Karviná – Litovel 36:25 (kon.)
HCB Karviná
36:25 (19:11)
Tatran Litovel
cz Nedeľa 16.12.2018, 10:30 • hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů (CZ) • 14. kolo

Extraliga házenkářů si nyní vybírá vánoční a reprezentační přestávku, rozběhne se zase koncem ledna. Všem příznivcům házené tak přeji krásné a pohodové Vánoce a vše nejlepší do nového roku. (12:03:38)

HCB Karviná – Tatran Litovel 36:25 (19:11)
    Nejvíce branek: Solák 10, Chudoba 7/1, Zbránek 5 – Piwko 9/4, Protivánek 4, Číhal 4. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 5:3. ČK: Užek (KAR). Diváci: 823.

Karviná se tímto vítězstvím udržela na prvním místě tabulky, kde ji ohrožovala Plzeň, která zůstává s jednobodovým odstupem druhá. Litovel je stále bez bodu a beznadějně poslední.

Před zraky 823 diváků také do druhého poločasu vlétla Karviná jako velká voda a rychle navyšovala náskok. Ten dvakrát vytáhla až na rozdíl 15 branek, ale v závěru opět zvolnila a umožnila Litovli snížit na výsledný 11gólový rozdíl. Zápas, ve kterém šlo hlavně o to, se nezranit, ale nabídl také několik pěkných akcí, ze kterých jasně vyčnívala exhibiční letecká show na zakončujícího Monczku ve druhé půli, a také červenou kartu po třech vyloučeních domácího Užka.

Konec zápasu. (36:25)
    60
    V posledních sekundách ještě Litovel upravuje skóre na rozdíl 11 branek zásluhou Protivánka. (36:25)

60
    Užek srazil Havlíčka a je vyloučen. Šlo o třetí vyloučení a tím pádem dostává červenou kartu. (36:24)
    59
    Dva rychlé góly Protivánka za sebou, druhý z brejku. (36:24)
    59
    Rychle odpovídá Protivánek. (36:23)
    59
    Solák využil neuvěřitelné chyby hostů po jeho odpískaném faulu, sebral míč ze země a z brejku dal svůj desátý gól. (36:22)

58
    Padající Macek nepřihrál přesně do křídla, ale rozhodčí pískají faul. (35:22)
    58
    Devátý gól Soláka v zápase. (35:22)
    57
    Dokonale přesná rána Piwka do šibenice. (34:22)

57
    Zamarski z pravé spojky pálil na zadní tyč a nebylo poznat, zda Navrátil zasáhl, nebo to šlo mimo čistě. (34:21)
    56
    V oslabení uspěl na pravém křídle Štencl. (34:21)

56
    Za ten faul je vyloučen Protivánek. (34:20)
    56
    Po předchozím odrazu od tyče dorážel úspěšně přes faul Zamarski. (34:20)

55
    Zbrklá střela Štencla v časové tísni neměla šanci na úspěch. (33:20)

55
    Hosté ale dál útočí, získali míč do své moci. (33:20)

54
    Piwkovu střelu ze sedmičky skvěle nohou vyrazil Mokroš! (33:20)

54
    Protivánek faulován na brankovišti při střelbě, sedmička. (33:20)

53
    Už se hraje v plném počtu a Slezané v útoku znovu neuspěli. (33:20)
    53
    Dvacátý gól Tatranu dává Číhal. (33:20)

53
    Smůla se teď lepí na Soláka, tentokrát střílel do tyče. (33:19)

53
    Karviná ale útočí dál, hraje bez brankáře. (33:19)

52
    Solák šel na sedmičku a napálil jen břevno. (33:19)

52
    Sedmička pro domácí, hosté při střelbě přešlápli do brankoviště. (33:19)
    52
    Piwko využil hru 6 na 5 ke střele ze střední spojky a trefil. (33:19)

51
    Užek vyloučen za držení za dres. (33:18)

51
    Tatran znovu bez brankáře, tentokrát v oslabení. (33:18)
    51
    Zbránek neměl na levém křídle dobrý úhel, ale trefil nad hlavou Navrátila. (33:18)

