Jekaterinburg – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Riga – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – Novgorod sk 5:4 (2:1 po s.n.) | Helsinki – D. Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – S.Moskva 4:2 (kon.) | Soči – Kazaň 3:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Streda 26.12.2018, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:20 (11:5, 11:10, 10:5)
    Zblokované střely – 4:19
    Vyhraná vhazování – 29:19
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 18:10 (17:20:40)

Hokejisté Ufy přes velký závěrečný tlak srovnat nedokázali a se Sibirem prohráli 1:2. Hosté v podstatě rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kdy jim Dmitrij Sajustov a Jukka Peltola zajistili dvoubrankový náskok. Ufa se ve třetí části nadechla k tlaku a Dmitrij Kugryšev čtyři minuty před koncem vykřesal snížením naději. Vyrovnání měl poté na holi Linus Omark, jenž tečoval Hartikainenovu nabídku do břevna. Mimochodem, domácí dnes trefili tyčku nebo břevno hned pětkrát a to je stálo zápas.

59:35
    Larsen zastoupil odvolaného brankáře a zastavil střelu hostujícího hráče. Domácí mají asi poslední šanci...

58:49
    Metsola je už na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
    58:25 Omark měl na hokejce vyrovnání, ale puk tečoval jen do břevna.

58:25
    Hartikainenovu nabídku tečoval Linus Omark do břevna! Hosty zachránila popáté v zápase branková konstrukce. Omark se nevěřícně chytá za hlavu. Následuje time-out pro domácí.

57:20
    Situace se uklidnila a na trestnou lavici nikdo poslán nebyl. Hraje se dál.

57:19
    V obranném pásmu Sibiru zůstal ležet Dmitrij Lukin a rozhodčí raději přerušili hru. Lukin se vzápětí zvedl a obořil se na Teemua Hartikainena, který ho zřejmě obvinil ze simulace.
    55:57 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:2

55:57
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali a závěr tak ještě bude hodně dramatický! Vladimir Tkačjov přenechal na levé straně útočného pásma puk DMITRIJOVI KUGRYŠEVOVI, který s ním popojel na levý kruh a ranou k bližší tyčce snižuje. Taylor toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Pavel Koledov a Vladimir Tkačov.

55:41
    Rána Pavla Koledova skončila na tyčce! Tohle je už i smůla pro domácí.

54:58
    Linus Omark objel s kotoučem snad celé útočné pásmo. Poté si vytáhl Taylora z branky, ale na jeho nabídku pak nikdo ze spoluhráčů před odkrytou klecí nedosáhl!

54:37
    Zakázané uvolnění Sibiru. Hra se vrací před Taylora.

53:57
    Od modré čáry střílel Koledov. Taylor puk dobře viděl a má ho v lapačce.

53:32
    Z tribun se začal ozývat pískot. Domácí fanoušci nejsou s výkonem svých miláčků spokojeni.

53:11
    Larsen zaváhal na modré čáře a hosté tak dostali puk do středního pásma.

52:30
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Ufy. Následuje reklamní přestávka.

52:24
    Čas stále utíká a domácím se nedaří vstřelit kontaktní gól. Naopak přichází icing Ufy.

50:48
    Po přihrávce Arzamasceva byl ve velké šanci Pavel Koledov. Puk před poloodkrytou brankou ale nezvedl a Taylor hosty zachránil levým betonem!

50:04
    Vstupujeme už do poslední desetiminutovky zápasu. Čas se začíná pro domácí rychle krátit.

49:26
    První střela Sergejeva byla zablokována. O pár sekund později si domácí zadák najel na přihrávku Omarka, ale pálil jen do připraveného Taylora.

48:56
    Zahrozili hosté! Pešechonov vytáhl po objetí branky puk nahoru na obránce, odkud přišla střela. Tu Metsola neudržel a k dorážkám se tak dostal Jordan Caron. Domácí brankář ale odolal.

