Buffalo – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:5 (kon.) | Boston – Calgary 6:4 (kon.)
NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Vancouver 2:0 (kon.) | St. Louis – Washington 5:2 (kon.)
LA Kings – Tampa Bay 2:6 (kon.)
Buffalo Sabres
4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Florida Panthers
cz Piatok 04.01.2019, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný start do pátečního dne a u dalšího přenosu ze zámořské NHL zase někdy na počtenou. (03:57:58)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:27

Tři hvězdy utkání:
    1. Jeff Skinner (BUF) 2+0
    2. Tage Thompson (BUF) 1+0
    3. Aleksander Barkov (FLA) 1+1

Hostům nevyšel zápas ani co se týče hráčských milníků. Keith Yandle si dnes připsal pouze bod, který ho zároveň dělí od magické pětistovky. To může dohnat hned za dva dny na domácím ledě pro Columbusu. To samé platí o Aaronu Ekbladovi, kterému chybí gól na vyrovnání rekordu Roberta Švehly.

Je dobojováno! Domácí Sabres prolomili dnešním zápasem své floridské prokletí a po sedmi vzájemných zápasech opět slaví vítězství nad Panthers, tentokrát 4:3. Největší zásluhu na tomto vítězství má dozajista dvoubrankový Jeff Skinner a Sam Reinhart, který sám jeden gól dal a na jeden dokázal přihrát. Právě Skinner dnes potvrdil, že se mu proti Panterům v poslední době velmi daří. Nesmíme také zapomínat na Tagea Thompsona, který si dnes připsal svou pátou branku v sezóně. Florida nemůže být za svůj výkon spokojena, protože odehrála takový poloviční zápas a zabrala až v koncovce. O tři její branky se postarali tři střelci. Nejprve Frank Vatrano , Mike Hoffman využil přesilovku a poslední slovo měl Aleksander Barkov.

Počet střel na branku: 33 – 38

59:43
    Panteři se svou nepřesností v kombinaci dostali mimo pásmo. Už je jasné, že tento zápas dnes prohrají.

59:23
    Další pokus přes celé hřiště, tentokrát od Reinharta. Jenže s tím samým výsledkem, hra zůstane kvůli icingu před domácí brankou.

59:07
    Ristolainen to zkusil přes celé hřiště. Branku netrefil snad o milimetry, bude to jenom zakázané uvolenění.

58:56
    Hostující brankář se opět vydal na střídačku, Florida hraje v šesti.

58:39
    Bylo odpískání zakázané uvolnění, hra se stěhuje před branku Floridy. Luongo musí opět na led.
    58:31 Aleksander BARKOV - 4:3

58:31
    Florida právě vstřelila branku!
    Tento tlak nemohl skončit jinak než další vstřelenou brankou Panterů z Floridy. ALEKSANDER BARKOV využil nedůrazu domácí obrany a krásnou otočkou poslal puk za záda Ullmarka. Florida je opět na dostřel skrze jedinou brankou – 4:3. Asistence: Keith Yandle a Aaron Ekblad.

58:12
    Buffalo mohlo definitivně rozhodnout, ale Matheson svou chybu na modré čáře dokázal napravit.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Bogosian si s pukem nelámal hlavu a pouze ho poslal podél mantinelu, zakázané uvolnění to nebude.

57:14
    Roberto Luongo zamířil na střídačku, Florida hraje bez brankáře!

57:08
    Oddechový čas pro hosty.

56:57
    Domácí tým nechává svého soupeře kombinovat okolo vlastního pásma, což se může krutě vymstít.

56:26
    Domácí tým vede opět o dvě branky a Floridě nezbývá příliš moc času na možné vyrovnaní. Uvidíme, jak to všechno vůbec dopadne.
    56:14 Jeff SKINNER - 4:2

56:14
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí tým opět míří do dvoubrankového vedení a nemůže to být nikoho jiného zásluha než JEFFA SKINNERA, který si připisuje svůj druhý gól v utkání a potvrzuje skvělou formu proti Panterům z Floridy – 4:2. Bez asistence.

55:46
    Na ledě je domácí elitní útok a ten dokáže nadělat v útočném pásmu velký nepořádek. Jenže pro toto střídání to neplatí.

55:32
    Je tady poslední komerční přestávka.

55:09
    Necelých pět minut do konce základní hrací doby a v KeyBank Center se rýsuje velké drama.

