Jekaterinburg – Kazaň 3:4 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Novgorod 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | Čerepovec – D. Moskva 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Sobota 24.11.2018, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (15:17:24)

Česká stopa v utkání

Michal Bulíř (Magnitogorsk) – 2 branky, čas na ledě: 13:07.
    Josef Jandač (Magnitogorsk) – trenér.
    Adam Polášek (Nižněkamsk) – 1 hit, čas na ledě: 23:53.
    Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 1 střela na branku, čas na ledě: 19:01.

Krásné utkání, ve kterém se dvakrát prosadil český útočník Michal Bulíř nakonec rozhodl v prodloužení přesilové hře po zákroku na Michala Bulíře, Matt Ellison!

61:45 Matt ELLISON - 4:3

61:45
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Přesilovka se podařila domácím využít za patnáct vteřin! Dennis Rasmussen našel MATTA ELLISONA a ten překonal brankáře Fjodora Korotajeva – 4:3! Asistence: Dennis Rasmussen.

61:30
    Přesilovka čtyř proti třem ve prospěch domácích!

61:30
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., hrubost), který zastavil postup Michala Bulíře!

61:12
    Sergej Mozjakin neprošel před branku a kotouč se stěhuje na hokejky hostů.

60:30
    První půl minuta je velmi poklidná, kotouč má na hokejkách stále Metallurg.

60:01
    Důležitou buly vyhrál Metallurg.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak je stav po třech třetinách 3:3. Čeká nás prodloužení třech proti třem.

60:00

59:46
    Hostující trenér Nazarov si vyžádal oddechový čas.

59:46
    Iiro Pakarinen se dostal s kotoučem až před branku, tam však zachránil možný bod pro hosty brankář Fjodor Korotajev!

59:32
    Metallurg má kotouč za brankou a chystá si poslední útok.

58:54
    Andrej Nestrašil mohl rozhodnout ve prospěch Neftěchimiku, ale Vasilij Košečkin svým pravým ramenem zachránil domácí!

58:26
    Emil Galimov vystřelil přes obránce, Vasilij Košečkin kotouč vyrazil, viditelně nechtěl přerušení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Prodloužení je blízko.

57:20
    Pokus z poza obránce od Ildar Šiksatdarov vytěsnil hlavičkou Vasilij Košečkin.

56:43
    Emil Galimov vedl jeden z mála útoku hostů ve třetí části, jeho pokus minul branku domácích o hodně veliký kus.

56:00
    Adam Polášek předvedl skvělou defenzivní práci a postaral se o útočníka Metallurgu.

54:56
    Pavel Varfolomejev si počkal mezi kruhy na přihrávku, jeho pokus byl však sražen mimo branku. Hosté už chtějí zápas dohrát a vynutit si prodloužení. Naopak domácí buší do jejich obrany.

53:45
    Michal Bulíř je opět na ledě, tentokrát kotouč zavezl do třetiny, kde se však o něj postarala obrana Nižněkamsku.

52:50
    Neftěchimik je v plném počtu.

52:35
    Michal Bulíř hraje velký zápas! Teď byl de facto režisérem celé přesilovky, našel přes celé pásmo krásně Sergeje Mozjakina, jenž z první poslal kotouč na branku, ale skvělý zákrok předvedl a kotouč vytěsnil.

51:55
    Marat Chajrullin jako další poslal kotouč až za branku Metallurgu, Nižněkamsk hraje zatím dobré oslabení.

51:10
    Sergej Mozjakin nepropálil kotouč na branku a Mikael Ruohomaa kotouč poslal přes všechny čáry.

50:50
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekání).

50:12
    Adam Polášek zastavil postup Iira Pakarinena a odpálil kotouč na střídačku Metallurgu.

49:36
    Michal Bulíř byl o kousek od svého prvního hattricku v KHL! Nejprve jen těsně nezasáhl ránu od modré, a poté nedokázal dorazit kotouč přes betony Fjodora Korotajeva!

48:49
    Sergej Mozjakin hraje s velkým přehledem, nicméně tentokrát mu veškeré možnosti pro přihrávku zamezila obrana Neftěchimiku.

47:45
    Metallurg vv plném počtu.

47:15
    A Emil Galimov měl na hokejce vedoucí branku! Dorážel kotouč do odkryté branky, ale ten se mu namotal na hokejku a skákající kotouč zastavil úžasným zákrokem Vasilij Košečkin!

47:00
    Nižněkams se až teď usadil ve své třetině.

