Lipt. Mikuláš – Detva 2:3 (kon.) | Poprad – Žilina 5:4 (po pr.) | B. Bystrica – Nitra 3:2 (kon.)
Trenčín – Budapešť 8:1 (kon.) | Miškovec – Zvolen 3:4 (0:1 po s.n.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Košice
Piatok 01.02.2019, 18:30 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 48. kola hokejovej Tipsport Ligy. Máme za sebou záver prestupového obdobie, pomaly sa nám končí aj samotná liga. V tomto prenose sa zameriame na súboj Nových Zámkov a hostí z Košíc.

Stretnutie sa začne o 18:30.

HC Košice

Košice sú aktuálne v tabuľke na treťom mieste so štvorbodovou stratou na prvý Zvolen, o jeden bod menej strácajú na druhú Banskú Bystricu. Zozadu sa pozerá Nitra s Popradom, oba celky však strácajú už šesť bodov. Východniari získali za 49 duelov bodov 95 pri aktívnom skóre 161:115. Posilnení novými legionármi budú chcieť na východe Slovenska zabojovať nielen o najlepšiu východiskovú pozíciu do play-off, ale aj o titul.

HC Mikron Nové Zámky

Do boja o štvrtú priečku sa zamiešali práve Nové Zámky, keď na Nitru zo šiestej pozície strácajú len dva body, no majú o jedno odohrané stretnutie navyše. Štyri triumfy po sebe tak dostávajú Mikron do veľmi výhodnej situácie. Novozámčania získali v 50 meraniach síl 87 bodov pri pozitívnom pomere strelených a inkasovaných gólov 133:115. Podľa stávkových kancelárií sú miernymi favoritmi tohto súboja hostia, Nové Zámky však rozhodne nebudú len do počtu.

Vzájomné zápasy

V tejto štatistike je to jednostranné. Všetky duely v tejto sezóne vyhrali Košice. Na ľade súpera zazneli výsledky 3:2 a 2:0, v Steel Aréne zase 4:0 a 3:1, Ak vy sme sa tak mali pozerať len na to, tak mančaft z Abova je favoritom.

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Henderson, Slávik – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Šedivý, Koch, Slovák, Čížek, Derliuk, Petráš, McDowell – Suja, Brophey, Spilár – Sherbatov, Ignatushkin, Haščák – Kafka, Galamboš, Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina

Rozhodca: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo – J. Konc st..

00:01

00:49
    Od úvodu sa hrá bojovný hokej, pred Habalom sa domáci nedokázali presadiť do streleckého pokusu.

01:31
    Košičania sa usadili pred Kristínom.

01:48
    Galamboš sa snažil tečovať puk, to mu nevyšlo.

02:14
    Kristín predvádza prvý dôležitý zákrok, keď sa do bekhendovej šance dostal tuším Kafka, no Matej Kristín ho dokázal vychytať.

03:00
    Vážení diváci, ospravedlňujeme sa, avšak pre technické problémy nemáme vizuálny kontakt s ľadovou plochou. Z tohto dôvodu vám budeme prinášať iba stručné informácie o dianí na ľade.

06:02
    Do Nových Zámkov sa vraciame tesne po poslaní Kudlu na trestnú lavicu. Obranca Nových Zámkov zahákoval protihráča, čo sa mu stalo osudným.

06:13
    Kristín likviduje ranu Sýkoru z pravého kruhu, domáci gólman môže byť rád, že celú situáciu videl bez problému.

06:52
    Tak toto je smola pre Nové Zámky a šťastie pre Košice. Hostia zahrali v ofsajde, ktorý bol odpískaný. Domáci získali puk, razom vyrazili do brejku dvaja na nikoho, no logicky pokračovať nemohli. Mikron sa cíti ukrivdený.

07:20
    Ďalšie vylúčenie za hákovanie! Michal Novák v poslednej chvíli potiahol ručnú brzdu a zabránil tak Haščákovej formácii v zakončení.

07:37
    Košice dali gól!
    ROMAN OLEGOVIČ DERLIUK vo svojom debutovom stretnutí za Košice skóruje v presilovke piatich na troch! Obranca východniarov z vrchu kruhov nedal Kristínovi šancu.