54:42
    Sobotka byl blízko branky, ale nakonec hostující branku nedokázal trefit. To nedokázal ani poté Sheary.

52:15
    52:15 Mike HOFFMAN - 3:2

52:15
    Velký závar před domácí brankou vyřešil až MIKE HOFFMAN, který se po nespočtu dorážkách dostal k puku, který sám bezpečně poslal za záda bezmocného domácího brankáře. Panteři využívají svou první početní výhodu v tomto utkání – 3:2. Asistence: Aleksander Barkov, Jevgenij Dadonov.

52:05
    Hoffman se vyhnul soupeři a vystřelil. Puk z jeho hokejky minul jenom těšně domácí branku.

51:41
    Až v tuto chvíli je hra přerušena a domácí můžou vystřídat kvůli svému brankáři, který si připsal další úspěšný zákrok.

51:24
    Sabres nedokážou vyhodit a musí se bránit, této čtverce už docházejí síly a pletou doslova nohama.

51:06
    Yandle naznačil střelu, udělal si místo a až poté vystřelil. Jenže jeho projektil letěl mimo.

50:47
    Až na třetí pokus se hostům podařilo rozehrát svou početní výhodu parádně a hned z toho byla šance pro Barkova.

50:33
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., sekání).

50:33
    Je tady komerční přestávka.

50:12
    Scandella málem založil brejk soupeře, ale nakonec svou chybu dokázal napravit.

49:41
    Sobotka prodloužil puk do útočného pásma a šel střídat. To bylo ale z akce Buffala všechno.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:15
    Panterům dnes vázne taky komunikace, jelikož jim v tuto chvíli byl odpískán už druhý ofsajd za sebou.

48:44
    Je zde komerční přestávka.

48:26

48:11
    Hosté se dokáží ubránit snad všemu a opět puk skončil za domácí brankou.

47:52
    Florida hraje už ve čtyřech lidech, početní výhoda Sabres bude trvat něco málo přes půl minuty.

47:26
    Florida je pod velkým tlakem, ale nakonec se dokázala ubránit a dokonce i vyvézt puk.

47:18
    Dlouhá příprava ke střele a následný zákrok hostujícího brankáře, hra je přerušena.

46:53
    Skinner chtěl vymést pavučiny v levé šibenici Luongovy branky, ale ji nakonec netrefil.

46:35
    Buffalo má v tuto chvíli velkou možnost možná rozhodnout toto utkání. Uvidíme, jak se jim to podaří.

46:26
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., sekání).

46:26
    Domácí početní výhoda opět nezačala výborně, ale na řadu příjde další vyloučení.

45:51
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., podrážení).

45:22
    Sobotka opět v akci, ale tentokrát musel vyklidit své postavení v pásmu, jelikož hrozil ofsajd.

44:45
    Smith se nedostal k puku včas a rozhodčí neměl jinou možnost než odpískat zakázané uvolnění.

44:17
    Thompson jenom těsně minul branku Luonga, ten málem lovil puk ze své sítě už počtvrté.

43:49
    Matheson donutil domácího brankáře k zákroku, ale ten obstál opět na jedničku.

43:36
    Sheary se protlačil do zakončení, ale to bylo zblokované. To samé platí o pokusu Sobotky.

42:52
    Florida tedy opět prohrává o dva góly a musí vložit všechny síly do útoku, Buffalo dnes hraje opravdu parádně.

42:02
    Domácí tým přidal čtvrtý gól, ale ten vzápětí byl odvolán kvůli postavení Okposa v brankovišti.
    41:20 Sam REINHART - 3:1

41:20
    Domácí Buffalo míří opět do dvoubrankového vedení. Celá akce začala na modré čáře mezi obránci. Bogosian přihrál Pilutovi, který pohotově vypálil. Do jeho střely se ještě vložil SAM REINHART, který svou tečí zmátnul Luonga a ten propusti puk za svá záda – 3:1. Asistence: Lawrence Pilut a Zach Bogosian.

41:13
    Linus Ullmark si povyskočil, aby dosáhnul na tuto nepovedenou střelu od modré čáře. Hra byla přerušena.

40:32
    Zdá se, že Sobotka dnes dostává více prostoru, než obvykle. Což pro českého fanouška je výborné.

40:07
    Před malou chvíli nám začala poslední třetina tohoto utkání, která nám snad přinese ještě zajímavý hokej z obou stran.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:58.