46:10
    Přesilovka zatím hostům nevychází dle představ. Kotouč navíc teď opustil jejich útočnou třetinu.

45:45
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., vysoká hůl), který musel zastavit Marata Chajrullina, jenž by dorážel do prázdné domácí branky!

44:45
    Magnitka se držela dlouho v útočné třetině, ale kotouče si domácí posouvali pouze po mantinelu.

43:45
    Třetí část je prozatím o poznání klidnější než byla ta druhá strhující část hry.

42:55
    Ildar Šiksatdarov nahodil kotouč do třetiny a Vasilij Košečkin do něj tak nějak zvláštně chtěl udeřit holí a málem trefil svého obránce, od kterého se kotouč klidně mohl odrazit do sítě.

41:27
    Zakázané uvolnění Neftěchimiku.

41:09
    Matt Ellison byl v rohu kluziště hodně diskutabilně podražen Andrejem Nestrašilem, faul se však nepískal a hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.

40:35
    První úspěšný zásah ve třetím dějství si připsal hostující brankář Fjodor Korotajev, jenž lapil pohodlně střelu od modré z hokejky Dennise Rasmussena.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:36 .

Na KHL jsme viděli opravdu nadstandardní třetinu. Ta byla plná branek, plná šancí, plná skvělých zákroku. Nakonec se jde do kabin za stavu 3:3, který je zasloužený. Nutno je také zmínit, že ve i ve druhé třetině se za domácí trefil Michal Bulíř a připsal si druhou branku v dnešním utkání.

40:00
    39:42 Joonas NÄTTINEN - 3:3

39:42
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    V závěru třetiny zužitkoval Nižněkamsk finskou spolupráci a ozdobil skvělou druhou třetinu srovnávací brankou JOONAS NÄTTINEN, který trefil z vrcholu kruhu přesně – 3:3! Asistence: Bez asistence.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    I další formace domácích si vynutila tlak, ale tentokrát to bylo bez střeleckého pokusu.
    37:03 Michal BULÍŘ - 3:2

via Gfycat

37:03
    Toto bylo neskutečné střídaání dvou formací Magnitky! Zhruba dvě minuty vařily obě formace hosty v pásmu a obrovský tlak proti stojící pětce Nižněkamsku zakončil český útočník MICHAL BULÍŘ, který tečoval do sítě nabídku Nicka Shora a střílí svou druhou branku v utkání – 3:2! Asistence: Nick Shore a Maxim Matuškin.

35:15
    Nikolaj Kuljomin se nedokázal natlačit před branku hostů.

34:05
    Probíhá reklamní pauza, ve druhé části sledujeme opravdu strhující hokej s obrovským množstvím šancí.

34:05
    A opět skvělý Vasilij Košečkin v brance Magnitky! Ildar Šiksatdarov dorážel snad třikrát z brankoviště, ale fantom v domácí brance udržel svůj beton před brankovou čarou!

33:45
    Arsen Chisamutdinov projel obrankou Magnitky jako nůž máslem, jeho pokus do horního růžku zastavil svým ramenem skvělý Košečkin.

32:13
    Nikolaj Kuljomin tečoval před brankou nebezpečnou přihrávku a Fjodor Korotajev podržel hostující tým!

31:40
    Roman Ljubimov se krkolomně dostal před branku Nižněkamsku, tam však kotouč lapil do své lapačky Fjodor Korotajev.

30:56
    Zakázané uvolnění svěřenců trenéra Josefa Jandače.

30:22
    Magnitka začala zvyšovat obrátky. Roman Ljubimov však kotouč na spoluhráče před brankou nedostal.

29:14
    Tak sudí si ani nevyžádali kontrolu videa při střele Nestrašila, ta se tak nakonec odrazila od tyčky do tyčky a ven.

28:00
    Andrej Nestrašil už se radoval z branky, když se jeho bekhendový pokus odrazil hodně zvláštně z branky Magnitky, no myslím si že se bude ještě kontrolovat video při přerušení!

27:15
    Hokej nahoru dolů pokračuje. Domácí mohl poslat do vedení Jakov Rylov, ale sám před polo prázdnou brankou netrefil, na druhé straně z brejku Ildar Šiksatdarov nepřekonal Košečkina!

26:34
    Jevgenij Timkin střílel dvakrát po sobě, nicméně ani jednou branku nedokázal trefit.

