Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:5 (po pr.)
Montreal – Washington 4:5 (po pr.) | Ottawa – Florida 5:7 (kon.) | St. Louis – LA Kings 0:2 (kon.)
Nashville – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:2 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 3:6 (kon.)
Ottawa Senators
5:7 (1:3, 2:3, 2:1)
Florida Panthers
cz Utorok 20.11.2018, 01:38 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:30:52)

Slovenská stopa v utkání
    Christian Jaroš (OTT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:55

Tři hvězdy utkání
    1. Juho Lammikko (FLA) 0+4
    2. Matt Duchene (OTT) 2+1
    3. aaron Ekblad (FLA) 0+2

Hokejisté Floridy se po dvou porážkách vrací na vítěznou vlnu. Naopak Ottawa po dvou vítězstvích okusila hořkost porážky a to v pořádně divokém utkání. Senators se sice dostali do vedení 1:0, ale poté čtyřmi góly ve vlastní siti se museli začít obávat debaklu.

Domácí sice snížili na 3:4, ale ve druhé polovině druhé třetiny opět dvakrát inkasovali. Třetí třetina přinesla velký tlak domácích, kteří byli jasně lepší. Dostali se do kontaktu, ale otevřený hokej dal prostor soupeři k brejku, který využil Mike Hoffman a ukončil tím naděje soupeře na zvrat.

59:47
    DeMelo, ve snaze zastavit soupeře, se dopustil faulu a za podražení odchází na trestnou lavici.

59:42
    Florida vyváží puk ze svého pásma.

59:12
    Reimer vyrazil střelu Duchena jen na hokejku Stone, tomu se ale dorážku nepodařilo umístit směrem na branku.

58:30
    Ottawa zkouší hru bez brankáře.
    58:20 Mike HOFFMAN - 5:7

via Gfycat

58:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Je nejspíš rozhodnuto! Stone neprotlačil přihrávku do pravého kruhu na Duchena, který mohl zakončit do poloodkryté branky. Hosté toho využili k rychlému protiútoku, Lammikko zavezl puk do útočného pásma a přihrál do levé strany MIKU HOFFMANOVI, který po kličce do bekhendu obhodil McKennu. Asistence: Juho Lammikko, Jonathan Huberdeau.

58:01
    Do konce normální hrací doby zbývají poslední dvě minuty.

57:25
    Panthers drží puk za brankou Ottawy a trochu šetří čas.

56:55

56:24
    Hosté se osvobozují.

55:45
    Huberdeau vytěsnil hru do středního pásma, skočil po puku a poslal ho přes všechny čáry.

55:24
    Reimer nadvakrát srazil puk za svou branku. Florida je ve čtyřech.

54:59
    Florida po vyhraném vhazování vyhazuje puk.

54:55
    Matheson poslal puk přes plexisklo ve vlastním pásmu! Obrovská chyba, která znamená další vyloučení.

54:28
    Senators musí opět za vlastní klec pro kotouč.

54:02
    Hosté znovu vyhazují. Krátce před tím Reimer vychytal jak střelu Tkachuka od modré, tak dorážku Whita.

53:33
    Panthers vyhazují kotouč.

53:16
    Obetavymi obrannymi zakroky se snazi hosté pomoci svému brankáři. Hra je přerušena a bude se vylučovat. Huberdeau odchází na trestnou lavici za hákování.

52:40
    Hostům se podařilo zaútočit, McKenna vyrazil střelu z levého kruhu a domácí opět vyráží do útoku.

51:54
    Stone trefil z mezikruží jen bránícího Weegara. Florida je dál pod tlakem.

51:30
    A další jedovatá střela na hostujícího brankáře, který dokázal kotouč zkrotit. Komerční pauza.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:34
    Dzingel z mezikruží pořádně protáhnul Reimera.
    49:30 Brady TKACHUK - 5:6

49:30
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí střílí kontaktní gól! Reimer sice dokázal vyrazit puk letící do branky svou lapačkou, ale vleže už nemohl nijak zasáhnout proti dorážce BRADYHO TKACHUKA! Asistence: Mark Stone, Chris Tierney.

49:16
    Florida dokázala po delší době využít skuliny v obraně soupeře a vyrazila dokonce do přečíslení. Bjugstad ale nechal pouze vyniknout brankáře McKennu. Komerční přestávka.

48:25
    Domácí jsou mnohem aktivnější,soupeře do ničeho nepouští a úspěšně napadají i jeho rozehrávku.