Druhá třetina je minulostí. Florida zlepšila svůj výkon a odměnou jí byla úvodní branku v tomto střetnutí. O zatím jedinou hostující branku se v čase 33:42 postaral Frank Vatrano, který si připsal svůj jedenáctý gól v sezóně. Manko je tedy už jednobrankové, což z třetí třetiny dělá velmi zajímavou kapitolu, kterou by jste si neměli nechat ujít.

Počet střel na branku: 23 – 23

40:00

39:41
    Na hostující brance zazvonila tyč a arénou to jenom zahučelo. Stav ale zůstává i nadále stejný.

39:22
    Barkov byl blízko vyrovnaní, ale ke střele se nakonec vůbec nedostal.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:22
    Hoffman nešel střídat, ale zůstal na ledě a hned se zapojil do akce. Bude z toho vhazování před domácí brankou.

37:59

37:53
    Ristolainen zkusil jednoduše nahodit na Luonga a jeho nahození málem skončilo za jeho záady.

37:34
    Thompson sice přesně vypálil, ale pouze do míst, kde měl Luongo připravenou lapačku.

37:05
    Okposo po hvizdu dvakrát seknul hostujícího brankáře a hned z toho byla menší mela před hostující brankou.

36:47
    Jenže to se domácím vůbec nedaří, Panteři se skvěle brání a vyhazují pryč z vlastního pásma.

36:28
    Na ledě je elitní domácí útok, který bude chtít svůj tým poslat opět do dvoubrankového trháku.

36:11
    Florida taky umí bránit své oslabení. Dvakrát po sobě skvěle odvrátila puk daleko do bezpečí.

35:59
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mike Hoffman – 2 min., hákování).

35:47
    Poslední komerční přestávka ve druhé třetině.

35:35
    Conor Sheary pelášil úplně sám na brankáře Luonga, ale ten vytasil parádní semafor a jeho nájezd byl tedy zneškodněn.

35:16
    Druhá třetina se nám blíží ke svému konci. Florida dokázala snížit a už je opět na dostřel svému dnešnímu hostiteli.

34:33
    Okposo zaslouží velkou pochvalu, protože pro svůj tým udržel puk proti třem bránícím hráčům.

34:13
    Panterům jako by ten gól vlil novou krev do žil a jsou lepším celkem na ledě. Buffalo se musí rychle vzpamatovat.
    33:42 Frank VATRANO - 2:1

33:42
    Domácí tým propadnul v útočném pásmu a hned z toho byl protiútok, který tentokrát skončil korigující brankou. FRANK VATRANO se sice díval na dobře najetého spoluhráče, ale raději zvolil střelu, což bylo správné – 2:1. Asistence: Colton Sceviour.

33:19
    Dahlin přihrál Skinnerovi a ten pohotově pálil. Luongo rybičkou vytasil parádní zákrok.

32:57
    Skinner poslal křižnou přihrávku, ale ta byla zablokována mimo kluziště, hra je opět přerušena.

32:41
    Druhá domácí formace dnes velmi zlobí hostující obranu, což se potvrdilo i při tomto střídání.

31:58
    Je tady další komerční přestávka.

31:53
    Utkání se před desítkami sekund dostalo do své druhé poloviny. Buffalo i nadále drží ve své hale čisté konto společně s vedením nad Floridou.

31:24

30:56
    Barkov vystřelil, ale byl zablokován. Následný protiútok taky neměl dlouhého trvání.

30:25
    Do konce početní výhody zbývá ani ne minuta a Buffalo stále skvěle brání nájezdy soupeře.

30:08
    Hoffmanova střela byla zablokována mimo domácí pásmo, domácí fanoušci tleskají.

29:57
    Poté přišlo další vyhození, Florida se v početní výhodě stále hledá.

29:33
    Přesilovka začala úplně stejně jako ta v první třetině. Buffalo se ihned ubránilo.

29:24
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Tage Thompson – 2 min., podrážení).

29:13
    Linus Ullmark při svém zákroku posunul branku, proto rozhodčí opět musel přerušit hru.

28:27
    V této fázi hry vidíme mnoho přerušení, hra je tedy dost kouskovaná.

28:06
    Evan Rodrigues chystal střeleckou pozici pro Reinharta, ale v poslední fázi spadnul na led.

27:37
    Skinner se ocitnul v ofsajdu, hra byla přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:19
    Jeden z domácích obránců podklouznul a hned z toho byla šance pro soupeře. Linus Ullmark byl připraven zasáhnout.