50
    Macek si musí po nešetrném zákroku na dvě minuty odpočinout. (32:18)

50
    Číhalovu střelu vyráží Mokroš. (32:18)

49
    Macek zeď jménem Nantl neprorazil, ale hosté útočí dál. (32:18)
    49
    Perfektní akce v pohybu a neskutečně tvrdá rána Soláka od boku do šibenice. (32:18)

48
    Chyba hostů v útoku bez brankáře, ale tentokrát to Baník nepotrestal gólem do prázdné a musí jít do postupného útoku. (31:18)
    48
    Chudoba na pravé spojce jen švihl rukou a trefil přesně k zemi k levé tyči. (31:18)
    47
    Piwko nakonec přeci jen dává gól. (30:18)

47
    Číhalova rána zablokována. (30:17)

46
    Hosté ale nezvládli přechod do brejku a musí útočit do plné obrany. (30:17)

46
    Růžovi odpískány kroky. (30:17)

45
    Piwkova rána zablokována, další pokus už pod časovým tlakem vyráží Mokroš. (30:17)
    45
    Číhal se po delší odmlce připomněl přesnou střelou a po prvních dvou gólech Tatranu přidává ten sedmnáctý. (30:17)
    44
    Po faulu na Zbránka proměňuje sedmičku a třicátý gól svého týmu dává Chudoba. (30:16)
    43
    První střelu Mokroš nohou vedle ucha fantasticky vyrazil, ale z dorážky už uspěl Tkadleček. (29:16)

43
    Užek sice získal míč na brankovišti, ale byl čistě složen a Chudoba poté podstřelem napálil břevno. (29:15)
    42
    Macek se prosadil proskokem z levé spojky. (29:15)

42
    Litovel naráží na tvrdou obranu a připraveného Mokroše. Šmíd má roztržený dres a musí střídat. (29:14)
    41
    A z protiútoku znovu střílí Chudoba, rozdíl ve skóre je už 15 branek! (29:14)

41
    Další dobrý zákok Mokroše. (28:14)
    40
    Baník byl v časové tísni, ale Chudoba to vyřešil zdánlivě jednoduchou střelou k zemi k pravé tyči. (28:14)

39
    Dobrý zákrok Mokroše proti střele z levé spojky. (27:14)
    39
    Prostrčení na Užka, který se nemýlil. (27:14)

38
    Litovel se v útoku neprosadila. (26:14)
    37
    Hit highlightů tohoto kola je na světě! Příhoz Zbránka přes celé brankoviště Nedomovi, který opět jen hodil míč do vzduchu skákajícímu Monczkovi, který zakončil parádní akci prakticky do prázdné branky! (26:14)
    37
    Technické zakončení Geista z pravého křídla se v pohodě vešlo do branky. (25:14)

37
    Prošvic zastaven, ale hosté dál útočí. (25:13)

36
    Lavička Tatranu na to reaguje druhým oddechovým časem. (25:13)
    36
    Gólu se dočkává také brankář Mokroš! Po dobrém zásahu trefue přes celé hřiště prázdnou branku, tento risk se Litovli vůbec nevyplácí! (25:13)
    35
    Střela Šmída ze střední spojky byla sražena a Zbránek si také dopřál luxusu náběhu na prázdnou branku. (24:13)
    35
    Technické zakončení Chudoby po zemi slaví úspěch. (23:13)

34
    Chyba Slezanů v útoku, ale hostům nevyšel příhoz do brejku. (22:13)
    34
    Piwko si ze sedmiček maže Mokroše na chleba. (22:13)

33
    Hanák faulován na pivotu Solákem. Jeho střelu sice Mokroš vyrazil na břevno, ale je tu sedmička. (22:12)
    33
    Hosté zaútočili v sedmi, ale udělali chybu a Solák běžel proti prázdné brance. Trefil ji. (22:12)
    32
    Nedoma je po delší době na hřišti a hned dává pěkný gól. (21:12)
    32
    Piwko sedmičky opravdu umí. Bez potíží dává i třetí, opět jiným způsobem. (20:12)

32
    Macek faulován při střele, kterou Mokroš chytil. Sedmička pro Tatran. (20:11)
    31
    Také ve druhé půli dává první gól Solák, tentokrát tvrdou ranou do šibenice. (20:11)

31
    Začal druhý poločas. (19:11)

Výhoz do druhého poločasu provede Karviná.

