Chabarovsk – Red Star Kunlun 7:2 (kon.) | Vladivostok – Barys 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Nižnekamsk 5:3 (kon.)
D. Moskva – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 5:4 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 6:1 (kon.)
Helsinki – S.Moskva 5:4 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavľ 4:0 (kon.) | Riga – HC Slovan sk 5:0 (kon.)
HC Dinamo Riga
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
HC Slovan Bratislava
Pondelok 18.02.2019, 18:30 • Arēna Rīga, Riga • KHL

Nedávno v tejto hale hrali naše tenistky FED Cup a zápas skončil 4:0. Rovnako tak zápasová séria Dinamo – Slovan. Lotyšsko sa raduje. Nuž, v tretej tretine hneď v jej úvode hlavní nepostrehli šaškovanie McMillana a Štepánek ho atakoval. To už hlavný videl a vylúčil nášho brankára. Jakub to reklamoval a postupne si vyslúžil desiatku a hneď aj dvadsiatku. Do bránky sa postavil mladý Michal Vojvoda, Slovan pridal na osobných súbojoch a to bola voda na mlyn pre Dinamo. Veď okrem prvého, tie ďalšie štyri góly padli v presilovkách domácich. Zápas ešte okorenila pästná vložka Jánošíka so Zilem, diváci si užili víťazstvo svojho klubu a Dinamo sa dotiahlo na Podoľsk na rozdiel jedného bodu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 11:7, celkom 28:22. Dobrú noc fanúšikom belasých želá Vladimír Korduliak. (21:03:52)

59:35
    Zápas sa už len dohráva za búrlivého pokriku domácich fans Dinamo, Dinamo.
    59:00 Andris Džerinš - 5:0

59:00
    Dinamo Riga dalo gól!
    Brejk domácich, Meija z ľavej strany po prechode modrou našiel na ľavom kruhu ANDRISA DŽERINŠA, ktorý pomedzi betóny poslal puk do siete hostí. Asistencie: Gints Meija a Kristaps Sotnieks.

58:41
    Nie nie, Sloboda tam atakoval hráča do tváre, dve minúty za hrubosť.

58:35
    Sloboda za útočnou modrou v súboji s domácim hráčom, bolo to čisté? Dinamo pôjde do akcie.
    57:00 Rihards Marenis - 4:0

57:00
    Sotnieks vystrelil z ľavej strany, Vojvoda puk vyrazil späť do hry a RIHARDS MARENIS ho poslal do siete na úrovni brvna. Gól uznal aj videorozhodca zápasu. Asistencie: Kristaps Sotnieks a Gints Meija.

57:00
    Sotnieks vystrelil z ľavej strany, Vojvoda puk vyrazil späť do hry a Marenis ho poslal do siete na úrovni brvna. Hlavný najskôr ukázal na bránku, no potom zrejme na protest belasých volá Moskvu a situáciu posúdi videorozhodca zápasu.

56:15
    Meija vystrelil z ostrého uhla z ľavej strany, predtým belasí poslali puk von zo svojho obranného pásma.
    55:11 Kristaps Zile vs. Adam Jánošík

55:11
    Nervy pracujú a dalo sa to čakať. Sersen najskôr vyškolil v strednom pásme Berzinša. Priplietol sa k tomu Zile, ktorého vyzval na súboj Jánošík a že mal Adam navrch, vysvetlil to svojmu sokovi ručne-stručne. Sersen dve minúty za hrubosť. Zile päť minút za bitku a Jánošík rovnako tak päť minút, ale že odkorčuľoval do šatne.

54:09
    Boldižár výborne v obrannom zákroku, keď odstavil od puku Lipsbergsa, ktorého zaparkoval na mantinel.

53:48
    Sotnieks od modrej od mantinelu z ľavej strany poslal puk na bránku hostí, Vojvoda puk schoval vo svojej lapačke.

52:52
    Hostia v plnom počte, Klok už naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom.

52:12
    McMillan dorážal z otočky pred bránkoviskom, puk poslal do betónu Vojvodu, ktorý v rozkľaku zlikvidoval šancu Kanaďana, ktorý sa postaral o Jakubovo vylúčenie.

51:25
    Vojvoda likviduje malú skrumáž na pravej strane pred bránkoviskom, puk poslal späť do hry a belasí zakrátko von z pásma.

50:52
    Klok za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou putuje na trestnú, presilovka pre Dinamo.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 35. Batna (Gegeris), 38. Videll (Maione, Dārziņš), 45. Džerinš (Ališauskas, Zile), 57. Marenis (Sotnieks, Meija), 59. Džerinš (Meija, Sotnieks)

HC Dinamo Riga: Biľalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Gimajev, Sotnieks (A), Zanetti, Šulenin, Maione – Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Marenis, Gillies, McMillan – Gegeris, Batna, Meija – Pavlovs, Lipsbergs, Džerinš – Berzinš
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (43. Vojvoda) – Sersen (C), Jánošík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný (A) – Jeglič, Sukeľ, Liška – Bailey, Taffe (A), Chipchura – Baranov, Buc, Sloboda – Rau

Rozhodca: Ovčinnikov, Sergejev – Goľak, Černyšov

Diváci: 8.721