NJ Devils – Buffalo 4:1 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:3 (kon.) | Florida – Montreal 6:3 (kon.)
Anaheim – Washington 5:2 (kon.) | Calgary – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Washington Capitals
cz Pondelok 18.02.2019, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Anaheim Ducks a Washington Capitals.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Washingtonu se v poslední době poměrně daří. Z posledních 5ti zápasů vyhrál 3 a pripsal si 7 bodů. V posledním zápase si Caps poradili se San Jose, když vyhráli 5:1. V zapase se dařilo českému útočníkovi Jakubu Vránovi, který vstřelil gól. V tabulce Východní konference najdeme Capitals na 5. miste se 71 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Ovečkin – 39 + 27
    2. Bäckström – 13 + 42
    3. Kuzněcov – 15 + 39

Anaheim zažívá silene období,ktere skončilo vyhazovem trwnera. Z posledních 9 zápasu Anaheim 8x prohrál a zaziva obrovskou krizi. V minulém zápase Kačeři nevstřelili ani gol a lrohrali s Bostonem 0:3. Dnes se tak pokusí o nápravu před domácím publikem. V tabulce Západní konference najdeme Ducks na 14. místě s 52 body.
    1.Getzlaf – 11 + 25
    2. Henrique – 10 + 18

Hráči Anaheimu se rozcvičovali v dresech s číslem 27, protože Anaheim dnes vyřadil toto číslo na počest Scotta Niedermayera.

Je to teprve 3. číslo, které stoupá pod střechu Honda Center. Dres mají u střechy pověšen ještě Paul Kariya (9), Teemu Selänne (8) a Scott Niedermayer (27).

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí Ducks.

00:20
    Domácí se usadili ve třetině soupeře a Holtby má za sebou první zákrok zápasu.

01:16
    Holtby vyrazil střelu do ochranné sítě a pokračujeme vhazováním po jeho pravici.

01:42
    Max Jones vracel kotouč před branku kolem první tyčky, ale Holtby zasáhl.

02:16
    Devante Smith-Pelly vypálil na MIllera, domácí brankář betonem zasahuje.

02:58
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., podrážení).

03:20
    Ducks vyhazují kotouč ihned po buly.

03:50
    Kotouč za brankou Holtbyho, zatím to není povedená přesilovka v podání Caps.

04:20
    Alexandr Ovečkin nyní vypálil z jeho oblíbeného místa, Miller se stihl přesunout a zasáhnout.

04:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Washiington nakonec využívá přesilovou hru, když se prosazuje ALEXANDR OVEČKIN, který svou dělovkou od mantinelu propálil Millera!
    Asistence: John Carlson a Jakub Vrána.
    04:58 Alexandr OVEČKIN - 0:1

06:28
    Michael Del Zotto nahodil kotouč od modré, Holtby ho ukryl v lapačce.

07:58
    Parádní kombinace v podání Anaheimu, po krosové nahrávce střílel Getzlaf, ale Holtby se výborně přesunul a zasáhl!

08:30
    Troy Terry dobře napadal a získal kotouč za brankou, Anaheim se tak znovu usadil s pukem ve třetině soupeře.

09:30
    Troy Terry se dostal ke střele tahem po krosové nahrávce,ale Holtby byl znovu včas na místě a zasáhl.

10:10
    Další útok hostů zastavuje rozhodčí pro offside.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:40
    Capitals kombinují za brankou domácích,ale k větší šanci se nedostali.

11:16
    Derek Grant zastínil Holtbymu výhled a následně dorážel, ale Holtby si i tak dokázal poradit a zasáhnout.

12:01
    Perry našel krásnou zpětnou nahrávkou Rakella,ale ten nedokázal zpracovat kotouč.

12:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., držení hole).

12:20
    Kesler vyhrál buly a Manson kotouč ihned odpaluje pryč.

12:50
    Kotouč je znovu ve středním pásmu.

13:20
    Derek Grant předvedl výbornou defensivní práci, když vypíchl kotouč.

13:50
    Kotouč je znovu za brankou Holtbyho.

14:10
    Perry je na ledě, Anaheim druhé oslabení zvládl.

14:40
    Ryan Getzlaf napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti, ale jeho pokus branku netrefil.

15:20
    Orpik nahazoval kotouč na branku,ale touš zblokoval obránce.

16:10
    Devante Smith-Pelly střílel z dobré pozice,ale Miller předvedl parádní zákrok lapačkou.

16:50
    Jakob Silfverberg se dostal ke kotouči v rohu soupeře,ale následně nedokázal nahrát přesně a Capitals jsou znovu u puku.

17:20
    Orpik vypálil z jedničky od modré,ale kotouč do branky nemířil.

17:58
    Perry dostal nahrávku na útočnou modrou,ale neměl rychlost, takže o kotouč okamžitě přišel.

18:30
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (André Burakovsky – 2 min., vražení na hrazení).

18:40
    Capitals ihned po buly vyhazují kotouč přes všechny čáry.

