozici výhodu, Price už peláší na střídačku.

33:20
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, Jordie Benn teď jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.

32:26
    Mete s Tatarem si teď nerozuměli při rozehrávce, hosté toho ale nedokázali využít a vzápětí o kotouč rovněž přišli.

31:29
    Lukáš Sedlák je v tomto utkání velmi aktivní, nyní se českobudějovickému odchovanci podařilo vybojovat další buly v útočném pásmu.

30:31
    Domiho nahození z levé strany si Bobrovskij pohlídal a následovat bude komerční přestávka.

30:10
    Duclair se neprokousal přes Victora Meteho, načež Canadiens vyhodili puk do útočné třetiny a odjeli vystřídat.

29:34
    Scott Harrington nabil na modrou čáru Lukáši Sedlákovi, který neváhal ani zlomek vteřiny a vypálil z voleje, Price se ale nenechal zaskočit.

28:57
    Jesperi Kotkaniemi nahazoval kotouč do mezikruží, kam si sjížděl jeho krajan Armia, bývalý forvard Winnipegu si ale nedokázal puk zpracovat.

28:13
    Eric Robinson ve středním pásmu obral o puk Jordieho Benna a vydal se do protiútoku, k zakončení už se ale nedostal.

27:19
    Svěřenci Johna Tortorelly nakonec vyřešili přetrvávající tlak Habs vyhozením puku na zakázané uvolnění.

26:44
    Puk se nyní dostal na vrchol kruhů k volnému Tatarovi, dělovku rodáka z Ilavy ale Sergej Bobrovskij dokázal zneškodnit.

25:56
    Kulak se zmocnil odraženého kotouče a bez váhání vypálil, jeho nepřesná střela ale skončila jen u zadního mantinelu.

25:08
    David Savard to opět zkusil od modré, ani tentokrát ale zkušený vousáč nedokázal nasměrovat svou střelu mezi tři tyče.

24:10
    Oliver Bjorkstrand vyslal na zteč Erica Robinsona, šestadvacetiletý křídelník ale posléze z vrcholu levého kruhu zakončil nepřesně.

23:19
    Savardova dělovka od modré letěla příliš vysoko, kotouč zaduněl pouze o plexisklo a u puku je nyní domácí obránce Jeff Petry.

22:26
    Lukáš Sedlák našel na levém kruhu úplně volného Rileyho Nashe, který ale nedokázal překonat přesouvajícího se montrealského brankáře!

21:39
    Mladík Jesperi Kotkaniemi se uvolnil v mezikruží a poté vypálil, jeho štiplavou střelu si ale Bobrovskij pohlídal.
    21:05 Josh ANDERSON - 2:1

21:05
    Hosté na začátku druhé třetiny snižují na rozdíl jediného gólu. Habs přišli o puk ve středním pásmu, načež se po pravém křídle vydal kupředu JOSH ANDERSON a střelou nad lapačku překonal Careyho Price. Asistence: Boone Jenner.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:34.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 2:0 pro Montreal. Zatím jsme nesledovali kdovíjak atraktivní podívanou, Habs se však ujali vedení už ve druhé minutě a od té doby bylo znát, že jsou na koni. Připomínám, že Columbus má v nohách včerejší debakl 1:5 s Tampou.

20:00

19:38
    Paul Byron se bleskurychle zorientoval před Bobrovským a dostal se k puku, následná střela už mu ale příliš nevyšla.

19:26
    V Bell Centre už běží poslední minuta první třetiny a momentálně sledujeme kombinaci Blue Jackets v útočném pásmu.

18:53
    Po Savardově nahození od modré se puk odrazil na hůl Joshe Andersona, důrazný forvard Blue Jackets ale nezamířil přesně.

18:05
    Jones s Dubinskym si nerozuměli v rozehrávce, pokus Canadiens o protiútok ale končí Drouinovým ofsajdem.
    17:12 Paul BYRON - 2:0

17:12
    A už je to o dva góly! Jesperi Kotkaniemi si na pravém kruhu udělal prostor ke střele a poté vyslal puk směrem na Bobrovského, načež se černá pryž odrazila k volnému PAULU BYRONOVI a ten ji v pádu zasunul do sítě. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Shea Weber.