Asistencia: Marcel Haščák.
    07:37 Roman Olegovič Derliuk - 0:1

08:55
    Košičania pokračujú v presilovke o jedného muža, Novozámčania sa ale bránia na jednotku. Kudla vyhadzuje puk cez všetky čiary.

09:20
    Domáci v plnom počte.

09:26
    Rozhodcovia sa pravdepodobne upískli, bude sa vhadzovať v stredovom kruhu.

10:15
    Ignatushkin si nerozumel so Sherbatovom a Haščákom, domáci môžu striedať.

10:42
    Zbořil zakončovať nemôže, dôvodom je ofsajd. A zase sa bude vhadzovať v stredovom kruhu. Zaujímavé.

11:00
    Kafka spoza hráča vypálil, no Kristín nemal problém zasiahnuť.

11:16
    Ďalšia strela mieriaca na domáceho gólmana prišla už po odpískanom ofsajde, ktorý bude kvalifikovaný ako úmyselný.

Nasleduje reklamná prestávka.

11:17
    Tak napokon sa vhadzovalo pred modrou čiarou Nových Zámkov. Som mierne prekvapený verdiktami hlavný arbitrov.

11:34
    Habal dezorientovaný po skrumáži, českému brankárovi pomohli spoluhráči.

12:08
    Štrauch takou propagačnou strelou získal vhadzovanie v útočnom pásme.

12:55
    HC Nové Zámky dali gól!
    Krásny gól domácich! TOMÁŠ POSPÍŠIL skóruje spôsobom a la Forsberg, keď naznačil strelu, natiahol si Habala, no zakončil jednou rukou do protipohybu.

Asistencia: Patrick Anthony Kudla.
    12:55 Tomáš POSPÍŠIL - 1:1

13:46
    Pri góle Pospíšila bol avizovaný aj trest, ten však bol logicky zrušený, keďže padol gól. V tejto chvíli je na programe reklamná prestávka.

14:02
    Košičania sa nevedia dostať z vlastného pásma, Mikron si vypracoval v celku solídny tlak.

14:41
    Hostia sa vystavili do ofsajdu, následne nedokázali založiť ofenzívnu akciu.

15:12
    Hra sa sťahuje späť pred Kristína, pravdepodobne šlo o icing domácich.

15:20
    Jakúbek získava presilovku pre svoje mužstvo, nedovoleným bránením v hre sa pri dokorčuľovaním puku preukázal Patrik Koch.

15:35
    Pekné prihrávky Nových Zámkov, Habal dokázal zasiahnuť.

15:56
    Tomáš Hričina vyrazil za odrazeným pukom, už si šiel obhodiť Kristína, no zozadu ho držaním poslal k zemi Miroslav Zaťko. Je z toho dvojminútový trest.

16:01
    Ihneď po vhadzovaní zvonila žŕdka, Oceliari mohli rýchlo vyhrávať.

16:47
    Ani táto šanca Sýkora z bekhendu nekončí v bráne. Kristín dobre prilepil betón k tyčke, januárová posila Košíc puk do priestoru brány netrafila.

17:20
    Hostia v plnom počte.

17:39
    Trestuhodná rozohrávka Nových Zámkov, Spilar získal puk, ponúkal ho spoluhráčom počas krátkej presilovky, no žiaden z hokejistov v modrom na Kristína nevystrelil.

17:56

18:22
    Hra musí byť pozastavená. Po teči Sherbatova puk minul priestor brány o niekoľko centimetrov, tento útočník následne priľahol Kristína. Píska sa postavenie hráča v bránkovisku.

19:00
    Pred nami posledná minúta prvej časti hry.

19:31
    Zakázané uvoľnenie východniarov, hra sa vracia späť pred Habala.

19:52
    Tvrdé súboje za Habalom, bránka sa otriasala v základoch, no napokon to ustála.

20:00

Košičania s Novými Zámkami po prvých dvadsiatich minútach remizujú 1:1. V presilovke sa najprv presadil Derliuk, no odpoveďou bol krásny nájazd Pospíšila.