První poločas byl podle očekávání jasnou záležitostí Karviné, která zpočátku vůbec nedovolovala soupeři střílet. Již v 18. minutě dosáhl rozdíl ve skóre 10 branek. Poré domácí poněkud polevili, takže Litovel začala držet krok i střelecky a v poločase to tak je "pouze" o osm gólů.

30
    První poločas skončil. (19:11)
    30
    Využívá toho Monczka a poločas končí. (19:11)
    30
    Rychle odpovídá Šmíd a Karviná má možnost posledního útoku před přestávkou. (18:11)
    30
    Zbránek uspěl z levého křídla i s následným kotoulem. (18:10)
    29
    Piwko naznačil a poté mezi rukama Mokroše dává i druhou sedmičku. (17:10)

29
    Další sedmička pro Tatran. (17:9)
    29
    Po předchozí ráně o zem do tyče z ruky Nantla se prosazuje z pivota Piatek. (17:9)

28
    Havlíček je vyloučen za vzájemný střet s Užkem. (16:9)

28
    Užek je vyloučen za vzájemný střet s Havlíčkem. (16:9)

28
    Další dobrý zákrok Juráše, na druhé straně v rychlém kontru prorážel Číhal. (16:9)
    27
    Piwko je nejlepší ligový střelec ze sedmiček a potvrzuje to i v Karviné. (16:9)

27
    První sedmička pro hosty. (16:8)

26
    Prošvic v brejku a vzápětí Chudoba na druhé straně trefili tyč. (16:8)

26
    Zamarski navíc dostává žlutou kartu. (16:8)
    26
    Protivánek se prosadil přes faul Zamarského. (16:8)

25
    Chudoba měl volnou cestu na pravé spojce, ale Juráš jeho střelu vyrazil na břevno. (16:7)
    25
    Opět Šmíd z levé spojky, tentokrát nekompromisně k levé tyči. (16:7)

24
    DOmácí začínají na útočné polovině více chybovat. (16:6)
    24
    První střelu Mokroš vyrazil, ale na Šmídovu dorážku už reagovat nestihl. (16:6)

23
    Jenže domácí se dopustili technické chyby a Tatran útočí dál. (16:5)

23
    Tkadleček musel střílet, ale prakticky z beznadějné pozice a podle toho to dopadlo. (16:5)

22
    Piwko zastaven nedovoleně, Litovel pokračuje v útoku bez brankáře. (16:5)
    22
    Sehrávka do pravého křídla na Zamarského, který našel místo u zadní tyče. (16:5)
    21
    Piwko překvapil Mokroše dobrým podstřelem ze střední spojky. (15:5)

21
    Ale jsou v časové tísni a Juráš se už vrací do branky. (15:4)

20
    Hosté opět v sedmi. (15:4)
    20
    Po Monczkově zadovce Růža tentokrát na levém křídle nic nevymýšlel a nekompromisně zavěsil. (15:4)

19
    Šmídovu sřelu vyrazil Mokroš, který plně využívá šance chytat od začátku ligový zápas. (14:4)
    18
    Soláka se stále drží střelecká slina. Středem pronikl na brankoviště a přehodil Juráše. Již v 18. minutě je rozdíl desetibrankový! (14:4)

18
    Hosté v sedmi bez brankáře, ale Štencl z křídla ztroskotal na Mokrošovi, (13:4)

17
    Chyba hostů na levém křídle, ale domácí začínají vymýšlet akce na krásu a Růža to z levého křídla překombinoval. (13:4)
    16
    Monczka v pohodě dává i druhou sedmičku v zápase. (13:4)