27:00

26:55
    Jonathan Huberdeau si nevěděl s pukem rady, proto ho pouze nahodil do útočného pásma.

26:32
    Casey Mittelstadt se protlačil do zakončení, ale Luongo byl nakonec pozorný a puk vyrazil.

26:11
    Ristolainen musel s rozehrávkou počkat, protože jak jeho, tak i soupeř začal střídat.

25:46
    Druhá třetina se začíná opět vyrovnávat, ani jeden tým nemá v tuto chvíli na ledě herní převahu.

25:07
    Hra byla opět přerušena, tentokrát proti vysoké holi, kterou se provinil Jeff Skinner.

24:49
    Reinhart se skvěle protlačil před branku do zakončení, ale na Luonga si nepřišel.

24:26
    Thompson po hvizdu rozpoutal před hostující brankou menší šarvátku, kterou musel ukončit až rozhodčí.

24:06
    Sobotka dnes hraje velmi povedené utkání, trenér s jeho výkonem může být prozatím spokojen.

23:41
    Luongo nic neriskoval a radši puk schoval do své výstroje, hra je přerušena.

22:45
    Panteři stále napadají a znepříjemňují rozehrávku svého soupeře. Buffalu se ovšem ale i nadále daří kombinace.

22:13
    Branka Buffala je obstřelována z obou stran, ale ani jedna se zatím nevešla do prostoru brankoviště.

21:57
    Skinner zkusil něco podobného jako u první branky, ale to se mu podle jeho představ nepovedlo.

21:12
    Vatrano vyzkoušel pozornost domácího brankáře a ten uspěl na výbornou, vhazovat se bude před jeho brankou.

20:36
    Hosté po ztrátě puku na nic nečekají a ihned napadají zpět, Buffalo je pod velkým tlakem.

20:01
    Sobotka se postavil na úvodní buly nové třetiny a nebyl úspěšný, Florida je u puku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:59.

Je za námi úvodní třetiny tohoto utkání, která přinesla dvě domácí branky. Nejprve se v čase 4:42 trefil hračička Jeff Skinner a o necelé tři minuty potom zvýšil vedení domácího týmu Tage Thompson. Vedení Buffala je zasloužené, Florida ještě má před sebou dost práce, aby tento nepříznivý výsledek dokázala zvrátit.

Počet střel na branku: 12 – 10

20:00

19:34
    Rychlý protiútok domácích skončil také předčasně, protože neměl podporu dalších hráčů na ledě.

19:13
    Jevgenij Dadonov vypálil z otočky, ale nepřesně. To samé nám ukázal posléze Barkov.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:41
    Dvě střely sice na domácí branku přišly, ale ty byly dost nepřesné.

18:18
    Florida drží útočné pásmo, ale zatím jejich hra je bez finální fáze. Domácí brankář je bez práce.

17:54
    Reinhart si musel počkat na nájezd Skinnera, ale ten byl nakonec skvěle pohlídán.

17:32
    V posledních sekundách oba týmy spíše do puku plácají než by chtěli kombinovat.

17:13
    Marco Scandella zkusil střelu z voleje, kterou trochu vystrašil Luonga v brance Floridy.

16:51
    Hosté se pokusí aspoň do konce třetiny snížit, ale budou to mít velmi těžké.

16:27
    Sobotka mohl málem jít do samostatného úniku, ale na poslední chvíli byl skvěle zablokován.

16:03
    Dadonov sice viděl najetého spoluhráče, ale přihrávku skvěle přečetl jeden z domácích obránců.

15:51
    Je na světě další komerční přestávka.

15:27
    První třetina se blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo si budeme muset počkat do prostřední části hry?

15:06
    Matheson hledal pod sebou volného spoluhráče, ale puk poslal pouze do země nikoho.

14:42

14:15
    Přichází další a po pár sekundách další vyhození domácího týmu, přesilovka se blíží ke konci.

13:43
    Minuta do konce přesilovky, Buffalo zatím brání fantasticky a nepouští svého soupeře do nebezpečného zakončení.

13:26
    Až v tuto chvíli se Florida dostala do tlaku, ale Yandle vystřelil pouze do hráče před ním.

13:09
    Na ledě je hostující elitní formace, ale ta si zatím neví rady s vlastní kombinací.

