Spišská N. Ves – Skalica 4:5 (kon.) | Trnava – Nové Zámky B 6:1 (kon.) | Michalovce – Prešov 12:2 (kon.)
Martin – Osmos Bratislava 5:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 1:6 (kon.) | Humenné – Topoľčany 2:10 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
HK Skalica
Nedeľa 27.01.2019, 18:00 • STEZ aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 43. kolo

Domáci celý zápas doťahovali. Mali veľmi blízko k bodíku, ktorý však nezískali. To ich však mrzieť nemusí, stále sa udržali na ôsmej priečke, pretože Považania taktiež prehrali dnešný zápas. Skalica hrala od začiatku zápasu výborný hokej. Získaný náskok po poľavení stratila a do posledných sekúnd sa triasla o víťazstvo. (20:13:21)

59:33
    Domáci to stále skúšajú bez brankára. Vaškovič netrafil prázdnu bránku.

58:45
    Hostia v plnom počte. Surák sa dnes veľmi aktívne zapája do hry.

58:10
    Počet hráčov sa na ľade vyrovnal.

58:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pischalnikov – 2 min., nedovolené bránenie).

58:05
    Domáci až príliš dlho hľadajú miesto na strelu. Bežia posledné dve minúty tretej tretiny.

57:30
    Domáci hrajú bez brankára. Získali buly a ostávajú v pásme.

57:28
    Oddychový čas domácich.

56:58
    Domáci vyhrali buly a ostávajú v pásme. Krmenčík netrafil odkrytú bránu ale skúšal to z uhla.

56:47
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kotzman – 2 min., podrazenie).

56:30
    Nervozita na oboch striedačkách rastie.

56:22
    Surák našiel Nováka na útočnej modrej, ten sa však k zakončeniu nedostal.

55:46
    Útok domácich zastavil ofsajd.

55:30
    Koky zaviedol puk do pásma, Skalica sa ho však veľmi rýchlo zmocnila.

54:46
    Gól na vyrovnanie mal na hokejke Zekucia.

53:12
    Skalica dala gól!
    Domáci sa z vyrovnania dlho netešili. ŠTUMPF skóroval napriek tomu, že sa mu Nagy hodil do strely.
    Asistencia: Hujsa

52:43
    Vhadzovanie po ľavici Suráka. Fanúšikovia sú v ošiali.

52:17
    Takto sa bojuje o postup do play-off.

52:01
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Spišiaci sú z najhoršie vonku, vyrovnanie zariadil PAVEL PISCHALNIKOV.
    Asistencia: Koky

51:41
    Stále je dostatok času na vyrovnanie.

50:36
    Domáci konečne využili presilovku. Novák prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: Koky, Kover

50:33
    Spišiaci stratili šancu vo vlastnej presilovke, Skalica nahodila na Suráka a zbiera cenné sekundy.

49:43
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Straka – 2 min., krosček).

49:39
    Zekucia sám prenikol do pásma po osi ihriska strela však nebola nebezpečná.

49:09
    Z prvej vypálil Nagy, Romančík však zasiahol betónmi.

47:36
    Skalica nedáva domácim dýchať. Spišiaci sa počas hry dostávajú k puku. Findura išiel do kolien, no netrafil z prvej odkrytú bránu.

46:51
    Skalica prevzala taktiku predošlých minút a domáci sa nevedia dostať cez stredné pásmo.

46:30
    Hráčovi Skalice vypršal osobný trest.

45:48
    Skalica sa pripomenula dvomi strelami v rýchlom slede. Vhadzovanie po pravici Suráka.

45:20
    Gerasimov vypálil vedľa brány.

44:06
    Skalica strieda a domáci sa ľahko dostali k puku, Findura ho nestihol dokorčuľovať, avšak Nagy ho stihol na modrej.

43:54
    Vhadzovanie po ľavici Romančíka.

43:35
    Olejník spackal rozohrávku v strednom pásme.

43:10
    Domácoi zahodili výbornú príležitosť, čas hrá proti nim.

43:00
    Hostia v plnom počte.

42:23
    Koky bojuje o puk, vyhodil ju na modrú, na Grebenyuka.

41:55
    Domáci majú k dispozícií ešte minútu presilovej hry.

41:54
    Novák to zobral na seba a z besprostrednej blízkosti to zobral na seba.

41:12
    hráči miešajú hru po obvode, Skalica sa ubránila vstupom do prihrávky, vyhodila puk k Surákovi, ktorý ho rozohral. Spišiaci sú znovu v pásme.

40:16
    Domáci dohrávajú štvorminútovú presilovku. Z medzikružia vypálil Polomský.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.

V tejto tretine sme videli 3 góly. Domáci sa dostali do zápasu, z 28 striel skórovali 2-krát. Stále doháňajú dvoj gólové manko. Táto tretina bola bohatá na tresty. Oba tímy potrebujú zlepšiť disciplínu mužstva.

40:00

39:43
    Spišiaci zbytočne špekuľujú a sami sa vyháňajú z pásma. Skalica vysoko napáda rozohrávku súpera.

