Galatasaray – Benfica 1:2 (kon.) | Borisov – Arsenal 1:0 (kon.) | Lazio – Sevilla 0:1 (kon.)
Olympiakos – D.Kyjev 2:2 (kon.) | Rennes – Real Betis 3:3 (kon.) | FK Krasnodar – Leverkusen 0:0 (kon.)
Slavia – Genk 0:0 (kon.) | Rapid Viedeň – Inter 0:1 (kon.) | Lisabon – Villarreal 0:1 (kon.)
Celtic – Valencia 0:2 (kon.) | Doneck – Frankfurt 2:2 (kon.) | Malmö – Chelsea 1:2 (kon.)
Zürich – Neapol 1:3 (kon.) | Brugge – Salzburg 2:1 (kon.) | Plzeň – D. Záhreb 2:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (0:1)
Dinamo Záhreb
Štvrtok 14.02.2019, 21:00 • Doosan Arena, Plzeň • Európska liga • 1/16 finále

Druhý polčas priniesol dva góly domáceho tímu a tak Plzeň zvíťazila v tomto zápase 2:1, keď úspešne otočila skóre z prvého polčasu. Ani druhé dejstvo až tak zaujímavé nebolo, ale predsa len to bolo o niečo živšie. Hlavným hrdinom domáceho tímu sa dnes stáva stopér Pernica, ktorý je autorom oboch gólov svojho tímu. Záhrebu sa podarilo skórovať na pôde súpera, čo je vždy veľmi dobré do domácej odvety, v ktorej to bude ešte určite všetko otvorené.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (22:52:20)

90+2

90+1
    Napokon sú z toho len dve nadstavené minúty!

90
    Posledná riadna hracia minúta druhého polčasu sa čoskoro naplní. Určite sa bude aj niečo nadstavovať, ale výrazne sa hra v druhom dejstve neprerušovala.

89
    Hostia zahrávali priamy kop a nebezpečne centrovaná lopta smerovala až na bránu domácich. Napokon však svoje veľké skúsenosti ukázal slovenský brankár Matúš Kozáčik, keď si loptu stiahol do svojich rukavíc.
    88. Jan Kovařík (PLZ)

88
    Žltú kartu dostáva Jan Kovařík (FC Viktoria Plzeň).

87
    Po dlhšej dobe zaútočili teraz aj hostia, ale Petkovićov center nebol nijak nebezpečný. Domáci si však musia dávať aj naďalej pozor, ešte nemajú vyhraté.

86
    Plzeň naďalej pri lopte a svoju kombináciu presúva na polovicu súpera. Tak uvidíme, čo nám prinesie samotný záver tohto stretnutia, ktorý toho viacej ponúkol v druhom polčase.

85
    A aktivita je teraz jednoznačne na kopačkách domáceho celku. Plzeň sa tak snaží držať hru čo najďalej od svojej brány, už len málo ju delí, aby vyhrala tento prvý zápas šestnásťfinále Európskej ligy.

84
    Dnešné stretnutie sleduje 9 731 divákov.
    83. Luděk Pernica (PLZ) - 2:1

83
    Viktoria Plzeň dala gól!
    Domáci futbalisti otáčajú vývoj tohto stretnutia, obrovská radosť v Štruncovych sadch! Plzeň zahrávala druhý rohový kop za sebou, výborný center od Hrošovského doputoval na hlavu LUDĚKA PERNICU a domáci stopér dnes prežíva fantastický zápas, keď dáva svoj druhý gól – 2:1!

82
    Plzeň získala rohový kop, ktorý domáci zahrali veľmi dobre a po zásahu súperovej obrany si môže túto situáciu zopakovať.

81
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Jean-David Beauguel, prichádza Tomáš Chorý.

80
    K strele spoza pokutového územia sa teraz dostal Petković, ale len preveril kvality slovenského brankára Matúša Kozáčika. Plzeň následne rozbieha postupnú kombináciu smerom dopredu.

78
    Plzeň ešte zakrátko znova kombinovala na útočnej polovici, ale už žiadnu podobnú situáciu sme nevideli. Pomaly sa blíži záverečná časť tohto stretnutia v Doosan Aréne.

77
    Sledovali sme kombináciu domáceho tímu na útočnej polovici. Pomaličky sa domáci dostávali k strele a napokon sa o ňu postaral Hořava. Mieril však len do miest, kde stál pripravený brankár Livaković.

Miroslav Revaj

Góly: 54. Pernica, 83. Pernica – 41. Olmo

Karty:   9. R. Hubník (PLZ), 67. Procházka (PLZ), 88. J. Kovařík (PLZ) – 27. Stojanović (ZAG), 72. Leovac (ZAG)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:11.
    FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – M. Havel, Pernica, R. Hubník (C), J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Ekpai (69. M. Petržela), Al. Čermák (46. Procházka), Kayamba – Beauguel (81. Chorý).
    Náhradníci: A. Hruška – Procházka, M. Petržela, Řezník, Chorý, Bakoš, Kepl.

Dinamo Záhreb: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Gojak, A. Ademi (C), Olmo – Šitum (63. Moro), Petković, Oršić (76. Atiemwen).
    Náhradníci: Zagorac – Majer, Rrahmani, Moro, Perić, Atiemwen, Andrić.

Rozhodca: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries – Davie Goossens (všetci Holandsko)

Diváci: 9 731