12:57
    Začátek přesilovky se Floridě příliš nepovedl, Buffalo dokázalo dvakrát vyhodit až k jejich brance.

12:42
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., nedovolené bránění).

12:18
    Sheary se přes skvěle postaveného soupeře nedostal, nepomohl mu ani český hráč Viladimír Sobotka.

11:36
    Buffalo dokázalo na malý moment uzavřít svého soupeře v jeho pásmu, ale byla z toho pouze zablokovaná střela Bogosiana.

11:12
    Hosté sice vysunuli své napadání, ale Buffalo z něj dokázalo velmi rychle vybruslit.

10:16
    První třetina je ve své druhé polovině, Buffalo zatím stále drží čisté konto a vede nad svým soupeřem o dvě branky.

10:09
    Domácí brankář si po delší době připsal další zákrok. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

10:06
    Hra byla opět přerušena kvůli zakázanému uvolnění, tentokrát na straně Sabres.

09:28
    Florida se dostala úplně zbytečné z útočného pásma. Buffalo se v tuto chvíli parádně ubránilo.

09:12
    Thompson byl blízko druhé brance v utkání, ale Luongo na poslední chvíli puk vyrazil mimo branku.

08:51
    Je tady první komerční přestávka tohoto utkání.

08:26
    Okposo se sice protlačil do pásma, ale byl tam sám. Jeho spoluhráči radši šli střídat.

08:01
    Bogosian přitvrdil hru u mantinelu a následně obdržel potlesk z publika.
    07:15 Tage THOMPSON - 2:0

07:15
    V KeyBank Center se zatím dějí věci, protože domácí tým už vede o dvě branky. Úplně nenápadná akce Sobotky a Shearyho skončila TAGEA THOMPSONA, který si do útočného pásma najel z pravé strany a střelou na vzdálenější tyč překonal bezmocného Luonga – 2:0. Asistence: Vladimír Sobotka a Conor Sheary.

06:35
    Hostující tým se zatím v zápase i nadále hledá, Buffalo hraje opravdu velmi dobrý taktický hokej.
    04:42 Jeff SKINNER - 1:0

04:42
    Na první branku jsme tedy dlouho nečekali, domácí tým jde do vedení. JEFF SKINNER se po přihrávce svého kolegy z útoku Reinharta doslova prokličkoval do zakončení a střelou pod horní tyčku hostující branky otevřel gólový účet utkání – 1:0. Asistence: Sam Reinhart.

04:26
    Bogosian si nepohlídal svůj nájezd do pásma a rozhodčí odpískal ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:59
    V zápase taky vidíme zatím množství nepřesností na obou stranách. Trenéři nemůžou být spokojeni.

03:26
    Thompson se do útočného pásma neprotlačil, ale to dokázal až Skinner, který donutil Luonga k zákroku.

02:53
    Ani jeden tým si nedrží soustavný tlak, puk střídá hokejku za hokejkou. Nezměnil to ani Barkov, který pouze nahodil.

02:26
    Linus Ullmark musel vytasit svůj beton proti střele Dadonova. Puk poté skončil v rohu kluziště.

02:05
    Dahlin byl blízko branky, ale jeho střelecký projektil skončil jenom velmi těšně vedle pravé tyčky hostující branky.

01:39
    Sam Reinhart prodloužil puk do útočného pásma a zamířil střídat. Právě Reinharta následují i další spoluhráči.

01:13
    Mike Hoffman se snažil protancovat ke střele, ale byl čistým způsobem zablokován. Buffalo míří na puk.

00:57
    Úvodní sekundy dnešního utkání jsou zatím velmi opatrné, ani jeden tým nechce udělat chybu.

00:17
    Hostující tým se nedohodnul v kombinaci, puk přešel všechny čáry a bylo odpískání zakázané uvolnění.

00:01
    Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí tým, který na nic nečeká a vrhá se do útočného pásma.

00:01

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen (A), McCabe, Dahlin, Scandella, Bogosian (A), Pilut – S. Reinhart, Rodrigues, Skinner – T. Thompson, Sobotka, Sheary – Okposo (A), Jo. Larsson, C.J. Smith – Pominville, Mittelstadt, Elie.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Yandle (A), Pysyk, Matheson, Weegar, Kiselevič – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Borgström, Vatrano – Brouwer, McCann, Malgin – Hawryluk, Lammikko, Sceviour.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Dan O’Rourke – Devin Berg, Travis Gawryletz.