38:58
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kotzman – 2 min. + 2, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:57
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:28
    Dnešné stretnutie sleduje 327 divákov.

37:52
    Dufek tvrdo narazil Finduru pri boxe časomeračov.

37:18
    Pischalnikov vybojovalk puk v rohu, posunul ho na KOKYHO a ten jednoducho vystrelil.
    Asistencia: Pischalnikov

36:59
    Mikula naslepo našiel Romančíka, domáci zostávajú v útoku, zatiaľ však nevystrelili.

36:05
    Domáci túto tretinu zatiaľ vôbec nezvládajú, nestíhajú korčuľovať, robia veľké chyby v obrane a adresujú si nepresné prihrávky.

35:55

35:34
    JANÁČ sa v oslabený dostal do brejku a Surák bol bezmocný.
    Bez asistencie.

35:00
    Domáci fanúšikovia sú vo svojom živle, pýtajú si zníženie stavu. To sa však domácim zatiaľ nedarí. Romančík zatiaľ nemal veľa práce v tomto oslabení.

33:54
    Hráč dostal osobný trest. 2+ 10 minút

33:32
    Skalica ukľudňuje hru, Romančík si pripisuje ďalší zákrok.

33:05
    Janík v snahe nahodiť puk na Suráka trafil protihráča.

32:13
    Obrovská šanca Zekuciu, ktorý ani na druhý krát Romančíka neprestrelil.

31:22

31:16
    Tvrdú strelu od modrej vystrelil Gerasimov, Romančík puk vyrazil do rohu

30:52
    Domáci v plnom počte.

30:40
    Nagy si telom pokryl puk a vyviezol ho do útočnej tretiny. Vhadzovanie po pravici Romančíka.

30:15
    Počet hráčov na ľade sa vyrovnal.

29:46

29:26
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hujsa – 2 min., nedovolené bránenie).

29:05
    Hostia majú obrovskú šancu, pretože hrajú presilovku o dvoch hráčov. Usadili sa v pásme.

28:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Halázs – 2 min.).

28:03
    Krásna akcia, v nájazde pri prečíslení Spišiakov, však šancu nevyužili.

27:31
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Mikula – 2 min.).

27:21
    Avizované vylúčenie domácich, Romančík vykorčuľoval z brány.

26:12
    Findura spoza brány nahodil puk pred bránu, BRANISLAV ZWICK ho dorazil do brány.
    Asistencia: Findura.

26:10

25:55
    Skalica vyhodila puk Surákovi, ten však na rýchlo rozohral.

25:02
    Skaličania sa zatiaľ veľmi dobre bránia, Dufek dokonca zakončil z bekhendu.

24:02
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

23:05
    Spišiaci si príliš často nerozumejú a zbytočne strácajú puk. Po tvrdom strete pri mantinely ostal Krmenčík na ľade.

22:10
    Kotzman prečítal akciu na modrej a vypichol puk.

21:47
    Olejník z otočky strieľal z bodu na vhadzovanie po ľavici Romančíka, ten radšej prerušil hru.

21:10
    Skalica ostala nabudená a Hujsa skúsil skórovať pomedzi betóny.

20:44

20:17
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 9 minút.

Záver tretiny patril domácim, ktorí zlyhávajú v koncovke. Skalica je veľmi efektívna, z 12 striel skóroval 3-krát. Skalica si vybudovala dobrý náskok do pokračovania zápasu. Domáci majú dobré držanie puku, no v koncovke sa im vôbec nedarí. V druhej tretiny budú domáci dohrávať presilovku o jedného hráča.

20:00

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny. Domáci sú usadení v pásme a krížnou prihrávkou sa pokúsil nahodiť puk na Romančíka.

18:44
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hílek – 2 min.).

18:20
    Nagy po ľade narazil betóny, Romančík vyrazil puk pred seba.

17:50
    Domáci nasadili všetko do útoku, majú iba jedného obrancu.

16:59
    Olejník nahodil puk na Romančíka, ktorý bol však zblokovaný. Skalica rozohráva útok.

14:42
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., podrazenie).

14:20
    Kower poslal prihrávku do rohu po pravici Romančíka.

13:40
    Pischalnikov nezvládol prihrávku na modrej a domáci strácajú pásmo.

13:11
    Spišiaci si zahrajú druhú presilovku v zápase.

12:51
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Grman – 2 min., podrazenie).

12:17
    Trávniček sa preštrikoval cez dvoch obrancov, MOWREY DUSTIN prekorčuľovaľ puk a skóroval.
    Asistencia: Trávniček

12:08
    Mikula sa dostal k zabudnutému puku a posunul ho po ľade na Romančíka.

11:43
    Spišiaci sa oslobodili, Romančík pomáha s rozohrávkou.

11:10
    Domáci zatiaľ presilovku zvládajú výborne, puk je za bránou Suráka. Hra bola prerušená.

10:34
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pischalnikov – 2 min., napadnutie).

10:28
    Avizované vylúčenie na strane domácich.