19:27
    Kotouč je ve třetině Ducks.

19:58
    Kempný vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

20:00

A je tu konec první třetiny. V úvodním dějství jsme příliš pohlednou hru neviděli. Za hosty se prosadil v přesilové hře Ovečkin, který určil současné skóre. Další přesilovou hru už hosté nevyužili a Holtby předvedl pár pěkných zákroků, aby puk nepustil za svá záda. Do šaten se jde tak za stavu 0:1.
    Střely po první třetině: Domácí – 16, Hosté – 8.
    Druhá třetině začne přibližně v 4:20.

20:01

20:20
    Anaheim do třetiny vstupuje se zbytkem přesilové hry, ale Capitals vyhazují kotouč.

20:55
    Capitals jsou v plném počtu.

21:10
    Alexandr Ovečkin se dostal k samostatnému nájezdu,ale Miller si výborně počkal a hostujícího kapitána vychytal!

21:58
    Christian Djoos výborně zachytil kotouč na zadním mantinelu a Capitals jsou u kotouče.

22:24
    Matt Niskanen vypálil od modré, ale trefil pouze Cartera Rowneyho.

23:05
    Devin Shore se pěknou kličkou uvolnil a vystřelil, Holtby zasáhl vyrážečkou.

24:40
    Nepovedená rozehrávka Capitals končí icingem.

25:10
    Jaškin vyhodil kotouč do středního pásma a obrana Capitals může na chvilku vydechnout.

25:50
    Nicklas Bäckström se dostal do podobné situace jako Ovečkin,ale na Bäckström si neporadil a na Millera nevyzrál.

26:20
    Nepovedená rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

26:26
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je tu první branka domácích! Brandon Montour napálil kotouč po buly na branku a jeho střelu tečoval ADAM HENRIQUE nechytatelně k druhé tyči.
    Asistence: Brandon Montour a Jaycob Megna.
    26:26 Adam HENRIQUE - 1:1

27:20
    Anaheim napadá rozehrávku soupeře a Caps mají obrovské problémy s rozehrávkou.

28:28
    Ducks se usadili ve třetině a kombinují. Po vstřeleném gólu jsou domácí jasně lepším týmem.

29:10
    Kesler dostal krásnou nahrávku před branku,ale kotouč tečoval těsně mimo!

30:20
    Jevgenij Kuzněcov zavezl kotouč do třetiny soupeře, ale následně nenahrál přesně a Ducks jdou znovu do útoku.

30:50
    Obrovská tlak Ducks vyvrcholil střelou Getzlafa z jedničky,ale Holtby zasáhl hokejkou!

31:16
    Jaškin vyvezl kotouč,ale hned za modrou ho odevzdal a Ducks znovu útočí.

32:30
    Hraje se opravdu dlouho bez přerušení.

33:05
    Capitals se dostali po delší době do útoku a Ovečkin střelou z jedničky zamířil nad branku.

34:07
    Domácí jdou zaslouženě do vedení! Adam Henrique našel pěknou nahrávkou před brankou postaveného JAKOBA SILFVERBERGA, oba aktéři si kotouč ještě jednou vyměnili a druhý jmenovaný ho pak uklidil do prázdné branky. Krásná akce v podání Anaheimu!
    Asistence: Adam Henrique a Hampus Lindholm.
    34:07 Jakob SILFVERBERG - 2:1

36:05
    Hostující tým je obdrženou brankou dost opařený a domácí určují tempo hry.

36:50
    Jevgenij Kuzněcov střílel po křižné nahrávce,ale branku netrefil.

37:01
    Zničeho nic máme srovnáno! JOHN CARLSON měl kotouč na modré čáře a střelou zápěstím propálil vše co mu stálo v cestě!
    Bez asistence.
    37:01 John CARLSON - 2:2

38:18
    Rickard Rakell se dostal do obrovské šance, ale kličkou do forehandu Holtbyho nepřekonal!

38:40
    Ducks mají kotouč ve své třetině a nikam se neženou.

39:30
    Domácí jsou stále na puku a pokusí se mít poslední útok.

39:33
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

39:50
    Kesler vypálil z ostrého úhlu,ale branku přestřelil.

40:00

A je tu konec i druhé části. V prostředním dějství se nejprve 2x radovali domácí, když se jim po trefách Henriqueho a Silfverberga podařilo otočit skóre. Ale v těsně před koncem třetiny se trefil Carlson a skóre je znovu nerozhodné. Anaheim si v závěru třetiny vynutil přesilovou hru a bude mít výhodu při vstupu do poslední části.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 25, Hosté – 17.
    Třetí třetina začne přibližně v 5:18.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Ducks.

40:37
    A je tu další branka v podání domácího týmu! Perry vystřelil z brankoviště, Holtby jeho pokus vyrazil před sebe a k dorážce se dostal ADAM HENRIQU, který přidal svůj druhý gól v dnešním zápase.
    Asistence: Corey Perry, Ryan Getzlaf
    40:37 Adam HENRIQUE - 3:2

43:02
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrážení).

