Trenčín – Slovan Bratislava 0:3 (kon.) | Podbrezová – Sereď 1:1 (kon.) | Nitra – Senica 1:0 (kon.)
Michalovce – Zlaté Moravce 3:0 (kon.) | Žilina – Dunajská Streda 2:2 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
3:0 (1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 01.12.2018, 14:00 • MFK Zemplín Michalovce • Niké liga • 17. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (15:57:54)

Michalovce doma vyhrali nad Zlatými Moravcami jednoznačne rozdielom triedy 3:0. Hostia si vypracovali jednu väčšiu príležitosť, no to bolo tak všetko. Zemplínčania zaslúžene berú tri body po góloch Vojtka, Petra Kolesára z penalty a zásahu Nawotku zo záverečnej desaťminútovky.

MFK sa tak minimálne do zajtra dostáva na siedmu pozíciu, o postup do skupiny, v ktorej sa bude hrať o titul, ho momentálne odrádza len horšie skóre.

ViOn je tak aj pred posledným kolom jesene posledný, jedenásť získaných bodov zo sedemnástich meraní síl je naozaj málo.

90+2

90+2
    Domáci priaznivci tlieskajú svojim hráčom, čím im ďakujú nielen za dnešný predvedený výkon.

90+1
    Azda posledná štandardka stretnutia rozohraná nakrátko, zvolil tak Peter Čögley.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Martin Kolesár nedovolene zastavil Ewertona pri deliacej a postrannej čiare. Voľný kop.

89
    Vidíme len nakopávané lopty na oboch stranách, aktivita pri útočení len na domácej strane.

88
    Asi aj mierne vynútené striedanie Rotu, ktorý mal v posledných minútach problémy s rukou.

88
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Lazarus Rota, prichádza Martin Kolesár.

87
    Jasné potiahnutie za dres Sulleya, žltú kartu vidí za tento čin Oliver Práznovský.

85
    Päť minút do konca, pri takomto stave sa už nebude nadstavovať viac ako dve minúty.

85
    Michalovce dali gól!
    Je dobojované! TOMASZ NAWOTKA si zbehol na kolmicu za obranu. Dostal sa do veľkého vápna a bol už vo veľkom uhle. Poľský futbalista prekvapil Krnáča, ktorý očakával skôr center a aj preto nechal miesto na bližšej žrdi. Presne tam totiž mierilo zakončenie Nawotku, ktorý rovnako ako Vojtko skóruje vo Fortuna lige vôbec prvý raz v kariére!

84
    Odvrátený atak v podaní ViOnu po pravej strane, oba celky ešte môžu raz striedať.

83
    Nepresné prenesenie hry hostí, Michalovce sú blízko trom bodom. Stačí im už len nestrácať lopty v nebezpečnom prostredí.

82
    Matúš Kira ale nemá problémy s chytaním vysokých centrov. Pri jednej z podobných situácii zostáva ležať na zemi Lazarus Rota.

81
    Desať minút do konca. Zlaté Moravce musia čo najskôr streliť gól, inak dnes domov odídu bez bodu.

81
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Cheick Alan Diarra, prichádza Jakub Grič.