47:11
    Domácí pokračují v náporu. Reimer jen s vypětím všech sil vytěsnil ránu Tkachuka.
    46:35 Zack SMITH - 4:6

46:35
    ZACK SMITH se prodral do brankoviště Reimera a srazil přihrávku Ryana zpoza do branky za záda brankáře, který se sice snažil protestovat, ale branka padla legálním způsobem. Asistence: Bobby Ryan, Mark Borowiecki.

46:08
    Další zakázané uvolnění Floridy. Tentokrát po nepřesné rozehrávce Mathesona.

45:17
    Puk se dostal těsně k brankovišti Reimera a Tierney z beprostřední blízkosti trefil hostujícího brankáře. Hosté záhy vyhazují na zakázané uvolnění.

44:45
    Tkachuk se trochu netradičně rozhodl střílet už od modré čáry. Reimer přerušuje hru.

44:06
    Duchene vyrazil proti soupeři u modré čáry, zmocnil se puku a okamžitě pálil na Reimera. Tomu se podařilo puk srazit do strany mimo nebezpečí.

43:16
    McKenna vyrazil střelu Hoffmana před sebe a puk si stáhl do lapačky.

42:06
    Kotouč se dostal mimo kluziště. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

41:29
    Vatrano nahodil puk ze středního pásma až k McKennovi, který chytá kotouč do lapačky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:15
    Reimer se má v brance co ohánět. Hned tři střely se mu podařilo v rychlém sledu vyrazit.

40:40
    Florida se musela z tlaku vymanit vyhozením puku. K zakázanému uvolnění nedošlo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:46.

Druhá třetina zápasu mezi Ottawou a Floridou začala už v čase 16:37 a přinesla hned pět branek. Domácí sice stáhli skóre z 1:4 na 3:4, ale Floridě se podařilo dvěma góly opět uskočit a vyhnat brankáře Andersona z klece.

40:00

38:52
    Puk vyletěl mimo kluziště, bude se vhazovat před McKennou.

38:35
    Nahozený kotouč Floridy sebrala domácí obrana.

37:30
    Tempo hry po brance Floridy mírně opadlo.

36:29
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Craig Anderson, přichází Mike McKenna.
    36:29 Frank VATRANO - 3:6

36:29
    Hosté se dostali do rychlého útoku a FRANK VATRANO, najíždějící si na levé straně, zužitkoval přesnou přihrávku z pravého kruhu od Lammikka. Anderson byl bez šance. Asistence: Juho Lammikko.

35:45
    Reimer chytá Chabotovu střelu z ostrého úhlu a přerušuje hru.

35:28
    A bude se vylučovat. Bobby Ryan jde na trestnou lavici za hrubost. Ale vylučuje se i na straně Floridy, McCann dostal dvě minuty za krosček.

35:28
    Zatímco Floridě skončilo oslabení, Reimer si připsal těžký zákrok, po kterém se před brankou hostů strhla mela několika hráčů. Komerční přestávka.

35:09
    Ryanovu ránu z levého kruhu Reimer vytěsnil ramenem.

33:24
    Střídačka Floridy se dopustila chyby. Hosté hráli v šesti a dvě minuty odsedí Ekblad.

32:09
    Tečovanou střelu z mezikruží se Andersonovi podařilo vyrazit.

31:46
    Reimer závar před svou brankou vyřešil přikrytím puku pod lapačku.

31:21
    Chabot nezachytil prudkou přihrávku na modré čáře a Senators se sami připravili o útočné pásmo.

30:42
    Hra byla přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

30:30
    Ottawa se snaží napadat rozehrávku soupeře a dostat se do brejku. Hosté si ale dávají dobrý pozor.

29:21
    Paajarvi zkoušel z bekhendu překvapit Reimera, ten byl ale nalepen u své levé tyčky a puk nepropustil.
    28:49 Micheal HALEY - 3:5

28:49
    Přestřelka pokračuje! Florida si opět vypracovala dvougólový náskok, když Lammikkovu přihrávku zpoza branky pohotově MICHEAL HALEY poslal z mezikruží za záda brankáře Andersona. Asistence: Juho Lammikko, Aaron Ekblad.

28:08
    Senators se dostávají do postavení mimo hru.

27:48
    DeMelo pálil od modré, trefil však jen jednoho z bránících hráčů.

27:35
    Florida kazí rozehrávku, je z toho jen zakázané uvolnění.

27:13
    Reimer má kotouč ve své moci a přerušuje hru. Komerční pauza.

26:10
    Paajarvi se snažil propíchnout puk mezi betony Reimera, ten si skulinku pohlídal.
    24:39 Drake BATHERSON - 3:4

24:39
    Jestli v první třetině Florida využila přesilovku rychle, Ottawa do dokázala bleskově! Duchene poslal kotouč na pravou stranu brankoviště, odkud DRAKE BATHERSON tečoval puk za záda Reimera. Asistence: Matt Duchene, Maxime Lajoie.

