Slovan Bratislava – Žilina 5:2 (kon.) | Podbrezová – Michalovce 0:1 (kon.) | Sereď – Dunajská Streda 0:1 (kon.)
Zlaté Moravce – Nitra 0:3 (kon.) | Senica – Ružomberok 1:1 (kon.) | Trnava – Trenčín 3:1 (kon.)
ŠKF Sereď
0:1 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 08.12.2018, 14:00 • FC Nitra, a.s. • Niké liga • 18. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 18. kola slovenskej Fortuna ligy. V záverečnom jesennom kole sa zmerajú sily nováčik zo Serede a favorit z Dunajskej Stredy.

Stretnutie sa začne o 14:00.

FC DAC Dunajská Streda

Po sedemnástich zápasoch je DAC druhé s mankom ôsmich bodov na prvý Slovan. Cesta za titulom bude pre Dunajskostredčanov čoraz náročnejšie. FC získalo doposiaľ 35 bodov, aktívne skóre 37:22 je tiež vizitkou ofenzívneho futbalu. V dueloch Dunajskej Stredy padá v priemere takmer 3,5 gólu na zápas.

Posledne cestovali futbalisti pôsobiaci na Žitnom ostrove pod Dubeň, aby vyzvali v súboji o druhé miesto domácu Žilinu. Diváci na severe Slovenska sledovali famózny futbal. Skóre otvoril päť minút pred koncom prvého dejstva Bayo, o štyri minúty ale stihol reagovať Škvarka. Po zmene strán hostia znovu viedli, deväť minút po prestávke úradoval Kristopher Vida. Už sa zdalo, že DAC si odnesie domov tri body, až prišla 90. minúty a vyrovnávajúci zásah Balaja. Žilina doma remizovala s Dunajskou Stredou 2:2.

ŠKF iClinic Sereď

Nováčik Fortuna ligy má nakročené za umiestnením v TOP 6 po základnej časti. Piata Sereď má na konte 25 bodov a hoci má negatívne skóre 22:25, náskok na siedme Michalovce činí štyri body. V ligovej súťaži prehralo ŠKF naposledy ešte siedmeho októbra s Trnavou, teda pred dvomi mesiacmi.

Sereď cestovala minulý týždeň na Horehronie. Duel s Podbrezovou bol prakticky rozhodnutý tesne po úvodnej štvrťhodine. V rozpätí piatich minút sa najprv trafil domáci Obročník, o päť minút uzavrel na konečných 1:1 pred 458 divákmi hosťujúci Ulrich.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Baéz, Ventúra – Gatarić, Pankarićan, Ulrich – Morong.
    Náhradníci: Nwolokor – Baša, Mečiar, Bilas, Richnák, Ba, Ondong-Mba.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Šatka, Huk (C), Koné, Davis – Herc, Vida, Kalmár – Tretiakov, K. Vida, Divković.
    Náhradníci: Slančík – Šimčák, Bilenkyi, Nagy, Koštrna, Špiriak, Bednár.

Rozhodca: Boris Marhefka – Michal Tomčík, Peter Jenčura.

1

1
    Výkop patril domácej Serede. Tá vybehla na trávnik v červených dresoch, hostia zo Žitného ostrova majú na sebe tradičnú modro-žltú kombináciu.

2
    Najprv ofsajd domáceho ŠKF, následne aj faul Pankarićana na Kristophera Vidu.

2
    Ľubomír Michalík si postrážil súboj s protivníkom a už odbieha do poľa. Za bránou Penksu je v prvom polčase sústredený fanklub DAC, ktorý jasne bude diktovať divácke tempo.

3
    Morong si zbiehal na prihrávku z ľavej strany, cez Huka sa však k lopte nedostal.

4
    Hostia získali loptu na ofenzívnej polovici, avšak šancu si nevypracovali. Aj preto sa lopta dostáva až ku gólmanovi Jedličkovi.

5
    Marko Divković šprintoval po ľavej strane a chystal sa odcentrovať. Nákop sa cez skúseného Michalíka nedostal.

6
    Aldo Baéz prežil sklz od Máté Vidu v poriadku, avšak dosť škaredo zostal ležať na hlave a krku hosťujúceho záložníka. To sa nepáčilo práve Vidovi, ktorý sa okamžite do Baéza púšťa. Je z toho žltá karta pre Baéza.

6
    Zažltilo sa aj pred zrakom Mátého Vidu, teda na karty je to 1:1.

7
    Vhadzovanie a následne prudký center pred Jedličku odvrátený. Je z toho brejk hostí.

8
    Kontru ťahal Maksym Tretiakov. Kristopher Vida bol adresátom prihrávky, no spolupráca legionárov v drese DAC nemala úspešný koniec.