47:21
    Od modré čáry pálil opět Pavel Koledov. Taylor vyrazil do rohu.

47:16
    Prostor se teď otevřel před obráncem Pavlem Koledovem. Jeho střelu z pravého kruhu ale dokázal Taylor zpacifikovat tak, že domácí nemohli dorážet. Následuje reklamní přestávka.

46:32
    Nahození Hartikainena bylo ztečováno vedle hostující branky. Domácí se marně snaží něco vymyslet.

45:08
    Poté puk vyvezl po levé straně Danil Romancev. Jeho střela skončila ve výstroji Metsoly.

44:56
    Nyní hosté zblokovali několik střel soupeře. Burmistrov naopak přestřelil.

44:02
    Domácí to nemají vůbec snadné. Hráči Sibiru dobře forčekovali a dobrých 30 sekund se hrálo v rohu nebo za brankou Ufy.

43:17
    Hráči Sibiru se ocitli v postavení mimo hru.

42:36
    Hosté ale dobře hájí střední pásmo a soupeři to vůbec neusnadňují.

41:59
    Ve třetí třetině můžeme očekávat nátlakový hokej Ufy. Domácí nebudou chtít doma prohrát.

41:16
    Teemu Hartikainen se natlačil před branku a snažil se zakončit bekhendem. Taylora ale výrazněji neohrozil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:43.

Druhá třetina vyšla Sibiru skvěle. Hosté dokázali dvakrát udeřit, navíc výborně brání a tak vedou nad Ufou 2:0. Ve 25. minutě využil parádní Peltolovu přihrávku Dmitrij Sajustov a v polovině utkání překvapil střelou k bližší tyčce svého krajana Metsolu právě Jukka Peltola. Domácím dnes schází i štěstí. V prostřední dvacetiminutovce hned dvakrát trefili brankovou konstrukci.

39:43
    Z vrcholu pravého kruhu pálil Maxim Ignatovič. Metsola puk vyrazil lapačkou.

39:15
    Hosté si berou oddechový čas. Jejich hráči totiž byli na ledě už dlouho a po icingu nemohou vystřídat.

39:15
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

38:51

38:41
    Nahození Larsena si cestu do sítě nenašlo. Volný puk pak nedotlačil do branky ani Teemu Hartikainen. Sibir dnes již potřetí zachránila branková konstrukce!

37:38
    Střelu od modré se snažil tečovat Teemu Hartikainen. Puk ale drží brankář Taylor.

36:50
    Maxim Ignatovič pracoval za brankou až příliš důrazně a je vyloučen za hrubost. Domácí si zahrají přesilovku.

36:32
    Kadějkin našel na pravém kruhu Vladimira Žarkova, který z voleje netrefil odkrytou část klece!

35:52
    Na útočný výlet se vydal domácí obránce Philip Larsen. Jeho střela byla zablokována.

35:01
    Do konce druhé části zbývá pět minut. Hosté mohou být s touto periodou zatím hodně spokojeni.

34:14
    Hosté pozorně brání a občas i zahrozí. Metsola musel vyrážet střelu z levého kruhu, která mířila k bližší tyčce.

33:42
    Jelizarov na modré nastřelil jen protihráče. Domácí tak přišli o útočné pásmo.

32:53
    Hosté dobře brání. Teď zablokovali přihrávku Maxima Rybina, která mířila do prostoru před brankou.

32:40
    Metsola dnes nepůsobí nejistěli! Střela Alexandera Loginova mu propadla mezi betony a puk se zastavil v brankovišti. Vše musel řešit pohotový obránce Ufy.

32:28
    Shane Prince má dnes už dvě asistence. Tentokrát se sám nacpal do zakončení a Metsola byl pozorný. Následuje reklamní přestávka.