24:32
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jared McCann – 2 min., sekání).

24:01
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

23:41
    Reimer měl trochu problémy se střelou Dzingela z levého kruhu, ale podařilo se mu mezi betony kotouč zkrotit.

23:12
    Oblouček Chabota končí zakázaným uvolněním.

22:48
    Další útok domácích se podařilo Panterům odvrátit vyhozením až do obranného pásma soupeře.

22:08
    Weegar bleskově přebruslil celé kluziště, svou střelu poslal do lapačky Andersona.
    21:32 Matt DUCHENE - 2:4

21:32
    Velká chyba brankáře Reimera, který chtěl za brankou rozehrát, ale puk poslal jen k Bathersonovi, jenž našel před brankou MATTA DUCHENA, který do odkryté klece snižuje na 1:2. Asistence: Drake Batherson.

20:11
    Senators se dostali do postavení mimo hru.

Oficiálně byla dohrána část, jež zbývala z první třetiny! Během několika okamžiků začne již klasická druhá dvacetiminutovka.
    20:00 Jevgenij DADONOV - 1:4

20:00
    Jak ukazují opakované záběry, JEVGENIJ DADONOV dorazil puk za záda Andersona včas a Florida navyšuje své vedení na 4:1! Asistence: Aleksander Barkov, Aaron Ekblad.

20:00
    Rozhodčí musí k videu! Florida vstřelila branku, ale ve stejné chvíli zazněla siréna!

19:38
    Domácí se snažili protlačit do zakončení, ale byli vyhnáni dobrou obranou soupeře.

18:48
    Tkachuk zkoušel pozornost Reimera, ale těsně minul branku.

18:23
    Florida hraje v plném počtu.

18:13
    Duel pokračuje vhazováním u modré čáry domácích.

18:13
    Čeká se na pokračování utkání.

18:13
    Trocheck je za potlesku publika odvážen z kluziště na nosítkách.

18:13
    Stejné zranění s vykrouceným vlastní nohy potkalo nedávno Erika Haulu z Vegas. Útočník Rytířů skončil na marodce se statusem "month-to-month", tedy z měsíce na měsíc a nad možným termínem návratu visí spousta otazníků. Trochecka nyní potkala identická situace.

18:13
    Na led jsou přivážena nosítka.

18:13
    Vincent Trocheck je vážně zraněný! Nemůže se postavit na vlastní nohy, při souboji u mantinelu nechal při dopadu pravou nohu pod sebou a koleno si vykroutil do nepřirozené polohy.

18:08
    Florida skvělým forčekingem zahání soupeře mimo zpět do obranné vlastní třetiny.

17:49
    Domácí musí opět rozehrávat zpoza vlastní klece.

17:06
    Hosté dostávají kotouč ze svého pásma.

16:23
    Informace z Ottawy hovoří o urgentním zásahu záchranářů kvůli infarktu jednoho z diváků

Podle dostupných informací byla první třetina byla ukončena kvůli vážným zdravotním problémům některého z diváků.

16:23

16:23
    Oba týmy odešly do kabin. Podle všeho byla předčasně ukončena první třetina. Zjišťujeme podrobnosti.

16:23
    Přesilovku si po komerční pauze zahrají domácí. Dvě minuty za hákování odpyká Matheson.

15:51
    Florida se nepřesnou rozehrávkou dopouští zakázaného uvolnění.

15:04
    Pysyk od modré jen orazítkoval zadní mantinel za brankou Andersona.

14:19
    Domácí šli do přečíslení ve třech, přihrávkou do pravé strany se pokusili využít více prostoru ke střele. Reimer ale letící kotouč vytěsnil ramenem.

13:40
    Reimer si betonem pohlídal zakončení Lajoieho a odrazil jeho střelu na zadní mantinel.

13:11
    Hosté se řítili ve třech proti dvěma. Svým gólem namlsaný McCann se rozhodl zakončit útok sám, sjel si za levý kruh, ale jeho střelu dokázal Jaroš zblokovat a srazit puk do hlediště.

12:10
    Ottawa se dopustila zakázaného uvolnění.

11:28
    Reimer po střele Chabota přerušuje hru. Komerční pauza.
    11:03 Jared MCCANN - 1:3

11:03
    Velká chyba v obraně Ottawy! Vysoký oblouček z obranné třetiny hostů dopadl na útočnou modrou čáru, kde trestuhodně nechali dva obránci Senators doslova volnou dálnici pro JAREDA MCCANNA, který se puku zmocnil, sjel si mezi kruhy a prostřelil Andersona. Asistence: Dryden Hunt.