Druhá tretina sa začne približne o 19:26.

20:01

20:52
    Prudký začiatok od oboch strán sa končí zakázaným uvoľnením Košíc, ktoré nemôžu striedať.

21:10
    Východniari nemohli kompletne prestriedať, deje sa až teraz.

21:27
    Ignatushkin z dorážky triafa iba betón Kristína! Obrovská možnosť dostať favorita do vedenia zostáva nevyužitá.

21:37
    Na druhej strane Habal na istotu ukrýva puk v lapačke.

22:10
    Viacero nepresností na oboch stranách. Bude zaujímavé sledovať, kto sa lepšie popasuje s faktom, že v druhej tretine sú striedačky ďalej od vlastného pásma.

22:48
    Novozámčania, konkrétne ich štvrtá lajna odvádza výbornú robotu.

23:08
    Košice odpálili puk len ku Kristínovi, od hostí možno cítiť malú krízu.

23:34
    Zaťko sa z pozície obrancu dostal až pred Habala, avšak na dôraznejšiu koncovku mu už sily nezostali.

24:09
    Dve nahodenia od modrej, ani jedno nesmerovalo do svätyne Kristína.

24:40
    Pekná akcia Zámkov. Jurík netečoval Ordzovenského strelu, Habal bol proti Juríkovi prakticky sám.

25:36
    Haščák obkorčuľoval bránu súpera, no jeho rana nemierila do miest, kam by to tento skúsený útočník chcel.

26:30
    V správnom čase na správnom mieste. JÁN SÝKORA výborne dvihol puk bekhendom pri dorážke, Kristín bol na toto prikrátky. Od modrej pálil Patrik Koch, ktorý si pripisuje primárnu asistenciu.

Asistencie: Patrik Koch, Petr Kafka.
    26:30 Ján SÝKORA - 1:2

27:36
    Haščákova dobrá strela z pravého krídla, Ignatushkin dorážať nemohol, nakoľko bol skvele tiesnený. Domácim fanúšikom sa tam nepozdával nejaký zákrok, aj preto ten piskot z publika.

28:21
    Sherbatov tečoval spred brány, puk letel asi tri desiatky centimetrov nad hornou žŕdkou na zadný mantinel.

28:39
    Zlá rozohrávka na modrej, k odrazenému puku sa dostáva Kafka, ktorý zoči-voči Kristínovi neuspel!

29:07
    Košice ožili a sú aktívnejšie. Kristín čoraz častejšie zasahuje, Nové Zámky sú v posledných minútach bez nápadu.

29:51
    Domáci sa nedokážu dostať z tretiny.

30:11
    Darí sa im to až teraz. Novozámčania si zase raz pýtali vylúčenie po súboji pri mantineli. Dvojica hlavných rozhodcov ale mlčí.

30:54
    Zakázané uvoľnenie Mikronu. Rogoň to hral na hybridný icing, ktorý ale nevychádza.

31:25
    Oceliari nedovoľujú unaveným Novozámčanom prestriedať.

31:51
    Hričina využil práve striedanie počas hry, dostal sa pred Kristína cez os ihriska, no bol dostatočne tiesnený zozadu a nedokázal puk dvihnúť pod žŕdku! Kristín zase raz mužom momentu.

32:14
    Vhadzovalo sa znova len pred domácou svätyňou. Po niekoľkých sekundách je tu ofsajd hosťujúceho HC.

32:36
    Pekná aktivita Haina s Ručkayom. Neviem dokonca, či nezvonila aj žŕdka za Habalom.

33:02
    Šedivý chybuje pri rozohrávke spoza svojej brány, šanca pre Nové Zámky.

33:16
    Zaťko tečoval puk pred Habalom, chýbali centimetre k úspechu.

33:42
    Ignatushkin nezvládol presnejšie vystreliť. Hra sa prelieva zo strany na stranu.

34:24
    Košičania po aktívnej časti hry ani nie že zvoľnili, no nedokážu si presne a v rýchlosti prihrať. To využili Nové Zámky na prechod do útoku a vhadzovanie pred Habalom.

