Rusko – USA 1:2 (kon.) | Fínsko – Švajčiarsko 6:1 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:2 (kon.)
Rusko
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Švajčiarsko
Sobota 05.01.2019, 22:08 • Rogers Arena, Vancouver • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

To je z tohto zápasu odo mňa všetko. S konštatovaním, že Rusi získali bronzové medaily sa s vami lúčim a prajem vám dobrú noc. (00:39:42)

Ruský kapitán Klim Kostin preberá i trofej za tretie miesto a na koniec medailového ceremoniálu zaznie ruská hymna.

Rusi si teraz preberajú bronzové medaily a podávajú si ruky so Švajčiarmi.

Najlepší hráči zápasu:
    Švajčiarsko – Simon Le Coultre
    Rusko – Kirill Slepec

Strely na bránu v tretej tretine: 3:17
    Strely na bránu celkovo: 24:36

Na ľade vypukla radosť mladých Rusov, ktorí po výhre 5:2 získavajú bronzové medaile. Po priebehu turnaja sa dá povedať, že asi zaslúžene, dnes ale po skvelej prvej tretine predviedli v zvyšných dvoch tretinách veľmi rozpačitý výkon. Sklamaní Švajčiari predviedli v druhej a tretej tretine veľmi sympatický výkon, výrazne prestrieľali Rusov a chvíľami si vytvorili až drvivý tlak, skvele chytajúceho Kočetkova ale prekonali len dvakrát. Naopak, Rusi vyťažili z minima maximum a v tretej tretine potvrdili svoje víťazstvo, keď z troch striel na bránu strelili dva góly.

59:42
    Vylúčenie v tíme Rusko (Grigorij Denisenko – 2 min., podrazenie).

59:22
    Hollenstein sa na chvíľku vrátil do bránky, opäť z nej ale po vyhranom vhadzovaní vyštartoval na striedačku.

59:06
    To je definitívny koniec švajčiarskych nádejí. Nussbaumer sa nechal vyprovokovať Kostinom a odplatil mu krosček sekaním. Kostinov zákrok rozhodcovia nevideli, Nussbaumerov ale áno.

59:06
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Valentin Nussbaumer – 2 min., sekanie).

58:41
    Švajčiari sa však zatiaľ nedokážu usadiť v útočnom pásme a aj keď majú puk pod kontrolou, tak si prihrávajú len na vlastnej polovici.

58:10
    Hollenstein opäť zamieril na švajčiarsku striedačku!

58:00
    Rusi v plnom počte.
    57:59 Kirill Slepec (RUS) - 5:2

57:59
    Rusko dalo gól!

Je asi rozhodnuté! Rusi sa dostali z útočného pásma a s pukom sa do útočného pásma dostal KIRILL SLEPEC, ktorý strelou do prázdnej bránky završuje svoj hetrik. Asistencia: Arťom Galimov, Pjotr Kočetkov.

57:35
    Hollenstein mieri na striedačku a Švajčiari hrajú v šestici!

57:30
    Aebischer pálil hneď po vyhranom švajčiarskom buly, Kočetkov puk vyrazil.

57:24
    Kurashev strieľal z pravého kruhu po prihrávke Müllera, Kočetkov jeho strelu vyrazil ramenom. Švajčiarom zostáva zhruba polminúta presilovky.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 5. Slepec (Ivan Morozov, Ilja Morozov), 14. Šaškov (Podkolzin), 33. K. Kostin (Denisenko, Romanov), 47. Slepec, 58. Slepec (Galimov, Kočetkov) – 25. Nussbaumer (Le Coultre, Sigrist), 36. Brüschweiler (Sigrist, Gross)

Rusko: Kočetkov (Tarasov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov (A), Romanov, Alexejev, Olšanskij, Rubinčik – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov (A), K. Kostin (C) – Kovalenko, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Šaškov.
    Švajčiarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross (A), Berni, Aebischer, Moser, Burger, Barandun – Eggenberger (C), Kurashev (A), Müller – Brüschweiler, Sigrist, Nussbaumer – Lehmann, Tanner, Leuenberger – Wyss, Schmid, Verboon – Gerber.

Rozhodca: Alarie (CAN), Björk (SWE) – Hynek (CZE), Oliver (USA)

Diváci: 12 225