Švédsko – Švajčiarsko 0:2 (kon.) | Kanada – Fínsko 1:2 (po pr.) | USA – Česko 3:1 (kon.)
Rusko – Slovensko sk 8:3 (kon.)
Rusko
8:3 (4:0, 3:0, 1:3)
Slovensko
Štvrtok 03.01.2019, 04:30 • Rogers aréna • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Štvrťfinále

Dámy a páni, s týmto konštatovaním sa s Vami lúči z pozície komentátora Ivan Harčár. Tí, ktorí sa chystáte ešte dospať noc, tak Vám prajem dobrú noc a pripomínam, že najbližšie Vás povediem prvoligovým stretnutím v piatok 4.1.2019 o 17:30. Budeme sledovať súboj Michalovce – Dubnica. Dovidenia a dočítania. (07:11:07)

Individuálne ocenenia

Samuel Hlavaj a Adam Líška si prevzali luxusné hodinky od firmy Tissot.

Najlepší hráči zápasu

Klim Kostin – Rusko

Michal Ivan – Slovensko

Juniorská slovenská reprezentácia sa lúči s MS U20 2019 v Kanade. Osudnou sa nám stala prvá tretina, ktorej Rusko rozhodlo o výhre štyrmi gólmi. V druhej tretine nemohúcnosť pretrvávala a prehrávali sme už 7:0. Veľkú pochvalu si zaslúžia naši chlapci za posledné dejstvo, v ktorom dokázali gólmi Feherváryho, Romana a Ivana skorigovať porážku na konečných 3:8.

59:51 Michal Ivan (SVK) - 8:3

59:51
    Slovensko dalo gól! MICHAL IVAN je mužom na slovenskej strane. K dvom asistenciám pridal aj gól. Nič extra nešpekuloval a prudkým švihom prekonal Tarasovova. Bez asistencie.

59:40
    Patrik Hrehorčák namieril puk do žŕdky!

59:27
    Feherváry mohol ešte znížiť rozdiel na päť gólov. Nepodarilo sa mu to.

58:58
    Vylúčenie v tíme Rusko (Nikolaj Kovalenko – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

58:58
    Rusi signalizovali Challenge, ktorý im nevyšiel a nasleduje minútová presilovka našich hráčov.
    58:58 Miloš Roman (SVK) - 8:2

58:58
    Slovensko dalo gól! Peknú prácu odviedol Ivan, ktorý si pripisuje druhú asistenciu. S veľkými problémami a značne obmedzený prihrávať MILOŠOVI ROMANOVI, ktorý skvelou strelou aspoň sčasti zmierni náš debakel. Asistencia: Michal Ivan.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:58
    Pospíšil s Krivošíkom sa stretli asi v tretej spolupráci, ale ani teraz nedokázali z toho vyťažiť gól.

57:36
    Náš kapitán z veľkej vzdialenosti nahodil puk na lapačku Tarasova.

57:08
    Aj po skončení presilovky ruský tlak trvá naďalej.

56:26
    S ukončením trestu Korenčíka prišla ešte strela Samorukova.

56:26
    Slovensko hrá v plnom počte.

Ivan Harčár

Góly a asistencie: 6. Denisenko (K. Kostin, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Podkolzin), 32. K. Kostin (Denisenko), 39. K. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Ilja Morozov (Šaškov, Olšanskij) – 44. Fehérváry (Ivan), 59. Roman (Ivan), 60. Ivan

Rusko: Kočetkov (53. Tarasov) – Ilja Morozov, Žuravljov, Romanov, Samorukov, Olšanskij, Alexejev, Rubinčik – Slepec, Galimov, Muranov – K. Kostin, Kravcov, Denisenko – Starkov, Šen, Kovalenko – Marčenko, Šaškov, Ivan Morozov – Podkolzin.
    Slovensko: Hlavaj (8. Sklenár) – Ivan, Fehérváry, Korenčík, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian – Liška, Roman, Hrehorčák – Pospíšil, Ružička, Krivošík – Kelemen, Kollár, Fafrák – Regenda, Baláž, Kukuča.

Rozhodca: Ingram, Sidorenko – Chaput, Harrington.