Emmen – Excelsior 1:2 (kon.) | Feyenoord – Groningen 1:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 5:0 (kon.)
Willem II – Arnhem 1:3 (kon.) | Venlo – Alkmaar 2:2 (kon.)
FC Utrecht
5:0 (3:0)
BV De Graafschap
cz Nedeľa 25.11.2018, 14:30 • Stadion Galgenwaard (Utrecht) • Holandská Eredivisie • 13. kolo
    89. Nick VENEMA - 5:0

89
    Utrecht právě vstřelil branku!
    O bůra koledující si hosté mají přesně to, co chtěli. Görtler sice zblízka na Jurjuse nevyzrál, ale pohotově dorážející NICK VENEMA už ano a svým druhým gólem v utkání si nahlas řekl o místo v základní sestavě pro příští zápas.
    80. Nick VENEMA - 4:0

80
    Vypadalo to, že utrechtský brankostroj se ve druhém poločase zadrhl. Deset minut před koncem ho však znovu rozjel NICK VENEMA. Střídající hráč si naběhl na zadní tyč a odrazem od té druhé zvýšil už na 4:0.
    24. Gyrano KERK - 3:0

24
    Hra kočky s myší pokračuje! Tentokrát se vydal na lov GYRANO KERK, který patou usměrnil sítě Tannaneho nízký centr z přímého kopu. Domácí demolují graafschapskou defenzivu napadrť.
    17. Willem JANSSEN - 2:0

17
    Jurjus se zlobí na své spoluhráče, že během krátkého časového úseku kapituloval podruhé! A má k tomu dobrý důvod, protože obranná řada při standardní situaci nechala hlavičkovat nepokrytého WILLEMA JANSSENA.
    14. Sander van de Streek - 1:0

14
    Ačkoliv z rohového kopu domácí neudeřili, ze hry už ano! Chytrolín Klaiber vymyslel parádní oblouček do pravé části šestnáctky, odkud SANDER VAN DE STREEK mezi nohama Klaasena prostřelil brankáře Jurjuse.

Lukáš Jasoněk

Góly: 14. van de Streek, 17. W. Janssen, 24. Kerk, 80. Venema, 89. Venema

Karty:   23. Nieuwpoort (GRA), 85. Burgzorg (GRA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:16.
    FC Utrecht: D. Jensen – Klaiber, Letschert, W. Janssen (C), van der Maarel – Simon Gustafson, van Overeem, Emanuelson – van de Streek (77. Görtler) – Kerk (73. Dessers), Tannane (74. Venema).
    Náhradníci: Nijhuis – Venema, Dessers, Velanas, Bergström, Görtler, Boussaid, Mamengi, Brinkman.

BV De Graafschap: Jurjus – Owusu, van de Pavert (C), Nieuwpoort, Nieuwpoort, Tutuarima – El Jebli, E. Bakker, Klaasen (46. Olijve) – F. Narsingh (46. van Mieghem), Serrarens (70. Burgzorg).
    Náhradníci: Rondeel, Etemadi – Abena, Vet, Hamdaoui, Nijland, Thomassen, Straalman, van Mieghem, Burgzorg, Olijve.

Rozhodca: Lindhout – Hoekstra, Ketting