Siniaková – Kvitová 1:2 (kon.) | Bertensová – Hrunčáková sk 1:2 (kon.)
2 6 66
Viktória Hrunčáková
2
6 4 7
Utorok 19.02.2019, 09:07WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • 2. kolo

Viktória Kužmová sa tak po dvoch hodinách môže radovať z postupu do ďalšieho kola, keď po veľmi tesnom priebehu 6:2, 4:6 a 7:6 dokázala zdolať holandskú tenistku Bertensovú. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (11:22:15)

Koniec zápasu

6:7
    Viktória Kužmová dokázala vyhrať tento veľmi napínavý duel, ktorý musel rozhodnúť až tajbrejk v treťom sete.

6-7
    Viktória Kužmová má k dispozícii ďalší mečbal, keď jej úder dopadol priamo na čiaru.

6-6
    Viktória Kužmová však zahrala dobrý volej na sieti a skóre je tak znovu nerozhodné.

6-5
    Prvý mečbal pre Bertensovú, ktorá dobre skrátila hru.

5-5
    Bertensová teraz predviedla pevnejšie nervy a je opäť vyrovnané.

4-5
    A nasledoval aj ďalší priamy bod z podania. Kužmová je po prvýkrát vo vedení.

4-4
    Kužmová si teraz pomohla dobrým prvým servisom.

4-3
    Bertensová teraz previedla výborný úder do rohu kurtu, kde už Kužmová nemohla byť včas.

3-3
    Kužmová teraz predviedla veľmi rýchle nohy, keď dobre zareagovala na skrátenie hry. Skóre je tak vyrovnané.

3-2
    Veľmi pekná výmena, na ktorej konci predviedla pevnejšie nervy Kužmová.

3-1
    Teraz však prišiel nechytateľný forhend do rohu kurtu od našej hráčky.

3-0
    Kužmová teraz nedokázala zreturnovať prvý servis od Bertensovej, ktorá vedie už o tri body.

2-0
    Navyše pridáva aj ďalší bod priamo z podania.

1-0
    Bertensová teraz fantasticky zareagovala na skrátenie hry a ujíma sa vedenia.

6:6
    Bertensová ukončuje túto hru priamym bodom z podania a o osude tohto zápasu rozhodne tajbrejk.

40-15
    Bertensová predviedla ďalší dobrý forhendový úder a má tak k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Dlhá výmena, na ktorej konci sa teší Bertensová.

15-15
    Kužmová však teraz tvrdými údermi donútila svoju súperku ku chybe.

15-0
    Bertensová si teraz dobre nabehla na sieť a získava prvý bod tohto gemu.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Kiki Bertensová.

5:6
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6
    Viktória Kužmová predviedla dobrú hru na sieti a získava tak šiesty gem tohto setu. Bertensová ide podávať na udržanie sa v zápase.

30-40
    Kužmová si teraz pomohla dobrým podaním a získava tak gembal.

30-30
    Bertensová však teraz nedokázala poslať späť do kurtu ľahký druhý servis.

30-15
    Nasleduje však ďalšia nevynútená chyba z rakety našej hráčky.

15-15
    Kužmová sa však teraz prezentovala dobrým nábehom na sieť.

15-0
    Bertensová je teraz vo väčšej pohode a získava aj úvodný fiftín tohto gemu.

5:5
    Kiki Bertensová čistou hrou zrovnáva skóre na tohto setu na 5:5.

40-0
    Bertensová si pripisuje ďalší bod priamo z podania.

30-0
    Vydarený forhend od holandskej tenistky.

15-0
    Bertensová si aj cez druhé podanie dokázala zabezpečiť zisk tohto fiftínu.

4:5

4:5

4:5
    Kužmová v ťažkej pozícii posiela loptičku iba do siete a Bertensová tak znižuje na rozdiel jediného gemu.

A-40
    A po dobrej defenzíve má k dispozícii aj ďalší brejkbal.

40-40
    Bertensová však kvalitným returnom dostáva hru na zhodu.

40-A
    Viktória Kužmová má k dispozícii prvý mečbal, keď sa prezentovala iba druhým esom v tomto zápase.

