Siniaková – Kvitová 1:2 (kon.) | Bertensová – Hrunčáková sk 1:2 (kon.)
2 6 66
Viktória Hrunčáková
2
6 4 7
Utorok 19.02.2019, 09:07WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • 2. kolo

6:7
    Viktória Kužmová dokázala vyhrať tento veľmi napínavý duel, ktorý musel rozhodnúť až tajbrejk v treťom sete.

6-7
    Viktória Kužmová má k dispozícii ďalší mečbal, keď jej úder dopadol priamo na čiaru.

6-5
    Prvý mečbal pre Bertensovú, ktorá dobre skrátila hru.

6:6
    Bertensová ukončuje túto hru priamym bodom z podania a o osude tohto zápasu rozhodne tajbrejk.

5:6
    Viktória Kužmová predviedla dobrú hru na sieti a získava tak šiesty gem tohto setu. Bertensová ide podávať na udržanie sa v zápase.

5:5
    Kiki Bertensová čistou hrou zrovnáva skóre na tohto setu na 5:5.

4:5
    Kužmová v ťažkej pozícii posiela loptičku iba do siete a Bertensová tak znižuje na rozdiel jediného gemu.

40-A
    Viktória Kužmová má k dispozícii prvý mečbal, keď sa prezentovala iba druhým esom v tomto zápase.

3:5
    A hneď prvú možnosť využíva, keď zahrala nechytateľný forhendový úder.

2:5
    Viktória Kužmová si cez druhý servis dokázala vybojovať už piaty gem v tomto sete a Bertensová tak ide podávať na udržanie sa v zápase.

2:4
    Kiki Bertensová dokázala túto ťažkú situáciu zvládnuť a hru ukončuje esom.

1:4
    Výborná práca od našej tenistky, ktorá potvrdila zisk brejku a je tu veľmi nádejne vedenie už o tri gemy.

1:3
    Fantastická práca na sieti od Kužmovej, ktorá tak využíva hneď prvý brejkbal a ujíma sa vedenia o dva gemy.

1:2
    Viktória Kužmová získava tento gem, keď si pomohla priamym bodom z podania. Je tu tak vedenie pre našu tenistku.

1:1
    Kiki Bertensová však tento gem ukončila esom a skóre tohto setu je tak opäť nerozhodné.

0:1
    Fantastický forhend po čiare od Kužmovej, na ktorý nemala Bertensová šancu zareagovať a prvý gem tak patrí našej hráčke.

6:4
    Kiki Bertensová dokázala po druhom servise získať tento dôležitý fiftín a tak o tomto zápase bude musieť rozhodnúť až tretí set.

40-30
    Bertensová si opäť pomohla priamym bodom z podania a je tu setbal pre túto hráčku.

5:4
    Bertensová využíva hneď prvý a bude tak podávať na zisk druhého setu.

4:4
    Bertensová dokázala túto ťažkú úlohu zvládnuť a stále sa tak živí šancu na zisk tohto setu.

3:4
    Čistá hra pre Kužmovú, ktorá sa tak opätovne dostáva do vedenia v druhom sete.

3:3
    Veľmi dlhá výmena, na ktorej konci predviedla Kužmová pevnejšie nervy a berie si tak svoje stratené podanie naspäť.

3:2
    Bertensová si zobrala jastrabie oko, ktoré ukázalo, že forhend od Kužmovej dopadol tesne za základnú čiaru. Máme tu tak prvý brejk v duhom sete.

2:2
    A po ďalšom bode priamo z podania Bertensová vyrovnáva skóre druhého setu na 2:2.

1:2
    Agresívna hra v podaní Kužmovej slávila úspech aj v tejto hre a naša hráčka sa tak opäť ujíma vedenia.

1:1
    Kužmová nedokázala poslať loptičku späť do kurtu a tak Bertensová vyrovnáva skóre druhého setu.

0:1
    Viktória Kužmová ukončuje tento gem priamym bodom z podania. Výborný vstup do druhého setu v podaní našej hráčky.

2:6
    Bertensová posiela loptičku zo svojej rakety iba do autu a prvý set tak získava Viktória Kužmová, ktorá sa prezentovala výbornou agresívnou hrou.

15-40
    Dva setbaly pre Kužmovú, ktorá sa prezentovala ďalším výborným skrátením hry.

2:5
    Viktória Kužmová si aj napriek brejkbalu dokázala udržať svoje podanie a Bertensová tak bude podávať na udržanie sa v tomto sete.

2:4
    Kiki Bertensová však túto hru uzatvára druhým esom v tomto zápase a znižuje tak svoju stratu na rozdiel dvoch gemov.

1:4
    Fantastický bekhend, ktorý dopadol priamo na čiaru a Bertensovej nepomohlo ani jastrabie oko. Kužmová tak ide do vedenia o tri gemy.

1:3
    Nasledovala však dvojchyba v najmenej vhodný moment a Kužmová sa tak dostáva do vedenia o dva gemy.

1:2
    Viktória Kužmová sa po prvýkrát ujíma vedenia, keď v tomto geme nedala svojou agresívnou hrou holandskej hráčke žiadnu šancu.