Spišská N. Ves – Skalica 4:5 (kon.) | Trnava – Nové Zámky B 6:1 (kon.) | Michalovce – Prešov 12:2 (kon.)
Martin – Osmos Bratislava 5:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 1:6 (kon.) | Humenné – Topoľčany 2:10 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
HK Skalica
Nedeľa 27.01.2019, 18:00 • STEZ aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 43. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri ďalšom kole ST. NICOLAUS 1. HOKEJOVEJ LIGY.
    HK Skalica:
    Na Spiš dnes pricestujú Záhoráci. V tabuľke uzatvárajú prvú päťku. Zuby si na nich vylámali i Topoľčany, ktorý majú v závere základnej časti krízu. Prehrali už tretí krát za sebou. Oba tímy začali stretnutie opatrnejšie, no už v tretej minúte dvíhali ruky nad hlavu hostia. Domáce mužstvo v prvej dvadsať minútovke odohralo až 4 presilové hry. Využili až tú záverečnú a bolo vyrovnané.
    Druhé dejstvo nabralo už ofenzívnejšie kontúry, domáci zasa doťahovali jedno gólové manko. Chyby v obrane hasil výborný Romančík, istými zákrokmi pomohol spoluhráčom, ktorí po vyrovnaní začali diktovať priebeh zápasu. O výsledku 5:2 sa rozhodlo už v druhej tretine. V záverečnej domáci stavili na defenzívu a súpera nepustili takmer k ničomu. Ziskom troch bodov sú stále v hre o i o 4 priečku v tabuľke.

HK Spišská Nová Ves:
    Tak ako Skalica i Spišiaci majú stále o čo hrať. Prvý krok majú úspešne za sebou, tesním víťazstvom proti Trnave sa zasa raz dostali medzi najlepších 8. Víťazstvo nebolo vôbec jednoduché. Domáci museli a hostia nemali čo stratiť. Hrali pokojnejšie zatiaľ čo domácich trápil Košút. Po vyrovnanej úvodnej tretine to domáci chceli možno až príliš a to im zväzovalo ruky v koncovkách. Skoré otvorili hostia. O dve minúty to už bolo 1:1, Košút si neporadil s nájazdom Nováka. Zekucia v 31 minúte otočil v prospech domácich. Vedenie však netrvalo dlho, presilovkovým gólom vyrovnal Kamenický. Z pribudajúcim časom na ľade rástla nervozita. V tretej tretine mohli diváci vidieť až šesť vylúčení, päť krát na strane domácich. Stav sa však nezmenil.
    Všetko nasvedčovalo, že tímy sa o druhý bod pobijú v nadstavenom čase. Tri body však ostali na Spiši, v poslednej minúte ich pre svoj tím uchmatol Gerasimov. Spišiaci majú ťažkú úlohu na svojich pleciach. Udržať postupovú priečku pred Považanmi. Vedú iba o dva body, uvidíme ako sa s touto situáciou vysporiadajú.

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Surák, Hudáček,
    Obrancovia:Knižka, Zekucia, Grebenyuk, Gerasimov, Krmenčík, Vantroba (A), Soveľ
    Útočníci: Novák, Koky, Olejník, M., Kover, Zwick, Mikulka, Ondov, Polomský, Pischalnikov, Halázs, Findura (A), Nagy (C)

HK Skalica: Branákri : Trutt, Romančík
    Obrancovia: Trávniček, Hílek, Grman, Pač, Škápik (A), Janík, Straka
    Útočníci: Mowrey, Kniazev, Vaškovič(C), Jurák, Dufek, Hujsa (A), Kotzman,P., Trnka, Okoličány, Kotzman, A., Štumpf, Janáč

Rozhodca: Vido – Hanko, Gajan.

00:01

0:38
    Oba tímy striedajú počas hry.

1:15
    Prvú strelu v zápase si pripisujú domáci.

1:46
    Janáč, nahodil puk do pásma, hostia ho v zápätí strácajú.

2:15
    Mikula zabojoval o puk z bodu na vhadzovanie a Spišiaci ukludnujú hru.

3:36
    Skalica dala gól!
    Domáci po chybe v strednom pásme stratili puk a hostia sa dostali do predčistenia. ROMAN JURAK, si pripisuje prvý zásah.

4:28
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

5:40
    Domácim táto presilovka nevychádza, zlou rozohrávkou strácajú čas.

6:30
    Hostia v plnom počte. Domáci si vytvorili tlak.

7:07
    Nahodený puk z domácich nik netečoval a hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

7:59
    Hostia sú v pásme a posúvajú puk po obvode ihriska.

8:32
    Vhadzovanie po ľavici Suráka.

8:45
    Polomský vybojoval puk na obrannej modrej, vzápätí sa musí vracať do obrany.

9:05
    Vantroba zvládol puk na modrej a poslal ho na Romančíka.

9:30
    Trávniček skúsil pozornosť Suráka, strelou od modrej.

9:55
    Krmenčík bojuje o puk pri mantinely.