40-40
    Kužmová si však pomohla kvalitným servisom a následnou dobrou hrou na sieti.

40-30
    Bertensová získava brejkbal, keď Kužmová poslala svoj forhend do veľmi tesného autu.

30-30
    Nasledovalo krásne skrátenie hry od Kužmovej a skóre je tak opäť vyrovnané.

30-15
    Našťastie prichádza chyba od Bertensovej, ktorá nedokázala zreturnovať ľahký druhý servis.

30-0
    A ďalšia zbytočná chyba z rakety našej tenistky, ktorá dáva šancu Bertensovej na zisk tohto gemu.

15-0
    Kužmová sa teraz dopustila nevynútenej chyby.

3:5
    A hneď prvú možnosť využíva, keď zahrala nechytateľný forhendový úder.

40-30
    Bertensová však po dobrom druhom servise získava gembal.

30-30
    Krásna výmena, na ktorej konci sa z bodu teší Kužmová. Bertensovej teraz nepomohlo ani jastrabie oko.

30-15
    Kužmová teraz v ťažkej pozícii zahral fantastický forhend do protipohybu.

30-0
    Dobrý nábeh na sieť a je tu vedenie 30:0.

15-0
    Bertensová začína esom.

2:5

2:5

2:5
    Viktória Kužmová si cez druhý servis dokázala vybojovať už piaty gem v tomto sete a Bertensová tak ide podávať na udržanie sa v zápase.

30-40
    Bertensová však prvý odvracia dobrým returnom.

15-40
    Bertensová posiela loptičku zo svojej rakety iba do siete a sú tu dva gembaly pre Kužmovú.

15-30
    Dlhá výmena, v ktorej pevnejšie nervy ukázala Kužmová, ktorá sa tak ujíma vedenia v tomto geme.

15-15
    Rovnaká chyba však prichádza aj z rakety našej hráčky a skóre je tak opäť vyrovnané.

0-15
    Bertensová však teraz zbytočne posiela loptičku do autu.

2:4
    Kiki Bertensová dokázala túto ťažkú situáciu zvládnuť a hru ukončuje esom.

A-40
    Bertensová priamym bodom z podania získava výhodu.

40-40
    Tesný aut z rakety Kužmovej a máme tu opäť zhodu.

40-A
    Nasledovať však bude ďalší brejkbal po dvojchybe od Bertensovej.

40-40
    Je tu zhoda, keď Kužmová nedokázala poslať loptičku späť do kurtu.

30-40
    Aj teraz Bertensovej pomohol priamy bod z podania.

15-40
    Bertensová si však pomáha dobrým prvým servisom.

0-40
    Kužmová má k dispozícii hneď tri brejkbaly, keď sa prezentovala forhendovým víťazným úderom.

0-30
    Bertensová v ťažkej pozícii posiela forhend iba do autu a je tu nádejné vedenie pre našu tenistku.

0-15
    Perfektné skrátenie hry od Kužmovej, na ktoré Bertensová už nemala šancu zareagovať.

1:4

1:4

1:4
    Výborná práca od našej tenistky, ktorá potvrdila zisk brejku a je tu veľmi nádejne vedenie už o tri gemy.

40-A
    Nasledoval však ďalší dobrý servis a je tu výhoda pre Kužmovú.

40-40
    Kužmová to teraz prehnala s razanciou a jej forhend sa končí niekoľko čísel za základnou čiarou.

30-40
    Prvé eso v podaní našej hráčky.

30-30
    Asi najkrajšia výmena tohto zápasu, na ktorej konci sa z bodu teší Bertensová, ktorá predviedla pevnejšie nervy.

15-30
    Výborná agresívna hra od našej tenistky, ktorou nedala Bertensovej v tejto výmene žiadnu šancu.

15-15
    Teraz však Kužmová zahrala úder iba rámom rakety a skóre je tak vyrovnané.

0-15
    Kužmová začína svoju hru na podaní výborným prvým servisom.

1:3
    Fantastická práca na sieti od Kužmovej, ktorá tak využíva hneď prvý brejkbal a ujíma sa vedenia o dva gemy.

40-A
    Bertensová robí len ďalšiu dvojchybu.

