Chabarovsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Red Star Kunlun – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.)
Jekaterinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Barys 1:3 (kon.) | Jaroslavľ – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Petrohrad – Dinamo Minsk 5:1 (kon.) | Riga – HC Slovan sk 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Kunlun
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Utorok 22.01.2019, 12:30 • Feiyang Skating Centre (Šanghaj) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Kontinentální hokejová liga se blíží do vyřazovací části a právě o postup do play-off bojující Kunlun sehraje na svém ledě důležitý dvojzápas s Ufou. První utkání je na programu v úterý, odveta se odehraje ve čtvrtek.

Red Star Kunlun

Pekingský klub má za sebou trojlístek domácích zápasů. A štěstí mu zrovna nepřinesl. Kunlun prohrál s Jokeritem Helsinky (3:5), Čerepovcem (1:4) i Jaroslavlí (1:5). Po těchto nevydařených výsledcích se play-off vzdálilo na osm bodů, takže je třeba pořádně zabrat.

Kanadské bodování:
    Brandon Yip – 28 bodů (16+12)
    Wojtek Wolski – 24 bodů (9+15)
    Ville Lajunen – 24 bodů (9+15)

Salavat Julajev Ufa

Celek, který si ve Východní konferenci pevně drží šestou pozici, je už jednou nohou v play-off. A to navzdory tomu, že se mu poslední zápasy příliš nepovedly (Novosibirsk 2:4, Omsk 4:5pn, Barys Astana 0:1pp). Všechny ale odehrál na kluzištích soupeřů.

Česká stopa

Ondřej Vitásek (Kunlun) – 13 bodů (2+11)
    Tomáš Mertl (Kunlun) – 12 bodů (4+8)

Red Star Kunlun: Lazušin (C. Sun) – V. Lajunen (A), Vitásek (A), Parlett, Järvinen, Lofquist, Bartley – Yip (C), Fontaine, Shore – Palola, Lundh, Mertl – Savinainen, St. Pierre, Latta – Seto, Lockhart, Squires.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Panin (C), S. Garejev, Koledov, Ar. Sergejev, Sergijenko, Jelizarov – Omark (A), Kemppainen, Hartikainen – Tkačov, Kugryšev, Burmistrov – Chochrjakov, V. Žarkov, Burdasov (A) – Soloduchin, Rybin, Kadějkin.

Rozhodčí: Bělov, Sidorenko – Šalagin, Šišlo.

Hokejisté oficiálně nastoupili na ledovou plochu.

00:01

00:05
    Vhazování ovládli hráči Salavatu Julajev, takže právě oni mohou zaútočit jako první.

00:43
    Poněkud kostrbatá rozehra sice dovezla puk do útočného pásma, ale tam došlo k jeho okamžité ztrátě.

01:35
    A při dalším pokusu o protečování kotouče střední zónou puk proskotačil až na zakázané uvolnění.

01:40
    Bezprostředně po vyhraném buly práskl do kotouče Mertl (Kunlun) a připravil tím Karejevovi první zákrok zápasu.

02:54
    Domácí zase operovali v pásmu svých soupeřů, tentokrát však obranný val nedokázali prostřelit.

03:25
    Hra se záhy otočila a práci už měl také Lazušin. Kunlunského gólmana otestoval střelou z ostrého úhlu Kemppainen.

04:42
    Boje v rohu obranného pásma Kunlunu opanovali domácí, ti pak touš vyvezli do střední třetiny.

05:41
    Na útočné modré čáře vypálil Lajunen (Kunlun), obráncem přizvednutá rána se zatřepetala v ochranné síťce.

06:01
    Škoda pro domácí, že Vitásek nezachytil přihrávku při přenesení hry na pravou stranu kluziště.

07:24
    Až další akci dotáhl kunlunský tým do zdárného konce, když brankáře Karejeva zaměstnal příklepem zakončující Savinainen.

07:46
    Na výlet se vydali také hosté, ale jejich výprava netrvala dlouho, Ukončil ji v brankovišti překážející Koledov.

08:10
    Zatím je to spíše jen taková oťukávaná, než že bychom viděli nějaké šance, netož góly.

08:37
    Tak z pravého kruhu pro vhazování střílející Kadějkin (Ufa) aspoň provětral Lazušinovu lapačku.

10:16
    Hosté následně před Lazušinem uspořádali valnou hromadu, tu strážce kunlunské branky ukončil přikrytím kotouče.

10:39
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2+2 min, vysoká hůl).

10:55
    Ufa rozehrála dlouhou přesilovku úspěšně, když zvítězila na buly. Díky tomu může operovat v okolí Lazušinovy branky.

12:19
    Tkačov (Ufa) nabízel puk na zadní tyč, některý z jeho spoluhráčů se však po něm natahoval marně.