16
    A také žlutá karta pro Číhala. (12:4)

16
    Po faulu na střílejícího Piatka je tu sedmička. (12:4)
    15
    Hosté ale hrají dál a dávají gól. Prosazuje se Piwko. (12:4)
    15
    Karviné je proti Litovli úplně jedno, v kolika hráčích hraje. Zbránek měl ke gólu volnou cestu. (12:3)
    14
    Geist z křídla dává po dlouhé době gól Tatranu. (11:3)
    14
    Po chybě hostů v útoku zakončil rychlý kontr Nantl a s trochou štěstí i přes zásah Juráše dává gól. (11:2)

13
    Solák je druhým vyloučeným hráčem Karviné. (10:2)
    13
    Nantl seběhl na pravou spojku a do protipohybu se nemýlí. (10:2)

13
    Mokroš si užívá ovace po výborném zákroku. (9:2)
    12
    Domácí se vymýšlením nějakých kombinací moc nezdržují. Solák dává svůj čtvrtý gól. (9:2)

12
    Přihrávka na Geista do křídla hrubě nevyšla a Karviná utíká vpřed. (8:2)
    11
    Z protiútoku okamžitě skóruje Chudoba. (8:2)

11
    Geist naskakoval z pravého křídla, ale neměl dobrý úhel a Mokroš ho vychytal. (7:2)

10
    Prošvic se přes dva hráče na brankoviště neprocpal, i kvůli faulu. (7:2)

10
    Lavička Litovle si vybírá první oddechový čas. (7:2)

10
    Chyba domácích při přechodu do útoku vrací míč hostům. (7:2)

9
    Proti podstřelu Piwka se předvedl Mokroš. (7:2)

9
    Soláík sice srazil přihrávku, ale také protihráče, takže Tatran zůstává v útoku. (7:2)
    8
    Vzápětí utekl do brejku Zbránek a tváří v tvář Jurášovi také uspěl. (7:2)
    8
    Monczka zamířil do pravé šibenice a sedmičku bezpečně proměnil. (6:2)

8
    S vypršením trestu Nantla došlo k faulu na druhé straně a sedmička pro Karvinou. (5:2)

8
    Mokroš opět na střídačce, Karviná v šesti. (5:2)

7
    Perfektní otočka Číhala na levé spojce, ale poté trefil bližší tyč. (5:2)
    7
    A znovu pálí přesně Solák, už třetí gól tohoto hráče. (5:2)

7
    Slezané útočí v šesti bez brankáře. (4:2)
    6
    Tvrdá rána Číhala z levé spojky do šibenice. (4:2)

6
    Nantl srazil k zemi jednoho z protihráčů a je prvním vyloučeným. (4:1)
    5
    Užek uspěl z pivota. (4:1)
    5
    Z pravé spojky dává první gól hostů Číhal. (3:1)

4
    Žlutá karta i pro domácí, dostává ji Nantl. (3:1)

4
    Tkadleček za ten faul dostává žlutou kartu. (3:0)
    4
    Chudoba se prodral na brankoviště a skóroval i přes faul Tkadlečka. (3:0)

3
    Další kroky Litovle, ale následoval první úspěšný zákrok Juráše proti Zbránkovi. (2:0)

2
    Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Michal Havlíček). (2:0)

2
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák). (2:0)

Po gólu došlo k menší potyčce, kterou rozhodčí trestají žlutými kartami. (2:0)
    2
    Opět Solák se proazuje, tentokrát přes hodně těsnou obranu. (2:0)

2
    Kroky Prošvice, hosté stále ještě nevystřelili. (1:0)

2
    Tvrdá obrana Karviné zatím nepustila soupeře ke střele. (1:0)
    1
    Přihrávku hostů vystihl Nedoma a jeho práci zužitkoval v brejku Solák. (1:0)

V brankách začínají Mokroš a Juráš. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Výhoz do prvního poločasu provede Litovel.