40-40
    Viktória Kužmová sa teraz prezentovala výbornou defenzívou a máme tu tak zhodu.

40-30
    Nasleduje však aj ďalšia dvojchyba.

40-15
    Druhé eso od Bertensovej v tomto geme.

30-15
    Dobrý nábeh na sieť od Bertensovej, ktorá sa tak ujíma vedenia v tejto hre.

15-15
    Nasleduje však už piate eso v podaní holandskej tenistky.

0-15
    Bertensová teraz v ťažkej pozícii nedokázala poslať loptičku späť do kurtu.

1:2

1:2
    Viktória Kužmová získava tento gem, keď si pomohla priamym bodom z podania. Je tu tak vedenie pre našu tenistku.

40-A
    Bertensová teraz nedokázala vrátiť späť do kurtu druhý servis a Kužmová má tak výhodu.

40-40
    Kužmová však dostáva hru na zhodu, keď sa prezentovala fantastickým skrátením hry.

40-30
    Bertensová teraz nechytateľným forhendom do protipohybu získava brejkbal.

30-30
    Výborná defenzíva od Bertensovej a skóre je tak opäť vyrovnané.

15-30
    Kužmová si pomohla priamym bodom z podania a ujíma sa vedenia v tomto geme.

15-15
    Nasledoval však výborný forhendový úder do rohu kurtu, kde už Bertensová nestihla byť včas.

15-0
    Tesný aut od našej tenistky a úvodný fiftín tak patrí holandskej hráčke.

1:1
    Kiki Bertensová však tento gem ukončila esom a skóre tohto setu je tak opäť nerozhodné.

40-30
    Výborný return od Kužmovej.

40-15
    Vydarený volej na sieti a Bertensová má tak k dispozícii hneď dva gembaly.

30-15
    Už šiesta dvojchyba z rakety Bertensovej.

30-0
    Nasledoval víťazný úder na sieti v podaní tejto tenistky.

15-0
    Bertensová začína tento gem priamym bodom z podania.

0:1
    Fantastický forhend po čiare od Kužmovej, na ktorý nemala Bertensová šancu zareagovať a prvý gem tak patrí našej hráčke.

40-A
    Kužmová získava výhodu, keď si pomohla dobrým prvým servisom.

40-40
    Výborná práca na sieti v podaní našej hráčky a je tu zhoda.

40-30
    Bertensová má k dispozícii brejkbal, keď Kužmová poslala loptičku do autu.

30-30
    Nasledoval však dobrý druhý servis od Kužmovej a je opäť vyrovnané.

30-15
    Kužmová sa dopustila ďalšej nevynútenej chyby a Bertensová tak ide do vedenia.

15-15
    Prichádza však nevynútená chyba aj z rakety našej tenistky.

0-15
    Bertensová posiela svoj forhend len ďaleko za základnú čiaru.

0:0

6:4
    Kiki Bertensová dokázala po druhom servise získať tento dôležitý fiftín a tak o tomto zápase bude musieť rozhodnúť až tretí set.

40-30
    Bertensová si opäť pomohla priamym bodom z podania a je tu setbal pre túto hráčku.

30-30
    Výborný prvý servis v podaní Bertensovej.

15-30
    Bertensová teraz vybehla na sieť, čo dokázala Kužmová potrestať presným obhodením.

15-15
    Nasleduje však nevynútená chyba v podaní holandskej tenistky.

15-0
    Bertensová pridáva tretie eso.

5:4
    Bertensová využíva hneď prvý a bude tak podávať na zisk druhého setu.

40-0
    Kužmová poslala svoj forhend iba ďaleko do autu a Bertensová tak má k dispozícii hneď tri brejkbaly.

30-0
    Výborný nechytateľný return v podaní Bertensovej.

15-0
    Kužmová začína hru na svojom podaní dvojchybou.

4:4
    Bertensová dokázala túto ťažkú úlohu zvládnuť a stále sa tak živí šancu na zisk tohto setu.

A-40
    Výborný víťazný úder do rohu kurtu v podaní Bertensovej jej prináša gembal.