12:49
    Hosté znovu rozpohybovali soupeřovu obranu tak, aby Burdasov mohl ohrozit Lazušina střelou od modré čáry. Na řadě je další vhazování.

13:24
    To byla lahůdka. Lazušin (Kunlun) si pochutnal na slabém bekhendovém zakončení Omarka.

14:19
    Zatímco se blíží návrat vyloučeného Bartleyho, domácí hokejisté se osvobozují.

14:39
    A oslabení nakonec zvládli bez úhony, i když k tomu potřebovali výraznou pomoc Lazušina.

16:30
    Znovu Lazušin (Kunlun), jehož jméno bylo v posledních minutách často skloňováno. Tentokrát vychytal z vrcholu levého kruhu zakončujícího Hartikainena.

16:38
    Vítězné buly Kunlunským bylo k ničemu, protože puk stejně nedokázali protečovat středním pásmem.

17:02
    Až teď dovezli kotouč do útočného pásma a v předbrankovém prostoru šermující Seto (Kunlun) ho takovým plácnutím odpálil do Karejevovy výstroje.

18:24
    Ufa právě vstřelila branku!
    Chvíli před koncem třetiny otevírá skóre VJAČESLAV SOLODUCHIN! V předbrankovém prostoru nedostatečně hlídaný hráč tečoval střelu od modré čáry zakončujícího Sergejeva za záda nazlobeného Lazušina, jemuž spoluhráči v tuto chvíli vůbec nepomohli. Do kabin tak odejdou spokojenější hosté. Asistence: Arťom Sergejev a Maxim Rybin.
    18:24 Vjačeslav SOLODUCHIN - 0:1

19:40
    Domácí se s nepříznivým stavem snaží něco udělat, ale nezbývá jim už moc času.

20:00

Úvodní tercie dopadla lépe pro Salavat Julajev. Celek z Ufy sice nedokázal využít plynulou čtyřminutovou přesilovku, zato se ale v závěru třetiny prosadil při rovnovážném počtu hráčů. Na reakci Soloduchinova gólu už domácím nezbyl čas, takže v dalším průběhu budou muset dotahovat.

Prostřední dějství začne přibližně ve 13:23.

20:01

20:26
    Karejevova branka po skrumáži před ní vyjela ze svého ukotvení. Vhazování je nařízeno v defenzivním pásmu Ufy.

21:41
    Přestože hosté napadali rozehrávku svých soupeřů hodně vysoko, puk do své moci nezískali.

22:04
    A tak mohl vyrazit dopředu Palola (Kunlun), který Karejevovi připravil práci pokusem od pravého mantinelu.

22:52
    Zdálo se, že zaměstnán bude také Lazušin. Kunlunskému gólmanovi však nakonec stačilo se za kotoučem letícím kolem jeho branky jen ohlédnout.

23:39
    Urputné souboje ve střední třetině vyvrcholily vylétnutím puku do hlediště.

24:28
    Po levém křídle rozjetý Savinainen (Kunlun) dojel do kruhu pro vhazování a z jeho bodu vypálil švihem přímo do výstroje Karejeva.

25:53
    A zaútočili si také hosté. Ofenzivní choutky projevil Hartikainen, který po projetí přes modrou čáru rovněž vystřelil mezi tři tyče.

26:19
    Rychlého tempa hry využil ke střele Squires (Kunlun). A Karejev měl co dělat, aby tvrdý pokus ukočíroval.

28:05
    Hráči vynakládají maximum svých sil, takže probíhající pasáž utkání se dovákům zamlouvá.

29:47
    Ty hostující chtěl potěšit Larsen, jenomže mu v tom zabránil Lazušin. Na střelu od modré čáry dobře viděl, takže si připsal jeden z jednodušších zákroků.

30:58
    Ufa promrhala přečíslení tři na jednoho! Přihrávku na druhou vlnu skvěle zachytil k ledu padající obránce.

31:40
    Lazušin (Kunlun) musel zasahovat až o chvíli později, když nízkou ránu Garejeva vyrazil do rohu kluziště.

32:30
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    To, s čím domácí vstoupili do druhé třetiny, se jim nyní podařilo! Před gólmanem clonící GREG SQUIRES se šťastně dostal k odraženému kotouči po předchozí střele od modré čáry a doklepnutím ho za bezmocného Lazušina vyrovnal stav utkání na 1:1. Asistence: Sam Lofquist a Victor Bartley.
    32:30 Greg SQUIRES - 1:1

33:48
    V útočném rohu kluziště bojující Burdasov (Ufa) vybruslil z bitvy jako poražený.

35:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., podrážení).

36:20
    Při přesilové hře měli Kunlunští příležitost dokonat obrat! Shoreho však skvěle vychytal přesunující se Karejev.