Oba týmy jsou nastoupeny a představeny. Domácí nastupují v tradiční zelenočerné kombinaci, hosté v bílomodré.

Warm upy obou týmů právě skončily a vše se chystá na slavnostní nástup. Hala se neplní tolik, jak je v Karviné běžné, ale vzhledem k atraktivitě soupeře je to pochopitelné. Přítomno je ale také několik fanoušků z Litovle.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović, Tabara – M. Brůna, Monczka, Růža, Piątek, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Zamarski, Nantl, Zbránek, Nedoma.

Tatran Litovel: Juráš, Navrátil, Fabián – Barabáš, Číhal, Hanák, Protivánek, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Prošvic, Macek, Geist, Piwko.

Rozhodčí: Špunar, Šlezingr.

Vzájemné zápasy

Vzhledem k již zmíněné malé zkušenosti Litovle s extraligou odehrál tento klub s Karvinou dosud pouze 7 vzájemných utkání. S výjimkou toho úplně prvního v září 2014 (remíza 27:27) Slezané všechny vyhráli minimálně o 4 branky, ale až do této sezóny také ne více než o 7. Jenže letošní Tatran je opravdu velmi slabý a na začátku ročníku pomohl Karvinou nastartovat po porážce v Jičíně. Ta si na půdě nováčka spravila chuť vítězstvím 32:20. Podobně vysoké skóre se dá očekávat i tentokrát.

Nováček soutěže se sice do extraligy vrátil po nejkratší možné pauze, ale na její úroveň vůbec nestačí a je prakticky jisté, že na konci ročníku zamíří zase zpět o patro níže. Dosud odehrál pouze dva vyrovnanější zápasy, oba s Brnem, ale pod Špilberkem prohrál o dva a doma o jednu branku. Ostatním soupeřům bývá pouze sparingpartnerem a zápasy jsou pouze otázkou skóre. Přesto si to hráči snaží užít, jelikož nejvyšší soutěž se v tomto malém městě na řece Moravě hraje teprve čtvrtou sezónu v historii. Ve zbytku tohoto ročníku budou mít za cíl neskončit s jednou velkou nulou. Že by ji dokázal zrušit zrovna na půdě úřadujícího mistra? To je vyloženě sci-fi.

Aktální bilance Litovle:
    13 zápasů, 13 porážek, skóre 287:410, 0 bodů a 12. místo v tabulce.

HCB Karviná

Karviná se po pomalejším startu do sezóny zkonsolidovala a rozjela. Na hřišti prohrála pouze na začátku ročníku v Jičíně o gól, jinak jen samá vítězství a jedna remíza v 6. kole v Kopřivnici. Navíc od konce října v každém utkání nasázela minimálně 29 gólů. To vše znamená, že ačkoliv má o jedno odehrané utkání méně, vede tabulku, ačkoliv bylo v minulém týdnu kontumováno vítězství v přestřelce ve Frýdku-Místku kvůli startu Noworyty, který odporoval svazovým regulím. Zápas proti nováčkovi by měl být pouze herním tréninkem, ve kterém by mohli dostat šanci i hráči širšího kádru.

Aktuální bilance Karviné:
    12 zápasů, 9 vítězství, 1 remíza, 2 porážky, skóre 320:269, 19 bodů a 1. místo v tabulce.

Hranice – Karviná 16:29
    Karviná – Jičín 30:18
    Karviná – Lovosice 33:32
    Brno – Karviná 22:31
    Karviná – Zubří 30:23

14. kolo Strabag Rail extraligy házenkářů a tím pádem celou první část soutěže před vánoční a reprezentační přestávkou uzavře souboj, který snad nemůže být jednoznačnější. První proti poslednímu. Tým, který na hřišti prohrál pouze jednou, proti týmu, který dosud neuhrál ani bod. Utkání mezi HCB Karviná a Tatranem Litovel není o tom, kdo vyhraje, ale o tom, kolik Slezané nastřílí a zda bude rozdíl dvouciferný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.