25:35
    Vidíme hodně otevřený a pěkný hokej! Pavel Varfolomejev hledal před prázdnou brankou v akci třech proti dvěma Michala Bulíře, který se snažil kotouč sklepnout ze vzduchu, nicméně mu byla odpískaná hra vysokou holí.
    23:56 Ilja ARKALOV - 2:2

23:56
    Spravedlnosti dokonáno! Aktivnější Nižněkamsk je odměněn! Ildar Šiksatdarov se natlačil s puekm před branku a jeho práci dokončil brankovou dorážkou ILJA ARKALOV- 2:2! Asistence: Ildar Šiksatdarov.

23:11
    A mohlo být srovnáno! Ildar Šiksatdarov dorážel před brankou Košečkina do pravé tyče!
    22:33 Emil GALIMOV - 2:1

22:33
    Nižněkamsk využívá přesilovou hru! Damir Musin hledal před brankou Padakina, kterému se kotouč odrazil od brusle před prázdnou k EMILU GALIMOVI, jenž pohodlně zavěsil do odkryté branky – 2:1! Asistence: Damir Musin a Pavel Padakin.

22:00
    Mikael Ruohomaa vyhnal Adama Poláška z pásma a hosté tak musí opět zavážet kotouč.

21:31
    Vasilij Košečkin podržel kotouč před brankou čarou po obrovském zmatku před jeho brankou! Hosté by si za svůj výkon jednoznačně branku zasloužili.

21:13
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nick Shore – 2 min., podrážení).
    20:18 Viktor ANTIPIN - 2:0

20:18
    To je slušný vstup Magnitky do druhé části! Tlak první formace zakončil ranou od modré do horního víka VIKTOR ANTIPIN – 2:0! Asistence: Dennis Rasmussen a Grigorij Dronov.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:48.

Magnitka vyhrála první třetinu zásluhou branky z hole českého útočníka Michala Bulíře 1:0! Nicméně zbytek první třetiny patřil jasně hostům z Nižněkamsku, ale Vasilij Košečkin podržel střelce hostů na nule!

20:00

19:25
    Nižněkamsk je žalostný v koncovce. Ildar Šiksatdarov táhl akci dvou proti jednomu, ale kotouč ani nepřihrál ani pořádně nevystřelil, Vasilij Košečkin zasahovat nemusel.

18:32
    Bulířova nabídka v útočné třetině Magnitky byla sražena k zadnímu mantinelu.

17:21
    I teď Vasilij Košečkin odolal! Juuso Puustinen tečoval ránu od modré a zmateny brankář domácích musel kotouč zalehnout ve svém brankovišti.

16:57
    Nikolaj Timašov v trefil svou ranou Vasilije Košečkina, ten drží domácí tým, který hraje velmi špatně po vstřelené brance.

16:00
    Damir Šaripzjanov měl na hokejce jako další vyrovnání, ale pas přes celé pásmo nedokázal umístit mezi tři tyče! Branka byla polo odkrytá.

15:11
    Matt Ellison obdržel přihrávku k pravé tyčce, ale váhal se střelou příliš dlouho a Fjodor Korotajev se stihl přesunout ke své tyči a střelu pokryl.

14:45
    Emil Galimov se vytočil z poza branky, ale sám před Vasilijem Košečkinem neuspěl, nicméně domácí si koledují o inkasovanou branku.

14:25
    Juuso Puustinen hledal před brankou hůl spoluhráče, avšak neúspěšně.

13:00
    Damir Musin ranou od modré minul branku Magnitky, hosté jsou teď aktivnějším týmem.

12:35
    Vasilij Košečkin vyrazil další pokus, tentokrát z hole Damira Šaripzjanova do ochranné sítě. Reklamní pauza.

11:23
    Magnitka je v plném počtu.

10:20
    Mikael Ruohomaa ještě vypálil od modré, ale Vasilij Košečkin odolal a puk opět vyrazil.

10:13
    Adam Polášek kotouč nezachytl na modré a hosté se připravili o pásmo.

09:40
    Juuso Puustinen vypálil z pravého kruhu po ledě, Vasilij Košečkin kotouč vyrazil do rohu kluziště.

09:23
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nick Shore – 2 min., nedovolené bránění).

09:11
    Maxim Matuškin se chystal ke střele z poza modré, kotouč mu však utekl od hole, poté se svěřenci trenéra Nazarova osvobodili za cenu icingu.

08:26
    Vasilij Košečkin chyboval při rozehrávce za svou brankou a může být rád, že jeho chyba nebyla potrestána.

07:30
    Matt Ellison a Michal Bulíř si chtěli kotouč narazit za modrou, v tomto případě byla akce českého útočníka zastavena.

