Jekaterinburg – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Riga – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – Novgorod sk 5:4 (2:1 po s.n.) | Helsinki – D. Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – S.Moskva 4:2 (kon.) | Soči – Kazaň 3:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
cz Streda 26.12.2018, 15:00 • Traktor Arena • KHL

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. (17:30:13)

Statistiky utkání:
    Střely: 23-32
    Zblokované střely: 10-6
    Zásahy brankářů: 31:21
    Vyloučení: 4-1

A je dobojováno. Traktor Čeljabinsk si doslova vybojoval všechny body na svém ledě. V čase 51:28 rozhodl o vítězství Čeljabinsku Alexandr ŠAROV. Traktor si tak připisuje tři důležité body do tabulky, které jim velmi pomohou v cestě do play-off.

59:50
    Tohle jsou minuty Sudnicina! Závěr před svou bránou bravůrně zažehl domácí brankář, který kotouč přikryl svojí lapačkou.

59:10
    Dinamo Minsk hraje bez brankáře!

59:10
    Skvěle Sudnicin! Booth si skvěle najel pro puky z levé strany, jeho dělovku likviduje domácí brankář.

58:31
    Traktoru se výborně daří v defenzívě, kotouč je daleko od brány Sudnicina.

57:55
    Oddechový čas pro hosty.

57:01
    Traktor je pod mírným tlakem, vše zachraňuje Bailen, který vyhazuje přes všechny čáry.

56:15
    Minsk se sice snaží nějak ohrozit branku Traktoru, ten však pozorně brání.

55:05
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Minsk se ocitl v ofsajdu.

54:12
    Tvrdou střelu Bailena chytá Enroth do své lapačky.

52:13
    Ofsajd Traktoru.

51:34
    A další šance domácích! Střela Enlunda málem trefila pravý růžek hostující branky.
    51:28 Alexandr ŠAROV - 2:1

51:28
    Traktor jde do vedení! Rybakov se skvěle po pravé straně, před brankou hostů se nejlépe zorientoval ALEXANDR ŠAROV, který propálil brankáře Minsku. Asistence: Alexandr Rybakov a Semjon Kokujov.

50:12
    Thomas si skvěle najel mezi kruhy, už to vypadalo, že dojde k zakončení, ale na poslední chvíli mu do střely sáhl jeden z hostujících obránců.

49:01
    Hra je přerušena. Kotouč se dostal až do sítě za brankou Traktoru.

48:26
    Domácí hrají v plném počtu.

47:19
    Traktor skvěle vysunul kotouč až k bráně Minsku.

46:49
    Minsku se zatím nedaří dostat do útočné formace. Čeljabinsk skvěle pozičně brání.

46:26
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šinin – 2 min., sekání).

46:13
    Šinin si obětavě lehl do střely Osipova. I díky skvělému obrannému zákroku je stav utkání stále 1:1.

45:01
    A to se potvrdilo i tentokrát, Želdakov se šikovně uvolnil podél pravého mantinelu, jeho zbytečně brzká střela pouze trefila lapačku hostujícího brankáře.

44:19
    Oba týmy hrají v závěrečné třetině opatrně, ani jeden z týmů se nikam nežene.

43:29
    Pavlovič vybojoval kotouč za brankou Traktoru, poté přihrál Litvinovi, který pouze trefuje Sudnicinova.

41:32
    Kotouč mají na svých hokejkách hráči Minsku, kteří postupně rozehrávají od své brány.

40:49
    V úvodu třetiny nebezpečně vystřelil Blum, ale střela mířila hodně vedle domácí branky.

40:12
    Rozehrála se nám poslední třetina dnešního utkání.

40:01

Statistiky druhé třetiny:
    Střely na branku: 8-9
    Zblokované střely: 4-0
    Zásahy brankářů: 8-7
    Vyloučení: 2-0

To je z druhé třetiny vše. Stále je v utkání v nerozhodném stavu. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení šikovnou tečí Enlund, ve 30. minutě vyrovnal přesnou střelou Bujnickij. Závěrečná třetina začne přibližně ve 16:45 hodin.

40:00

39:39
    Bujnickij málem překvapil nahozením domácího brankáře, ten se štěstím vyráží kotouč hokejkou.

39:15
    Běží nám poslední minutka druhé třetiny. Vhazovat se bude před brankou Traktoru.

38:44
    Sharov si našel místo mezi kruhy, Enroth vyráží tvrdou střelu ramenem do bezpečí. Velká šance domácích!

37:00
    Pavlovičovu dělovku od modré likviduje pozorný Sudnicin.

35:49
    Zakázané uvolnění Traktoru.

35:11
    Chenkel se snažil o střelu od modré, puk konči vedle domácí brány.

33:20

31:59
    Booth se snažil překvapit domácího gólmana, to se mu ale nepovedlo.