31:14
    Taylor schoval vystřelený puk ve své lapačce. Gólman Sibiru stále drží čisté konto.
    30:27 Jukka PELTOLA - 0:2

30:27
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté vedou o dvě branky! Viktor Komarov našel přihrávkou od brankové čáry najíždějícího JUKKU PELTOLU, který střelou pod lapačku zaskočil gólmana Metsolu – 0:2. Asistence: Shane Prince a Viktor Komarov.

30:11
    Oba týmy jsou v plném počtu.

29:49
    Tkačjov byl v útočném pásmu dříve než puk. Ufa tedy v postavení mimo hru.

29:02
    Dobrou příležitost měl domácí Vladimir Žarkov. Taylor jeho střelu vytáhl do ochranné sítě loktem pravé ruky!

28:23
    Už se hraje 4 na 4.

28:10
    Další oboustranné vyloučení. Linus Omark zahákoval Dmitrije Lukina, který pádu přidal. Malou chvíli se bude hrát 3 na 3.

27:56
    Nic z toho ale nevytěžili a protiakci rozjíždějí domácí.

27:35
    Hra 4 na 4 zatím nic zajímavějšího nepřinesla. Nyní krouží s kotoučem v útočném pásmu hosté.

26:22
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Pavel Vorobej – 2 min., sekání).

26:02
    Hosté opět zahrozili. V další příležitosti se objevil Vladimir Pervušin, jenž ale před Metsolou neuspěl.

25:19
    Domácí jsou teď trochu opařeni. Trefili tyčku, poté inkasovali, což musejí rozdýchávat.
    24:06 Dmitrij SAJUSTOV - 0:1

24:06
    Hosté skórují jako první! Jukka Peltola krásně našel před brankou zcela volného DMITRIJE SAJUSTOVA, který bekhendovou kličkou překonal Metsolu. Asistence: Shane Prince a Jukka Peltola.
    22:49 Hosty zachránila při šanci Chochrjakova tyčka.

22:49
    Hosty zachránila podruhé v zápase tyčka! Navíc se jednalo o podobnou situaci jako v první třetině. Pjotr Chochrjakov ujížděl z pravé strany na branku Sibiru a nastřelil vzdálenější tyčku.

21:29
    Začátek druhé třetiny je zatím vyrovnaný. Oba brankáři museli jednou zasahovat.

20:03
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

Hity – 9:2

Máme za sebou poměrně opatrnou první část, která gól nepřinesla. Po úvodním oťukávání se přeci jen více osmělili hráči Ufy, ale gól nedal ani Kugryšev, jenž nastřelil tyčku. Domácí navíc nevyužili dvě přesilové hry, které nesehráli podle svých představ.

20:00

19:50
    První část se už jen dohrává. Domácí mají puk za svou brankou.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:49
    Domácí jeli ve třech na jednoho beka. Přihrávka před branku na Žarkova ale neprošla!

17:24
    A hosté jsou v plném počtu.

17:15
    Domácím dnes přesilovky zatím nejdou. Hráči Novosibirsku se opět osvobodili.

16:52
    Hosté vyhazují až za branku Metsoly.

16:21
    Domácí nyní ztratili útočné pásmo. Hráči Sibiru mají polovinu oslabení za sebou.

15:23
    Jordan Caron zahákoval Chochrjakova, který si najížděl před branku a Ufa si tak zahraje druhou přesilovku.

14:58
    Arťom Sergejev posílal před branku spíše nabídku na teč. Kotouč ale cestou na Taylora nezměnil směr a brankář hostí ho vyrazil.

14:00
    Domácí přidávají! Nejprve se u tyčky snažil procpat puk za brankovou čáru Teemu Hartikainen a vzápětí dorážel další Fin Joonas Kemppainen. Danny Taylor opět na místě!

13:52
    Puk se po sraženém nahození od modré čáry zastavil u hostující klece, kde ho zalehl Taylor.

13:10
    Máme tu reklamní přestávku. Hráči obou týmů tak mají čas na poradu u laviček.