10:28
    Avizované vylúčenie na strane domácich.

10:34
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pischalnikov – 2 min., napadnutie).

11:10
    Domáci zatiaľ presilovku zvládajú výborne, puk je za bránou Suráka. Hra bola prerušená.

11:43
    Spišiaci sa oslobodili, Romančík pomáha s rozohrávkou.

12:08
    Mikula sa dostal k zabudnutému puku a posunul ho po ľade na Romančíka.

12:17
    Trávniček sa preštrikoval cez dvoch obrancov, MOWREY DUSTIN prekorčuľovaľ puk a skóroval.
    Asistencia: Trávniček

12:51
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Grman – 2 min., podrazenie).

13:11
    Spišiaci si zahrajú druhú presilovku v zápase.

13:40
    Pischalnikov nezvládol prihrávku na modrej a domáci strácajú pásmo.

14:20
    Kower poslal prihrávku do rohu po pravici Romančíka.

14:42
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., podrazenie).

16:59
    Olejník nahodil puk na Romančíka, ktorý bol však zblokovaný. Skalica rozohráva útok.

17:50
    Domáci nasadili všetko do útoku, majú iba jedného obrancu.

18:20
    Nagy po ľade narazil betóny, Romančík vyrazil puk pred seba.

18:44
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hílek – 2 min.).

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny. Domáci sú usadení v pásme a krížnou prihrávkou sa pokúsil nahodiť puk na Romančíka.

20:00

Záver tretiny patril domácim, ktorí zlyhávajú v koncovke. Skalica je veľmi efektívna, z 12 striel skóroval 3-krát. Skalica si vybudovala dobrý náskok do pokračovania zápasu. Domáci majú dobré držanie puku, no v koncovke sa im vôbec nedarí. V druhej tretiny budú domáci dohrávať presilovku o jedného hráča.

Ďalšia tretina sa začne približne o 9 minút.

20:01

20:17
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

20:44

21:10
    Skalica ostala nabudená a Hujsa skúsil skórovať pomedzi betóny.

21:47
    Olejník z otočky strieľal z bodu na vhadzovanie po ľavici Romančíka, ten radšej prerušil hru.

22:10
    Kotzman prečítal akciu na modrej a vypichol puk.

23:05
    Spišiaci si príliš často nerozumejú a zbytočne strácajú puk. Po tvrdom strete pri mantinely ostal Krmenčík na ľade.

24:02
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

25:02
    Skaličania sa zatiaľ veľmi dobre bránia, Dufek dokonca zakončil z bekhendu.

25:55
    Skalica vyhodila puk Surákovi, ten však na rýchlo rozohral.

26:10

26:12
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Findura spoza brány nahodil puk pred bránu, BRANISLAV ZWICK ho dorazil do brány.
    Asistencia: Findura.

27:21
    Avizované vylúčenie domácich, Romančík vykorčuľoval z brány.

27:31
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Mikula – 2 min.).

28:03
    Krásna akcia, v nájazde pri prečíslení Spišiakov, však šancu nevyužili.

28:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Halázs – 2 min.).

29:05
    Hostia majú obrovskú šancu, pretože hrajú presilovku o dvoch hráčov. Usadili sa v pásme.

29:26
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hujsa – 2 min., nedovolené bránenie).

29:46

30:15
    Počet hráčov na ľade sa vyrovnal.

30:40
    Nagy si telom pokryl puk a vyviezol ho do útočnej tretiny. Vhadzovanie po pravici Romančíka.

30:52

31:16
    Tvrdú strelu od modrej vystrelil Gerasimov, Romančík puk vyrazil do rohu

31:22

32:13
    Obrovská šanca Zekuciu, ktorý ani na druhý krát Romančíka neprestrelil.

33:05
    Janík v snahe nahodiť puk na Suráka trafil protihráča.

33:32
    Skalica ukľudňuje hru, Romančík si pripisuje ďalší zákrok.

33:54
    Hráč dostal osobný trest. 2+ 10 minút

35:00
    Domáci fanúšikovia sú vo svojom živle, pýtajú si zníženie stavu. To sa však domácim zatiaľ nedarí. Romančík zatiaľ nemal veľa práce v tomto oslabení.

35:34
    JANÁČ sa v oslabený dostal do brejku a Surák bol bezmocný.
    Bez asistencie.

35:55

36:05
    Domáci túto tretinu zatiaľ vôbec nezvládajú, nestíhajú korčuľovať, robia veľké chyby v obrane a adresujú si nepresné prihrávky.

36:59
    Mikula naslepo našiel Romančíka, domáci zostávajú v útoku, zatiaľ však nevystrelili.

37:18
    Pischalnikov vybojovalk puk v rohu, posunul ho na KOKYHO a ten jednoducho vystrelil.
    Asistencia: Pischalnikov

37:52
    Dufek tvrdo narazil Finduru pri boxe časomeračov.

38:28
    Dnešné stretnutie sleduje 327 divákov.