MOŽNÉ MILNÍKY V ZÁPASE

Keith Yandle (FLA) • V tuto chvíli ho dělí pouze dva kanadské body od zisku 500. bodu v jeho kariéře.
    Aaron Ekblad (FLA) • Pokud dnes tento obránce vstřelí gól, vyrovná rekord Roberta Švehly (61 branek) s nejvíce góly vstřelenými z pozice obránce v historii Floridy Panthers.

KOHO V ZÁPASE SLEDOVAT

Jeff Skinner (BUF) • Domácí útočník nasbíral v posledních sedmi utkáních proti Floridě celkem osm bodů (6+2).
    Roberto Luongo (FLA) • Hostující brankář v KeyBank Center z posledních deseti zápasů bilanci (8 výher a 2 porážky) s průměrem 1,71 branek na zápas a s úspěšností zákroků 94,2%.

Žhavá zpráva přišla ze šatny Buffala Sabres. K dnešnímu utkání nenastoupí Jack Eichel. Tento domácí kapitán bude absentovat kvůli zranění v horní části těla.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Vladimír Sobotka (BUF) • 37 zápasů (3+2)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

19. 12. 2018 • Buffalo – Florida 2:5
    1. 12. 2018 • Florida – Buffalo 3:2 po prodloužení
    8. 4. 2018 • Florida – Buffalo 4:3
    3. 3. 2018 • Florida – Buffalo 4:1
    2. 2. 2018 • Buffalo – Florida 2:4
    Za Floridu se v Kalifornii představí Keith Yandle.

FLORIDA PANTHERS

Tým ze slunné Floridy má před sebou poslední venkovní zápas, než se vrátí zpět do své arény. Panthers jsou před tímto zápasem na průběžném 11. místě se ziskem 40 bodů, což není úplně špatné. Ani ztráta sedmi bodů na poslední místo zaručující play-off není nedosažitelná. Pro Floridu dokonce hovoří i skvělá forma z posledních utkání. Z posledních pěti zápasů prohráli pouze jeden, proti Montrealu (3:5). Mezi tahouny týmu můžeme zařadit hned čtveřici hráčů. Nejvíc kanadských bodů zatím dokázal posbírat Jonathan Huberdeau (10+34). Alexander Barkov jich má na svém kontě 39 za 15 branek a 24 přihrávek. Těsně za ním je Mike Hoffman (18+18) a poté Jevgenij Dadonov (17+18). Obranu Buffalo s jedničkou loňského draftu nečeká nic jednoduchého.

Mike Hoffman • 38 zápasů (18+18)
    Kapitán Buffala se podívá do Kalifornie na All-Star víkend.

BUFFALO SABRES

Příjemné překvapení letošní sezóny se i nadále drží na pozicích zaručující postup do play-off. Ovšem poslední forma domácího týmu nevypadá vůbec růžově. Sabres dokázali z posledních pěti zápasů vyhrát pouze jeden, což je velmi slabé. Buffalo má v novém roce za sebou už jeden zápas, to proti Islanders, kteří si z KeyBank Center odvezli vítězství 3:1. Domácí tým v letošní sezóně táhne především duo Jack Eichel a Jeff Skinner. První jmenovaný nasbíral zatím 49 bodů za 15 branek a 34 asistencí. To Kanaďan má o deset bodů méně (26+13).

Sam Reinhart • 40 zápasů (8+30)
    Buffalo nad Floridou nevyhrálo už skoro dva roky. Změní se to dnes?

Hezký čtvrteční den, nejlepší hokejová liga na světě má na programu své další zápasy a my se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na duel mezi domácím Buffalem Sabres, které na své ledě přivítá výběr Pantery z Floridy. Utkání to bude velmi zajímavé, jelikož Buffalo se v noci ze čtvrtek na pátek pokusí konečně nad svým soupeřem vyzrát. Poslední výhra Sabres se datuje do března roku 2017. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Mládek

Góly a asistencie: 5. Skinner (S. Reinhart), 8. T. Thompson (Sobotka, Sheary), 42. S. Reinhart (Pilut, Bogosian), 57. Skinner – 34. Vatrano (Sceviour), 53. Hoffman (Barkov, Dadonov), 59. Barkov (Yandle, Ekblad)

Rozhodca: Pierre Lambert, Dan O’Rourke – Devin Berg, Travis Gawryletz

Diváci: 18 551