Lipt. Mikuláš – Detva 2:3 (kon.) | Poprad – Žilina 5:4 (po pr.) | B. Bystrica – Nitra 3:2 (kon.)
Trenčín – Budapešť 8:1 (kon.) | Miškovec – Zvolen 3:4 (0:1 po s.n.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (po pr.)
HK Poprad
5:4 (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
MsHK Žilina
Piatok 01.02.2019, 17:05 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Nezaujatý divák si prišiel na svoje. Sledovali sme otvorený hokej s množstvom gólov. Určite nikto nečakal, že sa tu Žiline podarí streliť 4 góly. Nebyť slabšej druhej tretiny, mohla brať všetky body práve ona. Popradu vyšlo predĺženie lepšie, a tak zaslúžene vyhráva. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia. (19:28:32)

61:57 Justin BUZZEO - 5:4

61:57
    Poprad dal gól!
    JUSTIN BUZZEO rozhoduje o víťazovi dnešného zápasu. Mal dostatok času na presné zakončenie a aj ho využil. Strelou švihom poslal puk presne pod brvno. Bez asistencie.

61:20
    Žilina drží puk v strednom pásme a zatiaľ to vyzerá na postupný útok.

60:53
    Takáč mohol rozhodnúť, avšak jeho zakončenie vychytal brankár Mikoláš. Ten má dnes veľké šťastie pri zákrokoch, aj keď nič nevidí.

60:09
    Poprad vyhral vhadzovanie a už trieli smerom vpred. Mikoláš sa musel mať na pozore, pretože proti nemu stál domáci hokejista, ale ten ho prekonať nedokázal.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:32
    Rozbehla sa posledná minúta zápasu a zrejme pôjdeme do predĺženia. Toto je nečakaný záver zápasu.
    58:38 Marek ZAGRAPAN - 4:4

58:38
    MAREK ZAGRAPAN vyrovnáva! Dostal parádnu prihrávku na pravú stranu a strelou do odkrytej brány dokázal vyrovnať minútu do konca. Asistencie: Patrik Svitana, Justin Buzzeo.

58:02
    Domáci boli blízko k vyrovnaniu, ale hlavný arbiter rozpažil, keďže puk letel tesne vedľa tyčky.
    57:16 Ivan JANKOVIČ - 3:4

57:16
    Žilina dala gól!
    Šťastný gól posiela Žilinu do vedenia. IVAN JANKOVIČ vyslal prízemnú strelu, ktorá bola tečovaná. Puk sa s veľkou dávkou šťastia dostal do siete. Asistencie: Lukáš Hvila, Martin Podešva.

55:54
    Kamzíci sú v útočnom pásme, ale je to prekombinované. Presilovka je s minimom streleckých pokusov.

55:03
    Popradčania prišli laxne o puk, a tak musia začať od vlastnej brány.

54:38
    Čo teraz opäť chytil Mikoláš! Domáci hráč bol v ideálnej parkete, avšak jeho strela švihom skončila presne v lapačke.

54:12
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rudolf Huna – 2 min., podrazenie).

Patrik Žažo

Góly a asistencie: 32. Miner (Zagrapan, Svitana), 34. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo – 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák, Ťavoda, Salija, Erving, Karalahti, Petran – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Abdul – Olejník, Kundrik, Macík.
    MsHK Žilina: Mikoláš – Klučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Turian, Mendrej – Jenčík, Húževka, Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Balej, Surovka, Milý – Rehák, Ondruš, Síkela.

Rozhodca: Kalina, Juhász – Jobbágy, Muzsik – Lauff