12:39
    Pjotr Chochrjakov se z pravé strany natlačil až před Taylora. Ten dobře vykryl prostor ve své brance a zasáhl ramenem.

12:23

12:12
    Arzamascev vypálil od modré čáry. Střela mu ale nesedla a Taylora neohrozila.

11:51
    Hostům se podařilo vyhodit.

11:24
    Od modré čáry střílel Philip Larsen. Brankář Taylor má puk ve výstroji.

10:22
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Danny Taylor – 2 min., podrážení).

10:22
    Vladimir Tkačov se ocitl s kotoučem před brankou, forhendovou kličkou se zbavil brankáře Taylora, a přestože přes hůl hostujícího gólmana přepadl, ještě dokázal v pádu posunout puk směrem na prázdnou branku. Sibir zachránil jeden z obránců! Bude se ale vylučovat.

09:39
    Až před Taylorovu branku se natlačil Teemu Hartikainen. Hostující brankář si prostor u bližší tyčky pohlídal a přerušil hru.

09:01
    Prudkou střelou od modré čáry se prezentoval domácí obránce Sergej Těreščenko. Taylor měl ale dobrý výhled a zasáhl lapačkou.

08:37
    Lehké nahození od levého mantinelu vyslal na domácí branku Alexander Šarov. Metsola má puk v lapačce.

07:46
    Z ničeho nic šance domácích! Dmitrij Kugryšev na pravé straně pláchl obraně soupeře a svou střelu nasměroval do vzdálenější tyčky!

06:39
    Alexandr Kadějkin zavážel po levém křídle puk do útočného pásma, ale nedokázal přihrát. Domácí musejí rozjíždět další akci od začátku.

06:01
    Domácí hráč jen nahodil puk za branku soupeře a celá lajna Ufy šla střídat. Zatím je to hodně opatrné.

04:53
    Teď mají puk hosté, kteří se s ním ale zahnali až k vlastní brance.

03:29
    Philip Larsen se nakonec dostal ke střele, ale Taylor nemusel zasahovat. Puk minul jeho bližší tyčku.

03:10
    Domácí se rozjíždějí pomaleji. Jejich skandinávská formace se usadila v útočné třetině, ale puk je zatím v rohu.

02:14
    Hosté jsou v úvodu velmi aktivní. Nyní střílel od modré čáry Pavel Vorobej a Metsola svým zákrokem přerušil hru.

01:17
    Dopředu vyrazil hostující Nikita Michajlov. Ten už mohl střílet, ale ještě nahrával na vzdálenější tyčku a Metsola zasahovat nemusel.

00:41
    Branku ale neohrozili a nyní už mají puk hokejisté Ufy.

00:25
    Hosté se od začátku zápasu usadili v útočném pásmu. Stále tam drží kotouč.

00:01

Dozněly hymny Ruské federace a republiky Baškortostán. Nyní se už vše chystá na úvodní buly zápasu.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, S. Garejev, Ar. Sergejev, Jelizarov, S. Těreščenko – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Tkačov – M. Majorov, Chochrjakov, Rybin – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev (C), Demidov, Ignatovič, Savčenko, D. Lukin, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola (A) – Milovzorov, Sajustov, Michajlov – Caron, Šarov, Pešechonov – Pervušin, Romancev, Tkačenko.

Rozhodčí: Gamalej, Judakov – Maitak, Strelcov.

Československá stopa

Do utkání nezasáhnou žádní čeští a slovenští hokejisté.

Salavat Julajev Ufa:
    Hokejisté Ufy získali ze 42 zápasů 50 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na šesté příčce. Ambiciózní klub určitě pošilhává ještě výše, na druhou stranu o postup do play-off už Salavat Julajev těžko něco připraví. Naposledy Ufa podlehla 2:3 v prodloužení v Jaroslavli, před tím naopak doma zdolala 3:2 Čerepovec.