9:55
    Krmenčík bojuje o puk pri mantinely.

9:30
    Trávniček skúsil pozornosť Suráka, strelou od modrej.

9:05
    Vantroba zvládol puk na modrej a poslal ho na Romančíka.

8:45
    Polomský vybojoval puk na obrannej modrej, vzápätí sa musí vracať do obrany.

8:32
    Vhadzovanie po ľavici Suráka.

7:59
    Hostia sú v pásme a posúvajú puk po obvode ihriska.

7:07
    Nahodený puk z domácich nik netečoval a hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

6:30
    Hostia v plnom počte. Domáci si vytvorili tlak.

5:40
    Domácim táto presilovka nevychádza, zlou rozohrávkou strácajú čas.

4:28
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

3:36
    Domáci po chybe v strednom pásme stratili puk a hostia sa dostali do predčistenia. ROMAN JURAK, si pripisuje prvý zásah.

2:15
    Mikula zabojoval o puk z bodu na vhadzovanie a Spišiaci ukludnujú hru.

1:46
    Janáč, nahodil puk do pásma, hostia ho v zápätí strácajú.

1:15
    Prvú strelu v zápase si pripisujú domáci.

0:38
    Oba tímy striedajú počas hry.

00:01

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Surák, Hudáček,
    Obrancovia:Knižka, Zekucia, Grebenyuk, Gerasimov, Krmenčík, Vantroba (A), Soveľ
    Útočníci: Novák, Koky, Olejník, M., Kover, Zwick, Mikulka, Ondov, Polomský, Pischalnikov, Halázs, Findura (A), Nagy (C)

HK Skalica: Branákri : Trutt, Romančík
    Obrancovia: Trávniček, Hílek, Grman, Pač, Škápik (A), Janík, Straka
    Útočníci: Mowrey, Kniazev, Vaškovič(C), Jurák, Dufek, Hujsa (A), Kotzman,P., Trnka, Okoličány, Kotzman, A., Štumpf, Janáč

Rozhodca: Vido – Hanko, Gajan.

Vítam Vás pri ďalšom kole ST. NICOLAUS 1. HOKEJOVEJ LIGY.
    HK Skalica:
    Na Spiš dnes pricestujú Záhoráci. V tabuľke uzatvárajú prvú päťku. Zuby si na nich vylámali i Topoľčany, ktorý majú v závere základnej časti krízu. Prehrali už tretí krát za sebou. Oba tímy začali stretnutie opatrnejšie, no už v tretej minúte dvíhali ruky nad hlavu hostia. Domáce mužstvo v prvej dvadsať minútovke odohralo až 4 presilové hry. Využili až tú záverečnú a bolo vyrovnané.
    Druhé dejstvo nabralo už ofenzívnejšie kontúry, domáci zasa doťahovali jedno gólové manko. Chyby v obrane hasil výborný Romančík, istými zákrokmi pomohol spoluhráčom, ktorí po vyrovnaní začali diktovať priebeh zápasu. O výsledku 5:2 sa rozhodlo už v druhej tretine. V záverečnej domáci stavili na defenzívu a súpera nepustili takmer k ničomu. Ziskom troch bodov sú stále v hre o i o 4 priečku v tabuľke.

HK Spišská Nová Ves:
    Tak ako Skalica i Spišiaci majú stále o čo hrať. Prvý krok majú úspešne za sebou, tesním víťazstvom proti Trnave sa zasa raz dostali medzi najlepších 8. Víťazstvo nebolo vôbec jednoduché. Domáci museli a hostia nemali čo stratiť. Hrali pokojnejšie zatiaľ čo domácich trápil Košút. Po vyrovnanej úvodnej tretine to domáci chceli možno až príliš a to im zväzovalo ruky v koncovkách. Skoré otvorili hostia. O dve minúty to už bolo 1:1, Košút si neporadil s nájazdom Nováka. Zekucia v 31 minúte otočil v prospech domácich. Vedenie však netrvalo dlho, presilovkovým gólom vyrovnal Kamenický. Z pribudajúcim časom na ľade rástla nervozita. V tretej tretine mohli diváci vidieť až šesť vylúčení, päť krát na strane domácich. Stav sa však nezmenil.
    Všetko nasvedčovalo, že tímy sa o druhý bod pobijú v nadstavenom čase. Tri body však ostali na Spiši, v poslednej minúte ich pre svoj tím uchmatol Gerasimov. Spišiaci majú ťažkú úlohu na svojich pleciach. Udržať postupovú priečku pred Považanmi. Vedú iba o dva body, uvidíme ako sa s touto situáciou vysporiadajú.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 27. Zwick (Findura), 38. Koky (Pischalnikov), 51. Novák (Koky, Kover), 53. Pischalnikov (Koky) – 4. Jurák (Mowrey, Trávniček), 13. Mowrey (Trávniček), 16. Janík (Hujsa), 36. Janáč, 54. Štumpf (Hujsa)

HK Skalica: Branákri : Romančík, Trutt

Rozhodca: Vido – Hanko, Gajan