34:49
    Šermovačka o letiaci puk, zvládli ju lepšie hostia.

35:11
    Z otočky teraz posúval jeden z košických borcov puk pred Habala. Pri tyčke bol asi Čížek, no ten ho do siete usmerniť nedokázal.

35:43
    Zase fáza nepresností na oboch stranách, hráčom akoby dochádzali sily.

35:56
    Hra je prerušená, vyššie postavený celok sa dostal do ofsajdu.

36:44
    Jakúbek so snahou o teč, domácemu krídelníkovi to nevyšlo len o chlp.

37:14
    Henderson triafa iba hokejku súpera, Mikron predvádza pekný ofenzívny hokej.

37:39
    Habalovi pomohol vydýchnuť Haščák, ktorý vyviezol puk po ľavom krídle.

38:06
    Sherbatov sa obtočil na útočnej modrej, dostal sa za bránu súpera, no tam nemal komu.

38:34
    Ataky na oboch stranách, zasahovať musel Habal aj Kristín.

39:01
    Posledných šesťdesiat sekúnd tejto časti hry.

39:22
    Zakázané uvoľnenie východniarov, ktorí so záverom druhej tretiny korčuľovali s veľkými problémami.

39:36
    Sýkora získal puk od Kudlu na modrej, posila Košíc z uplynulého týždňa sa natlačila pred bránu Kristína, tam však stratila rovnováhu a spadla. Nezavineným spôsobom.

40:00

Dorážka Sýkoru z bekhendu poslala hostí druhýkrát do trháku. Nové Zámky boli miestami lepšie, no pred Habalom si nevytvorili žiadnu väčšiu možnosť.

Tretia tretina sa začne približne o 20:12.

40:01

40:15
    Mierne komplikácie pred začiatkom tretiny, diváci pri vstupe rozhodcov na hraciu plochu hlasite pískali.

41:00
    Toto už icing nebude. Prešla prvá minúta, pri puku boli prakticky len Košice.

41:35
    Zakázané uvoľnenie aj na strane Košíc, konkrétne druhej formácie s dvomi ruskými hráčmi a Haščákom.

41:56
    Hostia mohli prestriedať, no nedarí sa im dostať pod puk.

42:30
    Nové Zámky usadené pred Habalom, puk sa posúva len popri mantineloch.

42:51
    Kafka zakombinoval s Klímom, no spoza brány sa strieľa ťažko.

43:03
    Postavenie mimo hry od Mikronu.

43:29
    Tvrdá strela od modrej, Kristín na dva razy puk zneškodnil a nedovolil Hričinovi dorážať.

43:42
    Zrazená strela Kocha, domáci gólman na toto nahodenie ani nereagoval.

44:08
    Matej Kristín mávol lapačkou pri náprahu Spilara, vyrazil puk do vzduchu. Ten sa potom kotúľal v okolí bránkoviska. Pekný moment z oboch strán, Nové Zámky so šťastím neinkasovali.

45:08
    O minútu neskôr prišla nepresná rozohrávka od Derliuka. Henderson sa zmocnil puku na červenej čiare, prešiel s ním do útoku, aby iba preveril pozorného Habala.

45:52
    Tretia tretina zatiaľ veľa vzruchu neprináša. Hrá sa v takom pokojnom tempe, obaja brankári pozorní.

46:33
    Štvrtá formácia Oceliarov puk iba nahodila do útočného pásma.

46:51
    Novák počká na striedanie svojich spoluhráčov.

47:06
    No sú to veľmi chabé rozohrávky. Puk končí na hráčskej lavici, pred nami reklamná prestávka.

47:49
    Košičania s ťažkosťami vyhadzujú puk z vlastnej obrannej tretiny.

48:25
    Sherbatov zabojoval o puk, no čerstvá posila východniarov ho nezískala.

48:53
    Habalova lapačka v permanencii, Hatalova koncovka skončila práve v nej.

49:26
    Ofsajd Nových Zámkov. Záverečná časť hry mi príde strnulá, kúskovanie hry nevyhovuje asi ani jednému celku.