43:23
    Ducks jsou usazeni ve třetině a kombinují.

43:40
    Domácí využívají další přesilovou hru a navyšují náskok! Cam Fowler se rozjel s kotoučem a našel krosovou nahrávko volného COREY PERRYHO, který vstřelil svůj první gól v této sezóně.
    Asistence: Cam Fowler a Ryan Getzlaf.
    43:40 Corey PERRY - 4:2

44:15
    Capitals se snaží přispěchat s odpovědí,ale Miller má kotouč v lapačce.

44:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min., podrážení).

45:10
    Kempný získal kotouč za brankou a ihned ho vyhodil.

45:40
    Pěkná akce domácích, když Perry střílel z podobné pozice jako u minulého gólu,ale Holtby stihl zasáhnout.

46:10
    Zblokovaná střela Fowlera skončila v rohu kluziště, Ducks se zatím příliš k ničemu nedostali.

46:20
    Capitals vyhazují kotouč a tohle oslabení přečkají.

47:04
    Holtby si připisuje další zákrok, když našel kotouč po střele od modré v lapačce.

47:40
    Kesler zavezl kotouč do třetiny,ale za brankou byl zdvojen a o touš přišel.

48:10
    Hosté se k ničemu ve třetí třetině nedostali, nedaří se jim ani rozehrávka.

48:50
    Jaycob Megna vypálil od modré, ale jeho pokus skončil pouze v rohu kluziště.

49:40
    Jevgenij Kuzněcov vypálil ze střední vzdálenosti, Miller jeho pokus vyrazil nad sebe a kotouč naštěstí pro domácí zamířil mimo branku!

50:40
    Hraje se ve vysokém tempu a vypadá to, že domácí mají více sil.

51:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., vysoká hůl).

51:40
    Capitals znovu zavezli kotouč do třetiny,ale ke střele se zatím nikdo neodhodlal.

52:00
    John Carlson vypálil od modré, tentokrát si dal Miller pozor a střelu hostujícího beka ukryl.

52:15
    Alexandr Ovečkin se dostal k jeho pověstné dělovce od mantinelu, Miller zasahuje!

53:06
    Devin Shore dostal krásnou nahrávku před branku,ale z těsné blízkosti nedokázal překonat Holtbyho!

53:50
    Fowler vyhrál rychlostní souboj s Vránou a Ducks mají znovu kotouč.

54:30
    Adam Henrique je dnes při chuti, jeho další střelecký pokus backhandem Holtby se štěstím vyrazil!

54:55
    A máme tu dalšího dvougólového střelce! Derek Grant posunul kotouč do třetiny, kde ho sebral JAKOB SILFVERBERG, který nic nevymýšlel a pumelicí do horního růžku vymetl pavučinky!
    Asistence: Derek Grant a Michael Del Zotto.
    54:55 Jakob SILFVERBERG - 5:2

55:20
    Derek Grant promáchl kotouč před brankou! Velká šance pro domácí!

56:05
    Orlov drží kotouč za brankou a Capitals už se nikam neženou.

56:50
    Orpik vypálil od modré, ale jeho střelu tečoval mimo branku jeden z domácích hráčů.

57:20
    Eller vypálil zápěstím, ale kotouč minul druhou tyč o pořádný kus.

57:50
    Přečíslení 3 na 2 zastavuje čárový rozhodčí. To je škoda pro Ducks.

58:20
    Derek Grant se znovu dostal ke kotouči před brankou, ale tentokrát trefil tyč!

58:50
    Capitals kombinují podél mantinelů ve třetině soupeře.

59:20
    Kotouč za brankou Holtbyho.

A je konec! Ve třetí třetině to byla parádní jízda domácích, když se postupně trefili Henrique, Perry a Silfverberg. Ducks si třígólový náskok pohlídali a po delší době odehráli opravdu dobré utkání. Anaheim tak snad dá zapomenout na dlouhou šňůru proher a fanoušky Ducks čekají lepší časy.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 39, Hosté – 25.

Dmitrij Jaškin (Washington) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:00

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších online přenosů! (06:03:37)

Veronika Loudová

Góly a asistencie: 27. Henrique (Montour, Jaycob Megna), 35. Silfverberg (Henrique, H. Lindholm), 41. Henrique (Perry, Getzlaf), 44. Perry (Fowler, Getzlaf), 55. Silfverberg (D. Grant, Del Zotto) – 5. Ovečkin (Carlson, J. Vrána), 38. Carlson

Anaheim Ducks: R. Miller (K. Boyle) – Del Zotto, Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, Jaycob Megna – Perry, Getzlaf, Rakell – Sprong, Henrique, Rowney – Silfverberg, D. Grant, D. Shore – Terry, Kesler, Jones.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Jaškin, Stephenson, Smith-Pelly.

Rozhodca: Lee,Chmielewski – Murchison, Gibbons