9
    Po faule Ventúru na Kalmára zahrával druhý menovaný priamy kop. Zatočená lopta na malé vápno, Pavol Penksa si dal pozor.

10
    Adam Morong si nedal pozor na svoje postavenie. Je z toho jasný ofsajd.

10
    Ostrý zákrok Nikolu Gatarića po prehranom súboji s Davisom. Faul oboma nohami napred, zakončovateľ Serede vidí zaslúženú žltú kartu.

11
    Dlhá lopta na Gatarića, výborne ale zahral na stopérovi Souleymane Koné. Opätovný pokus Baéza o center rovnako nepochodil.

12
    Domáca defenzíva sa hnevá na postranného rozhodcu. Zdalo sa, že hosťujúci útočník bol v ofsajde, nič sa ale nepískalo. Na malé vápno sa tak dopracoval Ľubomír Šatka, ktorý nepretlačil Penksu. Malý vzruch v úvodnej štvrťhodine.
    12. Pavol Penksa (SER), Ľubomír Šatka (DUN)

14
    Tentoraz sa Morong postaveniu mimo hry vyhol, no bol zatlačený do rohu ihriska. O polminútu neskôr sa už ofsajd píska, nachytaný v ňom bol Martin Sus.

15
    Sereďčania faulujú častejšie, ich prihrávky sú v mnohých prípadoch nevyvážené a nepresné.

16
    Postrčenie zozadu od Michalíka na Kalmára. Skúsený obranca sa ospravedlňuje dirigentovi hry hosťujúceho DAC-u.

18
    Žltá karta sa už Ľubomírovi Michalíkovi nevyhla. Nakopnutie zozadu do útočníka Dunajskej Stredy, Boris Marhefka si to nenechá páčiť.

18
    Odvrátená štandardka, dlhý nákop, no tam nebol žiaden z hráčov v červenom.

19
    Zsolt Kalmár znovu na zemi, proti pravidlám hral Denis Ventúra. Na fauly jednoznačne vyhrávajú domáci.

20
    Ľubomír Ulrich s najväčšou šancou svojho mužstva. Ľavý krídelník Serede sa dostal do pokutového územia, dal si to na pravačku a technickým pokusom míňa ľavú žrď Jedličkovej brány o meter.

21
    Na prelome minút Erick Davis zablokoval črtajúci sa protiútok na deliacej čiare. Je z toho piata žltá karta za niečo málo cez dvadsať minút.

22
    Tomáš Huk na istotu odvrátil center za bránkovú čiaru. Videli sme roh Serede na zadnú žrď, Tomáš Hučko ho z ťažkej pozície nemohol lepšie umiestniť.

23
    Christián Herc získava ďalší priamy kop pre DAC. Futbalisti oboch celkov sú nervózni, s kartami sa nám vrece roztrhlo.

24
    Pavol Penksa len vyboxoval loptu za veľké vápno. Domáci loptu neposlali preč, čo sa ukázalo ako kľúčové. Herc v rozpätí dvoch minút získava opäť priamy kop. Pre zmenu ho poslal k zemi Filip Pankarićan.

25
    Pokus o priame ohrozenie brány od Kalmára. Prudká lopta letela len doprostred brány, Penksa s týmto nemal problém.

26
    Aldo Baéz pridlho váhal s kolmicou za obranu, stopéri hostí prihrávku aj tak zachytili.

28
    Pokusy domácich prejsť za obranu súpera cez krídla boli márne, neuspel Sus.

29
    Morong faulovaný do oblasti tváre, šanca aj pre Sereď na usadenie sa.

30
    Nákop to nebol zlý, avšak ani po polhodine sa nám skóre duelu nemení.

31
    Ventúra s nepresnou prihrávkou vzduchom, chýba tomu precíznosť pri finálnej fáze.

32
    Pred šestnástkou Serede bol priestor výrazne prehustený, hostia tak nemali ako zakončiť a loptu napokon aj stratili.

33
    Dunajská Streda a jej hráči sa len museli pousmiať pri nevydarenom signále svojho protivníka. Pri lopte sa dohadoval Baéz a Morong.

34
    Futbalisti ŠKF sú riadne naštartovaní pri každom negatívnom výroku rozhodcu. Hoci sa kartová situácia upokojila, stále je to veľmi vypäté.

35
    Martin Sus nabil na gól Ulrichovi, postranný rozhodca však píska očividný ofsajd.

35
    Po prerušení hry vyťahuje Boris Marhefka dodatočnú žltú kartu pre Souleymana Koného.

36
    Martin Sus po strate lopty guľatý nezmysel veľmi naivne odkopáva. Môže byť rád, že za to nevidel v poradí už siedmu kartu zápasu.