37:29
    Tak přesilovku Kunlun přeci jen využívá! Gól, který padl téměř na chlup stejně jako ten předchozí, vstřelil OLLI PALOLA. A poslal tím svůj celek poprvé do vedení. Asistence: Michael Latta a Sam Lofquist.
    37:29 Olli PALOLA - 2:1

38:45
    Hokejistům Ufy se nedaří prokousat se do nějaké příležitosti, kterou by v závěru třetiny mohli využít.

39:49
    Pokus o rychlý útok nevyšel. Ještě se tak bude vhazovat v defenzivním pásmu Salavatu Julajev.

40:00

Zatímco po první třetině byli spokojenější hosté, teď je tomu přesně naopak. Kunlunští totiž otočili duel ve svůj prospěch a díky trefám Squirese a Paloly budou v závěrečné tercii hájit vedení 2:1.

Poslední perioda začne přibližně ve 14:17.

40:01

40:30
    Mertl (Kunlun) byl vykázán z vhazování v obranném pásmu. Nahradit ho proto musí někdo jiný.

41:17
    Lazušin (Kunlun) zacpal všechny skuliny u své tyče, takže kotouč tam nemohl nijak proniknout.

42:25
    Konečně zaveleli k útoku také domácí. Střelou do připraveného brankáře ho zakončil Lajunen.

43:32
    A na gólmana soupeřova výběru vypálil také od modré čáry zakončující Parlett (Kunlun).

44:38
    Zpoza brány vyjetý Shore (Kunlun) pokusem z ostrého úhlu Karejeva nepřekvapil.

45:57
    Už nějaký čas se hraje úplně bez přerušení.

46:49
    Až teď jeden ze sudích foukl do píšťalky a nařídil vhazování ve středním pásmu. To proběhne po komerční přestávce.

48:42
    Vyrovnání měl na čepeli své hole Burdasov! Proti jeho nájezdu se však vyznamenal Lazušin a udržel tak domácí celek ve vedení.

49:20
    Hra se rozproudila a na opačné straně zahrozil Squires (Kunlun), když se snažil trefit škvíru mezi Karejevovými betony!

50:43
    Fontaine se prodíral přes Sergijenka zbytečně. Výborný obranný zákrok hráče ufy.

52:17
    I díky němu mohl později zaútočit Burmistrov (Ufa). Na branku vyslal střelu z pravého kruhu a donutil tím Lazušina k pokleku.

52:51
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., podrážení).

53:00
    Kunlunští hokejisté se rychle osvobodili.

54:51
    Současně s vypršením Järvinenova trestu skóruje DMITRIJ KUGRYŠEV! Před vyrovnáním na 2:2 si najel k pravé tyči, kam obdržel dlouhou křižnou přihrávku. Lazušin se natahoval marně. Asistence: Vladimir Tkačov a Pjotr Chochrjakov.
    54:51 Dmitrij KUGRYŠEV - 2:2

56:35
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.

58:00
    A to platí i v době, kdy do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty. Uvidíme prodloužení?

58:15
    Vše nasvědčuje tomu, že ano. I když by oba celky nejradši strhly vedení na svou stranu už před vypršením hodinového limitu.

58:40
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., hrubost).

58:40
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Luke Lockhart – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

58:40
    Čeká nás hra ve čtyřech na obou stranách.

59:28
    Opatrně hrající týmy se spíše snaží nevyrobit chybu, než aby se hnaly do nějakých zběsilých útoků.

60:00

Po hodině čistého času je stav 2:2, o vítězství si tak oba soupeři zabojují v prodloužení.

60:01

61:10
    Dobrým pohybem na modré čáře způsobil soupeři nemalé problémy Larsen (Kunlun).

62:04
    Definitivně rozlousknout duel mohl Yip! Bohužel pro domácí Lofquistovu těžkou přihrávku nezpracoval.

63:27
    A pumelici z levé strany zakončujícího Lajunena vystavil stopku ostražitý Karejev (Ufa).

63:52
    Hosté odeslali puk na zakázané uvolnění a znovu tak budou muset zaujmout defenzivní postavení.

64:14
    A když se přeci jen dostali do útoku, zastavil je ofsajd. Do něho se chytil Burdasov (Ufa).

64:48
    Dvanáct vteřin před koncem se vhazuje v obranném pásmu Kunlunu. Poslední šance Ufy, jak ukončit zápas ještě před nájezdovou loterií.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení je uzavřenou záležitostí. Samostatné nájezdy – to je budoucnost tohoto duelu. Trenéři právě pečlivě vybírají, kteří hráči je absolvují.

Rozhodčí už obdrželi lístečky se jmény pěti hráčů na každé straně. Dovednostní disciplína může začít!