38:57
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:58
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kotzman – 2 min. + 2, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:43
    Spišiaci zbytočne špekuľujú a sami sa vyháňajú z pásma. Skalica vysoko napáda rozohrávku súpera.

40:00

V tejto tretine sme videli 3 góly. Domáci sa dostali do zápasu, z 28 striel skórovali 2-krát. Stále doháňajú dvoj gólové manko. Táto tretina bola bohatá na tresty. Oba tímy potrebujú zlepšiť disciplínu mužstva.

Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.

40:01

40:16
    Domáci dohrávajú štvorminútovú presilovku. Z medzikružia vypálil Polomský.

41:12
    hráči miešajú hru po obvode, Skalica sa ubránila vstupom do prihrávky, vyhodila puk k Surákovi, ktorý ho rozohral. Spišiaci sú znovu v pásme.

41:54
    Novák to zobral na seba a z besprostrednej blízkosti to zobral na seba.

41:55
    Domáci majú k dispozícií ešte minútu presilovej hry.

42:23
    Koky bojuje o puk, vyhodil ju na modrú, na Grebenyuka.

43:00

43:10
    Domácoi zahodili výbornú príležitosť, čas hrá proti nim.

43:35
    Olejník spackal rozohrávku v strednom pásme.

43:54
    Vhadzovanie po ľavici Romančíka.

44:06
    Skalica strieda a domáci sa ľahko dostali k puku, Findura ho nestihol dokorčuľovať, avšak Nagy ho stihol na modrej.

45:20
    Gerasimov vypálil vedľa brány.

45:48
    Skalica sa pripomenula dvomi strelami v rýchlom slede. Vhadzovanie po pravici Suráka.

46:30
    Hráčovi Skalice vypršal osobný trest.

46:51
    Skalica prevzala taktiku predošlých minút a domáci sa nevedia dostať cez stredné pásmo.

47:36
    Skalica nedáva domácim dýchať. Spišiaci sa počas hry dostávajú k puku. Findura išiel do kolien, no netrafil z prvej odkrytú bránu.

49:09
    Z prvej vypálil Nagy, Romančík však zasiahol betónmi.

49:39
    Zekucia sám prenikol do pásma po osi ihriska strela však nebola nebezpečná.

49:43
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Straka – 2 min., krosček).

50:33
    Spišiaci stratili šancu vo vlastnej presilovke, Skalica nahodila na Suráka a zbiera cenné sekundy.

50:36
    Domáci konečne využili presilovku. Novák prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: Koky, Kover

51:41
    Stále je dostatok času na vyrovnanie.

52:01
    Spišiaci sú z najhoršie vonku, vyrovnanie zariadil PAVEL PISCHALNIKOV.
    Asistencia: Koky

52:17
    Takto sa bojuje o postup do play-off.

52:43
    Vhadzovanie po ľavici Suráka. Fanúšikovia sú v ošiali.

53:12
    Domáci sa z vyrovnania dlho netešili. ŠTUMPF skóroval napriek tomu, že sa mu Nagy hodil do strely.
    Asistencia: Hujsa

54:46
    Gól na vyrovnanie mal na hokejke Zekucia.

55:30
    Koky zaviedol puk do pásma, Skalica sa ho však veľmi rýchlo zmocnila.

55:46
    Útok domácich zastavil ofsajd.

56:22
    Surák našiel Nováka na útočnej modrej, ten sa však k zakončeniu nedostal.

56:30
    Nervozita na oboch striedačkách rastie.

56:47
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kotzman – 2 min., podrazenie).

56:58
    Domáci vyhrali buly a ostávajú v pásme. Krmenčík netrafil odkrytú bránu ale skúšal to z uhla.

57:28
    Oddychový čas domácich.

57:30
    Domáci hrajú bez brankára. Získali buly a ostávajú v pásme.

58:05
    Domáci až príliš dlho hľadajú miesto na strelu. Bežia posledné dve minúty tretej tretiny.

58:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pischalnikov – 2 min., nedovolené bránenie).

58:10
    Počet hráčov sa na ľade vyrovnal.

58:45
    Hostia v plnom počte. Surák sa dnes veľmi aktívne zapája do hry.

59:33
    Domáci to stále skúšajú bez brankára. Vaškovič netrafil prázdnu bránku.

Domáci celý zápas doťahovali. Mali veľmi blízko k bodíku, ktorý však nezískali. To ich však mrzieť nemusí, stále sa udržali na ôsmej priečke, pretože Považania taktiež prehrali dnešný zápas. Skalica hrala od začiatku zápasu výborný hokej. Získaný náskok po poľavení stratila a do posledných sekúnd sa triasla o víťazstvo. (20:13:21)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 27. Zwick (Findura), 38. Koky (Pischalnikov), 51. Novák (Koky, Kover), 53. Pischalnikov (Koky) – 4. Jurák (Mowrey, Trávniček), 13. Mowrey (Trávniček), 16. Janík (Hujsa), 36. Janáč, 54. Štumpf (Hujsa)

HK Skalica: Branákri : Romančík, Trutt

Rozhodca: Vido – Hanko, Gajan