37
    Nikola Gatarić v zaujímavej palubnej pozícii. Útočník Serede pálil spoza šestnástky, Martin Jedlička jeho ranu vyrazil na roh.

38
    Roh síce domáci nepremenili, akcia pokračovala ďalej. Martin Sus nabíjal na hranicu šestnástky, Ulrich zase raz míňa ľavú žrď Jedličkovej brány.
    38. Ľubomír Ulrich (SER)

40
    Záver polčasu sa blíži, ŠKF sa dostáva do mierneho tlaku, čo je predsa len prekvapivé.

41
    Z trávnika sa pomaly dvíha Kristopher Vida. Útočník DAC mal problémy vstať, všetko bude ale v poriadku.

42
    Obranný faul Dunajskostredčanov, lopta sa musí vrátiť o niekoľko metrov späť na miesto priestupku.

43
    Veľká škoda, že brejk Serede skončil zas a znovu na pokazenej finálnej fáze. Fanúšikovia nováčika sú sklamaní, toto malo byť vyriešené inak.

44
    Denis Ventúra to vzal na seba a vypálil z vyše dvadsiatich piatich metrov. Jeho projektil skončil vysoko na tribúne. Svoj hnev dávajú jasne najavo Morong s Gatarićom.

45
    Na záver prvej časti hry uvidíme ešte rohový kop DAC. Martin Sus v poslednom okamihu zneškodnil obrovskú príležitosť na zakončenie z pohľadu Divkovića.

45+1
    Rozohrávka na hranicu šestnástky, bol z toho nepresný center a navyše aj ofsajd...

45+1

Úvodné dejstvo prinieslo šesť žltých kariet, no minimum príležitostí. Oba tímy mali svoje lepšie obdobia, avšak na gól to zatiaľ nestačilo. Ak Dunajská Streda nechce nabrať ešte výraznejšiu stratu na prvý Slovan, bude musieť zabrať.

Druhý polčas sa začne približne o 15:01.

46

47
    Po zmene strán zatiaľ bezo zmien. Boris Marhefka musí krotiť aktérov na oboch stranách už po minúte a pol. Šatka s Hučkom sa na seba škaredo pozerali, k potýčke ale nedošlo.

49
    Jozef Menich zostrelený Hercom vo vlastnom pokutovom území. Určite to nebolo nárokom, Menich to predsa len rozchodí.

50
    Ulrich vykúpal Koného aj Šatku, jeho zakončenie k bližšej tyči vyrazené na roh.
    50. Ľubomír Ulrich (SER)

51
    Tvrdý stret v šestnástke pred Jedličkom. Hlavami do seba vrazili Huk s Menichom.

52
    Menich tak prekonáva druhý bolestivý stret v rozpätí niekoľkých minút. Obaja obrancovia už späť na nohách. To vidíme veľmi radi.

53
    Maksym Tretiakov neprepasíroval loptu cez Michalíka, ktorý ukazuje, že bez neho by bola defenzíva Serede často bezradná.

55
    Christián Herc prerušil útok súpera pri postrannej čiare. Avizoval to postranný arbiter a ten hlavný už udeľuje Hercovi žltú kartu.

56
    Desať minút po začiatku druhého polčasu je tu roh pre Dunajskú Stredu.

57
    Niekoľko tečov po centri Tretiakova. Huk nedostal loptu cez Michalíka, Penksa už bude vykopávať z "päťky".

59
    Davis avizuje, že Gatarića trafil až potom, čo sa dotkol lopty. Boris Marhefka je iného názoru. Štandardka pre ŠKF.

60
    Hučkova delovka zaštípala Jedličku, rana z vyše tridsiatich metrov vyrazená na roh.
    60. Martin Jedlička (DUN), Tomáš Hučko (SER)

61
    Hučko sa dostal do hlavičky, pravdepodobne sa mal znovu kopať roh. Nie je tomu tak, na rad prichádza prvé striedanie.

61
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erick Davis, prichádza Milan Šimčák.

62
    Martin Sus v poslednej chvíli sťahuje na zem pred šestnástkou prenikajúceho súpera! Je z toho žltá karta a priamy kop takmer z hranice pokutového územia.
    62. Žltá karta

63
    Seredčania si skladajú početný múr, pri lopte už stojí Zsolt Kalmár.

65
    Kalmár skúsil prízemnú strelu. Lopta trafila len múr, následná dorážka Herca za veľa nestála.

66
    Žltá karta za simulovanie pre Adama Moronga. Útočník Serede si až príliš očividne pýtal penaltu, Boris Marhefka na to neskočil.

67
    Hrá sa teraz zo strany na stranu. Vidíme tvrdé zákroky, ostré súboje, ale aj avizovaný ofsajd.

68
    Aldo Baéz sa hnevá, keď fauloval Tretiakova. Ten istý hráč ale Baéza predtým zatiahol za dres. Píska sa až zákrok Argentínčana, ktorý to emočne už trochu nezvláda.