06:32
    Dennis Rasmussen nahazoval další kotouč před brankou hostů, Fjodor Korotajev kotouč vyrazil do bezpečí.

05:50
    Sergej Mozjakin poslal kotouč na rozjetého Nikolaje Kuljomina, tomu rána z první nesedla podle představ a brankář Fjodor Korotajev zasahovat nemusel.

04:25
    Absolutně otevřená pasáž hry byla nyní vidět na ledové ploše. Tři šance v řadě musel pochytat brankář Nižněkamsku Fjodor Korotajev a poté přišel brejk hostů, který zakončoval Juuso Puustinen v brejku, ale Vasilij Košečkin se též vyznamenal!

03:49
    Pavel Padakin teď pálil golfem z levého kruhu a Vasilij Košečkin s velkými potížemi kotouč vyrazil nad sebe.

03:11
    Pavel Varfolomejev střílel z pravé strany pouze vedle branky Nižněkamsku.
    02:04 Michal BULÍŘ - 1:0

02:04
    Český útočník otevírá brankový účet zápasu! MICHAL BULÍŘ skvěle tečoval před brankou střelu Alexeje Běreglazova a posílá Magnitku do vedení – 1:0! Asistence: Alexej Běreglazov a Maxim Matuškin.

01:35
    Iiro Pakarinen měl jako první velkou šanci zápasu. Akci dvou na jednoho zakončoval ranou nad rameno, skvělý zákrok předvedl brankář Korotajev.

00:36
    Nižněkams se jako první usadil v pásmu, ale akce Juusa Puustinena byla zastavena v rohu kluziště.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – J. Birjukov, Antipin, Vereščagin, Rylov, Matuškin, Běreglazov, Dronov – N. Shore, Mozjakin, N. Kuljomin – Bulíř, Ellison, Varfolomejev – Pakarinen, Rasmussen, Ljubimov – Jazkov, Několenko, Timkin – Dorofejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Polášek, Timašov, Ogurcov, D. Musin, Šaripzjanov, Volgin, Semjonov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov, Padakin, Nestrašil – Chajrullin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Arkalov, Šarifjanov, Zdunov.

Rozhodčí: Sergejev, Cyplakov – Goljak, Dědulja.

Československá stopa v utkání

Michal Bulíř (Magnitogorsk) – 11 zápasů – 5 bodů (3+2).
    Adam Polášek (Nižněkamsk) – 30 zápasů – 18 bodů (5+13)
    Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 23 zápasů – 9 bodů (5+4)

Neftěchimik Nižněkamsk

Umístění: 9. místo.
    Počet bodů: 28.
    Počet odehraných zápasů: 30.
    Bilance: 9 – 4 – 2 – 15.
    Bilance venku: 5 – 2 – 0 – 6.
    Poslední utkání: Traktor– Nižněkamsk 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).
    Branky Nižněkamsku: Bikmullin, Šiksatdarov.
    Nejproduktivnější hráč: Juuso Puustinen 27 bodů (15+12).

Umístění: 5. místo.
    Počet bodů: 41
    Počet odehraných zápasů: 32.
    Bilance: 16 – 4 – 1 – 11.
    Bilance doma: 9 – 1 – 1 – 6.
    Poslední utkání: Magnitogorsk– Kazaň 2:3 (1:2, 1:0, 0:1).
    Branky Magnitky: Mozjakin, Kulemin.
    Nejproduktivnější hráč: Sergeh Mozjakin 26 bodů (11+15).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 3. Bulíř (Bereglazov, Matuškin), 21. Antipin (Rasmussen, Dronov), 38. Bulíř (N. Shore, Matuškin), 62. Ellison (Rasmussen) – 23. E. Galimov (Padakin, D. Musin), 24. Arkalov (Šiksatdarov), 40. Jo. Nättinen

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – J. Birjukov (A), Antipin, Vereščagin, Rylov, Matuškin, Bereglazov, Dronov – N. Shore, Mozjakin (C), N. Kuljomin – Bulíř, Ellison, Varfolomejev – Pakarinen, Rasmussen, Ľubimov – Jazkov, Několenko, Timkin (A) – Dorofejev.
    Neftechimik Nižnekamsk: Korotajev (I. Ježov) – Polášek, Timašov, Ogurcov, D. Musin, Šaripzjanov (A), Volgin, Semjonov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov (A), Padakin, Nestrašil (C) – Chisamutdinov, Chajrullin, P. Kulikov – Šiksatdarov, Arkalov, Šarifjanov – Zdunov.

Rozhodca: Sergejev, Cyplakov – Goljak, Dědulja