40-40
    Je tu zhoda, keď Kužmová poslala loptičku zo svojej rakety iba do siete.

30-40
    Kužmová si však agresívnou hrou dokázala vypracovať ďalšiu možnosť na brejk.

30-30
    Výborná práca na sieti v podaní Bertensovej, ktorá tak vyrovnáva skóre tejto hry.

15-30
    Bertensová však teraz predviedla kvalitný prvý servis.

0-30
    Ďalšia nevynútená chyba od Bertensovej a je tu nádejné vedenie pre Kužmovú.

0-15
    Bertensová vo veľmi ťažkej pozícii posiela svoj bekhend iba za základnú čiaru.

3:4

3:4
    Čistá hra pre Kužmovú, ktorá sa tak opätovne dostáva do vedenia v druhom sete.

0-40
    Výborný prvý servis v podaní našej tenistky.

0-30
    Fantastický bekhend od Kužmovej, na ktorý už Bertensová nestihla včas zareagovať.

0-15
    Bertensová teraz vyskúšala nábeh na sieť, kde však opäť pokazila veľmi ľahkú loptičku.

3:3
    Veľmi dlhá výmena, na ktorej konci predviedla Kužmová pevnejšie nervy a berie si tak svoje stratené podanie naspäť.

30-40
    Ďalšia dvojchyba od Bertensovej a je tu možnosť na brejk pre Kužmovú.

30-30
    Bertensová sa však teraz mohla spoľahnúť na svoj prvý servis.

15-30
    A nasleduje aj ďalšia nevynútená chyba, čo dáva šancu našej tenistke.

15-15
    Veľmi nevydarený úder v podaní Bertensovej a skóre je tak opäť vyrovnané.

15-0
    Kužmová to teraz prehnala s razanciou a loptička končí iba v sieti.

3:2

3:2
    Bertensová si zobrala jastrabie oko, ktoré ukázalo, že forhend od Kužmovej dopadol tesne za základnú čiaru. Máme tu tak prvý brejk v duhom sete.

A-40
    A po dobrom returne má Bertensová k dispozícii brejkbal.

40-40
    Je tu zhoda, keď bekhend od Kužmovej končí len ďaleko za základnou čiarou.

30-40
    Kužmová teraz tvrdými údermi donútila svoju súperku k chybe a má tak k dispozícii gembal.

30-30
    Dvojchyba v podaní našej hráčky.

15-30
    Kužmová si teraz pomohla priamym bodom z podania.

15-15
    Bertensová však teraz robí zbytočnú chybu, keď jej forhend končí len za základnou čiarou.

15-0
    Výborné skrátenie hry v podaní Bertensovej, na ktoré Kužmová nestihla včas zareagovať.

2:2
    A po ďalšom bode priamo z podania Bertensová vyrovnáva skóre druhého setu na 2:2.

40-30
    Bertensová si však teraz dokázala pomôcť výborným prvým servisom.

30-30
    Kužmová dokázala pritlačiť na svoju súperku, ktorá posiela loptičku iba do autu.

30-15
    Štvrtá dvojchyba na konte Bertensovej.

30-0
    Nasledoval aj ďalší víťazný úder v podaní holandskej tenistky.

15-0
    Bertensová začína svoje podanie ziskom úvodného fiftínu.

1:2

1:2

1:2
    Agresívna hra v podaní Kužmovej slávila úspech aj v tejto hre a naša hráčka sa tak opäť ujíma vedenia.

15-40
    Fantastický bekhend od Kužmovej, ktorý pristál presne v rohu kurtu.

15-30
    Jedna z najdlhších výmien tohto zápasu, na ktorej konci sa však teší Kužmová.

15-15
    Nasledoval tesný aut z rakety Kužmovej a skóre je tak vyrovnané.

0-15
    Bertensová v ťažkej pozícii poslala svoj forhend iba do siete.

1:1
    Kužmová nedokázala poslať loptičku späť do kurtu a tak Bertensová vyrovnáva skóre druhého setu.

40-15
    Výborný prvý servis prináša Bertensovej dva gembaly.

30-15
    Bertensová sa teraz rozhodla vybehnúť na sieť, kde však ľahkú loptičku posielal iba do siete.