31:20
    Minsk má před sebou velkou šanci na otočení vývoje utkání, úvod přesilovku se mu však nevydařil, Traktor vyhazuje přes všechny čáry.

31:20
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

31:13
    Traktor po obdržené brance "šlápl do pedálu" a vyvíjí daleko větší aktivitu do branky Minsku.
    29:51 Dmitrij BUJNICKIJ - 1:1

29:51
    Máme vyrovnáno! DMITRIJ BUJNICKIJ se uvolnil po levé straně a přesnou střelou pod rameno Sudnicina vyrovnává dnešní utkání. Asistence: Ilja Litvinov a Kristian Chenkel.

28:33
    Minsk se i po vypršení své přesilovky usídlil v útočném pásmu.

27:45
    Domácí jsou v plném počtu.

27:40
    Dělovku od modré chytá domácí brankář do své lapačky.

27:29
    Kosticyn se šikovně uvolnil před Sudnicina, ale jeho zakončení se mu vůbec nepovedlo. Vhazování po pravé straně domácí branky.

26:59
    Traktor zatím hraje v oslabení velmi dobře. Isajev vyhazuje přes všechny čáry.

26:05
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Andrej Jerofejev – 2 min., hákování).

25:12
    Zakázané uvolnění domácích.

24:12
    Kotouč mají po vyhraném buly hráči Traktoru, kteří zahajují útočnou kombinaci od své brány.

23:37
    Čeljabinsk jde do vedení! JONAS ENLUND tečoval přihrávku od modré a s velkým štěstím posílá Traktor do vedení. Asistence: Paul Szczechura a Nick Bailen.
    23:37 Jonas ENLUND - 1:0

22:22
    Kotouč se dostal až za bránu Dinama, kde ho má ve své moci Lisovec.

21:29
    Bujnickij dostal šikovnou přihrávku zpoza brány, jeho střelu pod levé rameno chytá pohotově Sudnicin.

20:44
    Z ničeho nic se sám objevil před brankou hostů Bailen, ale trestuhodně netrefuje bránu!

20:05
    Vhazování vyhrálo Dinamo, které kotouč rychle posílá do útočné třetiny.

20:01

Hráči obou týmů vstupují na ledovou plochu. Druhá třetina začne za pár minutek.

Statistiky po první třetině:
    Střely: 9-13
    Zblokované střely: 2-2
    Zásahy brankářů: 13-9
    Vyloučení: 1-1

První třetina je minulostí. V Čeljabinsku jsme v první třetině žádný přesný zásah neviděli. Druhá třetina začne přibližně v 15:50 hodin.

20:00

19:41
    V posledních vteřinách první třetiny se bude vhazovat před brankou Čeljabinsku.

18:55
    Kotouč má na svých holích Minsk, už to vypadá, že se nic do konce třetiny nestane.

18:13
    Jsou před námi poslední dvě minuty první třetiny.

17:23
    Thomas vybojoval kotouč ve středovém kruhu, poté si šikovně najel mezi kruhy a tvrdě vypálil. K jeho smůle, tvrdá střela netrefila tři tyče hostující branky.

16:39
    Kosticyn vybojoval kotouč před vlastní brankou a rychle s ním upaluje do útočné třetiny soupeře. Traktor by potřeboval v těchto chvílích podržet kotouč.

15:56
    Po velkém závaru před domácí brankou má kotouč ve své moci Sudnicin. Tentokrát měl domácí brankář velké štěstí.

15:06
    Vhazování před brankou hostů.

14:32
    Bailen mohl otevřít skóre dnešní zápasu! Po skvělé přihrávce od Isayeva ale domácí obránce netrefil odkrytou bránu Minsku.

13:55
    Dugin mohl jít sám na brankáře, ale dlouhou přihrávku od jednoho z obránců nezachytil.

13:01
    Po závaru před domácí brankou se dostal Tereščenko k dorážce, jeho pokus chytá Sudnicin do své lapačky!

11:33
    Pulkkinen byl čistě odebrán o kotouč za bránou domácích, Traktor se rychle žene dopředu.

11:15
    Po úvodních minutách jsou aktivnější domácí, ale do žádné vyložené brankové šance se nedostali.

9:49
    Bailen kombinuje na své polovině s Isajevem, oba hráči vyčkávají, až domácí vystřídají.

9:05
    Traktor vyhazuje přes všechny čáry. Zakázané uvolnění znamená vhazování před Sudnicinem.

8:21
    První větší šance utkání! Čeljabinsk šel do přečíslení tři na dva, kotouč se dostal až na pravou stranu, kde se ho zmocnil Gubarev, jeho razantní střelu vyráží Enroth do bezpečí.

7:40
    Ani jednomu z týmů se první přesilová hra nepovedla. Traktor hraje v plném počtu.

6:29
    Osipov překombinoval přihrávku před domácího brankáře, jeden z domácích obránců kotouč zachytává a opět ho vyhazuje přes všechny čáry.