10:20
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba celky se pravidelně střídají v držení puku.

09:28
    Ryan mezi kruhy recept na Reimera nenašel.

09:10
    Nikým neatakovaný Petrovic se dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování. Anderson měl ale dobrý výhled a střelu bez problémů vyrazil.

07:45
    O kotouč se zápolí v obranném pásmu Floridy. Na levém mantinelu jsou silnější hosté.
    06:35 Aleksander BARKOV - 1:2

via Gfycat

06:35
    Hosté velmi rychle využívají přesilovku! ALEKSANDER BARKOV se před brankou Andersona dostal k dorážce po střele Trochecka z pravého kruhu a dostal kotouč za záda bezmocného domácího brankáře. Asistence: Vincent Trocheck, Keith Yandle.

06:17
    Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Tkachuk a Florida si po komerční přestávce zahraje přesilovku.
    04:44 Troy BROUWER - 1:1

04:44
    Panteři rychle vyrovnávají! Po nahození do útočného pásma předvedli povedený forčeking, puk se dostal před branku k Lammikkovi, který prudkou přihrávkou našel na pravé straně TROYE BROUWERA, jenž z první zaklidil kotouč do branky.

04:37
    Hra je znovu přerušena při přechodu hostů přes modrou čáru. Hunt byl u mantinelu atakován a pozdě dostal puk do útočného pásma.

04:14
    Reimer drží kotouč ve své výstroji a přerušuje hru.

03:46
    Stone se dostal k přihrávce mezi kruhy, prudkou střelou ale minul Reimerovu klec.

03:16
    Hráči Floridy se dostali do postavení mimo hru.
    01:53 Matt DUCHENE - 1:0

via Gfycat

01:53
    Perfektní přihrávkou přes střední pásmo našel Jaroš MATTA DUCHENA, který se dokázal mezi kruhy uvolnit od obránce a po kličce do strany přehodil brankáře Floridy! Asistence: Christian Jaroš, Thomas Chabot.

01:30
    Úvodní pasáž zápasu se hraje zatím bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu.

00:40
    Hra se přesunula před Andersona. Hoffman a Matherson nechali domácího brankáře vyniknout při prvních zákrocích.

00:18
    Duel svým útokem zahájili hokejisté Ottawy, Ekblad a Matheson však předvedli dva úspěšné bloky.

00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Ch. Wideman, Borowiecki – Batherson, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith (A), Pääjärvi.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Petrovic, Yandle, Weegar, Pysyk – Hoffman, Barkov, Dadonov – Bjugstad, Trocheck, Huberdeau – Vatrano, McCann, Hunt – Brouwer, Lammikko, Haley..

Florida dokázala předvést famozni stíhací jízdu a sbírala výhry i body jak na běžícím páse. Jenže od výhry ve Philadelphii se Panteři nedokázali k dalšímu úspěchu prokousat. Těžké zápasy v Columbusu a New Yorku proti Rangers prohráli a pevně věří, že proti Ottawě se jim podaří opět nastartovat vítěznou šňůru a znovu se odlepit ode dna Východní konference.

Domácí Ottawa má za sebou dvě výhry v řadě, když se jí podařilo udolat rozjetý Detroit i prohloubit mizérii Pittsburghu, který prožívá nejhorší vstup do sezony za posledních 15 let. Senators se díky tomu podařilo poskočit na aktuální 11. místo.

Pondělní program v NHL si přichystal další nálož kvalitních hokejových zápasů. V rámci Východní konference se proti sobě postaví Ottawa Senators a Florida Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 2. Duchene (Jaroš, Chabot), 22. Duchene (Batherson), 25. Batherson (Duchene, Lajoie), 47. Z. Smith (B. Ryan, Borowiecki), 50. B. Tkachuk (Mark Stone, Tierney) – 5. Brouwer (Lammikko), 7. Barkov (Trocheck, Yandle), 12. McCann (Hunt), 20. Dadonov (Barkov, Ekblad), 29. Haley (Lammikko, Ekblad), 37. Vatrano (Lammikko), 59. Hoffman (Lammikko, Huberdeau)

Ottawa Senators: C. Anderson (37. McKenna) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Borowiecki, Jaroš – Batherson, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith (A), Pääjärvi.
    Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad (A), Matheson, Petrovic, Yandle, Weegar, Pysyk – Hoffman, Barkov (C), Dadonov – Bjugstad, Trocheck, Huberdeau – Vatrano, McCann, Hunt – Brouwer, Lammikko, Haley.

Rozhodca: Nicholson, Charron – Daisy, Nansen