30-0
    Druhý bod priamo z podania.

15-0
    Bertensová však začína rovnako veľmi kvalitným podaním.

0:1
    Viktória Kužmová ukončuje tento gem priamym bodom z podania. Výborný vstup do druhého setu v podaní našej hráčky.

30-40
    Kužmová si však dokázala pomôcť výborným prvým podaním.

30-30
    A nasledoval aj ďalší, tentokrát z forhendu a skóre je tak opäť vyrovnané.

15-30
    Bertensová však teraz predviedla krásny víťazný úder, keď jej bekhend dopadol presne na čiaru.

0-30

0-15
    Kužmová začína druhý set ziskom úvodného fiftínu, keď Bertensová poslala loptičku iba do siete.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0:0

2:6
    Bertensová posiela loptičku zo svojej rakety iba do autu a prvý set tak získava Viktória Kužmová, ktorá sa prezentovala výbornou agresívnou hrou.

40-A
    Bertensová však robí už tretiu dvojchybu v tomto stretnutí.

40-40
    Kužmová teraz chcela zbytočne rýchlo ukončiť túto výmenu, no loptička končí za základnou čiarou a je tu zhoda.

30-40
    Bertensová však po dobrom servise získava tento bod.

15-40
    Dva setbaly pre Kužmovú, ktorá sa prezentovala ďalším výborným skrátením hry.

15-30
    Nasledoval však priamy bod z podania.

0-30
    Bertensová teraz posiela svoj bekhend ďaleko do autu.

0-15
    Fantastické skrátenie hry v podaní Kužmovej, na ktoré Bertensová nemala šancu zareagovať.

2:5

2:5

2:5
    Viktória Kužmová si aj napriek brejkbalu dokázala udržať svoje podanie a Bertensová tak bude podávať na udržanie sa v tomto sete.

40-A
    Výhoda pre našu hráčku, keď Bertensová nedokázala poslať druhý servis späť do kurtu.

40-40
    Kužmová však ziskom fiftínu dokázala dostať túto hru na zhodu.

40-30
    Bertensová teraz výborne dokázala obhodiť Kužmovú, ktorá sa rozhodla vybehnúť na sieť.

30-30
    Obe tenistky sa teraz trápia v medzihre a sme tak svedkami veľa nevynútených chýb.

15-30
    Teraz však prišla zbytočná nevynútená chyba z rakety Bertensovej.

15-15
    Výborný forhend v podaní Bertensovej, ktorý dopadol priamo na čiaru a Kužmová už nestihla správne zareagovať.

0-15
    Viktória Kužmová začína svoje podanie výborným prvým servisom.

2:4
    Kiki Bertensová však túto hru uzatvára druhým esom v tomto zápase a znižuje tak svoju stratu na rozdiel dvoch gemov.

40-15
    Kužmová si po druhom servise dokázala vybojovať prvý bod v tomto geme.

40-0
    Bertensová si teraz nabehla na sieť, kde výmenu ukončila nechytateľným forhendom.

30-0
    Nasledoval priamy bod z podania.

15-0
    Výborná defenzíva v podaní Bertensovej jej prináša úvodný fiftín tohto gemu.

1:4

1:4

1:4
    Fantastický bekhend, ktorý dopadol priamo na čiaru a Bertensovej nepomohlo ani jastrabie oko. Kužmová tak ide do vedenia o tri gemy.

40-A
    A po vydarenom servise má naša hráčka výhodu.

40-40
    Kužmová si však dokázala poradiť, keď agresívnou hrou vybojoval tento dôležitý fiftín.

40-30
    Kužmová poslala svoj prudký forhend iba tesne za čiaru a Bertensová tak môže získať podanie svojej súperky.

30-30
    Je vyrovnané, keď bekhend z rakety Kužmovej skončil iba na sieti.

15-30
    Nasledoval však ďalší víťazný úder z forhendovej strany.

15-15
    Prvá dvojchyba aj v podaní našej hráčky.

0-15
    Kužmová posiela svoj forhend presne na čiaru a na toto Bertensová nemala šancu zareagovať.