5:59
    Minsk začal přesilovou hru špatně, Bailen vybojoval kotouč před svojí bránou a vyhazuje přes všechny čáry.

5:42
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Isajev – 2 min., hákování).

5:19
    Rychle po vhazování se tvrdou ranou předvedl Blum, jeho střela těsně minula pravou tyč brány Čeljabinsku.

4:46
    Dinamo se v prvním oslabení ubránilo. Vhazovat se bude před Sudnicinem, který si připisuje první zákrok.

3:22
    Čejlabinsk má velké problémy se usadit v útočném pásmu, Minsk vyhazuje.

2:59
    Thomas si v úvodu přesilové hry najel mezi kruhy, tvrdou střelu vyráží Enroth levým betonem.

2:46
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., hákování).

2:30
    Traktor pomalu rozehrává od své branky.

1:24
    Výpad Minsku byl zastaven ofsajdem.

0:59
    Nahození kotouče chytá bez problému Enroth do své lapačky.

0:31
    Úvodní buly vyhráli hráči Traktoru a ihned napálili kotouč na brankáře Minsku.

00:01

V Traktor Areně už nám hrají hymny obou mužstev. Utkání za malou chvíli začne.

Traktor Čeljabinsk: Sudnicin – Bailen, Isajev, Rjasenskij, Karpuchin, Želdakov, Šinin, Borodkin – Thomas, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov, Gubarev – Šolochov, Stoa, Šarov – Jerofejev, Dugin, Tertyšny.

HC Dinamo Minsk: Enroth – Chenkel, Lisovec, Gotovec, Blum, Jevenko, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, A. Těreščenko, Bujnickij – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, S. Kosticyn, Pavlovič – Litvinov, A. Volkov, Kitarov.

Rozhodčí: Morozov, Rogačjov – Nikolajev, Parikov.

Vzájemné utkání:

Dinamo - Traktor 3:1
    Traktor - Dinamo 2:0
    Dinamo – Traktor 3:0
    Dinamo – Traktor 0:2

Domácí jsou ve Východní konferenci na posledním postupovém místě do play-off, to znamená na osmém místě. Traktor má na svém kontě dvě prohry ze tří utkání. Nejprve si připsal výhru v prodloužení v Nižnij Novgorodu, poté si připsal porážku na ledě Kazaně, kde prohrál 5:3, následně prohrál v Jekatěrinburg o pouhou branku – 3:2.

Nejlepší produktivní hráči Traktor Čeljabinsk :

1. Ryan Stoa – 20 bodů (8 gólů, 12 asistencí)
    2. Nick Bailen – 18 bodů (5 gólů, 13 asistencí)
    3. Igor Polygalov – 17 bodů (8 gólů, 13 asistencí)

Poslední tři zápasy Čeljabinsku:

Jekatěrinburg – Traktor 3:2
    Kazaň – Traktor 5:3
    Nižnij Novgorod - Traktor 2:3 po prodloužení

Jedinému běloruskému zástupce v KHL se v poslední době začalo dařit. Minsk vyhrál poslední tři utkání proti stejně kvalitním soupeřům a rozhodně se ještě porve o poslední postupové místo do play-off. Nicméně propast mezi Minskem a posledním postupovým místem je velká, rozdíl je 15 bodů. Minsk si postupně poradil na domácím ledě s Rigou 2:1, stejným výsledkem porazil Slovan Bratislava, v pondělí porazil v domácím prostředí 3:2 Kazaň.

Nejlepší produktivní hráči HC Dinamo Minsk:

1. Andrei Kostitsyn – 23 bodů (10 gólů, 13 asistencí)
    2. Teemu Pulkkinen – 17 bodů (9 gólů, 8 asistencí)
    3. Quinton Howden – 17 bodů (8 gólů, 9 asistencí)

Poslední tři zápasy HC Dinamo:

HC Dinamo - Kazaň 3:2
    HC Dinamo – Slovan Bratislava 2:1
    HC Dinamo - Riga 2:1

Dobrý den, dnes pokračuje KHL osmi zápasy. My budeme společně sledovat utkání mezi Traktor Čeljabinsk a HC Dinamo Minsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Milan Stehura

Góly a asistencie: 24. Enlund (Szczechura, Bailen) – 30. Bujnickij (Litvinov, Chenkeľ)

Traktor Čeljabinsk: Sudnicin – Bailen, Isajev, Riasenskij, Karpuchin, Želdakov, , Borodkin – Thomas, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov, Gubarev – Šolochov, Stoa, – Jerofejev, Dugin, Tertyšny.
    HC Dinamo Minsk: Enroth – Chenkeľ, Lisovec, Gotovec, Blum, Jevenko, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, A. Těreščenko, Bujnickij – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, S. Kosticyn, Pavlovič – Litvinov, A. Volkov, Kitarov.

Rozhodca: Morozov, Rogačjov – Nikolajev, Parikov