50:00
    Desať minút do konca riadneho hracieho času, do rozohrávky za bránou sa zapojil aj Habal.

50:33
    Ďalší ofsajd, tentokrát v ňom bol Gabriel Spilar.

51:12
    Časovaná prihrávka práve od Spilara na Suju, košický útočník spomedzi kruhov netriafa voľné miesto pri ruke Kristína.

52:16
    A z ničoho nič domáci vyrovnávajú! Derliuk chybuje pri rozohrávke, posadil puk na čepeľ ADAMA ZBOŘILA. Kapitán Mikronu prekonáva Habala takým čudným spôsobom, keď mu strela vôbec nesadla, vadiť mu to však nemusí.
    52:16 Adam ZBOŘIL - 2:2

53:02
    Nevydarená prihrávka zo strednej tretiny, Habal ju pre istotu prikrýva.

Pred nami posledná reklamná prestávka dňa.

53:22
    Zakázané uvoľnenie hostí, Nové Zámky sa dostávajú do hry a môžu dokonca vyhrávať.

53:39
    Z vhadzovania ale domáci nevyťažili nič, pri puku už obrancovia Koch a Slovák.

54:10
    Na ľade už kombinovaná prvá a druhá formácia Košíc, ktorá síce získala puk, no nevypracovala si gólovú pozíciu.

54:44
    V útoku neuspel ani Ručkay, niečo nové začína Čížek.

55:13
    Puky len tak lietajú okolo Habala, Dudáš zahral tvrdo telom. Bolo to však čisté.

55:37
    Šimun sa dostal do palubnej pozície, no dvaja košickí hokejisti jeho strelu obetavo zablokovali.

56:06
    Brophey držal puk za Kristínom, no nemal žiadnu podporu. Legionár v drese Košíc tak oň prichádza.

56:43
    Ani toto nebude vylúčenie, Hruška na zemi a zbiera sa len ťažko.

56:52
    Nasleduje icing hostí, ktorí môžu byť radi, že ešte neprehrávajú po predvádzanom výkone v tejto dvadsaťminútovke.

57:16
    Zbořil mal ďaleko k puku, hostia až teraz môžu kompletne prestriedať.

57:44
    Sherbatov prešiel cez celé klzisko, aby z ľavého kruhu strelou do stredu brány trafil iba výstroj Kristína.

57:50
    Haščák po vyhranom buly pálil k tyčke, domáci gólman si ju postrážil.

58:01
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času sa práve začali.

58:27
    Aktivita hostí vyústila do strely zľava, Kristín zblokovaný puk pre istotu prikrýva. Bude sa vhadzovať v pásme Nových Zámkov.

58:49
    Petr Kafka nevyužíva možnosť na rozhodnutie duelu! Český hráč sa dostal k puku, šiel sám na Kristína, no kľučka do forhendu mu nevyšla. Domáci brankár vymrštil betón v pravej chvíli.

59:34
    Novozámčania sa dopredu neponáhľajú, získaný bod bude veľmi cenný.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Gól Zbořila po chybe Derliuka posiela toto stretnutie do predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:42
    Domáci manévrovali s pukom pred Habalom, no ich koncovka za veľa nestála. Puku sa chopil Šedivý, vyviezol ho do útoku, kde už prihrával na MARCELA HAŠČÁKA. Tomu sa bekhendom podarilo poslať puk popod betón Kristína. Je rozhodnuté.

Asistencia: Eduard Šedivý.
    60:42 Marcel HAŠČÁK - 2:3

Extra bodík si napokon pripísali Košice. Tie mohli brať aj body tri, no po góle Zbořila sa šlo do predĺženia. V ňom sa dlho nehralo, veď už po 42 sekundách rozhodol o triumfe hostí Haščák. Nové Zámky boli vyrovnaným súperom, no nedokázali si vypracovať toľko príležitostí, aby to stačilo aj na výhru.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:51:34)

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 13. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derliuk (Haščák), 27. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Haščák (Šedivý)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Henderson, Slávik – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek

Rozhodca: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo – J. Konc st.

Diváci: 1 258