1:3
    Nasledovala však dvojchyba v najmenej vhodný moment a Kužmová sa tak dostáva do vedenia o dva gemy.

30-40
    Bertensová teraz dobre vybehla na sieť a získava tak dôležitý fiftín.

15-40
    Kužmová má k dispozícii ďalšie dva brejbaly.

15-30
    Bertensová teraz pod tlakom zahrala bekhend do autu a Kužmová sa tak dostáva do vedenia.

15-15
    Prvá dvojchyba v tomto stretnutí.

15-0
    Bertensová teraz poslal loptičku presne na čiaru, na čo už Kužmová nestihla správne zareagovať.

1:2

1:2

1:2
    Viktória Kužmová sa po prvýkrát ujíma vedenia, keď v tomto geme nedala svojou agresívnou hrou holandskej hráčke žiadnu šancu.

15-40
    Fantastická agresívna hra od Kužmovej zakončená nechytateľným forhendom do rohu kurtu.

15-30
    Rovnaká chyba však prichádza aj z rakety našej tenistky.

0-30
    Bertensová to teraz prehnala s razanciou a jej forhend končí ďaleko za základnou čiarou.

0-15
    A aj svoje podanie začína dobre, keď získava úvodný fiftín tohto gemu.

1:1
    Viktória Kužmová dokázala získať svoje podanie naspäť a to hlavne vďaka svojmu vydarenému returnu.

40-A
    Prvý brejkbal aj pre Kužmovú, ktorá v tejto výmene predviedla pevnejšie nervy.

40-40
    Nasledoval ďalší výborný return od našej hráčky a máme tu zhodu.

40-30
    Výborný forhend do protipohybu od Kužmovej, ktorá ešte tento gem nevzdáva.

40-15
    Nasledovala jedna z dlhších výmien, na ktorej konci sa teší Bertensová. Tá ma k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Bertensová však pridáva ďalší priamy bod z podania.

15-15
    Výborný nábeh našej tenistky na sieť a je vyrovnané.

15-0
    Bertensová začína svoju hru na podaní výborným prvým servisom.

1:0
    Druhý brejkbal však už Bertensová využila, keď Kužmová nedokázala poslať svoj bekhend ponad sieť. Hneď v prvej hre tak vidíme stratu podania.

40-30
    Kužmová si však teraz pomohla výborným prvým servisom.

40-15
    Nasleduje bekhend do siete od Kužmovej a Bertensová tak má k dispozícii dva brejkbaly.

30-15
    Výborná aktívna hra v podaní Bertensovej jej prináša zisk ďalšieho bodu.

15-15
    Bertensová posiela loptičku zo svojej rakety iba do siete.

15-0
    Nepresný úder z forhendu Kužmovej a prvý fiftín tohto zápasu získava Bertensová.

0:0

Obe tenistky sa už rozcvičujú a zápas sa tak o malý okamih začne.

V Dubaji (tvrdý povrch) je na rade šestnásťfinále, v ktorom proti sebe nastúpia Kiki Bertensová a Viktória Kužmová. Začiatok tohto duelu je naplánovaný na 09:00.

Kiki Bertensová:
    Holandskej tenistke momentálne patrí 8. pozícia v aktuálnom rebríčku WTA. Bertensová naposledy odohrala duel proti Mertensovej, ktorej podľahla 6:4 a 6:3. Na začiatku tohto mesiaca však dokázala ovládnuť turnaj v Petrohrade a aj v tomto duely sa bude snažiť využiť svoju aktuálnu dobrú formu.

Viktória Kužmová:
    Naša reprezentantka sa aktuálne nachádza na 46. pozícii ženského svetového rebríčka. V druhom kole si dokázala poradiť s Američankou Peraovou vo veľmi vyrovnanom stretnutí v pomere 7:6 a 7:6. Kužmovej sa v tomto roku najviac darilo v Aucklande, kde to dotiahla až do semifinále a my jej podobný úspech doprajeme aj na tomto turnaji.

Bude sa jednať o prvý vzájomný duel týchto hráčok, v ktorom stávkové kancelárie jasne favorizujú holandskú tenistku, no my budeme držať palce našej reprezentantke.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.