69
    Koné si vyšliapol na Moronga. Hráči oboch tímov si musia dať pozor, aby zápas nedohrávalo menej ako dvadsaťdva futbalistov.

70
    Maksym Tretiakov narazený od Ulricha. Nuž, v rukavičkách sa rozhodne nehrá, emócie fungujú na plné obrátky.

71
    Sereď získava rohový kop. Dvadsať minút do konca, štandardku zahrá Filip Pankarićan.

72
    Lopta letela niekde doprostred veľkého vápna, Dunajská Streda sa ubránila.

72
    Dnešné stretnutie sleduje 1 012 divákov.

73
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Souleymane Koné, prichádza Kristián Koštrna.

74
    Ani toto nebude penalta. Gatarić naivne vrazil do Šatku, Boris Marhefka len kýve hlavou do strán.

75
    Zaujímavá kolmica Kalmára do šestnástky, prihrávka to ale bola prisilná.

77
    Pred nami už len záverečná štvrťhodina. Fanúšikovia oboch táborov si pýtajú gól. Dočkáme sa ho?

77
    Po rozohrávke nakrátko pálil Michalík totálne vedľa brány. Jedlička rozohráva na najbližšieho spoluhráča.

78
    Herc s nepresnou koncovkou spoza pokutového územia. Sereď stále nestriedala.

79
    Adam Morong sa oprávnene hnevá na zahodenie dobrej kontry v podaní Ulricha. Je z toho aspoň rohový kop.

80
    Veľmi zlá strela po odvrátenom centri. Rozohrávka rohu bolo to posledné, čo v dnešnom stretnutí predviedol Filip Pankarićan.

80
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Filip Pankarićan, prichádza Rudolf Bilas.

81
    Odrazená lopta po defenzívnom zákroku padla na nohu Bilasa. Čerstvý aktér na trávniku ju poslal vysoko nad bránu Jedličku.

82
    Gatarić nevyužíva zaváhanie Jedličku, ktorý sa až príliš dlho rozhodoval, či po loptu vybehne. Brankár Dunajskej Stredy ale loptu chytá do náručia.

84
    Štandardka pre ŠKF rozohraná nakrátko. Nič nenasvedčuje tomu, že by ešte padol gól.

85
    Tomáš Hučko so žltou kartou po zákroku na Kristophera Vidu.

85
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Ľubomír Ulrich, prichádza Martin Mečiar.

86
    Z tohto centra neplynulo žiadne veľké nebezpečenstvo. Pred nami záverečných päť minút a nadstavený čas.

87
    Koštrnov faul na Mečiara, o niekoľko sekúnd sa situácia zopakovala o niekoľko metrov ďalej.

87
    Tomáš Hučko odmieta byť hrdinom duelu! Obrancovia DAC-u nezvládli odkopnúť loptu, dvaja z nich sa pritom zrazili, čím sa vytvoril priestor na center pre Moronga. Jemný oblúčik na malé vápno a Hučko hlavou míňa pravú žrď hosťujúcej brány!
    87. Tomáš Hučko (SER)

88
    Nevydarený Mečiarov center, plynú posledné sekundy.

90
    Dunajská Streda dala gól!
    Neuveriteľné! Na toto už sa odpoveď bude hľadať ťažko. Jeden center domáci odvrátili, no potom Krisotpher Vida vrátil loptu do ohňa. ĽUBOMÍR ŠATKA stál medzi stopérmi Serede a len doklepol loptu do siete!
    90. Ľubomír ŠATKA - 0:1

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Christián Herc, prichádza Martin Bednár.

90+2
    Na zemi zostáva ležať Marko Divković. Hostia naťahujú čas, nepáči sa to Jozefovi Menichovi.

90+3
    Rozhodcovia upokojujú niekoľkých futbalistov, ďalšie karty by už boli asi zbytočné.

90+4
    Lopta sa prekopáva v stredovom kruhu, Boris Marhefka ešte pridá niekoľko sekúnd.

90+4
    Asi záverečný faul na domácej strane, je po všetkom.

90+5

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 26:21.

O troch bodoch rozhodla laxnosť obrancov Serede pri bránení centra z poslednej minúty riadneho hracieho času. Ľubomír Šatka je autorom víťazného gólu, Dunajská Streda prezimuje na druhej priečke s osembodovou stratou na Slovan a s náskokom štyroch bodov na tretiu Žilinu.

Sereď načne jarnú časť z piateho miesta, avšak jej náskok na siedmu priečku sa zmrštil na jediný bod. Nuž, po zimnej prestávke sa bude mať o čo hrať.

Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (15:55:23)