16:45
    Dnes velmi aktivní Max Domi se mohl vydat do brejku, autor úvodního gólu si ale nedokázal zpracovat prudký pas.

15:51
    Kotouč se zničehonic odrazil na pravý kruh na hůl volného Tomáše Tatara, jehož střelu si ale Sergej Bobrovskij bez potíží pohlídal.

14:56
    Shawův menší trest je u konce, Blue Jackets při své první přesilovce Careyho Price vůbec neohrozili.

14:05
    Alexander Wennberg si nedokázal zpracovat přihrávku od Jonese, čehož využil Joel Armia a odpálil kotouč až k Bobrovskému.

13:30
    Habs se osvobozují, začátek této přesilovky Columbusu ani trochu nevychází.

12:51
    Scott Harrington (CBJ) a Andrew Shaw (MTL) se poprali, za což vyfasovali pětiminutové tresty. Této šarvátce ale předcházela vysoká hůl druhého jmenovaného, a Blue Jackets si tak zahrají přesilovku.

12:18
    Mike Reilly nahodil puk do útočné třetiny, načež se ho ujal Max Domi. Habs se po delší době usazují v soupeřově pásmu.

11:25
    Na konci parádní akce Columbusu stál Eric Robinson, který ale tváří v tvář Careymu Priceovi neuspěl!

10:23
    Sedlák v rohu kluziště připravil o puk Artturiho Lehkonena, čtvrtá lajna Blue Jackets už pomalu zakládá protiútok.

09:37
    Max Domi přejel přes útočnou modrou a poté vypálil, jeho projektil byl ale značně nepřesný a Bobrovskij tak mohl tentokrát zůstat v klidu.

08:41
    Meteho projektil od modré trefil jeho vlastního spoluhráče Brendana Gallaghera, o chvilku později sudí ztratili kotouč z dohledu a přerušili hru.

07:42
    Svěřencům Claudea Juliena byl odpískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.

07:18
    Jonathan Drouin se prokousal až na nějaké dva metry od Bobrovského, z ostrého úhlu ale minul columbuskou svatyni.

06:21
    Pierre-Luc Dubois se zmocnil puku ve středním pásmu a přejel přes útočnou modrou, následná střela už mu ale nevyšla podle představ.

05:28
    Uzdravený Brandon Dubinsky, který se vrátil do sestavy Columbusu po sedmi zápasech, to zkusil z pravého kruhu, Price byl ale připraven.

04:35
    Kukan pod tlakem jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat, hra je v těchto chvílích plná nepřesností na obou stranách.

03:44
    Po Savardově chybě v rozehrávce se puku ujal Tomáš Tatar a poté ho přenechal volnému Gallagherovi, jeho následnou střelu ale Sergej Bobrovskij polapil.

03:09
    Shea Weber napřáhl od modré, jeho střela ale nebyla přesná.

02:13
    Po trmě-vrmě ve středním pásmu byl domácím odpískán ofsajd, následovat bude buly poblíž montrealské střídačky.
    01:21 Max DOMI - 1:0

01:21
    Nedáš – dostaneš! Price vyrazil střelu Davida Savarda, načež se po levém křídle nenápadně vydal kupředu MAX DOMI, který svůj únik zpečetil gólovým zakončením! Asistence: Mike Reilly.

00:28
    Blue Jackets se usadili v útočném pásmu, pramenila z toho ale jen nepřesná střela Anthonyho Duclaira.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber, Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Drouin, Domi, Armia – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Kotkaniemi, A. Shaw – Hudon, N. Thompson, Byron.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Duclair, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Robinson, Wennberg, Bjorkstrand – Riley Nash, Dubinsky, Sedlák.

Rozhodčí: Nicholson, Furlatt – Barton, Cormier.

MONTREAL CANADIENS

Habs prožívají povedenou sezónu a stále se drží na postupových příčkách do play-off, momentálně jim patří druhá divoká karta ve Východní konferenci. Družina Claudea Juliena ale vstupuje do dnešního utkání se čtyřmi porážkami v řadě v zádech (jedna z nich přišla až po prodloužení), v minulém zápase Canadiens podlehli Floridě hladce 3:6. Jak se jim povede proti unavenému Columbusu?